Bakić: Vučić je pobedom pojačao sopstveni legitimitet, brzo je pružio ruku Djilasu

Juricemo ih na ulicama :D

  • Vlast

    glasova: 3 60,0%
  • Opoziciju

    glasova: 0 0,0%
  • Sveeee

    glasova: 2 40,0%
  • Jovo pijan, nema volje a ni jurnjave

    glasova: 1 20,0%

  • Ukupno glasova
    5

Cosmopolite

Zaslužan član
Poruka
105.744

Bakić: Vučić je pobedom pojačao sopstveni legitimitet, brzo je pružio ruku Djilasu​


Bakić: Vučić je pobedom pojačao sopstveni legitimitet, brzo je pružio ruku Djilasu
Sociolog Jovo Bakić ocenio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić izbornom pobedom pojačao sopstveni legitimitet, navodeći da o njemu misli sve najgore ali da je napravio veliki uspeh time što je dobio 2,1 milion glasova, odnosno oko 100.000 više nego na prethodnim izborima.

"Džaba sada mojim raznim istomišljenicima zbrajanje procenata i mandata, sadašnjih i prošlih, jer Srpska napredna stranka (SNS) ne igra nikakvu političku ulogu. Kao i u svakom autoritarnom režimu, za sve se pita jedan čovek, pa onda njegov najuži krug saradnika, od kojih su neki i mafijaši. Ostali su samo dobro plaćeni dekor", rekao je Bakić za novi broj nedeljnika NIN.

On je ocenio da je Vučić za kratko vreme poslao nekoliko poruka, "prva je Ivici Dačiću da se na zavarava da ga podrška na predsedničkim izborima na nešto obavezuje".

"Zato je obraćanje iz štaba Socijalističke partije Srbije (SPS) ličilo na parastos, a ne na nastup stranke koja je napravila najbolji rezultat u poslednjih deset godina, otkako je u vlasti sa SNS", naveo je Bakić.

Prema njegovim rečima, "Vučić je dalje rekao da je neodgovorno osvajati glasove na račun putinofilije, u čemu se mogao prepoznati Dačić, ali i krajnja desnica, zbog koje je tobože izuzetno zabrinut, iako ju je sam stvorio".

"Poručio je i jednim i drugima: ako Rusiji uvedem sankcije i okrenem se ka Zapadu, nećete dobro proći. U slučaju pojedinaca u SPS-u, to može da znači i zatvor", naveo je Bakić.

Kako je dodao, "treća poruka bila je pružanje ruke (Draganu) Djilasu: eto, dok se nas dvojca gložimo, drugi nas napadaju i profitiraju".

"S obzirom na etičke i druge kvalitete Dragana Djilasa i pojedinih oko njega, verujem u moguću koaliciju velikih suparnika. Možda ne sad, ali kad promene u medjunarodnim odnosima to dozvole i zatraže", rekao je Bakić.

https://beta.rs/vesti/politika-vest...tveni-legitimitet-brzo-je-pruzio-ruku-djilasu

Sta mislite da li je revolucionar Bakic u pravu ?!
Ostaje nam da vidimo ko ce da izda a on ce biti piz++
Dakle biti vlast u Bg nije izdaja ... samo je na republickom nivou izdaja :per:
Posle ovoga ostaje nam da ih jurimo po ulicama (vlast i opoziciju) :lol:
 
Poslednja izmena:
Gledao sam juče Miloša DSS-a kod Jugoslava na Insajder tv-u i pored standardnog njegovog desničarenja zaštitimo ćirilicu i srpski identitet jer to stalno neko napada rekao je da nikada ne bi sa Đidom i Moramo ušao u koaliciji na republičkom nivou jer su oni za EU a on baš nešto i nije itd. ali da je gradski tj.lokalni nivo nešto drugo to nije visoka politika tog tipa EU,sankcije Rusiji itd. pominje i ekoligiju i zaštitu životne i sl.
 
