Balkanski muškarci-Balkanoidi

Bambi

Veoma poznat
Poruka
13.823
А она има пасивну улогу у том мушко-женском односу, а?

Наравно да не.

Много пута жене у мушко-женским односима имају максимално активну улогу, само што, оне саме, стварају утисак да су оне ловина, у ствари су оне ловци, а мушкарци телад без памети.
Oboje se odgovorni. I ta slobodna zena i taj ozenjen muskarac. S tim sto je veca tezina na toj zauzetoj osobi.
I u redu, desi se ponekad da se i iz takvih odnosa izrode neke velike ljubavi, ali vecinom se to sve zavrsi tako da na kraju jedno o drugom imaju lose misljenje, jer u startu oboje grese.
Ali ono o cemu ti pisu je da on, kao neko na kojem je veca odgovornost, uvek moze i treba da bude taj koji kaze:“Ne.“ On njoj moze da se svidja koliko hoce, ali u tom slucaju zauzeta osoba uvek ima zadnju rec.

SilverStar

Domaćin
Poruka
3.047
Oboje se odgovorni. I ta slobodna zena i taj ozenjen muskarac. S tim sto je veca tezina na toj zauzetoj osobi.
I u redu, desi se ponekad da se i iz takvih odnosa izrode neke velike ljubavi, ali vecinom se to sve zavrsi tako da na kraju jedno o drugom imaju lose misljenje, jer u startu oboje grese.
Ali ono o cemu ti pisu je da on, kao neko na kojem je veca odgovornost, uvek moze i treba da bude taj koji kaze:“Ne.“ On njoj moze da se svidja koliko hoce, ali u tom slucaju zauzeta osoba uvek ima zadnju rec.
A što je na njemu veća odgovornost? Zato što je oženjen, ili zato što je muškarac? Ako je odgovor zato što je oženjen, onda napiši kakva je situacija kada je žena udata, a muškarac slobodan.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.010
Код те слободне, са којом се вара је проблем самопоштовање, што се мене тиче. Иако та званично друга може бити реално прва, не спорим. Има ту и великих љубави. Али себи то не бих дозволила. Не би ни могао да ми буде битан и привлачан слабић који није у стању да реши ситуацију која шкрипи, стави тачку на нешто што не штима, испрси се и прихвати одговорност... Него тако тражи начин и да одржава имиџ и да задовољи своје физичке и често и меотивне потребе. Коме паше, срећно им било.
Али има и вараних мушкарца, и жена које варају... Увек ми дрвље и камење на једну страну :)
Poruka je automatski spojena:

A što je na njemu veća odgovornost? Zato što je oženjen, ili zato što je muškarac? Ako je odgovor zato što je oženjen, onda napiši kakva je situacija kada je žena udata, a muškarac slobodan.
Иста је ситуација. заузета особа је одговорна за свој брак и однос према њему.

Bambi

Veoma poznat
Poruka
13.823
Zato sto je zauzet.

Znas kad je moja koleginica saznala da je muz vara. Jos je ta ljubavnica, poprilicno mlada, bez blama svaki dan dolazila u piceriju koju je on drzao.
I jedan dan koleginica uleti u piceriju i napadne tu klinku:“Rasturacice brakova! Droljo!“ A mala joj bez pardona odgovori:“Ko ste vi, gospodjo? Jesam ja sa vama nesto potpisala, neki ugovor napravila? Obratite se onom ko jeste.“

Razveli su se na kraju, s tim sto je on posle dugo kukao da joj se vrati, ali ona nije htela.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.010
Zato sto je zauzet.

Znas kad je moja koleginica saznala da je muz vara. Jos je ta ljubavnica, poprilicno mlada, bez blama svaki dan dolazila u piceriju koju je on drzao.
I jedan dan koleginica uleti u piceriju i napadne tu klinku:“Rasturacice brakova! Droljo!“ A mala joj bez pardona odgovori:“Ko ste vi, gospodjo? Jesam ja sa vama nesto potpisala, neki ugovor napravila? Obratite se onom ko jeste.“

Razveli su se na kraju, s tim sto je on posle dugo kukao da joj se vrati, ali ona nije htela.
Добро јој је и рекла, та девојка.

