Quantcast

Balkanska zena

Metronom

Aktivan član
Poruka
1.133
Cesto cujemo i procitamo o vrsti zvanoj Balkanac, naziv koji stranci narocito sa zapada koriste za sve ljude na Balkanu, ali u zargonu ovdasnjih naroda podrazumeva samo muski deo. Da li zene na taj nacin ne priznaju da su deo Balkana?

medved_bg

Elita
Poruka
15.545
Cesto cujemo i procitamo o vrsti zvanoj Balkanac, naziv koji stranci narocito sa zapada koriste za sve ljude na Balkanu, ali u zargonu ovdasnjih naroda podrazumeva samo muski deo. Da li zene na taj nacin ne priznaju da su deo Balkana?
Tako je!
Mi, žene iz balkanskih naroda, smo zabranile svojim narodima da u žargonskom govoru nađu neki specifični smisao terminu "balkanska žena" i da ga potom koriste, jer se mi smatramo delom Marsa i svako impliciranje da imamo bilo kakve veze sa Balkanom predstavlja neoprostivu uvredu.
:dash:

Metronom

Aktivan član
Poruka
1.133
Postoje termini koji definisu i koriste se za zenu sa Balkana, ali su neopravano uvreda za jednu grupaciju zena.
Mozda to govori da zene sa Balakan imaju vecu inspiraciju da prave blize podele, a mozda je rezultat zelje da se utice na promenu razmisljanja muskaraca u pravcu drugih prostora ili je samo nacin da se etiketiranjem izvuku neki verbalni poeni.

Egreta27

Ističe se
Poruka
2.265
Geografski, ko god je na Balkanu, Balkanac/ka je...
Jesu i zene na Balkanu-Balkanke...ali u muskom drustvu, prosto se "ne vide" iza svog (ili nekog dr. :lol:) muskarca... :mrgreen:
Eve prigodna muzicka... :)

DeeLite

Zaslužan član
Poruka
140.701
pa ja misim da je to zato što one nemogu da se pomire s tim da su osuđene na sirove Balkanoide...misim...najrađe bi volele francuze, talijane, crnce štatiznam...al nema ****** ga...
...šalim se...
...priznale ili ne htele da priznaju i one su produkt iste te sredine u kojoj stasavaju ti i takvi Balkanci...

Metronom

Aktivan član
Poruka
1.133
Ajde nadji de sam postavljo ovaj klip ako se ponavljam..a i teme se ponavljaju srce moje:heart:
Ponavljanje je u isticanju tvog misljenja na tu temu cime pokrivas misljenje drugih kolega, a posebno koleginica koje bi mozda imale sta da kazu, ali ne zele da ulaze u verbalni duel. U tom smislu sam pomenuo ponavljanje, bez zelje da omalovazim tvoje misljenje.

Metronom

Aktivan član
Poruka
1.133
Geografski, ko god je na Balkanu, Balkanac/ka je...
Jesu i zene na Balkanu-Balkanke...ali u muskom drustvu, prosto se "ne vide" iza svog (ili nekog dr. :lol:) muskarca... :mrgreen:
Geografski ce se svako sloziti, ovaj drugi deo otvara pitanje da li je voljno iza svog muskarca, zbog vaspitanja ili je prisilno. Ova druga dva razloga, mogu da stvore otpor i reakciju. Takodje je pitanje koja reakcija je nuzna i opravdana, a koja je stetna gledano iz ugla prihvatljivih vrednosti. Takodje je pitanje da li je to osnovni ili sporedni elemenat lika "balkanske zene".

Poslednja izmena:

tehduduk

Buduća legenda
Poruka
29.561
zene su uvek otvorenije, svestranije od muskaraca

rec koja definise balkanku: porodicnost- jos ce se samo balkanka trovati hormonima zarad potomstva i partnera ... italijanka, svabica to sebi ne radi

Poslednja izmena:

Metronom

Aktivan član
Poruka
1.133
zene su uvek otvorenije, svestranije od muskaraca

rec koja definise balkanku: porodicnost- jos ce se samo balkanka trovati hormonima zarad potomstva i partnera ... italijanka, svabica to sebi ne radi
Sa najvecim delom se slazem, ali poslednji deo je dodatak koji ne mogu da ne vidim, a to je predrasuda i potreba za velicanjem, koje se pripisuje samo muskim stanovnicima Balkana.

tehduduk

Buduća legenda
Poruka
29.561
"Mi smo najbolje zene na svetu", a ako bih ti rekao da poznajem svedjanku koja se 13 godina podvrgavala svemu i svacemu i rodila 3 dece, rekla bi to je jedinka.
nisam kuckala: mi smo najbolje zene na svetu, tako nesto nikada ne bih nakuckala, ne u ovom kontestu

