Azerbejdzan cekao 30 godina da povrati Karabah i na kraju uspeo - tako cemo i mi Kosovo

Azerbejdzan cekao 30 godina da povrati Karabah i na kraju uspeo - tako cemo i mi Kosovo

30 godina cekali i docekali. Dakle naravucenije je, izgubljeno je samo ono cega smo se sami odrekli! Mi cekamo tek 14 godina, ima vremena..

Nema predaje!!!

Vreme radi za nas.

Siptari se masovno iseljavaju sa Kosmeta a Rusija unistava NATO pakt....

Tema je autorska...
Sramota je da uporedjues Kosovo sa muslimanima iz Azerbejdzana.

Ako imas neki bolji primer, u redu, ali ovo ne ide, pa oni su isto spram Jermena sto i Siptari na KiM spram nas.

Sramota je da uporedjues Kosovo sa muslimanima iz Azerbejdzana.

Ako imas neki bolji primer, u redu, ali ovo ne ide, pa oni su isto spram Jermena sto i Siptari na KiM spram nas.
To tvoje je totalni promasaj. Ili cete da oslobadjate zemlju kao Azeri ili hocete istu da okupirate kao Jermeni.
Ne mozete biti i jedno i drugo!

Jasna poruka Amerike: Srbi, pomirite se sa tim da živite na suverenom i nezavisnom Kosovu!​

12:36 05.10.2023
Zastave tzv. Kosova, SAD i Albanije u Prištini - Sputnik Srbija, 1920, 05.10.2023

Formiranje Zajednice srpskih opština obaveza je koju Kosovo mora da ispuni. Ovo telo treba da bude u skladu sa kosovskim ustavom, odnosno u skladu sa odlukom kosovskog Ustavnog suda iz 2016. godine i ne sme da ima izvršna ovlašćenja, poručio je danas Džefri Hovenijer, američki ambasador u Prištini.
U razgovoru sa predstavnicima više medija, ambasador je ponovio jasan stav protiv Povelje UN, Rezolucije 12 44 i teritorijalnog integriteta Srbije:
“Sjedinjene Države su podržale Kosovo kao suverenu, nezavisnu zemlju. Ta podrška je, naravno, zasnovana na shvatanju da bi ona bila demokratska i multietnička. I mi smo tokom godina mnogo napora uložili da unapredimo multietnički karakter zemlje…“, rekao je ambasador.
Hovenijer gotovo cinično poručuje da je neophodno odgovoriti na zabrinutosti srpske zajednice, a sa druge strane, Srbe poziva da se „pomire“ sa tim da žive na Kosovu.

„Želimo da srpska zajednica na Kosovu živi u uslovima bezbednosti i dostojanstva. Verujemo da treba da se pomire i prihvate činjenicu da žive na Kosovu. Mi Kosovo ne vidimo kao deo Srbije. Znamo gde se nalazi međunarodna granica između dve zemlje. Iz perspektive američke politike, u pitanju su dve odvojene zemlje. Ali takođe mislimo da je veoma važno da se odgovori na zabrinutosti srpske zajednice na Kosovu“, kazao je.
U tom kontekstu ukazuje na neophodnost formiranja Zajednice srpskih opština
Naglašava da je još od Ahtisarija bilo poznato da su neophodni posebni aranžmani za srpsku zajednicu.
„I to je takođe deo našeg rada, koji i dalje traje – rad sa Vladom Kosova, da predloži kredibilnu viziju kako bi funkcionisala Zajednica opština sa srpskom većinom“, kazao je Hovenijer.
On precizira da bi ZSO trebalo da bude u skladu sa kosovskim ustavom, odnosno u skladu sa odlukom kosovskog Ustavnog suda iz 2016. godine i bez izvršnih ovlašćenja.
„Odbijamo svaki pokušaj da se sugeriše da bi trebalo da ima izvršne nadležnosti“.

Truc, truc...nisu Albanci/Iliri nista na Balkanu okupirali, oni su tamo starosedioci. Srbi su se na tu zemlju prosirili iz Zakarpatja!
Само што су Јермени заправо живјели у Арцаху миленијумима док су Шиптаре довукли Турци Османлије на Косово.

Само што су Јермени заправо живјели у Арцаху миленијумима док су Шиптаре довукли Турци Османлије на Косово.
Samo po istoriji a la Deretic, ostatak svijeta izvan Srbije uci da su Albanci Iliri, a ti guslaj dalje. I ti Jermeni su Iranci hriscani, sve je to iranska zemlja, bar jos par milenijuma prije nego se pojavilo hriscanstvo.

Samo po istoriji a la Deretic, ostatak svijeta izvan Srbije uci da su Albanci Iliri, a ti guslaj dalje. I ti Jermeni su Iranci hriscani, sve je to iranska zemlja, bar jos par milenijuma prije nego se pojavilo hriscanstvo.
И шта ако уче да су Илири? Чак и да узмемо да јесу Илири шта то значи? Како им то даје право на Косово?