SilverStar

Domaćin
Poruka
3.047
Код те слободне, са којом се вара је проблем самопоштовање, што се мене тиче. Иако та званично друга може бити реално прва, не спорим. Има ту и великих љубави. Али себи то не бих дозволила. Не би ни могао да ми буде битан и привлачан слабић који није у стању да реши ситуацију која шкрипи, стави тачку на нешто што не штима, испрси се и прихвати одговорност... Него тако тражи начин и да одржава имиџ и да задовољи своје физичке и често и меотивне потребе. Коме паше, срећно им било.
Али има и вараних мушкарца, и жена које варају... Увек ми дрвље и камење на једну страну :)

Иста је ситуација. заузета особа је одговорна за свој брак и однос према њему.
Kad smo već kod Balkana. Na Balkanu se smatra da većina muškaraca vara, a da većina žena ispadaju žrtve, mučenice ili svetice. Realnost je da oba pola podjednako varaju. Iz kojih razloga, to je već druga tema.

retka zver

Ističe se
Poruka
2.499
Podneblje,kultura,vera,obicaji sve to utice na mentalitet ljudi pa tako i na nas balkance bilo muskarce bilo zene.Imamo vrline,imamo mane poput svih ljudi na svetu jel cinjenica je da bezgresnih nema.
Balkanoidi,ja mislim da taj termin ne postoji i da je to neki sleng,neka fora dame koja je postavila temu ali eto prihvatam.Balkanoidi su po meni,a dugo boravljenje po mnogo drzava sveta,po mnogim kontinentima daje mi za pravo da zakljucim jedni od boljih muskaraca uprkos svim manama koje nosimo u sebi.Ne postoje muskarci iz bilo koje drzave,pripadnici bilo koje kulture koji ce teci da su emotivniji,verniji,tolerantniji, da su svojim lepsim polovinama ponudili nesto specijalno sto muskarac sa Balkana ne moze ponuditi svojoj .
Ekstrema ima svuda,problema ima svuda,smeha i suza ima svuda ali je to pitanje ne Balkanoid ili ne vec sta zena trazi od muskarca,da li je tolerantna i prihvata i mane ili ne,da li prihvata zajednicki zivot sa njim bez obzira na gubitak nekih sloboda i pocetak deljenja.
Da zakljucim,muskarac sa Balkana nema cega da se stidi i moze ponosno reci odakle je i sta je a to mogu potvrditi mnoge zene po svetu kojima su muskarci Balkanoidi vrlo simpaticni i lako sa njima ulaze u vezu.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.010
Kad smo već kod Balkana. Na Balkanu se smatra da većina muškaraca vara, a da većina žena ispadaju žrtve, mučenice ili svetice. Realnost je da oba pola podjednako varaju. Iz kojih razloga, to je već druga tema.
Не мислим уопште да мушки варају више. Више се хвале, па тако делује.

Paula

black cat
Poruka
8.337
Podneblje,kultura,vera,obicaji sve to utice na mentalitet ljudi pa tako i na nas balkance bilo muskarce bilo zene.Imamo vrline,imamo mane poput svih ljudi na svetu jel cinjenica je da bezgresnih nema.
Balkanoidi,ja mislim da taj termin ne postoji i da je to neki sleng,neka fora dame koja je postavila temu ali eto prihvatam.Balkanoidi su po meni,a dugo boravljenje po mnogo drzava sveta,po mnogim kontinentima daje mi za pravo da zakljucim jedni od boljih muskaraca uprkos svim manama koje nosimo u sebi.Ne postoje muskarci iz bilo koje drzave,pripadnici bilo koje kulture koji ce teci da su emotivniji,verniji,tolerantniji, da su svojim lepsim polovinama ponudili nesto specijalno sto muskarac sa Balkana ne moze ponuditi svojoj .
Ekstrema ima svuda,problema ima svuda,smeha i suza ima svuda ali je to pitanje ne Balkanoid ili ne vec sta zena trazi od muskarca,da li je tolerantna i prihvata i mane ili ne,da li prihvata zajednicki zivot sa njim bez obzira na gubitak nekih sloboda i pocetak deljenja.
Da zakljucim,muskarac sa Balkana nema cega da se stidi i moze ponosno reci odakle je i sta je a to mogu potvrditi mnoge zene po svetu kojima su muskarci Balkanoidi vrlo simpaticni i lako sa njima ulaze u vezu.
da se razumemo, ima tu puno prednosti.. naši muškarci imaju neke velike prednosti , zato ih i volimo hehe

