Quantcast

Бацање хране?

Sizif

Buduća legenda
Poruka
31.455
Realno, bolje je i baciti višak nego ga proždrati. Ali opet, najbolje je kupiti i praviti onoliko koliko je zaista potrebno, a ne više od toga.

Prestao sam da bacam hranu kada sam prestao sa tim velikim nedeljnim nabavkama, što mi je bila loša navika. Nije mi se jednom desilo da ne mogu iz jednog kruga da donesem hranu od kola do stana. Sad samo kupujem na malo, ono što mi treba tog dana, eventualno za sutra, i to je to.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
26.652
Раде проклети јер се стално боје да не остану гладни. То је једна од особина при врху листе која ми се гади.
Када имамо госте направим више јер не знам туђ апетит, али се то поједе сутрадан.
Иначе, више волим да скувам мање па да се "домири" нечим ако неком није доста него да се баца. Уосталом, желудац треба да је до 80% пун, не више, а зна се колико је то, ако није проширен. Човек не треба да буде сит него да није гладан.

Хлеб увек искористим, за презле, питу од старог хлеба, пофезне ...
Млечне производе исто, ако је само прокисло, а није горко, иде у проју, палачинке, тако неко тесто и не баца се.

Не гомилам. Није ратно стање а ни моја кућа магацин, него простор који треба да дише и мирише.

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
122.444
kako se to meri? i ko je obuhvaćen, odrasli? ili ugostitelji i menze koji bacaju hranu i u tzv razvijenim zemljama?
npr voće ... 5.7 godišnje je 500g mesečno
nama se dešavalo da propadnu maline i sl leti, nek ti je propalo 2 kg godišnje ostane ti još 3 kg za 10 meseci itd
tj da nije neka vrsta istraživanja da objasni ljudima kako su besni glupi i slično
možda se nekom i isplati da pravi gomile i da ih baca jer nije siguran u svoj prihod? ne znam jel ovo tačno

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
122.444
najbolje što se svi pravdate :think:

i kako to izmere, pregledaju otpad? a ko da država ne sjeb.ava sama ekologiju i bez proždrljivaca hint rečice
možda se to dešava neukim domaćinima-icama ili starim ljudima npr

Poslednja izmena:
Poruka
9.960
Ako hrana vec mora da se baci, onda mora da ide u kompost. Na Zapadu to vec funkiconise. Sva hrana za bacanje se stavi u jednu kantu. Stavi se ispred kuce, onda ponsdeljkom idu djubretari, sredom reciklaza, a petkom kompost. Tako da se i ta hrana koja mora vec da se baci moze da se iskorisiti.
untitled.png

we-compost-it.jpg