И шта ако уче да су Илири? Чак и да узмемо да јесу Илири шта то значи? Како им то даје право на Косово?
Batice, ako su tvoji dojezdili za repovima avarskih i hrvatski konja (dakle opet u sirem smislu iranskih konja), a Albanci su Iliri, starosjedioci Balkana...onda sabiraj sam dva i dva, toliko si skole pohadjao!

Samo po istoriji a la Deretic, ostatak svijeta izvan Srbije uci da su Albanci Iliri, a ti guslaj dalje.
Oni su Iliri i niko ne kaze za Albance, nego za kosovske Albance odnosno Siptare. To je stara srpska zemlja, uostalom, nije tu dzaba bio Kosovski boj 1389.

Mada ih je i Albanaca tad bilo vrlo malo po planinama i tu i tamo oko primorja.

Batice, ako su tvoji dojezdili za repovima avarskih i hrvatski konja (dakle opet u sirem smislu iranskih konja), a Albanci su Iliri, starosjedioci Balkana...onda sabiraj sam dva i dva, toliko si skole pohadjao!
Не, пријатељу, мантраш. Албанци су, чак и према тврдњама историчара присталица илирске теорије, потомци нероманизованог ОСТАТКА Илира. Георг Штатмулер је изнио најприхваћенију тврдњу за илирске теоретичаре да је прапостојбина прото-Албанаца ријека Мат у сјеверној Албанији. Штатмулер изричито ИСКЉУЧУЈЕ да су прото-Албанци били на подручју Косова и Метохије што шиптарски квазиисторичари прешућују. Дакле Шипци су старосједиоци једино у једном дијелу сјеверне Албаније. Свугдје друго прича о "аутохтоности" пада у воду. Једнаке су дошље као и Словени. На Косову их нема то Турака.

Не, пријатељу, мантраш. Албанци су, чак и према тврдњама историчара присталица илирске теорије, потомци нероманизованог ОСТАТКА Илира. Георг Штатмулер је изнио најприхваћенију тврдњу за илирске теоретичаре да је прапостојбина прото-Албанаца ријека Мат у сјеверној Албанији. Штатмулер изричито ИСКЉУЧУЈЕ да су прото-Албанци били на подручју Косова и Метохије што шиптарски квазиисторичари прешућују. Дакле Шипци су старосједиоци једино у једном дијелу сјеверне Албаније. Свугдје друго прича о "аутохтоности" пада у воду. Једнаке су дошље као и Словени. На Косову их нема то Турака.
Jesi li spreman da pogines za Kosovo i na Kosovu, jesi li spreman da tvoja junacka krv oplemeni ognjiste tvoga oca i je li tvoj otac spreman da tvoja krv oplemeni njegovo ognjiste? Ako imas djecu jesi li spreman zrtvovati ih na Kosovu za srpstvo svekoliko? Ne moras mi odgovoriti, odgovori sebi, i pitaj svakog Srbina kojeg znas da odgovori na ova pitanja!

Након што си потучен и прописно обрукан изношењем тврдњи да су Албанци некакви старосједиоци сад окрећеш тему на српско јунаштво. Искрен ћу бити и рећи да не знам да ли сам спреман или нисам јер је једно куцкати иза тастатуре а друго заправо отићи у рат. Но чак и да се Срби претворе у народ кукавица и да Косово заувијек остане у албанским рукама то неће измијенити историју која јасно свједочи чија је то земља била. Исто као што историја свједочи да је Арцах јерменска земља.

vi hrvati tako sami tvrdite ste dosli iz Irana

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=05&dd=20&nav_category=167&nav_id=1686084

A vasa braca Siptari su dosli sa Kavkaza doveo ih je prvo na Siciliju, vizantijski vojskovodja Djordje Manijak da se bore za njega kao najamnicka vojska.

https://www.politika.rs/sr/clanak/427078/Pogledi/Odakle-poticu-Albanci

Prema pisanju Mihaila Ataliote (Michael Ataliota, Corpus Scroptorum Historiae Byzantinae, Bonn: Weber, 1853, str. 18), vizantijski zapovednik Sicilije Đorđe Manijak, u nameri da silom zauzme Carigrad i otme carski presto, krenuo je 1043. godine sa svojom vojskom, u kojoj su bili i sicilijanski Albanci (prethodno naseljeni na Siciliji sa Kavkaza od strane Arapa) sa ženama i decom. Nakon vojnog poraza od strane legitimnog carskog zapovednika kod Dojranskog jezera sicilijanski Albanci su zamolili lokalne Srbe da im dozvole da se nasele u obližnjim planinama, što su im ovi i dopustili. Tako su se, prema ovom vizantijskom izvoru, kavkasko-sicilijanski Albanci (na turskom Arnauti – „oni koji se nisu vratili”) naselili u oblasti severoistočno od grada Elbasana uz dozvolu tadašnjih vizantijskih vlasti. Ovu „kavkasku” teoriju o poreklu balkanskih Albanaca potvrđuju i neki albanski istoričari, kao što je to slučaj u knjizi: Stefang Pollo, Arben Puto, The History of Albania, London: Routledge & Kegan, 1981, str. 37.

Nikakve veze ni jedni ni drugi nemate sa Ilirima.