Не мислим уопште да мушки варају више. Више се хвале, па тако делује.
naravno, jer sa kim varaju?

Bambi

Veoma poznat
Poruka
13.823
Добро јој је и рекла, та девојка.
Kaze koleginica:“Poklopi me mala u tri recenice.“
Tu je i shvatila da ne treba da veci deo ljutnje plasira na tu zenu, vec na muza. Jer ne moze njoj niko nista da rasturi ili „uzme“, ako on nece. Zato i kazem da je veca odgovornost na zauzetoj osobi.

blablablahh

Primećen član
Poruka
761

2. Svest žene da više ne mora tako da bude – faza buđenja

Savremena i jaka žena shvata da ona nije rob tuđih fantazija, već “rob” svojih potreba i želja koje treba da poštuje i sledi.
Jaka žena se bori za svoja prava zajedno sa muškarcem kojeg voli,
ali prve naučene obrasce ponašanja kod muškaraca, kao i moralna načela i očekivanja rodnih uloga teško je promeniti odjednom
. Kada žena iskaže svoje potrebe i želje, često čujemo da se žena “opustila” ili da joj je muškarac “previse ugađao pa je postala alava”.

Ovo je pre svega narcističko tumačenje ženinih potreba jer nije žena sama shvatila ko je i šta je, već joj je muškarac to dozvolio jer je mnogo popustljiv.
Muško dete je naučilo određen obrazac ponašanja u svojoj kući i taj isti obrazac prenosi na svoju emotivnu vezu.

On hoće da ona ustane od stola i da mu donese so za vreme ručka, ali ona to odbija i kaže mu da donese sam.
Muškarcu nije jasno zašto ona to neće jer je njegova mama to stalno radila za njegovog tatu i klupko se polako odmotava.
Za muškarca koji je vaspitan kao na gore navedenim primerima ovo može biti šok .
Ukoliko njegova izabranica ne funkcioniše na isti ili sličan način, idealna slika žene koju je stvorio u ranom detinjstvu
se ne poklapa sa onim što sada ima i tu nastaje problem.

Neophodno je da muškarac shvati da žena može nezavisno da funkcioniše i van njegovog sveta,

3. Problem prihvatanja istine kod muškaraca i borba između familijarnog (naučenog) i individualnog (potreba) – faza konflikta

Pre svega, veliki je problem da muškarac sa tradicionalnim balkanskim shvatanjima
prihvati da nešto ne može da funkcioniše onako kako je on zamislio.
Ukoliko je to još i funkcionisanje žene koje se ne poklapa sa njegovim planovima, tim gore.
U slučaju neprihvatanja žene kao posebne individue koja ima drugačije potrebe od njega,
muškarac je sklon bežanju drugoj ženi koja će zadovoljiti njegove fantazije idealne žene.
Kada te fantazije nestanu, tu je i treća žena.

Pogledajte prilog 1144646

4. Rad na sebi – faza promene

Da bi došlo do promene, neophodno je prihvatiti istinu, kakva god ona bila.
Ukoliko muškarac sa balkanskim sindromom želi da se menja, neophodno je da prihvati taj deo sebe i krene putem promene.
U suprotnom, bilo bi kao da lečite alkoholičara koji ne priznaje svoju zavisnost.

