Quantcast

Autorska tema: Romi u Srbiji

Motorcyclist

Legenda
Poruka
63.759
Pokušaću da ova tema opstane tj. da ne bude odmah obrisana i da ispoštujem pravilnik za otvaranje autorske teme.

Odmah da kažem da nemam ništa protiv Roma a tako niti bilo koje vere, nacije itd.

Svi smo svedoci njihove slabe i skoro nikakve asimilacije u društvo kao i povlašćenog položaja sa jedne strane, koju ne znam da li gura država Srbija ili je primorana da gura to?

Evo primer br. 1:

Zašto su oni povlašćeni da se ne pridržavaju Zakona o saobraćaju, pa često voze svoje kante od prepravljenih mopeda dok skupljaju smeće, voze nepropisno obeleženu zapregu kao i špeditere bez kočnica?
Često nemaju validnu dokumentaciju a znamo da ih policija uglavnom ne zaustavlja jer neće da se petlja sa njima, dok će nekog seljaka sa neobeleženom prikolicom odmah da zaustavi?

Koji je razlog?

Primer br. 2

Trenutno gledam jedan konkurs, koji je finansiran od Nemačke, sprovodi se u Srbiji

" 'ПОДСТИЦАЊЕ ЗАПОШЉАВАЊА ТЕЖЕ ЗАПОШЉИВИХ КАТЕГОРИЈА "

Право учешћа на Конкурсу за доделу средстава за набавку опреме имају лица која припадају категорији теже запошљивих: • Повратници из земаља ЕУ и осталих европских земаља, • Роми, • Радно способни корисници новчане социјалне помоћи, • Лица без квалификација/са ниским квалификацијама (највише 2 степен стручне спреме), • Вишкови запослених, • Млади до 30 година који су имали/имају статус детета без родитељског старања, без квалификација/са ниским квалификацијама (највише 2 степен стручне спреме), млади у домском смештају, хранитељским породицама и старатељским породицама, • Особе са инвалидитетом, • Жртве трговине људима, • Жртве породичног насиља, • Дугорочно незапослени (незапослени дуже од 1 године) • Жене старије од 50 година, • Самохрани родитељи • Родитељи деце са сметњама у развоју

E sada pogledajte bodovanje na konkursu:

Screenshot_14.jpg

Znači povratnik, tražioc azila (migrant) i Rom, zdrav i prav, dobija više bodova nego invalid ili roditelj dece ometene u razvoju? Da li je ovo moguće?

Koja je fora sa njima? Dokle će se nastaviti neasimilacija u društvo?

------------

Ja, kada sam ove godine pravio Konkurs za mlade bračne parove za dobijanje kuća, forsirao sam da najviše bodova dobijaju oni sa najvišim obrazovanjem, kako bih gledao da nagradimo one koji nemaju ali su se na neki način potrudili u životu. To je i prošlo, s tim što sam morao da popustim u delu ako se nađu kandidati sa istim brojem bodova, da prednost imaju porodice sa više dece itd.
Žašto bih nagrađivao nerad?

Osim toga, konkurs više nagrađuje žene, što je po meni diskriminatorno, jer dobijaju veći broj bodova. Doduše Konkurs je usmeren na takvu populaciju, mada da je obrnuto bio bi haos.

Žašto se u ovoj državi forsiraju migranti i Romi?

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.529
Pokušaću da ova tema opstane tj. da ne bude odmah obrisana i da ispoštujem pravilnik za otvaranje autorske teme.

Odmah da kažem da nemam ništa protiv Roma a tako niti bilo koje vere, nacije itd.

Svi smo svedoci njihove slabe i skoro nikakve asimilacije u društvo kao i povlašćenog položaja sa jedne strane, koju ne znam da li gura država Srbija ili je primorana da gura to?

