Quantcast

Bakir Izetbegović i njegov rat ili Republika Srpska nema razloga za brigu.

Poruka
19.115

28.000 vojnika NATO u Draču​

28.000 vojnika NATO u Draču
Foto: U.S. Army | 28.000 vojnika NATO u Draču
Tanjug04.05.2021 12:58
TIRANA - U albanskoj luci Drač danas je počela vojna vježba NATO "Branilac Evrope 2021", u kojoj učestvuje više od 28.000 vojnika iz 27 država.

Vježba se izvodi na više od 30 poligona u 12 država, prenosi portal Albania Daily news.
Premijer Albanije Edi Rama izjavio je da je vježba istorijski trenutak i da je njen cilj da demonstrira spremnost Sjedinjenih Američkih Država za interakciju sa partnerskim armijama NATO-a radi povećanja bezbednosti u regionu Zapadnog Balkana i Crnog mora, navodi televizija Top kanal.
On je zahvalio SAD što su izabrale Albaniju za održavanje vježbe, ocijenivši da to dokazuje čvrstu vezu dve zemlje.
Rama je naveo da će u vježbi učestvovati hiljadu albanskih vojnika.
Za posljednjih nekoliko dana veliki broj vozila američke vojske je dopremljen u Drač, a stiglo je i oko 700 komada vojne opreme Nacionalne garde Floride, koja će biti korišćena tokom dvonedeljne vježbe u kojoj će učestvovati oko 6.000 američkih vojnika u šest albanskih vojnih baza.

Darth Vader

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.203

28.000 vojnika NATO u Draču​

28.000 vojnika NATO u Draču
Foto: U.S. Army | 28.000 vojnika NATO u Draču
Tanjug04.05.2021 12:58
TIRANA - U albanskoj luci Drač danas je počela vojna vježba NATO "Branilac Evrope 2021", u kojoj učestvuje više od 28.000 vojnika iz 27 država.

Vježba se izvodi na više od 30 poligona u 12 država, prenosi portal Albania Daily news.
Premijer Albanije Edi Rama izjavio je da je vježba istorijski trenutak i da je njen cilj da demonstrira spremnost Sjedinjenih Američkih Država za interakciju sa partnerskim armijama NATO-a radi povećanja bezbednosti u regionu Zapadnog Balkana i Crnog mora, navodi televizija Top kanal.
On je zahvalio SAD što su izabrale Albaniju za održavanje vježbe, ocijenivši da to dokazuje čvrstu vezu dve zemlje.
Rama je naveo da će u vježbi učestvovati hiljadu albanskih vojnika.
Za posljednjih nekoliko dana veliki broj vozila američke vojske je dopremljen u Drač, a stiglo je i oko 700 komada vojne opreme Nacionalne garde Floride, koja će biti korišćena tokom dvonedeljne vježbe u kojoj će učestvovati oko 6.000 američkih vojnika u šest albanskih vojnih baza.
Čuvaju bosnu.A?
Je,bali ste majku svoju vi.

Srboskizborim

Poznat
Poruka
7.357
Citiran je drugi clan koji je napisao mirovina.Ima par hrvatskih rijeci koje koristim od malena ali i njih sve rjedje.Mrkva,hlace i sl.Mirovina nikada nisam koristio u govoru.U Zenici gdje sam odrastao svi su govorili penzija.

U kom delu Zenice?

Službovao sam u Zenici do 1992 godine u kasarni JNA. Ta je kasarna predata tadašnjoj TO bez ispaljenog metka.
Svi vojnici JNA koji su bili u kasarnoj su ostali u životu.

Poslednja izmena:

rz brzotrz 1972

Aktivan član
Poruka
1.053
U kom delu Zenice?

Službovao sam u Zenici do 1992 godine u kasarni JNA. Ta je kasarna predata tadašnjoj TO bez ispaljenog metka.
Svi vojnici JNA koji su bili u kasarnoj su ostali u životu.
Bio sam u Zenici kada je iseljena kasarna.Tada je avion probio zvucni zid nad Travnikom.U Zenici su mislili da ih avion bombarduje.Zivio sam u Crkvicama kod kina.

miso6207

Elita
Poruka
17.003
Trandzament u ns?
Jesi u jna bio na ratistu, po slavoniji?

Ili potom, po povratku, koridor jel de...
Bio na Vukovarskom ratištu dva meseca , kraj novembra do kraja januara, prebačen pred kraj vojnog roka u BL na zahtev matičnog vojnog odseka, a tu mi je otac bio stacioniran. Posle se već zna... Od aprila 92. na Kupresu sa Lisicom, Koridor u junu, pa Derventa, Brod...

Srboskizborim

Poznat
Poruka
7.357
Bio na Vukovarskom ratištu dva meseca , kraj novembra do kraja januara, prebačen pred kraj vojnog roka u BL na zahtev matičnog vojnog odseka, a tu mi je otac bio stacioniran. Posle se već zna... Od aprila 92. na Kupresu sa Lisicom, Koridor u junu, pa Derventa, Brod...

Jesi li bio na ozrensko-dobojsko-vozućkom ratištu? Teslić?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.