Baby friendly

Larra

Primećen član
Poruka
748
Moja mama je imala "lose" mleko, i nije me dojila od 2. meseca, vec sam bila na vestackom. To mi je nekako bolje od mleka druge zene. I isto bih uradila za svoje kad bih morala. Ipak mi je bre bljak, pa nek je sto put zdravo.

Larra

Primećen član
Poruka
748
Marijanka:
A citala sam da ce u SAD da pocnu da "pakuju" majcino mleko za trziste, pa kome se svidja svidja.
.

Ovo sam gledala na tv, neka zena je tako, cini mi se u UK, zaradila brdo para prodajuci svoje mleko preko e-baya zainteresovanim kupcima (svi su maltene bili muskarci). Ne znam da li je razvila celu industriju, ono, sir, slag, pavlaka, fat free... :mrgreen:

pikax

Poznat
Poruka
9.668
mackica ns:
Nije ona DOJILA drugu bebu, niti je druga žena dojila njega... On je bio u inkubatoru i doijao je mleko na flašicu. Bilo je samo pitanje da li će dobijati majčino mleko ili prehranu. A mama je bila već kod kuće sa mnom, znači nije nikako mogla ni biti s njim niti je on mogao biti na njenim grudima. A sasvim je normalno da neke žene imaju manje, neke više mleka ili neke nemaju uopšte; i onda su u bolnici to mleko delili svoj deci. Ne razumem šta je tu tako strašno:-?

Apsolutno nista nije strasno :) , ljudi uopste ne kapiraju ( ne znaju ) koliko je vazno i nezamenljivo majcino mleko !

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.967
Пре 7 година, кад сам се породила последњи пут нису нас тестирали на сиду.

А говорили су нам тамо да свакој беби највише одговара млеко баш њене маме зато што оно садржи баш оно што је тој беби потребно, и да нема ''слабог'' или ''лошег'' млека.

zlajka

Zainteresovan član
Poruka
348
Iskustva su razna :shock: Moja bebica koja je bila nedonosce imala je br 9 na ruci!
postoje rodjena carskim rezom ja sam bila malo sporija sto se tice brisanja dojki itd..
Moj sok je bio kad su mi tresnuli klinca od 5.2oo :shock: Falio je samo trenutak da ne poleti sa mog kolenapravo na pod :oops: Beba je imala br 6 :x Ali ono sto prvo osetis i vidis kad je tvoja beba u pitanju nikad ne mozes da pogresispa bilo 1oo beba na okupu :) A sto se tice dojenja stvarno se nekad prodavalo mleko ipostojale su dojilje jer nije bilo vestackog mleka! koliko god ti u pocetku bilo tesko da dojis ne odustaj jer je mnogo lakse nego flasica[uvek je spremno]Savet;pocni da mazes bradavice ADuljem da smeksaju na vreme :)

pikax

Poznat
Poruka
9.668
Hellen:
Пре 7 година, кад сам се породила последњи пут нису нас тестирали на сиду.

А говорили су нам тамо да свакој беби највише одговара млеко баш њене маме зато што оно садржи баш оно што је тој беби потребно, и да нема ''слабог'' или ''лошег'' млека.

ovo prvo je greska
tacno je da nema slabog i loseg mleka
i naravno da je majcino ml. najbolje , ali je razlika u sastavu neznatna ( odnos proteina, masti, secera, vitamina, minerala ) :razz:

pikax

Poznat
Poruka
9.668
Malo skrecem sa teme , ali nije vazno :razz:

DOJENJE I PORODICNA ISHRANA

Koristi dojenja za majku:

- Dojenje povoljno utiče na zdravlje majke.

- Doprinosi bržem oporavku posle porođaja.

- Utiče na brzo vraćanje materice u stanje pre porođaja.

- Znatno lakše se posle porođaja svodi telesna težina na normalu.

- Svaka majka koji doji najmanje dva meseca smanjuje rizik od pojave karcinoma jajnika za 25%.

- Svaka majka koja doji najmanje tri meseca smanjuje rizik od razvoja karcinoma dojke pre menopauze za 50%.

- Majke koje doje imaju znatno bolju mineralizaciju kostiju.

- Majkama dijabetičarima, dok doje, treba mnogo manje insulina.

- Majke koje doje, smanjen je rizik od neželjene trudnoće.

......

Koristi dojenja za dete:

- Majčino mleko je najbolje za odojčad.

- Nema „slabog“ ili „lošeg“ majčinog mleka, ono je uvek čisto, toplo i spremno.

- Sastav majčinog mleka sprečava gojaznost ili pothranjenost, kao i malokrvnost.

- Majčino mleko se lako vari, te izaziva manje stomačnih tegoba kao što su grčenje, povraćanje i proliv.

- Poboljšava imunološki sistem deteta i sprečava razvoj alergiskih oboljenja.

- Izložena su tri puta manjem riziku od sindroma iznenadne smrti,

- Izložena su tri puta manjem riziku od infekcija urinarnog trakta,

- Dva puta ređe oboljevaju od zapaljenja srednjeg uha,

- Imaju bolji vid u uzrastu od četiri i 36 meseci,

- Izložena su dva puta manjem riziku oboljevanja od šećerne bolesti,

- Dva puta ređe obolevaju od malignih bolesti pre petnaeste godine života,

- Mnogo ređe obolevaju od visokog pritiska i srčanih obolenja tokom kasnijeg života.

- Dojenje omogućava pravilni razvoj vilice i čitavog lica deteta, pa ova deca znatno ređe imaju nepravilan zagrižaj.

- Deca koja su dojena ređe oboljevaju od akutnih infekcija disajnih puteva.

.....

Insitut za zaštitu zdravlja Niš

Gradska organizacija Crvenog krsta Niš

milentisha

Primećen član
Poruka
508
Za mene je baby friendly bio noćna mora! Posle carskog reza i ležanja na intenzivnoj nisam imala dovoljno mleka, a želela sam da budem sa svojom bebeom. Moje luče je bilo naviknuto na adaptirano mleko pa mu je bilo suviše malo ono što sam ja proizvodila. Celu noć mi je jadničak proveo na grudima, pošto je tražio da jede, a tamo ih dohranjuju samo 2 put dnevno i on je svoju dozu već bio dobio. Ja nisam znala šta da radim. Plakala sam zajedno sa njim. Ujutru sam tražila da me sa tog odeljenja prebace na obično odeljenje što je bila dobra odluka u tom trenutku. Sad znam da je trebalo da se naoružam malim pokloncicima za one pedijatrijske sestre i flašicom mleka i verovatno bi sve bilo ok. Sutradan je mleko krenulo normalno da teče, ali su oni na podoj donosili već situ decu. U KBC Zvezdara imaju mnogo lepe sobe na beby friendly odeljenju, ali su skoro sve bile prazne kad sam ja tamo bila pa je odeljenje delovalo nekako tužno, dok na običnom odeljenju ipak ima sa kim da se popriča.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.