Quantcast

Balkanska koalicija protiv Turske: Bugarska poslala trupe da spreči ulazak migranata, Grčka zatvorila granicu

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.495
Ako Erdogan ispuši u Idlibu i krene još veći talas verovatno izbija neki rat Turske i Grčke.
Вероватно..........
nova kriza
ČAK 10.000 MIGRANATA SPREČENO DA UĐE U GRČKU: Pokušali u pola noći da pređu iz Turske, a evo odakle idu!
Planeta 01.03.2020.

U prošlih 24 sata u Grčku je sprečen ulazak 9.972 lica iz Turske oko Evrosa, a uhapšeno 73, navode izvori iz grčke vlade.

Prema istim informacijama, oni koji su nelegalno ušli u Grčku i koji su uhapšeni dolaze iz Avganistana, Pakistana i Somalije, a ne iz Sirije.

Oko dva časova ujutro došlo je do masovng i organizovanog pokušaja mladih migranata da ilegalno pređu tursko-grčku granicu, nadomak zvaničnog graničnog prelaza.

Grčka policija i vojska uočili su migrante i uspeli da ih zaustave.

Od jutros na tursko-grčkoj granici se nalaze i grčki ministar odbrane Nikos Panajotopulos i njegov zamenik Alkiviadis Stefanis.

Cari-brod

Aktivan član
Poruka
1.951
Jel su ove lutkice omadjijane?
Jel pogadjaju rezultate na kladži?
Ja imam nekog falš haunted Snupija iz McDonaldsa - staviš 6 pogodi 5, staviš 5 pogodi 4, staviš 4 pogodi 3, staviš 3 pogodi 2, staviš 2 pogodi 1, staviš 1 i tako dalje...
Izgleda da Snupi radi za kladžu, pa me zanima ove bugarske jel su ok?
Baba Marta je lep praznik povezan sa prirodom. U Bugarskoj se on slavi kao svenarodni praznik uz narodne običaje. Jedan od običaja je da se ispletu figure od crvenog i belog konca i zakite ljudi, drveća,voćnaci ili neki drugi objekti. Figure predstavljaju zdravlje, sreću, najavu dolaska proleća i lepšeg vremena. Simbol su ponovnog rađanja i obnavljanja. Na taj dan ljudi mole za oproštaj svoje bliske zbog grešaka koje su prethodne godine učinili. Sve u svemu jako lep i pozitivan praznik povezan sa prirodom. Osim u Bugarskoj najviše se slavi u Makedoniji, nekim delovima Rumunije, Grčke, Ukrajne, Srbije. U nekim delovima Crne Gore i Albanije i dan danas se taj praznik pamti i prepričavaju se legende o baba Marti.

Cari-brod

Aktivan član
Poruka
1.951
Sutra Borisov ide u Ankaru na sastanak sa Erdoganom. Danas se sa telefonom čuo sa predsednicom EK Ursulom fon der Lajnen i Angelom Merkel. Verovatno je od njih dobio zeleno svetlo da ponudi Erdoganu nešto kako bi ga urazumio. Kao što sam i na početku ove krize mislio. Erdogan koristi migrante kako bi ucenjivao EU i dobio što više para za migrante a i poboljšao svoj položaj u Siriji. Kriza u Siriji i sa migrantima najviše odgovara Erdoganu i mislim da on iskreno neće ništa učiniti da bi te krize smanjio. Već naprotiv. Verovatno će ga ova ponuda EU za izvesno vreme smiriti ali na duži period njemu odgovara da kriza potraje što duže i da bude što veća.. Na taj način on Turskoj obezbeđuje status najznačajnijeg faktora stabilnosti. Prljava igra ali je to izgleda tako u svetskoj politici. Samo da ne bude po onoj staroj narodnoj poslovici....Trenutno može da radi šta hoće ali ne može koliko dugo hoće.

Poslednja izmena:

жежени

Iskusan
Poruka
5.323
Bugari i Grci su nam najbliže komšije i treba zaboraviti na istorijske razmirice. Draži mi je bilo koji Bugarin ili Grk od dzihadiste iz Pazara. A njih nije malo.
То ти заборављај јер теби нису требили претке и ниси упућен у то шта су њихови планови за будућност.

Saliva

Veoma poznat
Poruka
11.926
Sutra Borisov ide u Ankaru na sastanak sa Erdoganom. Danas se sa telefonom čuo sa predsednicom EK Ursulom fon der Lajnen i Angelom Merkel. Verovatno je od njih dobio zeleno svetlo da ponudi Erdoganu nešto kako bi ga urazumio. Kao što sam i na početku ove krize mislio. Erdogan koristi migrante kako bi ucenjivao EU i dobio što više para za migrante a i poboljšao svoj položaj u Siriji. Kriza u Siriji i sa migrantima najviše odgovara Erdoganu i mislim da on iskreno neće ništa učiniti da bi te krize smanjio. Već naprotiv. Verovatno će ga ova ponuda EU za izvesno vreme smiriti ali na duži period njemu odgovara da kriza potraje što duže i da bude što veća.. Na taj način on Turskoj obezbeđuje status najznačajnijeg faktora stabilnosti. Prljava igra ali je to izgleda tako u svetskoj politici. Samo da ne bude po onoj staroj narodnoj poslovici....Trenutno može da radi šta hoće ali ne može koliko dugo hoće.
Erdogan ce biti isutiran sa vlasti ako treba
Sankcije se lako pojacaju
Samo treba javiti Trampu

lil_moon

Domaćin
Poruka
4.910
Hahahahahahhahahahahahahahahaahahhahahahahahahahahahaahhahahahahahahahahahahhahahah

