[autorska] Kuda to marsira Vojska Srbije, i da li ce stici kuda je naumila?

Pretvara da saradjuje sa amerikancima? Pa Srbija je okupirana zemlja?! Evo koliko sutra 20 hiljada NATO vojnika u Srbiji pod parolom Vojna Vedjba za Mir i Prosperitet na Balkanu, koji mozda i ne izadju iz Srbije?!

Aco, Srbine, opako-naopako! :smeker:
jedna od mogućih varijanti...uđu nato vojnici, napravi se neki poligon za zajedničku vežbu...daju im se neke kasarne za privremeni smeštaj dok traje vežba...kad onoo, neće da odu...ŠTA ONDA
 
Onda ce lepo NATO da si sredi (preko veze u generalstabu) stalni smestaj, da se ne bi lomatali privremeno. Ko jos voli da zivi u satorima i privremenom smestaju? Lepo si uzmu Batajnicu, tamo dograde par zgradica po standardu USA Army, i svaki dan posle 18:00 cokule o klin, u pohod Crvenim Fenjerima na Vodi, na kocku, dop i qurcalete. Ostave svake godine prosecnih 10 mio USD, injekcija za beogradsku privredu i drustvo.

Vesic ima da raste kao kvasac. Dobrodosli, drugovi marinci 27E i ostali African American Niggeri, samo izvolite, zabavljajte se, i pravite melezcice... Mi smo Grad Ljubavi, Mira i Prosperiteta! :smeker:
 
Onda ce lepo NATO da si sredi (preko veze u generalstabu) stalni smestaj, da se ne bi lomatali privremeno. Ko jos voli da zivi u satorima i privremenom smestaju? Lepo si uzmu Batajnicu, tamo dograde par zgradica po standardu USA Army, i svaki dan posle 18:00 cokule o klin, u pohod Crvenim Fenjerima na Vodi, na kocku, dop i qurcalete. Ostave svake godine prosecnih 10 mio USD, injekcija za beogradsku privredu i drustvo.

Vesic ima da raste kao kvasac. Dobrodosli, drugovi marinci 27E i ostali African American Niggeri, samo izvolite, zabavljajte se, i pravite melezcice... Mi smo Grad Ljubavi, Mira i Prosperiteta! :smeker:
srpski građani nisu svesni gde su nas uvalili srpski lopovski političari...skupa će biti cena kurvanja svih srpskih građana
 
srpski građani nisu svesni gde su nas uvalili srpski lopovski političari...skupa će biti cena kurvanja svih srpskih građana
Jos ti majmuni nisu ni svesni kolika ce ta cena biti. Zlatko, kakve sam ja prevare i lazi, obmane gledao u mom nekratkom zivotu, ali ne vredi... Ljudi u Srbiji veruju NE u Realnost, nego iz ocaja nemanja veruju u sanje, fantazme, bajke. Situacija je slicna u svetu, samo na dosta visem nivou.

Otreznjenje je jako skupo. Krvavo, bolno, a vecina se nikada od takvih udaraca potpuno ne oporavi. Ja sam naucio da zivim sa tim, i da to mirno prihvatam, te nadolazece katastrofe koji ce na moje oci samleti ljude... To je, mogu ti reci, veliki korak u mojoj samokontroli.

Jer samo tako mozes ta bolesna goveda da mucki klepis da bi ih patosirao. Da ih sacekas u za njih najnezgodnijem trenutku, da ih dignes u vazduh u pravom momentu, bez ikakvih osvetnickih emocija... I da krenes dalje, ne osvrcuci se na katastrofu koja je ostala pozadi.
 
Srbi izgleda nikad nece shvatiti sta znaci pojam unutrasnji neprijatelj.
Meni se srce stezalo za srbe u Bosni i u Hrvatskoj, pa promene bes, zaljenje, tuga, ali.....ogromna kolicina izbeglica koji nisu izbeglice vec imigranti su unutrasnji neprijatelj, makar bili u nevolji i makar bili srbi.
Jer srbi iz HR i srbi iz BIH i srbi sa Kosova nisu istih karakternih ni kulturnih vrednosti a ni nacina razmisljanja.

