Balkan i oružje: "Oružje za ne daj bože" - zašto građani na Balkanu imaju devet puta više oružja nego vojska i policija

pa, ne znam, i sam se osecam prozvanim... reci mi ti, nostalgija?
mislim, ako vama ne trebaju info odavde iz prve ruke, recite, slobodno, ako se ja namecem, a za njega ne znam nisam ga bas detaljno citao, ovih par poslednjh navrata
sto se tice srbije mislim da sam ipak pozvan da komentarisem, nemam ja druge korene
Нико теби нити било коме не може да забрани да нешто коментарише. Само ми није јасно, отишао си у бољи живот, шта те толико погађа како је овде. Не мислим конкретно на тебе. Не осуђујем никога ко је одавде отишао, јер овде никада није било лако за живот.

Али ме нервира када неко глуми синдром случајног Србина. Оно, неко мисли да је рођени Немац, Швајцарац, Американац, а само сплетом случајних околности је грешком рођен у Србији. А онда када оде преко, долази да соли памет како је тамо дивно а овде ништа не ваља. Човече, испунио си животни циљ, отишао си одавде где си случајно рођен, отишао си тамо где мислиш да припадаш, чему окретање главе како је тамо одакле си побегао.

Ово горе се не односи толико на тебе јер нисам видео да се тако обраћаш, али твој колега "консиљери" има ту потребу да се згражава како је овде. ПОдсетићу те како сам ушао у расправу са њим. Он је рекао, парафразираћу, да је невероватно колико случајева породичног насиља има "код вас". Дакле већ се дистанцирао, зато сам помислио да је хрват, а не случајни Србин који је коначно дошао у своју праву отаџбину Канаду. Ја сам му дао конкретан пример да случајеви породичног насиља има и у региону у не тако мањим бројкама.

Ескалирало је бројним његовим ретардизмима, где сам морао да му објашњавам да ако медији не извештавају о нечему, да то не значи да се нешто не догађа. И тако даље и тако даље...
 
Gde sam ja rekao da je ovde raj a tamo pakao pod jedan, a pod dva ako iko kudi JT onda sam to ja. Upropastio je Kanadu.

Ne zatvaram ja oci na mesaru u Ritopeku vec ti, a na forum dodjem da vidim vesti i dokle vam je dogurala psihoza. Na osnovu tih informacija i predsednikove sednice bezbednosnih organa planiram da li da putujem kroz Srbiju za vreme godisnjih odmora. :lol:

Na Krsti sam od ‘04. Ajde sada popij vode i secera i opusti se.

Ко затвара очи на коју месару и под којим дрогама си од јутрос није ми јасно. Коментаришеш из угла некога ко је отишао одавде. И

Подсетићу те како је кренула наша распраца. Почела је тако што се згражаваш над нама јадницима који су остали, па се чудиш како се овде догађа толико породичног насиља, а нигде другде не. Онда када сам ти оставио податке из суседне земље, који су слични као овде, теби ништа није јасно, већ си наставио да сипаш ретардизме. Када сам ти за све објаснио ти извлачиш нове будалаштине које немају никакве везе са оним што пишемо.

А пишеш из угла Канађанина, јер чим кажеш "ту код вас" онда ми је све јасно. Хајде ти мало брини о томе како је тамо код вас, јер да је овај наш несрећник урадио мрву онога што је Трудо учинио камионџијама и многим другима, овде би се проглашавала деспотија.
 
Колико има илегалног оружја код грађана, не постоје поуздани подаци, тек процјене које су заправо нагађања.
Опет, на нашим просторима већ неколико деценија кроз медије се врши избор само рђавих догађаја, насиља, неморала, порока, све што је ружно добија публицитет, ту се и домишља, прате то малициозни чланци и коментари уз обавезно мрачење. Ово је смишљено како би се успоставио један контаминиран амбијент, кроз који је овим народима лакше наметнути осјећај инфериорности и поданички менталитет.

