Балетићка (и другари) vs НУНС (и пријатељи)

Новинарство у Србији у последњих 20-30 година је

  • катасторфално

  • катасторфално

  • катасторфално

  • катасторфално

  • катасторфално

  • катасторфално

  • катасторфално

  • катасторфално

  • катасторфално

  • катасторфално

  • катасторфално

  • катасторфално

  • катасторфално

  • катасторфално

  • горе од катастрофалног


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Milijana Baletić o povratku na TV i etiketi„režimskog novinara“
Progone me zato što sam iznosila istinu!
Sreda - 11.05.2011
“Već 20 godina me progone, maltretiraju, i to samo zbog toga što sam objektivno izveštavala ne prikrivajući istinu, kaže za “Alo!” Milijana Baletić povodom reagovanja pojedinih novinarskih udruženja da njen povratak na RTV Vojvodina predstavlja sramotu za novinarsku profesiju.



Podsetimo, NUNS je 2009. godine podneo Tužilaštvu za ratne zločine krivičnu prijavu protiv odgovornih osoba i novinara RTV Beograd, RTV Novi Sad, dnevnih listova “Politika”, “Večernje novosti” i drugih koji su svojim uticajem kao državna medijska preduzeća “sprovodili ratnohuškačku propagandu devedesetih godina”. Na spisku se našla i Baletićeva.
- Predstavnici pojedinih novinarskih udruženja čak se hvale da su oni lično podneli tužbu Tužilaštvu za ratne zločine protiv ovakvih kao što sam ja, pri čemu su presudu meni, da sam simbol ratnohuškačkog novinarstva, već izrekli - komentariše ona i naglašava da je “samo prenosila istinu”.
- Kao novinar profesionalac, koji nije proizvodio događaje već ne prekrivajući nijednu činjenicu izveštavao o njima, što i jeste novinarski zadatak, progone me i to na razne načine, od zabrane rada, davanja otkaza, otimanja stana, fizičkih napada, pokretanja sudskih postupaka... Čak je jedna sudija svoju presudu meni doslovce obrazložila rečima: “Ona ne može biti obeštećena za ugled jer ona ugleda nema” - kaže Milijana i pita kako je moguće da se progone novinari koji su iznosili istinu, a štite oni koji su je prikrivali.

- Ako se zna da je prikrivanje istine o zločinu saučesništvo u zločinu, a s obzirom na to da se radi o ratnom zločinu, kada će država Srbija presaviti tabak protiv takvih, zašto to nije uradila do sada i zašto ćuti!? I na kraju, čija je ovo produžena ruka koja kroz Srbiju ubija “neposlušne” - dodaje Baletićeva. Potpredsednica NUNS-a Jelka Jovanović kaže da su oni iz dva razloga podneli krivičnu prijavu Tužilaštvu za ratne zločine.
- I to se podvuče jasna granica između profesionalizma i neprofesionalizma, kao i da se uspostave standardi koji se ni u miru ni u ratu ne smeju kršiti - objašnjava ona.


Tužilaštvo ne zanima Milanović

Novinarka Ljiljana Milanović pita zašto niko nije procesuirao one koji su 5. oktobra linčovali Dragoljuba Milanovića, bivšeg generalnog direktora RTS-a, i novinare koji su bili u Takovskoj 10.
- Radi se o selektivnoj pravdi, zakon važi samo za DOS i one koji su za NATO, za nas druge novinare ne važi. Mogu da nas optužuju, tuku, isteruju sa posla, linčuju. Niko nikada nije odgovarao što su tukli novinare među kojima je i moj suprug, koji jeste bio generalni direktor, ali i novinar pre svega. Milanović je tužio N. N. lice zbog linčovanja, ali to tužilaštvo ne zanima - priča Milanovićeva.


Komrakov: Sklonili su nas kumrovski đaci

Milorad Komrakov, bivši glavni i odgovorni urednik Informativnog programa RTS-a, kaže da je zbog linča koji je doživeo 5. oktobra izgubio zdravlje.
- Bolje bi bilo da zaćute ljudi koji su u vreme komunizma zabranjivali da se izveštava sa CK, jer je to bila njihova nadležnost. Neka zaćute kumrovski đaci, bivši partijski sekretari u redakcijama, oni koji su zdušno revanšističkim metlama u noći 5. oktobra počistili sve nas sa kojima su do juče radili. Pitam se zašto sve ono što danas nama pripisuju nisu govorili u vreme komunizma, kada su bili zaštićeni kao polarni medvedi i bili isto ono za šta nas danas optužuju - poslušnici režima - priča Komrakov, i dodaje da je o svima njima već napisao u knjigama “Moj šesti oktobar” i “5. oktobar u RTS-u”.
- Uostalom, sve njih “lustrirane novinare” sud je vratio na posao. Meni su uzeli zdravlje i nisu mi dali da radim, a ja sam uvek samo radio svoj posao - kaže Komrakov.