Svaki imigrant je unutrasnji neprijatelj , a cesto i obican covek koji ne razmislja, sebican i zabole ga dupe (prepoznajete).
Medjutim, postoji razlika, jer srbin iz Srbije ce braniti Srbiju, ili bi branio dok nije pojeden od strane imigracionih srba.
A srbin iz xxx i drugih pit...kovaca je vec jednom pobegao i suludo je misliti da on smatra Srbiju domovinom koju ce braniti kad svoj dom nije branio ili ga branio kako dojava kaze....kako politika kaze..

Medjutim, ljudi ne mogu (iako nisu nesto posebno ni humani ali su licemerni) da razdvoje pomoc imigrantima i odnos prema tome sta destabilizuje Srbiju.
Zato su domicilni srbi ostali u manjini i bukvalno i upravljacki. Jednostavno nemaju taj ili nikakav odnos prema drustvu, a cim nesto ne branis, ti to gubis, otme prvi koji na to naidje, svesno ili nesvesno.

A da ne govorim o razlici mentaliteta Leskovac Krusevac Valjevo...Leskovac prepun turskih gena, Krusevac ih ima ali je ipak mnogo manje mentalitetno, dok Valjevo iako stalno u pesmama i pricama pod udarom Turaka, vec ima totalno drugaciju podsvesnu sliku.
A podsvesna slika mnogih srba je prepuna zlobe, a po povrsini se to ne vidi ako se ne zna sta da gledas...Ni oni sami ne osecaju, mada srbi su mi od svih naroda pri vrhu po tome da gledaju i turaju nos sta drugi rade, prividja im se vatra tamo i gde dima nema, a kod sebe pozar ne vide.
 
Jos ti majmuni nisu ni svesni kolika ce ta cena biti. Zlatko, kakve sam ja prevare i lazi, obmane gledao u mom nekratkom zivotu, ali ne vredi... Ljudi u Srbiji veruju NE u Realnost, nego iz ocaja nemanja veruju u sanje, fantazme, bajke. Situacija je slicna u svetu, samo na dosta visem nivou.

Otreznjenje je jako skupo. Krvavo, bolno, a vecina se nikada od takvih udaraca potpuno ne oporavi. Ja sam naucio da zivim sa tim, i da to mirno prihvatam, te nadolazece katastrofe koji ce na moje oci samleti ljude... To je, mogu ti reci, veliki korak u mojoj samokontroli.

Jer samo tako mozes ta bolesna goveda da mucki klepis da bi ih patosirao. Da ih sacekas u za njih najnezgodnijem trenutku, da ih dignes u vazduh u pravom momentu, bez ikakvih osvetnickih emocija... I da krenes dalje, ne osvrcuci se na katastrofu koja je ostala pozadi.
Ne znam, znaci ima stvari za koje kazem da ne znam, iz razloga sto nikakav put uzroka ne daje izgledan put toka....
Ali u vezi klepanja.
Kad pogledas zenu koja je bila zrtva nasilja i obicnog srpskog domacina i domacicu, vidis puno slicnosti...
I zrtva nasilja i srbin iako zele da im se prekine nasilje ne zele da prekinu postojanje nasilnika na neki uvrnut nacin, tj osecaju se ogoljenim ako nasilnik nestane u svim aspektima postojanja.
Ne pricam o akutnom nasilju nego o hronicnom , dugotrajnom nasilju kad se zrtva sazivi sa nasilnikom.
I skoro da je pola pola sansa da ce zrtva nasilnika braniti nasilnika, ako ga napadnes , iako trpi zestoko nasilje koje ugrozava zivot zrtve.
Tako ti i kod srpskog naroda, svikao na tiraniju, diktaturu (pre Broza, nema Broz nista sa tim, ovo traje vekovima, diktator nije jedan, i lokalni se racunaju) i onda se jako buni i brani svog tiranina.

Ako je po analogiji psihologije kod zrtava nasilja i kod ovog naroda, onda nikakav pristup nece resiti problem....jer zrtva cak i posle prisilnog udaljenja nasilnika, od strane drugih, i dalje u sebi brani nasilnika, i to vrlo dugo vremena....Psihicka dekontaminacija, gde dobar zivot leci psihu, pa opet , traje kod zrtve decenijama, a kod naroda nemas lek koji moze to leciti, pa bi dekontaminacija potrajala kako i kaze teorija ratova bar 3 generacije.
I otud je SFRJ i socijalizam prerano pukao , ne zbog socijalizma, nego da bi se iscistio mentalitet od mazohizma i sadizma naroda...