Evo primer br. 1:

Zašto su oni povlašćeni da se ne pridržavaju Zakona o saobraćaju, pa često voze svoje kante od prepravljenih mopeda dok skupljaju smeće, voze nepropisno obeleženu zapregu kao i špeditere bez kočnica?
Često nemaju validnu dokumentaciju a znamo da ih policija uglavnom ne zaustavlja jer neće da se petlja sa njima, dok će nekog seljaka sa neobeleženom prikolicom odmah da zaustavi?

Koji je razlog?

Primer br. 2

Trenutno gledam jedan konkurs, koji je finansiran od Nemačke, sprovodi se u Srbiji

Право учешћа на Конкурсу за доделу средстава за набавку опреме имају лица која припадају категорији теже запошљивих: • Повратници из земаља ЕУ и осталих европских земаља, • Роми, • Радно способни корисници новчане социјалне помоћи, • Лица без квалификација/са ниским квалификацијама (највише 2 степен стручне спреме), • Вишкови запослених, • Млади до 30 година који су имали/имају статус детета без родитељског старања, без квалификација/са ниским квалификацијама (највише 2 степен стручне спреме), млади у домском смештају, хранитељским породицама и старатељским породицама, • Особе са инвалидитетом, • Жртве трговине људима, • Жртве породичног насиља, • Дугорочно незапослени (незапослени дуже од 1 године) • Жене старије од 50 година, • Самохрани родитељи • Родитељи деце са сметњама у развоју

Pogledajte prilog 754411

Znači povratnik, tražioc azila (migrant) i Rom, zdrav i prav, dobija više bodova nego invalid ili roditelj dece ometene u razvoju? Da li je ovo moguće?

------------

Ja, kada sam ove godine pravio Konkurs za mlade bračne parove za dobijanje kuća, forsirao sam da najviše bodova dobijaju oni sa najvišim obrazovanjem, kako bih gledao da nagradimo one koji nemaju ali su se na neki način potrudili u životu. To je i prošlo, s tim što sam morao da popustim u delu ako se nađu kandidati sa istim brojem bodova, da prednost imaju porodice sa više dece itd.

Osim toga, konkurs više nagrađuje žene, što je po meni diskriminatorno, jer dobijaju veći broj bodova. Doduše Konkurs je usmeren na takvu populaciju, mada da je obrnuto bio bi haos.

primer 1
da budem iskren ta njihova vozila odavno nisam vidjao po gradu tako da mislim da nisi u pravu oko toga
primer 2
to je finansirala nemacka...nema veze sa nasom zemljom
ocigledan cilj je motivisanje odlaska iz nemacke

Motorcyclist

Legenda
Poruka
63.759
primer 1
da budem iskren ta njihova vozila odavno nisam vidjao po gradu tako da mislim da nisi u pravu oko toga
primer 2
to je finansirala nemacka...nema veze sa nasom zemljom
ocigledan cilj je motivisanje odlaska iz nemacke
1. Ovde kod mene ih ima poprilično u jednom naselje. Oni po Vojvodini skupljaju gvožde, koje često ispada na put, ispadaju ekseri i ljudi buše gume. Konji serendaju po putevima i to niko ne kupi.

Pale plastiku i gume na deponiji i stanovnici tog mesta redovno se žale zbog toga, niko ne reaguje. Time se inače i bave.
Osim toga, ne prezaju da kradu drva i svake godine se piše par prijava, oni se policije ne boje više jer uvek prođu sa najmanjom kaznom. Ja sam lično jednog zaustavio dok sam radio u VŠ.
Ovde ih ima oko 1000 stanovnika.

2. Te pare se ne daju Nemcima, nego opštinama u Srbiji, tačnije poslodavcima koji otvore biznis, maksimalno 1500e po radniku. Znači zaposliš radnika iz ove grupe. Ovde se ljudi masovno prijavljuju kao Romi da bih dobili ove vidove pomoći, i to su uradila već dva poslodavca. Ne treba nikakav dokaz da si Rom.

Ti nisi u kontaktu sa njima, stanovništvo ovde jeste.