“Pomreše im optuženi”

Bivši generalni direktor RTS-a Milorad Vučelić poručuje i Tužilaštvu i novinarima “tužiocima” da požure!
- Moraju da požure, pomreše im svi sa vrha tih spiskova, Mihailo Marković, Pavle Ilić, Boško Petrović, Milorad Pavić. Na tom spisku su još i Dobrica Ćosić, Ljuba Tadić, Milorad Ekmečić... Što se mene tiče, ja sam živ i zdrav, ali oni su vrlo bolesni i stari - komentariše Vučelić.


http://www.alo.rs/vesti/38291/Progone_me_zato_sto_sam_iznosila_istinu
 
Sta sad ? Sam naslov teme implicira da su stavlja zna jednakosti izmedju onih koji su se odlucili da izvestavaju ono sto vide i onih koji su odlucili da ,,apstrahuju ,, realnost .... :think:

No dobro da i ja onda napravim jednu simetriju - u najboljem komunistickom duhu ... :think:

I Hrvati su imali svoju Mirjanu Baletic - isti profil novinara , samo je vise lagala i uselila se u stam Srba koji su isterani iz njega samo zato sto su Srbi ... Zove se Jadranka Kosor i sad pomalo naredjuje nasem preCedniku sta da radi i koga da hapsi zbog ratnih prestupa .. I niko je u hrvatskoj nije tuzio ni kritikovao , naprotiv .... :think: .. Bas su neki od nas preveliki cistunci - traze trun u oku .. i svaka im dlaka smeta ... :think: ...

Nije ni cudo sto su hrvati ovako digli glave ... :think:
 
Sta sad ? Sam naslov teme implicira da su stavlja zna jednakosti izmedju onih koji su se odlucili da izvestavaju ono sto vide i onih koji su odlucili da ,,apstrahuju ,, realnost .... :think:

No dobro da i ja onda napravim jednu simetriju - u najboljem komunistickom duhu ... :think:

I Hrvati su imali svoju Mirjanu Baletic - isti profil novinara , samo je vise lagala i uselila se u stam Srba koji su isterani iz njega samo zato sto su Srbi ... Zove se Jadranka Kosor i sad pomalo naredjuje nasem preCedniku sta da radi i koga da hapsi zbog ratnih prestupa .. I niko je u hrvatskoj nije tuzio ni kritikovao , naprotiv .... :think: .. Bas su neki od nas preveliki cistunci - traze trun u oku .. i svaka im dlaka smeta ... :think: ...

Nije ni cudo sto su hrvati ovako digli glave ... :think:

делимично си у праву........али РТС деведесетих је ипак био катастрофа и легло непрофесионалности.
 
Sta sad ? Sam naslov teme implicira da su stavlja zna jednakosti izmedju onih koji su se odlucili da izvestavaju ono sto vide i onih koji su odlucili da ,,apstrahuju ,, realnost .... :think:

No dobro da i ja onda napravim jednu simetriju - u najboljem komunistickom duhu ... :think:
I Hrvati su imali svoju Mirjanu Baletic - isti profil novinara , samo je vise lagala i uselila se u stam Srba koji su isterani iz njega samo zato sto su Srbi ... Zove se Jadranka Kosor i sad pomalo naredjuje nasem preCedniku sta da radi i koga da hapsi zbog ratnih prestupa .. I niko je u hrvatskoj nije tuzio ni kritikovao , naprotiv .... :think: .. Bas su neki od nas preveliki cistunci - traze trun u oku .. i svaka im dlaka smeta ... :think: ...

Nije ni cudo sto su hrvati ovako digli glave ... :think:
Jaca je bila na nekoj smešnoj radio stanici , mada je isti kalibar ko Baletićka , jedino se ronila kroz Tudjmanovu i Ivinu guzu , pa je sada premijerka , a ova je neka nebitna budala .
 
Milijana_Baletic.jpg
 
Ko i za šta? Jel` onaj ko je pokušao pa nije uspeo ili onaj ko je zagovarao i dalje bratstvo i jedinstvo dok se vodio gradjanski rat?

и једни и други...први зато што су се нестручни хватали у коштац са тим проблемом (и наплатили своје залагање) а други због дебилизма.
 
Da sam na mestu moderatora, ja bih ti zatvarala ovakve teme. Ili postavi temu kako treba, samim tim i anketu, ili nemoj ni da ih otvaraš i da se praviš pametan. Ako hoćeš da čuješ drugačije mišljenje, naravno, a ako nećeš, ništa onda, uživaj i raspravljaj sa svojim istomišljenicima.

видим,
Јавила си се?
 
RTS je izgubio medijski rat. Sve ono što su pričali nisu doljno i dobro dočarali. Ta baletićka je bar pokušala nešto

I da su bolje docarali - bilo bi uzalud .... Ne mislis valjda da bi boljim izvestavanjem uspeli da najjacaju CNN, BBC , francuske , austrijske , italijanske , holandske , nemacke , beglgijske medije , arapske medije ...

To je isto kao da bi se sad cudili sto neki libijski novinari i Libijska TV ne dobija medijski rat protiv ,, ostalog sveta ,, ... :lol:

Mozada bi Susa , Gace , Teofil , Pera Lukovic , Lila Radonjic , Roganovic , Zarkovic .. i ostali Crnogorci .. bolje izvestavali o ratu .... i pobedili ... :hahaha:
 
Poslednja izmena:
I da su bolje docarali - bilo bi uzalud .... Ne mislis valjda da bi boljim izvestavanjem uspeli da najjacaju CNN, BBC , francuske , austrijske , italijanske , holandske , nemacke , beglgijske medije , arapske medije ...

To je isto kao da bi se sad cudili sto neki libijski novinari i Libijska TV ne dobija medijski rat protiv ,, ostalog sveta ,, ... :lol:

Mozada bi Susa , Gace , Teofil , Pera Lukovic , Lila Radonjic , Roganovic , Zarkovic .. i ostali Crnogorci .. bolje izvestavali o ratu .... i pobedili ... :hahaha:

Znam :(

Ali, ovi dole pobrojani .....:sad2:
 

Back
Top