Ilire i jedni i drugi svojatate sa namearom da pokazete da imate istorijsko pravo na vekovne srpske zemlje. Koje nemate.

Sto se tice nas Srba mi smo najstariji narod Evrope naucno dokazano genetikom i mi smo prastarosedeoci Balkana i Evrope.

https://www.telegraf.rs/vesti/83227...z-cijeg-gena-poticu-hrvati-bosanci-i-arijevci

To je dokazao najpoznatiji svetski geneticar i profesor harvardskog univerziteta Anatolij Aleksejevic Kljosov.

30 godina cekali i docekali. Dakle naravucenije je, izgubljeno je samo ono cega smo se sami odrekli! Mi cekamo tek 14 godina, ima vremena..

Nema predaje!!!

Vreme radi za nas.

Siptari se masovno iseljavaju sa Kosmeta a Rusija unistava NATO pakt....

Tema je autorska...
zaboravio si jednu sitnicu da su "azerbejdzanci i turci isti narod u dve drzave" according to Erdogan

oni imaju tursku iza ledja a mi rvacku :per:

Након што си потучен и прописно обрукан изношењем тврдњи да су Албанци некакви старосједиоци сад окрећеш тему на српско јунаштво. Искрен ћу бити и рећи да не знам да ли сам спреман или нисам јер је једно куцкати иза тастатуре а друго заправо отићи у рат. Но чак и да се Срби претворе у народ кукавица и да Косово заувијек остане у албанским рукама то неће измијенити историју која јасно свједочи чија је то земља била. Исто као што историја свједочи да је Арцах јерменска земља.
Sta sam obrukan batice, samo vi Srbi kazete da Albanci nisu starosjedioci na Balkanu. Trazite neke slamke i niti, da dokazete da ste oduvijek tu, jer sva vasa teorija o "pravu na zemlju" pada u vodu ako nijeste, a nijeste kao sto nijesu ni drugi Slaveni! Dakle samo u tvojim vizijama mozemo o nekoj mojoj bruki pricati. Bruka je to kuckanje i kmecanje iza tastature, ali ne samo vas Srba nego i ostalih balkanoida koji zive svi na mitovima o "svetim zemljama roda", a milimetar vlastite komocije ne bi dali, a kamoli zivot za te "svete zemlje". Srba na Balkanu je barem dva puta vise nego Albanaca, dakle da ste spremni da ginete za to Kosovo, da vam je doista vazno, ne bi ga morali "vracati" jer bi tamo jos uvijek bili. Punkt. The End.

zaboravio si jednu sitnicu da su "azerbejdzanci i turci isti narod u dve drzave" according to Erdogan

oni imaju tursku iza ledja a mi rvacku :per:

vi ste i jedni i drugi kkurrac na biciklu sto bi rekao nas prost srpski narod

Jaki ste koliko je jak NATO pakt u datom trenutku inace su Srbi uvek bili najjaci narod na Balkanu

Sta sam obrukan batice, samo vi Srbi kazete da Albanci nisu starosjedioci na Balkanu. Trazite neke slamke i niti, da dokazete da ste oduvijek tu, jer sva vasa teorija o "pravu na zemlju" pada u vodu ako nijeste, a nijeste kao sto nijesu ni drugi Slaveni! Dakle samo u tvojim vizijama mozemo o nekoj mojoj bruki pricati. Bruka je to kuckanje i kmecanje iza tastature, ali ne samo vas Srba nego i ostalih balkanoida koji zive svi na mitovima o "svetim zemljama roda", a milimetar vlastite komocije ne bi dali, a kamoli zivot za te "svete zemlje". Srba na Balkanu je barem dva puta vise nego Albanaca, dakle da ste spremni da ginete za to Kosovo, da vam je doista vazno, ne bi ga morali "vracati" jer bi tamo jos uvijek bili. Punkt. The End.

Citaj batice veze blage nemas sa zivotom. Funkcionalno si nepismen

Prema pisanju Mihaila Ataliote (Michael Ataliota, Corpus Scroptorum Historiae Byzantinae, Bonn: Weber, 1853, str. 18), vizantijski zapovednik Sicilije Đorđe Manijak, u nameri da silom zauzme Carigrad i otme carski presto, krenuo je 1043. godine sa svojom vojskom, u kojoj su bili i sicilijanski Albanci (prethodno naseljeni na Siciliji sa Kavkaza od strane Arapa) sa ženama i decom. Nakon vojnog poraza od strane legitimnog carskog zapovednika kod Dojranskog jezera sicilijanski Albanci su zamolili lokalne Srbe da im dozvole da se nasele u obližnjim planinama, što su im ovi i dopustili. Tako su se, prema ovom vizantijskom izvoru, kavkasko-sicilijanski Albanci (na turskom Arnauti – „oni koji se nisu vratili”) naselili u oblasti severoistočno od grada Elbasana uz dozvolu tadašnjih vizantijskih vlasti. Ovu „kavkasku” teoriju o poreklu balkanskih Albanaca potvrđuju i neki albanski istoričari, kao što je to slučaj u knjizi: Stefang Pollo, Arben Puto, The History of Albania, London: Routledge & Kegan, 1981, str. 37.

Back