Quantcast

Авиокомпанија Air New Zealand уводи јестиве шољице за кафу

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
11.119
Како пише БиБиСи, занимљивост за све путнике у авио саобраћају стиже са Новог Зеланда, чији национални авиопревозник тестира јестиве шоље за кафу како би се изборио са великом количином отпада која остаје након сваког обављеног лета.

Јестиве шоље направила је домаћа компанија и садрже јаја и глутен што није наишло на добродошлицу код вегана или путника осетљивих на глутен, па би за њих компанија задржала садашње папирне био разградиве шоље и даље.

Компанија иначе троши 8,5 милиона шољица годишње на својим летовима, али и на земљи у салонима, па је оваква иновација више него добра у борби за очување околине и смањења отпада.

Више у тексту испод на енглеском

Air New Zealand trials edible coffee cups to combat waste
New Zealand's national airline says it is trialling edible coffee cups in a bid to reduce the amount of waste on board its planes.

The cups, by local company Twiice, are made from vanilla-flavoured biscotti - and are apparently "leak-proof".

Air New Zealand, which serves more than eight million cups of coffee a year, said it wanted to reduce the amount of waste sent to landfills.

But some said a change in cups was not a big enough environmental commitment.

In a statement, Air New Zealand said the coffee cups were being tested "in the air and on the ground" as part of its efforts to find "innovative ways to meet sustainability challenges".

"The cups have been a big hit with the customers who have used these, and we've also been using the cups as dessert bowls," Air New Zealand's Niki Chave said.

Jamie Cashmore, the co-founder of Twiice, said the cups "could have a really positive impact on the environment".

In the UK, some 2.5 billion coffee cups are estimated to be thrown away each year and only 0.25% of them are recycled.

Air New Zealand said the trial of edible cups followed a recent switch to compostable cups made of paper and corn, used in all of its aircraft and lounges.

But some social media users said the airline needed to change more than coffee cups if it wanted to help the environment.

Flights produce greenhouse gases from burning fuel, which contribute to global warming when released into the atmosphere.

"So good to see an airline minimising its environmental impacts. Oh, hang on a minute...", environmental journalist George Monbiot wrote sarcastically on Twitter.

"How about reducing emissions", another Twitter user wrote. "Maybe just cancel one flight a week to London instead", said another.

Air New Zealand has also been fielding concerns from customers on Twitter about dietary requirements. It told a vegan customer that the cups contained egg, while Twiice said the cups also contained gluten and might contain traces of nut and dairy.

The airline has stressed that its plant-based cups will continue to be available on all flights during the trial.

1575745006714.png

https://www.bbc.com/news/world-asia-50672553

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
11.119
nisam bas sigurna, jer jedna rupica u tom testu je dovoljna da avio kompanija popije tuzbu putnika koji se zalio kafom :malav:

mene vise obraduje kad umesto sendvica podele sladoled :rumenko:

Е... то сам пар пута имао на Ал Италији на лету за Београд и прилично је било укусно

Stevcina zabica

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.113
Е... то сам пар пута имао на Ал Италији на лету за Београд и прилично је било укусно
ja u Swissu...koji dele Italijani?

a sad jedva cekam da poletim, u decembru daju i neke bozicne kolacice koji su preukusni

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
11.119
ja u Swissu...koji dele Italijani?

a sad jedva cekam da poletim, u decembru daju i neke bozicne kolacice koji su preukusni
Е ... не знам, био је сервиран у посебним посудама, пошто сам у то време имао привилегију да често летим бизнис класом. Пробаћу да ископам слике са старог телефона.
Сада сам поклонио поверење Катар Ервејзу и искрено неприкосновено су добри

Stevcina zabica

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.113
Е ... не знам, био је сервиран у посебним посудама, пошто сам у то време имао привилегију да често летим бизнис класом. Пробаћу да ископам слике са старог телефона.
Сада сам поклонио поверење Катар Ервејзу и искрено неприкосновено су добри
sve je bolje danas od Air Srbije :(

:zper:

2019-12-07_22-17-56.jpg

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
11.119
Кад помену клопу, погледај како изгледа сервис на домаћем лету који траје сат времена у националној авиокомпанији једне од најсиромашнијих држава Африке: ЛАМ - Линњас аерес де Мозамбик

IMG_20190204_180018.jpg

Или на другом лету од 2 сата

IMG_20190209_213435.jpg

Мораћу да ископам и слике колица са пићем. Нисам веровао када сам видео Ђоку шетача и црвени и црни, затим Хајнекен .. бирај брате.. .широко