Pa Sirija i Turska su Eden u odnosu na tvoj palanacki Pickovac kod Kiseljaka
To ko da si lično pogođen, možda pomišljaš da bi mogao odletiti sa tuđe zemlje , ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha :)

Saliva

Veoma poznat
Poruka
11.926
To ko da si lično pogođen, možda pomišljaš da bi mogao odletiti sa tuđe zemlje , ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha :)
Sto sam ja pogodjen, pa ne zivim dje i ti ba
Imao sam priliku da posetim Tursku i Siriju

A bio sam i uBosnu par puta.

Znaci oni su svemirski brod za vasu selendru
Narocito Instambul, pa vi uBosni ni za 300 godina necete dostici taj nivo civilizacije

Uostalom, nije li Sultanova vojska dolazila uBosnu vise puta sa gajtanom da poskida glave ajanima, jer su bili protivni reformama i modernizaciji koju je naredio Sultan licno
Vise vam je odgovaralo da budete seoski prostaci i odbijali ste skolovanje i disciplinu

Ne zovu vas Pazarci dzabe bosanske kalamunje

Mej bregami

Veoma poznat
Poruka
10.871
Вероватно..........
nova kriza
ČAK 10.000 MIGRANATA SPREČENO DA UĐE U GRČKU: Pokušali u pola noći da pređu iz Turske, a evo odakle idu!
Planeta 01.03.2020.

U prošlih 24 sata u Grčku je sprečen ulazak 9.972 lica iz Turske oko Evrosa, a uhapšeno 73, navode izvori iz grčke vlade.

Prema istim informacijama, oni koji su nelegalno ušli u Grčku i koji su uhapšeni dolaze iz Avganistana, Pakistana i Somalije, a ne iz Sirije.

Oko dva časova ujutro došlo je do masovng i organizovanog pokušaja mladih migranata da ilegalno pređu tursko-grčku granicu, nadomak zvaničnog graničnog prelaza.

Grčka policija i vojska uočili su migrante i uspeli da ih zaustave.

Od jutros na tursko-grčkoj granici se nalaze i grčki ministar odbrane Nikos Panajotopulos i njegov zamenik Alkiviadis Stefanis.
Grci za sad pozitivno iznenađenje

zauvek branilac

Primećen član
Poruka
771
Ima tu sigurno i muslimana koji su protjerani sa Balkana. Vraćaju se kući :)
Tvoji sunarodnici Muslimani i vaši prijatelji Šiptari te ostale nametnute proturčinske zajednice, koji su zajedno sa turčinskim okupatorima vekovima tlačili pravoslavne hrišćanske narode i zajednice jugoistočne Evrope, su se svi skrasili na rubnim zapadnim delovima Male Azije odakle su Turčini iz Anadolije proterali GRČKI NAROD! CCCC :rtfm:

Dekston

Domaćin
Poruka
3.750
Бугари немају свијест о православном братству. У току задњег рата у БИХ било је добровољаца из Русије , Румуније, Грчке. Грци довезли и камионе са ћебадима и одјећом.
Само Бугари ништа- ни ћебе нису послали...
Ja sam čuo da jedan Bugarin bio na Ozrenskom ratištu i tu poginuo. Laka mu crna zemlja. Ako svi optužuju Srbiju za sukob za komšijama,ja ne znam kako bi onda trebali gledati na Bugarsku. Bugarska je ratovala sa svim svojim komšijama. Mogu da razumijem rat protiv Turske,rat sa Grčkom ne. Inače Bugarska je od 19 vijeka pod jakom kontrolom Germana. Ima li su germansku kraljevsku lozu Saksokoburgotski. Jedine zemlje koje baštine neki savez na Balkanu su Rumunija,Srbija i Grčka.

Poruka
16.403
Ja sam čuo da jedan Bugarin bio na Ozrenskom ratištu i tu poginuo. Laka mu crna zemlja. Ako svi optužuju Srbiju za sukob za komšijama,ja ne znam kako bi onda trebali gledati na Bugarsku. Bugarska je ratovala sa svim svojim komšijama. Mogu da razumijem rat protiv Turske,rat sa Grčkom ne. Inače Bugarska je od 19 vijeka pod jakom kontrolom Germana. Ima li su germansku kraljevsku lozu Saksokoburgotski. Jedine zemlje koje baštine neki savez na Balkanu su Rumunija,Srbija i Grčka.
https://www.bosniaks.info/prica-o-b...aGiM6StPr5FvPH6UV7uIDO8upCe5H8KIdOEaeCznjBraE

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.