• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Back-end jezik.

PapadubiLaki

Početnik
Poruka
3
Pozdrav !
Naucio sam HTML, CSS, JS kao podlogu za prelazak ka back-endu, ali imam nedoumicu..
Nisam sasvim siguran sta je pravi izbor, kako da se orijentisem, JavaScript/TypeScript Node.js ili Java ?
Imam neko osnovno znanje iz Jave, nista specijalno, razumem osnovne principe OOP, i prirasla mi je nekako srcu, ali nisam siguran da li je pravi izbor da na tome temeljim buducu karijeru.
Razumem da postaje sve manje popularna, ali i da ce jos dugo dugo biti prisutna u enterprise kompanijama, bankama, osiguravajucim kucama itd.. Receno mi je da na takvim poslovima nema puno mesta za napredak, osim finansijski (plata) i da su to slabo dinamicni poslovi.
Za razliku od toga JS i Node.js su sve popularniji u Start-up firmama gde je sve dinamicnije i stalno ste primorani da ucite nove tehnologije i da napredujete, sto mi se svidja.
Zanima me koliko je ovo tacno ?
Hvala !

Bren

Elita
Poruka
19.171
Pa Node.js još uvek nije nešto mnogo popularan ali je , što se mene tiče, ponajbolji izbor za back-end. Sintaksa je JavaScript, uglavnom je brži od većine ostalih rešenja. Jedini je problem što ne znam koliko je prihvatljiv za nekoga ko tek počinje sa ozbiljnim programiranjem. To je jezik baziran na asinhronom programiranju. Može biti veoma nezgodan ponekad sa neočekivanim rezultatima...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.