Quantcast

Avira da li zeza ili ne ?

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705
Na ovoj temi :
http://forum.krstarica.com/threads/200193&page=32

Dole na dnu ima ,,Bez 15 min čekanja na RAPIDSHARE'' , postavio markoru.

Ima link da se skine jdownloader http:\\www.jdownloader.org/download/index ......

Interesuje me da ga neko skine ako je voljan i da preskenira sa Kasperskim i ostalim AV jer Avira prijavljuje TR/dldr.Zlob.Gen2 ......

P.S. Ovo gore sam sve zakomplikovao i navodio da moderator nebi zakljucao temu zbog sumnjivog linka ili sta znam.......

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705
Otkad je skidanje sa Rapidshare,Hotfile i Uploaded skidanje sa oficijalnog sajta? Pa to i jesu sajtovi gde neko postavi nešto za skidanje.Ovo može da bude oficijalni sajt...http://www.brothersoft.com/jdownloader-171166.html
Pa znas sta bilo kako bilo i ovaj fajl ti je zarazen cisto da znas ;).

A lepo pise www.jdownloader.org, sto znaci da je to sajt od programa, a sada ko sta postavlja, ja nisam pametan.....

Nego daj neko neka skenira ovo sa Kasperom, nece mu nista biti...

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705
Znaci ja dolazim do sledeceg zakljucka, ili je Avira strasan AV (kada samo ona ,,vidi'' zarazeni fajl) ili je obicna glupost od AV koja daje lazne uzbune na viruse i nedozvoljava da se program koristi......

Znaci ja kada sam postavljao temu prvo sam skenirao sa Bit Defenderom i nisam nista nasao, pa sam onda dosao na ideju da postavim da neko drugi preskenira sa nekim ovako boljim AV (mada znao sam gotovo sto posto kada ga BD nije nasao da ga nema, jer on u svojoj bazi ima odbranu za ovaj virus)....A sta se desava sa Avirom cekam korisnike koji je toliko hvale da objasne malo, a ima ih bas dosta ;).

Buntovnik_Bez_Razloga

Veoma poznat
Poruka
11.572
Verovatno da Avira jdownloader vidi kao opasnost iz prostog razloga jer je to program napravljen da prevari odredjene sajtove, prevenstveno RS.com a kao takav za Aviru je on opasan.
Primera radi, svojevremeno je NOD32 jedan warez forum (prosle godine) video kao potencijalnu opasnost i ko god da je imao instaliran NOD32 nije mogao da pristupi tom forumu. Ni jedan drugi AV nije nista nikada prijavljivao za taj forum. Samo NOD.

Mislim, svaki patch, crack, activator moze da bude potencijalna pretnja za racunar ako odredjena kompanija nekog AV-a stavi taj i taj patch, crack, activator kao pretnju.
Jeste da sada pricam o pirateriji ali se ovo najlakse objasnjava na ovim primerima.

Tako da Avira ocigledno ima nesto protiv jdownloadera.

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
Cela ta priča je bezveze.Ne postoji antivirus program koji je tokom ovih 15-tak godina ekspanzije interneta stalno bio najbolji.Trenutno,po testovima stranih časopisa najbolje virus skenere imaju Avira i Kasperski.Bitno je da upozore korisnike na opasnost,a nijedan antivirus ne može da zaštiti računar ako je korisnik računarski nepismen pa i pored upozorenja dozvoli instalaciju malware-a.

gost 136592

Aktivan član
Poruka
1.228
Verovatno da Avira jdownloader vidi kao opasnost iz prostog razloga jer je to program napravljen da prevari odredjene sajtove, prevenstveno RS.com a kao takav za Aviru je on opasan.
Primera radi, svojevremeno je NOD32 jedan warez forum (prosle godine) video kao potencijalnu opasnost i ko god da je imao instaliran NOD32 nije mogao da pristupi tom forumu. Ni jedan drugi AV nije nista nikada prijavljivao za taj forum. Samo NOD.
Da Nod je prijavljivao da taj sajt nije siguran i da je pun virusa (sto nije bilo tacno),ta stvar se resavala jednostavnim izuzimanjem doticnog sajta.Sada radi normalno nod sa tim sajtom.

Najbolja je, recimo, kombinacija Avire /veoma je dobar AVP/i nekog drugog, NOD, npr. Ili nekog KAV koji se moze da instalira na flesu! :)
Sto bi to neko radio?Ako sumnja u postojeci AV instaliran na racunaru-neka ga promeni.

Znaci ja dolazim do sledeceg zakljucka, ili je Avira strasan AV (kada samo ona ,,vidi'' zarazeni fajl) ili je obicna glupost od AV koja daje lazne uzbune na viruse i nedozvoljava da se program koristi......
AV paranoja...Nista cudno...Desava se... :mrgreen:

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705

Mislim, svaki patch, crack, activator moze da bude potencijalna pretnja za racunar ako odredjena kompanija nekog AV-a stavi taj i taj patch, crack, activator kao pretnju.
Jeste da sada pricam o pirateriji ali se ovo najlakse objasnjava na ovim primerima.

Da, razumem ja sve to, ali zasto nije detektovala kao posibile threat ili unvanted aplication, nego je nasla trojanca, to mi bas bezveze.......

Cela ta priča je bezveze.Ne postoji antivirus program koji je tokom ovih 15-tak godina ekspanzije interneta stalno bio najbolji.Trenutno,po testovima stranih časopisa najbolje virus skenere imaju Avira i Kasperski.Bitno je da upozore korisnike na opasnost,a nijedan antivirus ne može da zaštiti računar ako je korisnik računarski nepismen pa i pored upozorenja dozvoli instalaciju malware-a.
I te testove i casopise mozes da bacis u vodu.......
Nista nemora da znaci i da bude tako, oni koji se oslanjaju na tudje testove prave gresku (npr.kompanija Avire plati nekome da uradi testove da je taj AV najbolji), kapiras.......
Tako da samo licno iskustvo i licno testiranje dolazi u obzir, ima na hiljade testova i casopisa, znas.......;)

Najbolja je, recimo, kombinacija Avire /veoma je dobar AVP/i nekog drugog, NOD, npr. Ili nekog KAV koji se moze da instalira na flesu! :)
Zasta ce ti dva, netreba nizasta, dovoljan je jedan ali dobar....
A samo mozes pored nekog AV da stavis i anti-malvare, anti-spyware ili nesto trece po izboru.......;)

Mr No

Buduća legenda
Poruka
37.132
Sto bi to neko radio?Ako sumnja u postojeci AV instaliran na racunaru-neka ga promeni.
Zasta ce ti dva, netreba nizasta, dovoljan je jedan ali dobar....
A samo mozes pored nekog AV da stavis i anti-malvare, anti-spyware ili nesto trece po izboru.......;)
Na strucnim skupovima, citano/slusano medju redove, to je i preporuka autora AV ;) /kombinacija dva razlicita AV.
Naravno da uz AV idu i jos neke stvari :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.