А Неустрашиви Друг Јово је као шатро толико глуп па не види да Друг Ђидо - уосталом као и сам Друг Јово и оба tv водитеља пардон "аутора podcasta" Куловчин и педофил & pisac Punk prozе - ради за режим само тако. Ђидо све урадио да ослаби опозицију на изборима, пре свега намерно катастрофалним избором кандидата и носиоца своје листе, а сада би да без понављања избора на оним бирачким местима где чак и режим признаје да је било неправилности, омогући свом Вољеном да уведе принудну управу над Београдом, уз некакво обећање о "новим изборима за крај године". Па то баш мора да си прави имбецил да поверујеш да је то доброј намери, а Неустрашиви Друг Јово као човек задатка ипак није имбецил напротив врло је препреден Теразијски Црногорац са маском "левичара" :kafa:
 
Gledao sam juče Miloša DSS-a kod Jugoslava na Insajder tv-u i pored standardnog njegovog desničarenja zaštitimo ćirilicu i srpski identitet jer to stalno neko napada rekao je da nikada ne bi sa Đidom i Moramo ušao u koaliciji na republičkom nivou jer su oni za EU a on baš nešto i nije itd. ali da je gradski tj.lokalni nivo nešto drugo to nije visoka politika tog tipa EU,sankcije Rusiji itd. pominje i ekoligiju i zaštitu životne i sl.

Миша Јовановић би са Вучићем на републичком нивоу, а са Ђидом на Београду.


Док не прочитам вечерас на форуму да је Вучић најстрашније изнапушавао Ђиласа,

вероваћу да се припрема Влада Вучић-Ђилас.

А у тој комбинацији за Мишу Јовановића нема места ни са Вучићем на републичком нивоу, ниса Ђиласом на локалном нивоу, како се необавештени наследник необавештеног нада.

Хахах...нада...

НАДА..

:mrgreen:
 
Gledao sam juče Miloša DSS-a kod Jugoslava na Insajder tv-u i pored standardnog njegovog desničarenja zaštitimo ćirilicu i srpski identitet jer to stalno neko napada rekao je da nikada ne bi sa Đidom i Moramo ušao u koaliciji na republičkom nivou jer su oni za EU a on baš nešto i nije itd. ali da je gradski tj.lokalni nivo nešto drugo to nije visoka politika tog tipa EU,sankcije Rusiji itd. pominje i ekoligiju i zaštitu životne i sl.
Krizna su vremena, treba spasiti BG od Vesica 😁
A za republjik ma dobar je Vučić , često ga hvalio dssovac da vuče dobre poteze i to na Hepi i Pinku 😂
 

Bakić: Vučić je pobedom pojačao sopstveni legitimitet, brzo je pružio ruku Djilasu​


Bakić: Vučić je pobedom pojačao sopstveni legitimitet, brzo je pružio ruku Djilasu
Sociolog Jovo Bakić ocenio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić izbornom pobedom pojačao sopstveni legitimitet, navodeći da o njemu misli sve najgore ali da je napravio veliki uspeh time što je dobio 2,1 milion glasova, odnosno oko 100.000 više nego na prethodnim izborima.

"Džaba sada mojim raznim istomišljenicima zbrajanje procenata i mandata, sadašnjih i prošlih, jer Srpska napredna stranka (SNS) ne igra nikakvu političku ulogu. Kao i u svakom autoritarnom režimu, za sve se pita jedan čovek, pa onda njegov najuži krug saradnika, od kojih su neki i mafijaši. Ostali su samo dobro plaćeni dekor", rekao je Bakić za novi broj nedeljnika NIN.

On je ocenio da je Vučić za kratko vreme poslao nekoliko poruka, "prva je Ivici Dačiću da se na zavarava da ga podrška na predsedničkim izborima na nešto obavezuje".

"Zato je obraćanje iz štaba Socijalističke partije Srbije (SPS) ličilo na parastos, a ne na nastup stranke koja je napravila najbolji rezultat u poslednjih deset godina, otkako je u vlasti sa SNS", naveo je Bakić.

Prema njegovim rečima, "Vučić je dalje rekao da je neodgovorno osvajati glasove na račun putinofilije, u čemu se mogao prepoznati Dačić, ali i krajnja desnica, zbog koje je tobože izuzetno zabrinut, iako ju je sam stvorio".

"Poručio je i jednim i drugima: ako Rusiji uvedem sankcije i okrenem se ka Zapadu, nećete dobro proći. U slučaju pojedinaca u SPS-u, to može da znači i zatvor", naveo je Bakić.

Kako je dodao, "treća poruka bila je pružanje ruke (Draganu) Djilasu: eto, dok se nas dvojca gložimo, drugi nas napadaju i profitiraju".

"S obzirom na etičke i druge kvalitete Dragana Djilasa i pojedinih oko njega, verujem u moguću koaliciju velikih suparnika. Možda ne sad, ali kad promene u medjunarodnim odnosima to dozvole i zatraže", rekao je Bakić.

https://beta.rs/vesti/politika-vest...tveni-legitimitet-brzo-je-pruzio-ruku-djilasu

Sta mislite da li je revolucionar Bakic u pravu ?!
Ostaje nam da vidimo ko ce da izda a on ce biti piz++
Dakle biti vlast u Bg nije izdaja ... samo je na republickom nivou izdaja :per:
Posle ovoga ostaje nam da ih jurimo po ulicama (vlast i opoziciju) :lol:
Koji crni legitimitet, AV ima 29% podrške u narodu i to je sve, On nikada nije ni imao legitimitet.
 