Тако ћемо имати чланке како Србија или нека од земаља у комшилуку, предњачи по броју убистава, насиља, а трагедија попут цетињске ће се експлоатисати како би се "болдовало" то увјерење.
Ипак и доступни подаци и чињенице (рецимо један доста прегледан чланак овдје) демантују то наметнуто убјеђење.
У Србији 2020. смо имали 89 намјерних убистава. око 1,2 на 100.000 становника.
У БиХ смо имали 39 намјерних убистава, око 1,2 на 100.000 становника.
У Хрватској смо имали 39 намјерних убистава, око 1 на 100.000 становника.
У Црној Гори смо 2020-е имали 18 намјерних убистава, 2,9 на 100.000 становника.
На свјетској листи Црна Гора бјеше 99. по стопи убистава (на 100.000 становника), све остале земље овог говорнмог подручја су испод 100.мјеста.
За поређење у САД имамо 6,3 намјерних убистава на 100.000 становника а у Русији рецимо 7,3 убистава на 100.000 становника.
Ни те земље нису при врху, далеко испред по стопи убистава су рецимо Салвадор, Бразил, Мексико, Колумбија и друге земље латинске Америке гдје имамо 30, 40 па и више убистава на 100.000 становника иако су то пријављена убиства, у тим земљама у којима царују обрачуни нарко картела је број стварних убистава неколико пута већи од званичних података.
Када се деси масовно убиство као на Цетињу, црни биланс убистава ће порасти, биће нешто већа стопа у односу на популацију, но то ни изблиза није такво црно стање какво медији кроз свој задатак обавезног мрачења настоје приказати.
 
Колико има илегалног оружја код грађана, не постоје поуздани подаци, тек процјене које су заправо нагађања.
Опет, на нашим просторима већ неколико деценија кроз медије се врши избор само рђавих догађаја, насиља, неморала, порока, све што је ружно добија публицитет, ту се и домишља, прате то малициозни чланци и коментари уз обавезно мрачење. Ово је смишљено како би се успоставио један контаминиран амбијент, кроз који је овим народима лакше наметнути осјећај инфериорности и поданички менталитет.

Тако ћемо имати чланке како Србија или нека од земаља у комшилуку, предњачи по броју убистава, насиља, а трагедија попут цетињске ће се експлоатисати како би се "болдовало" то увјерење.
Ипак и доступни подаци и чињенице (рецимо један доста прегледан чланак овдје) демантују то наметнуто убјеђење.
У Србији 2020. смо имали 89 намјерних убистава. око 1,2 на 100.000 становника.
У БиХ смо имали 39 намјерних убистава, око 1,2 на 100.000 становника.
У Хрватској смо имали 39 намјерних убистава, око 1 на 100.000 становника.
У Црној Гори смо 2020-е имали 18 намјерних убистава, 2,9 на 100.000 становника.
На свјетској листи Црна Гора бјеше 99. по стопи убистава (на 100.000 становника), све остале земље овог говорнмог подручја су испод 100.мјеста.
За поређење у САД имамо 6,3 намјерних убистава на 100.000 становника а у Русији рецимо 7,3 убистава на 100.000 становника.
Ни те земље нису при врху, далеко испред по стопи убистава су рецимо Салвадор, Бразил, Мексико, Колумбија и друге земље латинске Америке гдје имамо 30, 40 па и више убистава на 100.000 становника иако су то пријављена убиства, у тим земљама у којима царују обрачуни нарко картела је број стварних убистава неколико пута већи од званичних података.
Када се деси масовно убиство као на Цетињу, црни биланс убистава ће порасти, биће нешто већа стопа у односу на популацију, но то ни изблиза није такво црно стање какво медији кроз свој задатак обавезног мрачења настоје приказати.


