Quantcast

B/W - Analogni fotoaparati

Vril

Primećen član
Poruka
514
Zdravo svima!

Dugo vec koristim svoj stari Zenit [doduse tatin je]
i u glavnom radim kolor fotografije...

elem!
imam JAKO veliku zelju da napravim u svom stanu mali studio za razvijanje crno belih filmova i razradu fotografija.
do sada nemam nikakvih iskustva s time [sem sto sam nekoliko puta skljockao sa crno belim filmom, pa sam citavu vecnost trazio nekog da mi ih uradi-a taj je toliki mrgud da nece da me nauci a jako je skup]

elem.x2
Nasao sam na jednom sajtru covek prodaje masinu za uvelicavanje i koliko sam do sad skupio informacija ona sluzi da sa vec razvijenog filma razvijete na foto papir to jest da uradite fotke.

elem x3
Koliko ja znam iznad pozorista "Bosko Buha" ima ona radnja sa b/w filmovima ali kada sam pitao za fiksir i razvijac, oni su mi rekli da studenti to prave sami. KAKO?
Koliko sam ja naucio na ovom cudu od interneta, nerazvijeni film se stavlja u razvijac, mucka tridesetak minuta, stavi u vodu, da se ispere pa u fixir. Slicno je i sa fotografijama.

elem x4
da ne bih sad otvarao jos neke teme u vezi svog aparata = gde mogu da se nadju objektivi za Zenit [u pitanju je zavrtanj, a ne klik] - tragam za 16-28mm

hvala.

bakyy

Aktivan član
Poruka
1.790
na sva ova pitanja tesko je ovde odgovoriti
najbolje je da nabavis neku knjigu gda sve to pise (npr Belic ili Fizi )
ima ih u pdf-u na netu
za sve postoji odgovor na netu, guglaj malo
objektiv od 28 ili 35 mozes naci na sledecoj berzi u staklencu , taj 16-28 tesko ces naci u m42 navoju,
pozz

Vril

Primećen član
Poruka
514
jao jako puno za "m42" nisam znao strucno ime

nego: gledao sam juce stare porodicne fotografije na sto ja kazem "papiru ko od razglednica" pa da li ima neko ideju kako se pravi foto papir? [u slucaju da ga nema u prodavnicama]?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.