Bagatelna cena struje u Srbiji

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Beograd -- Niskom cenom struje političari kupuju socijalni mir i glasače, kaže Mlađen Kovačević i dodaje da "tako niskih cena tog vitalnog resursa nema nigde u Evropi".


Ekonomistima, koji se sticajem okolnosti još nalaze na ministarskim mestima, uvek su puna usta tržišta i realnih cene, ukazao je Kovačević u pisanoj izjavi, napominjući da, tržište ne postoji u slučaju električne energije i cena strane valute.

To ima katastrofalne ekonomske i socijalne posledice, dodao je Kovačević, koji smatra da bi poređenje domaćih i cena u Evropi bilo bi još drastičnije, "ako bi ih u dinarima podelili sa 130 ili 140, koliko realno vredi evro".

"Zbog bagatelne cene, struja se neracionalno troši. Često i rasipa", ocenio je Kovačević i predočio da se akumulacija sredstava s takvim cenama za buduća ulaganja svodi na teoriju.

U takvim okolnostima imamo i nedopustivo niska ulaganja u energetiku, pogotovo u Elektroprivredu Srbije, iako je u zemlju u protekloj deceniji po svim osnovama, u neto iznosu, prema rečima Kovačevića, ušlo čak 75 milijardi dolara.

"Zbog pogrešnog koncepta reformi došlo je do žestokog pada životnog standarda građana, a ogroman broj ljudi ne radi, niti prima platu", napominje Kovačević.

Zbog toga mnogi, kako je rekao, iako je cena struje niska, nisu u stanju da je plaćaju na vreme.

S obzirom na to da smo u predizbornoj godini, kada se kupuju glasovi birača, najavio je Kovačević, sasvim je izvesno da ćemo imati nerealno povećanje cena, pa će raubovanje tog vitalnog resursa biti nastavljeno.

On smatra i da bi situacija bila još teža da domaća industrija nije na kolenima, jer su joj učinci tek 49 odsto od onoga što je postizala 1989. godine.

Kada bi samo porasla za polovinu suočili bismo se sa ozbiljnim nedostacima struje ili visokim uvozom, ne samo zimi, već i tokom leta, objasnio je Kovačević.

On predlaže da se cena struje polako povećava, da se destimuliše njeno rasipanje i ulaže što više u elektrane i distribucije.

Ako danas ne platimo na mostu, platićemo sutra mnogo više na ćupriji, zaključio je Kovačević.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=02&dd=14&nav_id=492765

Обратите пажњу:струју и ваздух у Србији користите за џабе,то вам каже главни режимски економиста,задужен за пропаганду.
 
Još je Najveći Bravar Svih Naših Naroda I Narodnosti rekao: "Za sve što je dobro u ovoj državi, zaslužan sam ja! Za sve što je loše - kriv je EPS!"
Od tada svaka vlast peva tu pesmu a narod je sav srećan što ima dobru vlast!
Kada vidi da nešto nije u redu, napada EPS jer je vlast dobra pa ne bi ni imalo smisla da je napada!

Skupa je ishrana - kriv je EPS!
Skupo je školovanje - kriv je EPS!
Lečenje je loše i skupo - kriv je EPS!
Stotine hiljada radnika rade za sto do dve stotine evra - kriv je EPS!
Stotine ili desetine hiljada radnika odlaze na posao a ne primaju platu! Istovremeno se vlasnici tih preduzeća baškare u jahtama u ekskluzivnim letovalištima umesto da budu uzatvoru! - Kriv je EPS!

Kao što se vidi vlast zaslužuje sve pohvale i zato moramo da je hvalimo 25 sati dnevno!
Udri po EPS-u!
Tako pametan narod i zaslužuje to što ima!
 
Ma to je samo bacanje hejta od strane vladinih medija što je i sloba radio,baci gladnim psima kosku a oni se glođu između sebe dok on prazni sef.Nego mene nervira ona staraq priča baš iz vremena SFRJ kako je Srbija neizmerno bogata u vodama rekama,hidroelektranama,struji,cvetaju bandere svuda...Kakva megalomanija je prisutna ovde to nije normalno...
 
Neka Gospodin Mlađan Kovačević podeli, ukupan zbir sa računa za struju, sa potrošenim kilovatima,pa će videti koliko košta kilovat. Briga mene, kao potrošača,
za njegove angažovane snage, merna mesta, zone,(ovde moram da se prekrstim)
i ne znam čega tu još sve ima, i kome te pare idu, mene samo interesuje koliko sam para dao za koliko kilovata.To je cena struje. I još nešto. Elektro distribucija je okačila
svoj kantar (mernu grupu), na moju kuću, i ja za to moram još i da joj platim. Pa ima li
to još negde ?
 
Neka Gospodin Mlađan Kovačević podeli, ukupan zbir sa računa za struju, sa potrošenim kilovatima,pa će videti koliko košta kilovat. Briga mene, kao potrošača,
za njegove angažovane snage, merna mesta, zone,(ovde moram da se prekrstim)
i ne znam čega tu još sve ima, i kome te pare idu, mene samo interesuje koliko sam para dao za koliko kilovata.To je cena struje. I još nešto. Elektro distribucija je okačila
svoj kantar (mernu grupu), na moju kuću, i ja za to moram još i da joj platim. Pa ima li
to još negde ?

Kod mnogih su i stubove, raznorazne, nakacili za prenos struje visokonaponske mreze, besplatno ...
 

Back
Top