Naravno ljude zabole za to....mazohista pa sta, i ti ces biti, tj eto ti odmah sadizam....i prica se nastavlja..
Bilo kakva logika, rezon, cak naucni pristup tu nemaju sanse...
Ako komsija ne mirise komsiju, tj komsija mu nije drugarski i uvlakacki raspolozen, nije mu legao, onda topao vazduh ide nadole, komsija je kriv sto se stranac parkira bas ispred te zgrade itd itd...
 
Nego da napisem ono sto svi vole da rade....
Vole da kradu ideje, vole da vide ono sto im je ispred ociju a ne mogu da sami zakljuce jer ih mrzi da razmisljaju, ali kad drugi to kaze i jos bude samouveren, onda je to ok, provereno je kao...
Ne vole da zasluge za ukradenu ideju daju ikom, to su oni sami ukrali , tj smislili.
Analiza ili diskusija sa srbima se danas svodi na ajd pricaj da vidim sta se da okoristiti i ukrasti.....
Ako isti princip primenim sa Nemcima , oni ispostuju onog od koga kradu, kazu, dobro dobro, bi li ti mogao da budes blizu , evo ti crkavica za da zivis blizu , a da mi cujemo jos tih ideja...Trgovacki, daje ti da zivis, a u nekom smislu i placa za razmisljanje...
Svajcarac, pri tom mislim na vise njih , ne znam ih bas previse, ali one sto znam imaju ovo zajednicko, ti direktno prilazi sa postovanjem bas ideje i ma koliko bizarno bila neprofitabilna, on je pretvara u novac ili u vrednost...

Navodim banalan primer, ako si profesionalan sto srbin smatra sitnicarenjem ili suvisnim, srbin je sretan ako te moze jahati , gratis usluga u tim detaljima, sigurnost sto ne mora da razmislja da li ce posao biti zavrsen i pocinje maksimalno da te iskoristava (postajes onaj jedan u formuli 6+1 radnika, tj 6 neradnika i jedan za satiranje).
Nemac ce ti dati poziciju gde si tu, koristi te kao kviska, koji resava problem kad je stvarno frka i ne tretira te kao Edison Teslu, znaci nema laznih obecanja nego radis , unapredis, ako bude vidljiv kajmak, dobijes deo, ako ne bude vidljiv, imas obezbedjenu egzistenciju bar...
Svajcarac ti vrednuje bas to sto si nazovi profesionalan, tj detaljan u tom konkretnom smislu. Znaci jasno pokazuje da ga detaljisanje u drugom smislu ne interesuje, dobro je, ali samo je estetika, dok detaljisanje u smislu pouzdanost, ispostovao broj risova papira uz kompjuterski sto, pisanje raporta, smatra prikazom svesti i to vidi kao vrednost....
Bukvalno prevedeno , srbin kaze, budala treba ga jahati, Nemac kaze praktican, placamo , svest, sustina, nek zivi od ovog sto placamo prakticno , a bice toga jos....A Svajcarac kaze, svest, uuu, to nam treba, budi blize....
Sta se desava posle mesec dana...
Srbin zaboravi sta je neko drugi uradio, vidi sve kao da je on sam sve uradio...Nemac trlja ruke i kaze, ovaj je dobar, moze povisica, ....A svajcarac , lepo bi bilo kad bi bili saradnici i na sirem planu...razvija interakciju.
 
A podsvesna slika mnogih srba je prepuna zlobe, a po povrsini se to ne vidi ako se ne zna sta da gledas...Ni oni sami ne osecaju, mada srbi su mi od svih naroda pri vrhu po tome da gledaju i turaju nos sta drugi rade, prividja im se vatra tamo i gde dima nema, a kod sebe pozar ne vide.
Problem je sto Srbi pokusavaju, strasno iskompleksirani da ih niko ziv niti primecuje, niti zarezuje, da se natezu gladni kakiti, drugim recima, pokusavaju da rese sve strasne svetske probleme (vec nedeljama citam na forumu razne likove koji menjaju teze, spinuju te probleme, optuzujuci nekakve globalne entitete, globalisticke sile za raspad morala, integriteta i drzave Srbije). tezina bukagija, lanaca MMFa i taj rad...