Muškarac koji ne prihvata i koji ne želi promenu, zadovoljan je ženom dokle god su njegove projekcije na snazi.
Čim one nestanu, nastaje nezadovoljstvo i bežanje u nove fantazije.
Njegova potraga se nastavlja za idealnom ženom i vezom koja će funckionisati
po istom ili sličnom šablonu kao njegova primarna porodica.
Creative-man-and-woman-silhouettes-vector-set-02

zasto bi se on menjao, neka pakuje kufere i nadje srecu sa madjarem npr ili rumunom

gost 248950

Buduća legenda
Poruka
31.237
Posto smo u smislu zakona o PIO postali jednaki u pravima, s obzirom da ce zene, kad prodje period uskladjivanja 2025, odlaziti u penziju sa navrsenih 65 godina starosti kao i muskarci, sto dalje impicira da se zenama vise ne priznaje neplaceni kucni rad, samim tim bi muskarci trebalo da preuzmu svoju polovinu tog neplacenog kucnog rada na svoja nejaka pleća.
Sto, moram priznati, muskarci mladjih generacija su vec poceli da rade.
Tako ce buduce majke vaspitavati sinove u novom okruzenju u kome kucni poslovi jednako pripadaju i muskarcima i zenama, u kome nije problem da otac promeni pelene detetu a majka zameni gumicu na slavini i sl.
Sve ce biti ok, ne sekirajte se.

gost 248950

Buduća legenda
Poruka
31.237
A sto se varanja tice, veca odgovornost (i pravna i eticka) lezi na onome koji krsi bracni ugovor, ali ne moze se poreci (samo) eticka odgovornost osobe koja startuje udate/ozenjene. Mislim da je to vise nego jasno.
Sa druge strane, postoje te neke ocajne osobe koje bas insistiraju na muvanju zauzetih jer time nesto dokazuju svojoj mizernoj egzistenciji, ali to je vec predmet proucavanja psihologa i sl.

Bambi

Veoma poznat
Poruka
13.823
Mene to ljuti. I da, u feminizam su me konačno oterale druge žene, a ne muškarci. Mada su oni osnova.
I tuga i ljutnja u isto vreme.
I neverica.
Je l‘ to neki sindrom zlostavljane zene koja se pomirila sa svojom sudbinom i pristala na tu ulogu?! Nekako bih i razumela. Ali ta agresija prema zenama koje ustaju protiv porodicnog nasilja…to jos ne znam kako da objasnim.

gost 248950

Buduća legenda
Poruka
31.237
I tuga i ljutnja u isto vreme.
I neverica.
Je l‘ to neki sindrom zlostavljane zene koja se pomirila sa svojom sudbinom i pristala na tu ulogu?! Nekako bih i razumela. Ali ta agresija prema zenama koje ustaju protiv porodicnog nasilja…to jos ne znam kako da objasnim.
Internalizovana mizoginija
Evo tekstic
https://www.libela.org/sa-stavom/9368-kada-biti-prava-zena-znaci-internalizirati-mizoginiju/

Zato ne treba kriviti zene koje napadaju druge zene (iako i sama lose reagujem na tu pojavu). Treba razumeti da su one zrtve mnogo vise od nas.

pivosok

Buduća legenda
Poruka
25.706
To je stanje svesti koje je duboko utemeljeno, gde zena uopste nije svesna, to o cemu ti govoris je njoj strano i neprijatno i ona to ne zeli. I u Avganistanu i na Balkanu i gde god.
One koje su imale bilo kakvu svest o tome, preduzele su nesto na ovaj ili onaj nacin.
pa na stanje svesti utice okolina. ako okolina govori zenama da studiraju i da nema zivota bez studija to ce zene i da rade.u avganistanu zena je srecna ako se uda i ima dosta dece jer joj to okolina servira. kod nas je srecna ako zavrsi faks i nadje macku i kuce da je zapisavaju. u stvari nasa zena nije srecna nego je mizerna ko autorka teme.

Keva

Elita
Poruka
24.118
pa na stanje svesti utice okolina. ako okolina govori zenama da studiraju i da nema zivota bez studija to ce zene i da rade.u avganistanu zena je srecna ako se uda i ima dosta dece jer joj to okolina servira. kod nas je srecna ako zavrsi faks i nadje macku i kuce da je zapisavaju. u stvari nasa zena nije srecna nego je mizerna ko autorka teme.
Odlicno, zaobidji nase zene.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.