Quantcast

Balkan i vojne tajne Putinove administracije?

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.741
Znamo da se Ruska Federacija ne graniči sa Sirijom pa su Rusi opet neki faktor tamo! A šta bi i kako bilo kada bi Putin pokazao zanimanje za Balkan? Koje bi mu bile glavne poluge dejstvovanja? Vazdušne snage i desanti? Kopnene snage? Dejstvovanje pomorskim snagama preko Crne Gore ili?

Šta bi NATO mogao da uradi ako bi Putin počeo da šalje svoje avione preko Crne Gore ili Hrvatske? Aviano je daleko, Crna Gora ima valjda samo Milogorčev aviončić, Hrvatska ima par otrcanih i jadnih MIG-21 kojima piloti lete na ličnu odgovornost, Zlobencima nebo čuvaju Mađari a i oni su predaleko! Ukratko, uletiš, baciš bombe i vratiš se!

Ukratko, šta sam hteo da kažem: Ako bi se Putin naljutio, balkanci, hebo vas taj NATO, bila bi to katastrofa i povlačenje NATO-a sa Balkana! :super:
PS: Za link se obratite Putinu! :super::super::super:

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.741
Srbija i Sirija se ne mogu porediti iz više razloga. Srbija nema izlaz na more, na vlasti je čovek koji sedi ne na dve nego na pedeset stolica i stalno trči sa jedne na drugu, gradjanskog rata nema, ne postoji neka teroristička grupa koja ugrožava Kavkaz...
I Putina bi ograničavao neki pajac koji sedi na sto stolica? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
Ovo mi nacrtaj! Nije valjda da su Rusi u Siriji jer neka grupica majmuna ugrožava Kavkaz ili? Moskva i demokratske vrednosti Rusije se brane u Siriji ili WTF? :zcepanje:

Straks92

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.424
Ovo mi nacrtaj! Nije valjda da su Rusi u Siriji jer neka grupica majmuna ugrožava Kavkaz ili? Moskva i demokratske vrednosti Rusije se brane u Siriji ili WTF? :zcepanje:
Zbog čega su Rusi u Siriji? Zvuči logično da žele pobiti one islamiste koji su zapucali iz Čečenije tamo kako se posle ne bi vratili i pravili terorizam po Rusiji.Postoji i ona teorija da Rusi sprečavaju u Siriji da Katar sprovede gasovod ka Evropi. Ne vidim opet u ta dva slučaja kako mogu Srbija i Sirija biti isto i na koju foru uopšte smatraš Vučića nekim Asadom? Čovek se izljubio sa Ramom i Milom. To je kao kad bi se Asad izljubio sa Netanjahuom i Saudom od Arabije.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.741
Zbog čega su Rusi u Siriji? Zvuči logično da žele pobiti one islamiste koji su zapucali iz Čečenije tamo kako se posle ne bi vratili i pravili terorizam po Rusiji.Postoji i ona teorija da Rusi sprečavaju u Siriji da Katar sprovede gasovod ka Evropi. Ne vidim opet u ta dva slučaja kako mogu Srbija i Sirija biti isto i na koju foru uopšte smatraš Vučića nekim Asadom? Čovek se izljubio sa Ramom i Milom. To je kao kad bi se Asad izljubio sa Netanjahuom i Saudom od Arabije.
Prvo, nisi bio skoncentrisan na temu: " A šta bi i kako bilo kada bi Putin pokazao zanimanje za Balkan..."
Drugo, ako Vučić nije Asad, a važno ti je PRVO, makneš ga i postaviš 'Asada'! :super:

Hix

Domaćin
Poruka
4.747
ja lično mislim da bi se Rusi umešali ukoliko bi izbio neki veći konflikt na Balkanu. To jednostavno ne bi moglo da prodje bez njih.

oni bi iskoristili metež da pripoje Makedoniju Bugarskoj i da probaju Grcima da otmu deo Egeja da bi preko Bugarske imali izlaz na oba mora.

i tako bi konačno stvorili SanStefansku Bugarsku. Bugari bi itekako pristali.

Srbija bi bila kolateralna šteta izginulo bi opet oko milion Srba ostao bi BG pašaluk...

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.741
ja lično mislim da bi se Rusi umešali ukoliko bi izbio neki veći konflikt na Balkanu. To jednostavno ne bi moglo da prodje bez njih.

oni bi iskoristili metež da pripoje Makedoniju Bugarskoj i da probaju Grcima da otmu deo Egeja da bi preko Bugarske imali izlaz na oba mora.

Srbija bi bila kolateralna šteta izginulo bi opet oko milion Srba ostao bi BG pašaluk...
Kakve veze bi imala Srbija sa gore navedenim? Jedino kao dobrovoljci?

Darth Vader

Veoma poznat
Poruka
12.806

Do jaja.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.