zbiljaš
Veoma poznat
- Poruka
- 11.948
Hapseći sandžačke studente koji ništa nisu skrivili, Oskar se sveti pošto su studenti iz Sandžaka pokazali da mi SRBIJANCI možemo da živimo zajedno bez obzira na to da li smo hrišćani, ateisti, ili muslimani.
https://sandzaklive.rs/novi-pazar/o...ik-tvrdi-vlast-zeli-izazvati-haos-u-sandzaku/
Advokat i potpredsjednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Aleksandar Olenik kaže da vlast nije slučajno izabrala treći dan Ramazanskog Bajrama za pretres kuća i privođenje dvojice novopazarskih studenata, piše nova.rs
Student Državnog univerziteta iz Novog Pazara i njegov kolega koji studira Pravni fakultet u Kragujevcu privedeni su danas u policiju i pretresene su im kuće zbog, kako pišu lokalni mediji, sumnje da su ugrozili sigurnost predsjednika Republike i pozivali na nasilnu promjenu ustavnog poretka.
Aleksandar Olenik
“To je demonstracija sile i model kako režim kontroliše tužilaštvo, pogotovo preko ‘Mrdićevih zakona’. Doživjeli su veliki udarac kada su vidjeli šajkaču i fes zajedno, jer u Sandžaku više nema podjela po nacionalnoj osnovi. Mladi su poručili da ih to više ne interesuje i na taj način je vlast izgubila kontrolu koju su imali 30 godina. Sada pokušavaju da opet izazovu sukobe i biraju baš ovaj momenat da bi izazvali reakciju, ali pročitani su i to tako više neće moći. Oni žive na sejanju razdora, jer nemaju zapravo nikakvu politiku osim izazivanja sukoba i stvaranja problema”, objašnjava Olenik.
“Ovo je posljedica ‘Mrdićevih zakona’, promijenjen je i tužilac Odjeljenja za visokotehnološki kriminal i nadležnost, jer je to tužilaštvo stavljeno pod Više javno tužilaštvo u Beogradu. Potpuno je zatvoren cijeli sistem i to je sada jedan model, najbliži sovjetskom, komunističkom sistemu, koji nikad nismo imali u Srbiji, čak ni poslije Drugog svjetskog rata. Tužilaštvo je sada vojnički ustrojeno, da se jedan čovjek pita za sve i da ne postoji preispitivanje odluke, jer je ukinuta komisija pri Visokom savjetu tužilaštva i rješava se preko obaveznih uputstava”, objašnjava Olenik.
https://sandzaklive.rs/novi-pazar/o...ik-tvrdi-vlast-zeli-izazvati-haos-u-sandzaku/
“Bajram iskorišten za hapšenja?” Olenik tvrdi: Vlast želi izazvati haos u Sandžaku!
Advokat i potpredsjednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Aleksandar Olenik kaže da vlast nije slučajno izabrala treći dan Ramazanskog Bajrama za pretres kuća i privođenje dvojice novopazarskih studenata, piše nova.rs
Student Državnog univerziteta iz Novog Pazara i njegov kolega koji studira Pravni fakultet u Kragujevcu privedeni su danas u policiju i pretresene su im kuće zbog, kako pišu lokalni mediji, sumnje da su ugrozili sigurnost predsjednika Republike i pozivali na nasilnu promjenu ustavnog poretka.
Aleksandar Olenik
“To je demonstracija sile i model kako režim kontroliše tužilaštvo, pogotovo preko ‘Mrdićevih zakona’. Doživjeli su veliki udarac kada su vidjeli šajkaču i fes zajedno, jer u Sandžaku više nema podjela po nacionalnoj osnovi. Mladi su poručili da ih to više ne interesuje i na taj način je vlast izgubila kontrolu koju su imali 30 godina. Sada pokušavaju da opet izazovu sukobe i biraju baš ovaj momenat da bi izazvali reakciju, ali pročitani su i to tako više neće moći. Oni žive na sejanju razdora, jer nemaju zapravo nikakvu politiku osim izazivanja sukoba i stvaranja problema”, objašnjava Olenik.
“Najbliže sovjetskom sistemu koji nikad nismo imali u Srbiji”
Olenik je posebno kritičan prema izmjenama tužilačkog sistema.“Ovo je posljedica ‘Mrdićevih zakona’, promijenjen je i tužilac Odjeljenja za visokotehnološki kriminal i nadležnost, jer je to tužilaštvo stavljeno pod Više javno tužilaštvo u Beogradu. Potpuno je zatvoren cijeli sistem i to je sada jedan model, najbliži sovjetskom, komunističkom sistemu, koji nikad nismo imali u Srbiji, čak ni poslije Drugog svjetskog rata. Tužilaštvo je sada vojnički ustrojeno, da se jedan čovjek pita za sve i da ne postoji preispitivanje odluke, jer je ukinuta komisija pri Visokom savjetu tužilaštva i rješava se preko obaveznih uputstava”, objašnjava Olenik.