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
11.119
toga nema na evropskim letovima :lol:

mada u Swissu imas pivo i vino ali i neki mali jadni dronjavi sendvic, koji je, da budem iskrena jako ukusan...doduse ja letim sat i po, na duzim letovima im je dosta bogatiji servis
Има, али да додатно цалнеш, што ми је некако мизерно. Али ово нисам веровао када сам видео.
Реално, очекивао сам да неће бити никаквог послужења, чак ни воде, а сморио сам се чекајући на гејту да се укрцамо и ожеднео.. кад оно сурпрајз, бирај аго. Касније када сам летео на другој линији унутар Мозамбика тек тада је уследио шок када сам видео да служе топли оброк. Једино што сам одстранио месо из оброка, пошто сам биљојед :)

Ер Србија је срозала свој сервис скроз. Летео сам често у бизнис класи и имали су екстра услугу, почев од врло удобних седишта па до оброка који је увек био врхунски. Пази када сам на једном од првих летова након што су постали Ер Србија, у Октобру 2013. на лету Милано Београд доживео нешто што нисам веровао да ћу икада видети код њих. Чим сам сео на своје место, пришла ми је персерка и питала ме да ли сам ја тај и тај.. и да ли је за мене поручен специјалан оброк морски плодови. Ја у чуду.. кад оно добили од Ал Италије податке из мог профила да волим ту врсту хране и то ми спремили. Клопа је била прсте да полижеш уз одличан Шардоне барик.

Данас је рецимо економска класа на Катару пет пута боља од Ер Србијине срозане бизнис класе. Летео сам и на линијама које трају сат и по, али и оне које су 10 до Јоханесбурга. Највише сегмент Доха Београд Доха који је око 5 сати

Stevcina zabica

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.113
Има, али да додатно цалнеш, што ми је некако мизерно.
ne, ovde se ne placa dodatno

Al Italijom sam letela cesto, posl. 6 godina nisam, i uvek su imali odlicnu uslugu...ovi ''nasi'' su postali klasican low cost ali preskup :roll:

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
11.119

Al Italijom sam letela cesto, posl. 6 godina nisam, i uvek su imali odlicnu uslugu...ovi ''nasi'' su postali klasican low cost ali preskup :roll:
Ни ја нисам дуго летео са Ал Италијом, отказао сам им поверење јер су ми на кварњака скинули скоро 200 000 миља са миљажне картице. На све интервенције су остали неми, али шта друго очекивати од државне компаније у којој функционише клима која је идентична у друштвеним компанијама распалих социјалистичких држава. Треба да уче од арапа како се поштује путник

Stevcina zabica

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.113
Ни ја нисам дуго летео са Ал Италијом, отказао сам им поверење јер су ми на кварњака скинули скоро 200 000 миља са миљажне картице. На све интервенције су остали неми, али шта друго очекивати од државне компаније у којој функционише клима која је идентична у друштвеним компанијама распалих социјалистичких држава. Треба да уче од арапа како се поштује путник
svasta, bas bezobrazluk

inace, volim da letim sa kompanijama u kojima te pilot doceka i isprati na ulazu u sam avion, pozdravi te i na izlazu pokloni cokoladicu...nekako volim da znam kako izgleda onaj u cije sam ruke stavila zivot :lol:

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
11.119
svasta, bas bezobrazluk

inace, volim da letim sa kompanijama u kojima te pilot doceka i isprati na ulazu u sam avion, pozdravi te i na izlazu pokloni cokoladicu...nekako volim da znam kako izgleda onaj u cije sam ruke stavila zivot :lol:
Хах.. па то поклањање чоколадица из руку пилота је баш реткост :)

У Катару је на лету Београд Доха Београд увек један до два члана кабинског особља из Србије, али је необично када се нађеш на неком другом лету и тамо затекнеш неког "свог". Када сам се укрцавао за Мапуто што је прилично егзотична дестинација на уласку у авион сестра деса када је на бордингу видела презиме и у руци пасош Србије ми само рекла "добро дошли" на српском. Симпатична цура је била из Македоније.

Они на дугим летовима увек у склопу најаве лета објаве и из којих су све држава чланови посаде. Типа вечерас на вашем лету се налазе чланови посаде следећих националности .. али увек то лепо увију. После је македонка током целог лета била увек на услузи.. шта год ти треба ту је, а и њој добро дође да са неким блиским прозбори неку реч.

