Bajaga: Pesmu "Pada vlada" nemam nameru više da izvodim

Da je podržao opciju koja odgovara ovima koji ga u prethodnim tekstovima ispljuvaše, Bajaga bi odmah bio:
- Srpski Dzon Lenon;
- Njegove pesme bi bile čak i bolje od Elvisovih;
- Da je najbolji glas ovih prostora...

Ali, jbg, naši ljudi su jako jako licemerni... Za sendvič i kg šećera uz malo kafe će da glasaju za Vučića na izborima, dok na forumu pljuju čak i one neutralne (iako je, nakon svega i svih razočaranja, neutralnost sasvim očekivana).
 
Bajaga je rekao i da godinama ne prati politiku, te da nikada nije bio član nijedne partije, niti će biti. Dvedesetih se ipak odazvao pozivu tadašnjeg predsednika Demokratske stranke Zorana Đinđića, da podrži proteste opozicije u Srbiji.

"Zvao me je nekoliko puta da podržim proteste devedesetih i izađem na njih. On je bio u fazonu, kao i većina normalnih političara, da javne ličnosti ne treba da se petljaju mnogo u politiku. Drugo, ja ne mogu da budem muzičar i političar, to se nikada nije pokazalo kao dobra kombinacija (...) Glumcima je lakše jer dobro pričaju, a ja bih moje govore morao da otpevam da bi me neko shvatio ozbiljno", naveo je Bajaga.

Odazvao si se i 2008-e Momčilo, nemoj sad da se pravimo kao da se to nije desilo

Boris Tadić se na binu popeo uz bubnjare uz skandiranje okupljenih "Pobeda, pobeda", a miting je završen uz pesmu "Što ne može niko, možeš ti" koju su zajedno otpevali njen autor Momčilo Bajagić Bajaga i Boris Tadić.

https://mondo.rs/Info/Srbija/a87471/Boris-Tadic-Imam-ideju-Srbija-u-Evropi.html


Oprostiće ti Vučić ružnu prošlost, oprostio je mnogima.
 
Pesmu "Pada vlada" nemam nameru više da izvodim

Momčilo Bajagić Bajaga izjavio je za "Kurir" da nema nameru više da izvodi pesmu "Pada vlada", koju je svojevremeno napisao za film "Profesionalac" Dušana Kovačevića.
"Pesmu 'Pada vlada' sam svirao, ali nemam nameru da je više izvodim. Ona je napravljena za film 'Profesionalac' i nema potrebe od nje praviti himnu. Kad je neko na vlasti, ta stvar mu se ne sviđa. Međutim, kad je u opoziciji, onda je obožava. To je slučaj sa svim političarima. Pesma postoji 20 godina. Ovi sada na vlasti bili su nekada veoma radosni da čuju tu pesmu, a i oni što su danas u opoziciji nisu voleli da im to sviramo dok su vladali", kazao je Bajaga za "Kurir".

Bajaga je rekao i da godinama ne prati politiku, te da nikada nije bio član nijedne partije, niti će biti. Dvedesetih se ipak odazvao pozivu tadašnjeg predsednika Demokratske stranke Zorana Đinđića, da podrži proteste opozicije u Srbiji.


"Zvao me je nekoliko puta da podržim proteste devedesetih i izađem na njih. On je bio u fazonu, kao i većina normalnih političara, da javne ličnosti ne treba da se petljaju mnogo u politiku. Drugo, ja ne mogu da budem muzičar i političar, to se nikada nije pokazalo kao dobra kombinacija (...) Glumcima je lakše jer dobro pričaju, a ja bih moje govore morao da otpevam da bi me neko shvatio ozbiljno", naveo je Bajaga.

Bajaga i Instruktori će u decembru, serijom koncerata u Sava centru, obeležiti 35 godina rada benda.
http://rs.n1info.com/Showbiz/a542715/Bajaga-Pada-vlada-vise-ne-izvodim.html

Ovi iz grupe Riblja Čorba kolektivni dupeuvlakači?

Tu me je razočarao kao i Bora. Šta ti umetnici imaju da se mešaju u politiku? Svaki umetnik koji se umeša na stranu ovog ili onog političara za mene je izgubio vrednost i kredibilitet umetnika. Jedino ako sam osnuje svoju političku stranku i iznosi svoja mišljenja i nije u koaliciji sa drugim političarima, onda je u mojim očima zadržao kredibilitet i validnost. Ja se možda neću slagati sa njegovim političkim stavovima, ali ću ga bar poštovati.
 
Tu me je razočarao kao i Bora. Šta ti umetnici imaju da se mešaju u politiku? Svaki umetnik koji se umeša na stranu ovog ili onog političara za mene je izgubio vrednost i kredibilitet umetnika. Jedino ako sam osnuje svoju političku stranku i iznosi svoja mišljenja i nije u koaliciji sa drugim političarima, onda je u mojim očima zadržao kredibilitet i validnost. Ja se možda neću slagati sa njegovim političkim stavovima, ali ću ga bar poštovati.
bajaga i bora pre pripadaju estradi nego umetnosti... to je i bora sam skontao u kom pravcu mu se krece opus, pa je zato poceo da pise i pesme da bi iskocio iz te price...imao bas na tu temu zanimljivu diskusiju sa njim na fdu....
 
Da je podržao opciju koja odgovara ovima koji ga u prethodnim tekstovima ispljuvaše, Bajaga bi odmah bio:
- Srpski Dzon Lenon;
- Njegove pesme bi bile čak i bolje od Elvisovih;
- Da je najbolji glas ovih prostora...

Ali, jbg, naši ljudi su jako jako licemerni... Za sendvič i kg šećera uz malo kafe će da glasaju za Vučića na izborima, dok na forumu pljuju čak i one neutralne (iako je, nakon svega i svih razočaranja, neutralnost sasvim očekivana).
Otprilike tako, jer u našem društvu je sve teže održati neki status neutralnosti, koji sasvim opravdano proizilazi iz gađenja prema bilo kojoj od suprotstavljenih opcija, a ispolitizovana gomila zaista nema razumevanja za neutralne, jer je u fazonu il si naš il si njihov. Danas je npr. i sa ostrašćenim komšijama ili kolegama teško popričati, a kamoli biti javna ličnost koja drži do svog integriteta. Lako je jedino onima koji su pristalice, koji imaju vajde od neke od opcija, na kraju krajeva može im se i preleteti kad ustreba, ionako opcije slično funkcionišu, jedan je to zanat.
 
Pa ko moze biti 40 god na heroini? gde to ima?
Što da ne ?
Nije heroin štetan sam po sebi baš toliko , jedino je sranje kada ga nema ,onda kreću krize , propadanje fizičko i psihičko,bolesti i sve ostalo , a dok je izvor redovan i stabilan nema frke ,moš se klepati decenijama, ko Pajaga , Gering ili Kit Ričards. A to košta , pa onda se mora čovek i u sns builjsona pod stare dane uvući .
 

Back
Top