"Bahato i nasilno" Objavljen šokantan snimak kako vlasnik benzinskih pumpi radnika gađa čašom, PA MU SKIDA MAJICU (VIDEO)​

Fejsbuk stranica "Crna lista poslodavaca" objavila je snimak na kojem je navodno, Dragan Nešković, vlasnik Nešković pumpe, koji svog radnika gađa čašom.

https://srpskainfo.com/bahato-i-nas...radnika-gadja-casom-pa-mu-skida-majicu-video/



Tzv Gazda, gada sopstvenog radnika casom, vice na njega, nareduje mu da skine majicu i onda ga suta vani kao pseto.
Mozes zamisliti osecaj ponizenja, besa, nepravde i mrznje koji se rada u tom radniku. I taj obican covek nailazi na ovakve situacije u svim porama drustva. Npr naide na nekakvu nadrndanu salterusu ili nekog opstinskog bota...

I onda se ne bi trebao cuditi kada ovaj radnik sutra uzme pusku i izroka ovog ili onog.

Celo drustvo je kao u pretis loncu
 
Ко затвара очи на коју месару и под којим дрогама си од јутрос није ми јасно. Коментаришеш из угла некога ко је отишао одавде. И

Подсетићу те како је кренула наша распраца. Почела је тако што се згражаваш над нама јадницима који су остали, па се чудиш како се овде догађа толико породичног насиља, а нигде другде не. Онда када сам ти оставио податке из суседне земље, који су слични као овде, теби ништа није јасно, већ си наставио да сипаш ретардизме. Када сам ти за све објаснио ти извлачиш нове будалаштине које немају никакве везе са оним што пишемо.

А пишеш из угла Канађанина, јер чим кажеш "ту код вас" онда ми је све јасно. Хајде ти мало брини о томе како је тамо код вас, јер да је овај наш несрећник урадио мрву онога што је Трудо учинио камионџијама и многим другима, овде би се проглашавала деспотија.
Opet si nervozan.
Boze sacuvaj da vas zalim. Zao mi je samo invalida, starih i nemocnih, kao i dece.
Sta ja ima da zalim zdravog, pravog i punoletnog debila jer mu je mala plata, a nece da pomeri dupe u drugi grad, drzavu, kontinent.
Komentarisao sam crnu hroniku i stopu ubistava unutar porodice.
Ne razumem samo sto si dalabu i ne kapiras iz 15x da ne pricam o ubistvima izmedju mafije, vec unutar porodice.
To je mnogo redje kod ostalih u regionu, a nisam rekao da se ne desava.
 
Он је рекао, парафразираћу, да је невероватно колико случајева породичног насиља има "код вас"
ma on je dezinformisan, samo mi ne ide u glavu da ne zna sta je homicide, grafikoni koje je mej bregami [hrvat] postavio, i kakve veze oni imaju sa porodicnim nasiljem, sto smo vec razjasnili.... ko ce ga znati, mozda je u francuskom govornom podrucju u kanadi, pa zato...
Komentarisao sam crnu hroniku i stopu ubistava unutar porodice.
pa jel imamo negde da vidimo tu ''stopu'', pitam, jer ja mislim da je rec o fami, da ona nije onolika kolikom je ti smatras
Ипак и доступни подаци и чињенице (рецимо један доста прегледан чланак овдје) демантују то наметнуто убјеђење.
У Србији 2020. смо имали 89 намјерних убистава. око 1,2 на 100.000 становника.
У БиХ смо имали 39 намјерних убистава, око 1,2 на 100.000 становника.
У Хрватској смо имали 39 намјерних убистава, око 1 на 100.000 становника.
У Црној Гори смо 2020-е имали 18 намјерних убистава, 2,9 на 100.000 становника.
На свјетској листи Црна Гора бјеше 99. по стопи убистава (на 100.000 становника), све остале земље овог говорнмог подручја су испод 100.мјеста.
За поређење у САД имамо 6,3 намјерних убистава на 100.000 становника а у Русији рецимо 7,3 убистава на 100.000 становника.
Ни те земље нису при врху, далеко испред по стопи убистава су рецимо Салвадор, Бразил, Мексико, Колумбија и друге земље латинске Америке гдје имамо 30, 40 па и више убистава на 100.000 становника иако су то пријављена убиства, у тим земљама у којима царују обрачуни нарко картела је број стварних убистава неколико пута већи од званичних података.
tacno, tako, ovi ovde barataju nekim izmisljenim stopama, nemaju pojma ni engleski ni srpski.
hvala na razjasnjenju, uvek mi je drago kada se drogo umesa
 
ma on je dezinformisan, samo mi ne ide u glavu da ne zna sta je homicide, grafikoni koje je mej bregami [hrvat] postavio, i kakve veze oni imaju sa porodicnim nasiljem, sto smo vec razjasnili.... ko ce ga znati, mozda je u francuskom govornom podrucju u kanadi, pa zato...