Слично када сам летео из Јоханесбурга, до мог седишта је дошао стјуард и поздравио ме наравно по нашки. Момак је био из Ровиња и такође сваки час је био ту. На лету између Дохе и Маската нисам никада имао неког нашег, једино сам натрчао на стјуардесу из Туниса која је у манифесту по презимену претпоставила одакле сам, пришла ми и испричала како је за Београд везују лепе успомене, пошто је провела 2 недеље на одмору.

Увек на неком лету можеш да наиђеш на неког пријатног

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.962

Pre neki dan na letu za Berlin dobio sam jedao oreo keksić i mini flašicu vode....:rotf:
U povratku čačanski čips isto neka mini mini kesica :bum:

A pravo osveženje naplaćuju.
Turkish Airlines mi je poslužio obrok za let od sat i po sa sve nekom urmašicom za dezert . Swiss je dao već pomenuti sladoled uz puno osveženje po izboru za cenu karte.

Air serbia se srozala sa uslugom i isplati se skoro isključivo kad se putuje u light varijanti tj kad siu cene lowcost. Konkretno baš za dane kad sam leteo za Berlin EasyJet je imao skuplje karte iako su generalno jeftiniji a nisam imao prostora za vremensko štelovanje.

Stevcina zabica

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.113
Pre neki dan na letu za Berlin dobio sam jedao oreo keksić i mini flašicu vode....:rotf:
U povratku čačanski čips isto neka mini mini kesica :bum:

A pravo osveženje naplaćuju.
Turkish Airlines mi je poslužio obrok za let od sat i po sa sve nekom urmašicom za dezert . Swiss je dao već pomenuti sladoled uz puno osveženje po izboru za cenu karte.

Air serbia se srozala sa uslugom i isplati se skoro isključivo kad se putuje u light varijanti tj kad siu cene lowcost. Konkretno baš za dane kad sam leteo za Berlin EasyJet je imao skuplje karte iako su generalno jeftiniji a nisam imao prostora za vremensko štelovanje.
ne samo sto su srozali uslugu, vec su i cene digli u nebesa...godinama letim na relaciji Cirih - BG i od pre godinu i po, cene su im duplo vece nego sto su bile :roll:

ti si bar dobio kesicu cipsa, moja drugarica pola case vode i 5-6 ribica u kesici kao za zamrzivac :lol:

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.962
ne samo sto su srozali uslugu, vec su i cene digli u nebesa...godinama letim na relaciji Cirih - BG i od pre godinu i po, cene su im duplo vece nego sto su bile :roll:

ti si bar dobio kesicu cipsa, moja drugarica pola case vode i 5-6 ribica u kesici kao za zamrzivac :lol:
Pa rehoh mini mini kesica...otprilike je ta količina :lol:
Ja sam samo sad u septembru jednom leteo za Cirih i Swiss je bio solidno povoljniji . Takođe sam uzeo kartu bez prtljaga tj samo sa ručnim,dakle jeftinija light tarifa ali usluga je bila puna u avionu. Sok,kafa čini mi se sendvič i sladoled pride. U povratku su dali krekere i sir ali opet....:okok:

I da dodam sa izborom sedišta koja se sad u Air Serbia naplaćuje...i to ne onih sa više prostora nego običnih :huh:

Poslednja izmena:

Stevcina zabica

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.113
Pa rehoh mini mini kesica...otprilike je ta količina :lol:
Ja sam samo sad u septembru jednom leteo za Cirih i Swiss je bio solidno povoljniji . Takođe sam uzeo kartu bez prtljaga tj samo sa ručnim,dakle jeftinija light tarifa ali usluga je bila puna u avionu. Sok,kafa čini mi se sendvič i sladoled pride. U povratku su dali krekere i sir ali opet....:okok:

I da dodam sa izborom sedišta koja se sad u Air Serbia naplaćuje...i to ne onih sa više prostora nego običnih :huh:
trebao si da trazis vino uz krekere i sir...a namazani su i oni, ne vidis na kolicima vino i pivo, to drze ispod, ali ko zna za jadac dobije :lol:

prvo su poceli da naplacuju rezervaciju sedista, a tek onda pice i hranu...idioti...elem, u decembru su godinama imali akcije, tako da je povratna karta kostala 118e...sad je 240 :dash:

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.962

20191129_183031.jpg

Ipak sam uslikao izgleda :lol:

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
11.570
нема шта .. уста су вам пуна комунизма САМО када нешто муфте бадава џаба треба да ућарите

треба вама који летите дати педале и бацикле .. па докле вртите толко струје даје и толико летите ....

и још да вам наплате аеробик сеансу када слетите са својих 'облака '

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.