CIA Vučić i dalje dominira, što bi ga oni skidali kada pseto ispunjava svaki zahtev.

Pustio je par puta u jutarnji program Boška , Miloša i Zavetnicu i ode 15% glasova. Da se ujedine bili bi najjača opoziciona koalicija u Srbiji.
Šta bi bilo da Srbija ima bar jednu neutralnu TV sa nacionalnom frekvencijom.
Da je opozicija išla u dve ozbiljnije koalicije sada bi SNS izgubio bar Beograd, ali neka imamo još koju deceniju za gubljenje.
 
"Svi me znaju ja nikoga ne znam".😜

AV vlada sa 29% glasova od ukupnog biračkog tela, to što On potencira samo izašle birače je Njegova stvar. nikada nije imao više od 2M glasova.
Srbija je prepuna ljudi koji bi da je stani-pani glasali za gospodina predsjednika Aleksandra Vucica ali su svjesni toga da su dovoljni samo penzosi da bi se dotukla kukavna oporba, pa taj dan ostanu doma.
Penzosi taj dan malo protegnu noge, prosecu do glasacke kutije, popricaju i usput nonsalantno pometu kukavnu oporbu.
Sta bi tek bilo da se kompletno SNS tijelo mobilizira, ne smijem ni zamisliti.
Vjerujem da bi SNS sam imao 2/3 vecinu u parlamentu.
 
Srbija je prepuna ljudi koji bi da je stani-pani glasali za gospodina predsjednika Aleksandra Vucica ali su svjesni toga da su dovoljni samo penzosi da bi se dotukla kukavna oporba, pa taj dan ostanu doma.
Penzosi taj dan malo protegnu noge, prosecu do glasacke kutije, popricaju i usput nonsalantno pometu kukavnu oporbu.
Sta bi tek bilo da se kompletno SNS tijelo mobilizira,ne smijem ni zamisliti.
Vjerujem da bi SNS sam imao 2/3 vecinu u parlamentu.
To ne znamo. Može da bude 1000 razloga zasto ne izlaze na izbore. Najverovatnije je da nemaju za koga da glasaju.
 
"Svi me znaju ja nikoga ne znam".😜

AV vlada sa 29% glasova od ukupnog biračkog tela, to što On potencira samo izašle birače je Njegova stvar. nikada nije imao više od 2M glasova.
Nikada ne izlazi 100% i racunaju se samo oni koji izlaze i glasaju , to je jednostavno tako ... volja vecine ali izaslih na izborima a ne onih koji sede kuci i traze promene iz fotelje.

Ovi izbori su pokazali da narod trazi promene ali da je opoziciji i dalje nedovoljno jaka da ugrozi AV.
Izlaznost je bila solidna izmedju 58 i 60%
Veca izlaznost je svakako bila 2008 i to 61%
Ako gledamo poslednjih 20 godina ovi izbori su bili solidni po broju izaslih sve ostalo je bruka i sramota ... kralo se , ucenjivalo , to je vec standard od kako je AV na vlasti.
 
Nikada ne izlazi 100% i racunaju se samo oni koji izlaze i glasaju , to je jednostavno tako ... volja vecine ali izaslih na izborima a ne onih koji sede kuci i traze promene iz fotelje.
To je fer ali onda ako izlazi samo polovina ne može o svemu da se glasa. Ne mogu da zadužuju praunuke naše kreditima. Kako kaže Ayn Rand: Mogu svi da glasaju ali ne može o svemu da se glasa.
 
To je fer ali onda ako izlazi samo polovina ne može o svemu da se glasa. Ne mogu da zadužuju praunuke naše kreditima. Kako kaže Ayn Rand: Mogu svi da glasaju ali ne može o svemu da se glasa.
Cak ni na referendume ne izlaze ... a zasto ?

Evo ako pogledas referendum je po meni obavezan , ko ne izadje toga i ne zanima zivot u ovoj drzavi.

2006 izaslo 54%

2022 izaslo 30%
 

Прави радикални левичар и реакционар.

Јаа ти нисам из тог левог филма, нисам довољно компетентан, питај ове леве-либерале из Вашингтона и ове зелене-леваке шта мисле мисле о њему и поновним револуцијама.
 

Back
Top