pa jel imamo negde da vidimo tu ''stopu'', pitam, jer ja mislim da je rec o fami, da ona nije onolika kolikom je ti smatras

tacno, tako, ovi ovde barataju nekim izmisljenim stopama, nemaju pojma ni engleski ni srpski.
hvala na razjasnjenju, uvek mi je drago kada se drogo umesa
Koliko je ja smatram ? Pa ja nisam poredio Srbiju sa Hondurasom kao ni sa divljim zapadom (Amerikom) ili divljim istokom (Rusijom).
Primetio sam da cesce citam o ubistvima unutar porodice koja se desavaju u Srbiji nego u okolnim drzavama.
Statistika koja se ovde navodi su sveukupna ubistva.
Nije isto kad mutant ubije babu jer mu nije dala od penzije za gudru, i kad mafijas samelje mafijasa, sto je neki drugi nivo ludila.
Nema potrebe da zapeni, samo da postavi statistiku ako ima jer ja nisam mogao da nadjem a rekao sam sto sam stekao taj dojam.
 
  1. Koliko je ja smatram ? Pa ja nisam poredio Srbiju sa Hondurasom kao ni sa divljim zapadom (Amerikom) ili divljim istokom (Rusijom).
  2. Primetio sam da cesce citam o ubistvima unutar porodice koja se desavaju u Srbiji nego u okolnim drzavama.
  3. Statistika koja se ovde navodi su sveukupna ubistva.
  4. Nije isto kad mutant ubije babu jer mu nije dala od penzije za gudru, i kad mafijas samelje mafijasa, sto je neki drugi nivo ludila.
  5. Nema potrebe da zapeni, samo da postavi statistiku ako ima jer ja nisam mogao da nadjem a rekao sam sto sam stekao taj dojam.
  1. eh, sad, svi divlji i istok i zapad? svet se deli na sever i jug fyi
  2. pa citas zutu stampu, koja se na taj nacin prodaje: red seksa, pa red ubistava, skandala itd
  3. da
  4. da ne tvrdis da su mafijasi drugde manje inventivni nego u srbiji?
  5. rekoh ti da si stekao dojam iz zute stampe, i nije ti on duzan statistiku, vec si je ti sam sebi duzan
bez ljutnje kolega, ja se samo trudim da budem nepristrasan, bas sam krenuo da propagiram dezerterstvo kao hriscansku vrlinu [PELLA
According to Eusebius of Caesarea, the Jewish Christians of Jerusalem fled to Pella during the Jewish Revolt of 66-70 AD.[11]
], sto do sada niko nije cuo na svetu, a sto se tice crne hronike, mogu jos da ti pojasnim, ako treba, ne znam koje jos okolne drzave imas u vidu, nisi nam predocio njihovu statistiku na uvid
 
, ne znam koje jos okolne drzave imas u vidu, nisi nam predocio njihovu statistiku na uvid
Ako zivi u Kanadi onda mu je okolna drzava SAD

HORROR: Woman Beheaded with Sword in Front of Onlookers in California​

San Carlos, California – A young mother of two was beheaded in front of horrified witnesses Thursday morning.

The suspect, identified as Jose Landaeta Solano, severed his ex’s head with what was described as a “samurai sword.”

Solano has a violent criminal past, NBC Bay Area reported.

The victim, who has not been identified, had a restraining order against Solano, according to the outlet.

NBC Bay Area reported:

http://www.stationgossip.com/2022/09/horror-woman-beheaded-with-sword-in.html
 

Back
Top