Bajden: "Rast cena benzina i inflacija su posledice pomoći Ukrajini"

Poruka
63.107
Vašington -- Rast cena benzina i inflacija očekivana su posledica pomoći Ukrajini, rekao je predsednik SAD Džozef Bajden na prijemu u Demokratskom nacionalnom komitetu.

72770658162a59357d8aab639343731_w640.jpg

Bajden pozdravlja kevu i drugare iz prvog razreda osnovne škole


"Rekao sam svojevremeno, kada smo odlučili da pomognemo Ukrajini - koštaće i nas. To ce koštati zapadne zemlje, to ce koštati NATO. To ce koštati i evropske zemlje i nas. Jer znate šta je moralo da se desi? Cene benzina, cene nafte su morale da rastu, cena hrane je morala da poraste", rekao je Bajden.


"
Ali suština je da ćemo neko vreme živeti sa ovom inflacijom. Ona će se postepeno smanjivati, ali cemo živeti sa njom još neko vreme", upozorio je Bajden.

On je takođe izrazio mišljenje da SAD imaju dobre izglede za budućnost.

"Mnogi ljudi su zabrinuti zbog inflacije, cena hrane i drugih pitanja, ali činjenica je da imamo najbrže rastuću ekonomiju u svetu", rekao je Bajden.
https://www.b92.net/biz/vesti/svet/...i&ayu_origin=19&ayu_widget=29&ayu_post=389679

Braćo Amerikanci, zašto trpite posledice kad se ne graničite sa Ukrajinom? Pamet u glavu demokratsko dupe uza zid i kažite: "F*ck the Ukraine, let us live normally"
 
Vašington -- Rast cena benzina i inflacija očekivana su posledica pomoći Ukrajini, rekao je predsednik SAD Džozef Bajden na prijemu u Demokratskom nacionalnom komitetu.

72770658162a59357d8aab639343731_w640.jpg

Bajden pozdravlja kevu i drugare iz prvog razreda osnovne škole


"Rekao sam svojevremeno, kada smo odlučili da pomognemo Ukrajini - koštaće i nas. To ce koštati zapadne zemlje, to ce koštati NATO. To ce koštati i evropske zemlje i nas. Jer znate šta je moralo da se desi? Cene benzina, cene nafte su morale da rastu, cena hrane je morala da poraste", rekao je Bajden.


"
Ali suština je da ćemo neko vreme živeti sa ovom inflacijom. Ona će se postepeno smanjivati, ali cemo živeti sa njom još neko vreme", upozorio je Bajden.

On je takođe izrazio mišljenje da SAD imaju dobre izglede za budućnost.

"Mnogi ljudi su zabrinuti zbog inflacije, cena hrane i drugih pitanja, ali činjenica je da imamo najbrže rastuću ekonomiju u svetu", rekao je Bajden.
https://www.b92.net/biz/vesti/svet/...i&ayu_origin=19&ayu_widget=29&ayu_post=389679

Braćo Amerikanci, zašto trpite posledice kad se ne graničite sa Ukrajinom? Pamet u glavu demokratsko dupe uza zid i kažite: "F*ck the Ukraine, let us live normally"

Нису они нама браћа ..

али ово је добро јер ће још више да подели САД изнутра
 
poseban kuriozizet daju komentari na B92 koji uopšte nisu onakvi na kakve smo navikli?

https://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=2169818

Почетком друге рунде сукоба у Украјини на улицама САД су били само плакати подрше Украјини типа :"support ukraine" али су се појавили и нови плакати који су контра ових а гласе :"support USA"

Једно уз друго не иде .
 
Почетком друге рунде сукоба у Украјини на улицама САД су били само плакати подрше Украјини типа :"support ukraine" али су се појавили и нови плакати који су контра ових а гласе :"support USA"

Једно уз друго не иде .
Ja ne znam zašto nas super informisani evro-atlantidjani nisu obavestili o ovome?
 
"Rekao sam svojevremeno, kada smo odlučili da pomognemo Ukrajini - koštaće i nas. To ce koštati zapadne zemlje, to ce koštati NATO. To ce koštati i evropske zemlje i nas. Jer znate šta je moralo da se desi? Cene benzina, cene nafte su morale da rastu, cena hrane je morala da poraste", rekao je Bajden.
pa jel si provalio kako je retorika promenjena? vise nije zbog zlog putina, nego zato smo mi bili mnogo dobri prema jadnim ukrama?

to sto je on zao, to mi ne mozemo da promenimo, ali to sto smo mi bili mnogo dobri e to je vec druga stvar - to mozemo.
 
Poslednja izmena:
pa i ovo sad traljavo rade

to je posledica poslovne politike "ima ko 'oće"

ima, al ne ume siroma :(

У сваком случају је добро ово што се дешава , што јачају поделе унтар већ дубоко подељеног америчког друштва .

Више подела , више потреса и можда се онда забаве својим проблемима , али то је тешко .
 
da vidimo ko ce da izvuce deblji kraj, mi ameri ili vi europljani
vidim brzo ste postali amerikanac

ko jedan moj drugar iz Banovića
otišo za Floridu, posle nedelju dana krke kredit za montažnu kuću krke kredit za tri automobila koliko ih ima ukućana
svake godine na fejsbuku kači selfi sa pečenom ćurkom

ništa nije replicirao kad sam ga pitao gde mu bar jedna slika za Jovana Krstitelja sa jabukom u ustima i prasetom?

bosanac & ćurka?
ne biva...
:kafa:
 
Poslednja izmena:

Back
Top