Balkanska zena je kodirana da nista ne vredi ako ne rodi copor dece i nema muzjaka pored sebe ... zato ce se , ne retko i na sopstveno insistiranje, podvrgnuti tim opasnim terapijama ...

kod svedjana, evropljana- su sporadicni slucajevi u pitanju!
njihove zene jednostavno cene svoje telo, svoj zivot

tehduduk

Buduća legenda
Poruka
29.561
nisam kuckala: mi smo najbolje zene na svetu, tako nesto nikada ne bih nakuckala, ne u ovom kontestu

Balkanska zena je kodirana da nista ne vredi ako ne rodi copor dece i nema muzjaka pored sebe ... zato ce se , ne retko i na sopstveno insistiranje, podvrgnuti tim opasnim terapijama ...

kod svedjana, evropljana- su sporadicni slucajevi u pitanju!
njihove zene jednostavno cene svoje telo, svoj zivot
Ima li slicnosti ovo sa " Mi smo najbolji ******?"
samo u uhu onoga ko cita ;)

Egreta27

Ističe se
Poruka
2.265
Geografski ce se svako sloziti, ovaj drugi deo otvara pitanje da li je voljno iza svog muskarca, zbog vaspitanja ili je prisilno. Ova druga dva razloga, mogu da stvore otpor i reakciju. Takodje je pitanje koja reakcija je nuzna i opravdana, a koja je stetna gledano iz ugla prihvatljivih vrednosti. Takodje je pitanje da li je to osnovni ili sporedni elemenat lika "balkanske zene".
...da se ne ponavljam, pisala sam vec na temu "Balkanac" na pdf. Muskarci...ukratko...svako uopstavanje po osnovu "balkanskog mentaliteta", smatram predrasudama i neosnovanim nagadjanjima... Ima nas svakakvih. :) Jer i jedna Srpkinja, Albanka, Makedonka, Grkinja, Crnogorka...sve te zene su sa Balkana...a imaju toliko razlicitosti i u kulturoloskom, vjerskom, vaspitnom i dr. pogledu...ok, mogu se podvuci i neke zajednicke crte, ali u tom kontekstu, uvijek se moze naci neka nit koja spaja i najvece razlicitosti. ;)
Tema Balkana, kao prostora je mislim, daleko konkretnija...zbog sudara kultura, vjecitog previranja prevlasti...stranih osvajaca, "domacih" diktatora...svog bogatstva i siromastva...

DeeLite

Zaslužan član
Poruka
140.701
...da se ne ponavljam, pisala sam vec na temu "Balkanac" na pdf. Muskarci...ukratko...svako uopstavanje po osnovu "balkanskog mentaliteta", smatram predrasudama i neosnovanim nagadjanjima... Ima nas svakakvih. :) Jer i jedna Srpkinja, Albanka, Makedonka, Grkinja, Crnogorka...sve te zene su sa Balkana...a imaju toliko razlicitosti i u kulturoloskom, vjerskom, vaspitnom i dr. pogledu...ok, mogu se podvuci i neke zajednicke crte, ali u tom kontekstu, uvijek se moze naci neka nit koja spaja i najvece razlicitosti. ;)
Tema Balkana, kao prostora je mislim, daleko konkretnija...zbog sudara kultura, vjecitog previranja prevlasti...stranih osvajaca, "domacih" diktatora...svog bogatstva i siromastva...
:worth: mashAllah...

gost 43599

Veoma poznat
Poruka
10.181
Vazda se slazemo...:D :ok:

Metronom

Aktivan član
Poruka
1.133
Ovakve tvrdnje gledaju sve ljude kao potpuno razlicite jedinke koje imaju poneku slicnost. Gledano na taj nacin vrlolako mozemo da dokazemo da je razlicitost po polu jos veca cime eliminisemo tvrdnju da muskarci i zene mogu ili moraju da se tretiraju isto, a narocito posledice postupaka jednih i drugih cime se otvara pitanje jednakosti polova, jer ako su tolike razlike izmedju istopolnih jedinki, zasto ne bi dijametralno suprotne bile izmedju raznopolnih jedinki. Sto otvara sledece pitanje, ako je tolika razlika, da li treba na isti nacin regulisati odnose ili su potrebne dijametralno suprotna merila i uopste svaki odnos.Nadalje, pitanje je sta bi bilo sa socijologijom i psihologijom kada bi tvoja tvrdnja bila tacna. :)

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.