Motorcyclist

Legenda
Poruka
63.759
Sa njima nemam neka iskustva što se tiče posla , (neke sitne opravke ) pa ne znam. Svi kažu da je to užas pa ne ulazim u takve avanture. S druge strane od njih se mogu kupiti zanimljive bačene stvari.
Pitaj bilo kog poljoprivrednika koji ih zaposljava u sezoni.

Ovde ih ima znaci milionera. Kucerde, automobili itd. ali to je i dalje ono ponasanje - grbavi se za svaki dinar, brateee moze jeftinije, to je skupo, ovo ono ne znam cemu to pravljenje zrtve non stop?

krinka5

Elita
Poruka
15.362
Mada nije baš da je naš narod obdaren romoljubljem . Jednom prilikom kupujući na pijaci prišao mi je prosijak tražeći pare . Grubo sam ga odbio rekavši mu " Ima vas mnogo", misleći na prosjake na koje sam tog dana naletao. On me je pogledao iznenađeno , očigledno me nije najbolje razumeo , no otišao je. Ipak ima neko ko je sve dobro razumeo, to je bio beli prodavac koji kreće sa pričom " Jedva čekam kad će neki rat da sve te ciganšture ..." i onda je krenuo da priča šta bi im sve radio od čega su mi neke reči ostale u sećanju ; umlaćivanje , vezivanje, dinamit , džak, mandovi , Dunav, kreč, polomljena jabuka..

Motorcyclist

Legenda
Poruka
63.759
Mada nije baš da je naš narod obdaren romoljubljem . Jednom prilikom kupujući na pijaci prišao mi je prosijak tražeći pare . grubo sam ga odbio rekavši mu " Ima vas mnogo", misleći na prosjake na koje sam tog dana naletao. On me je pogledao iznenađeno , očigledno me nije najbolje razumeo , no otišao je. Ipak ima neko ko je sve dobro razumeo, to je bio beli prodavac koji kreće sa pričom " Jedva čekam kad će neki rat da sve te ciganšture ..." i onda je krenuo da priča šta bi im sve radio od čega su mi neke reči ostale u sećanju ; umlaćivanje , vezivanje, dinamit , džak, mandovi , Dunav, kreč, polomljena jabuka..
Ovde kod mene skoro pa nema cigana prosjaka. Sve su to ljudi sa svojim kucama, od onih raspalih do vila, ali svi imaju krov nad glavom. I nisu generalno problem, osim sto se pitam zasto im se tolerise krsenje Zakona o saobracaju i zasto im je povlasceniji polozaj od invalida npr?

Boris Grušenko

Veoma poznat
Poruka
13.563
Ovde kod mene skoro pa nema cigana prosjaka. Sve su to ljudi sa svojim kucama, od onih raspalih do vila, ali svi imaju krov nad glavom. I nisu generalno problem, osim sto se pitam zasto im se tolerise krsenje Zakona o saobracaju i zasto im je povlasceniji polozaj od invalida npr?
Imaš utisak da su povlašćeniji zato što najverovatnije neko sa Zapada plaća srpskim odrodima na vlasti apanažu kako bi ih držao dalje od sebe.

Za tebe ili mene niko ne plaća ništa pa nas zato slaboumna vlast vidi isključivo kao robove.

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
13.365

Evo primer br. 1:

Koji je razlog?

Primer br. 2

Pogledajte prilog 754411

------------

Зато што државни господари добијају огромну лову од ЕУ на рачун Рома .. аВама н епричеју ....

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
13.365
Imaš utisak da su povlašćeniji zato što najverovatnije neko sa Zapada plaća srpskim odrodima na vlasti apanažu kako bi ih držao dalje od sebe.

Za tebe ili mene niko ne plaća ništa pa nas zato slaboumna vlast vidi isključivo kao robove.
... одроди ?!

Па то су ПРВЕ И ПРВИ .. НАЈБОЉЕ И НАЈБОЉИ .. јесо ли и бирале и бирали и хтелеи да ЛИЧНО И ПРИВАТНО буде светиња ....

Е па сада .. шта је замаешено изволит еједите .

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.