Neki to rade iz neznanja, a neki (vecina) to radi vrlo zlonamerno, kao jasni botovi kriminalnog sistema na vlasti. Svesni svoje neverovatne nesposobnosti, nemoci da promene bilo sta u Srbiji, pokusavaju da nametnu nekakve virtuelne vizije resavanjem, recimo, problema Lochkeed Martina, koji potpusuje ugovore sa Uncle Samom reda velicine $100 milijardi USD svake godine. Pa onda gledaju i razlazu sta to Nortrop Grumman, recimo, pokusava da radi?!

Ono sto mene pogadja je NE sto oni to rade, nego tu i takvu filozofiju pokusavaju da nametnu narodu nebeskom kroz medije, internet portale, botove... Da bi u backround-u pljackali (gondola, razni Beogradi na raznim vodama, Krusici, Jovanjice, Gakova, Mise banane, Raketle i Metle Made in EdePro, Giga trendovi, starlete, qurcalete...).

Tu onda dolazimo do srpskog sadomazohizma. Ako ih ne prihvatis, i proglasis tu njihovu filozofiju za glupost, manipulaciju, pocinju sikaniranja, pritisci, pretnje, plisani fasizam... Inace, sto se mene tice, mogu oni da propagiraju sta god hoce.

To sam i rekao na zboru stanara zgrade u kojoj zivim u BGDu (kada sam u BGDu). Rekao sam im: sto se mene tice, vi mozete ovde da razvodite bilo kakvu propagandu o USA, CCCP, Rusima, Vanzemaljcima, Gusterima, Reptilima, Rostildima itd. kao Kucni Savet... Ja od vas zelim sledece: da sva 3 lifta rade 0-24, da hodnici budu suvi i cisti, skroz 100% prohodni, da zgrada bude vrlo sigurna, da liftovi budu okreceni i cisti, da se narusitelji kucnog reda opomenu, ili prinudom smire i nateraju da postuju statut zgrade... Jel jasno? A Tamo negde u svojim privatnim stanovima, okacite zvezde petokrake, svastike, quqaste krstove, velicajte Nixona, Staljina, TITA... LGBT populaciju. Samo NE na javnim povrsinama zgrade, i okucnici.
 
Jos ti majmuni nisu ni svesni kolika ce ta cena biti. Zlatko, kakve sam ja prevare i lazi, obmane gledao u mom nekratkom zivotu, ali ne vredi... Ljudi u Srbiji veruju NE u Realnost, nego iz ocaja nemanja veruju u sanje, fantazme, bajke. Situacija je slicna u svetu, samo na dosta visem nivou.

Otreznjenje je jako skupo. Krvavo, bolno, a vecina se nikada od takvih udaraca potpuno ne oporavi. Ja sam naucio da zivim sa tim, i da to mirno prihvatam, te nadolazece katastrofe koji ce na moje oci samleti ljude... To je, mogu ti reci, veliki korak u mojoj samokontroli.

Jer samo tako mozes ta bolesna goveda da mucki klepis da bi ih patosirao. Da ih sacekas u za njih najnezgodnijem trenutku, da ih dignes u vazduh u pravom momentu, bez ikakvih osvetnickih emocija... I da krenes dalje, ne osvrcuci se na katastrofu koja je ostala pozadi.
kao mlađi nisam shvatao, da ljudi jednostavno moraju udariti više puta glavom u zid...da raskrvave glavu...da padnu i opet još nekoliko puta udare glavom u zid...pa tek onda stanu...za razne stvari...ŠTO SE TIČE DRŽAVE,kod nas vema lako može doći do krvoprolića, ako to strane službe dozvole
 
teško je to definisati...očajno i deprimirano stanje...kolaps
Ma lako je definisati nego tesko prihvatiti.
Vidis, obracun sa integrisanim primitivizmom zahteva nehumanost, inace imas ponovo uspostavljanje najjaceg primitivizma...
I onda se brise sve sto je razlicito od tog primitivizma.
Zato ja inace nisam za globalno , celovito..nisam za cela Srbija ista, nisam za svi da budu isti , jer to znaci da svi moraju da budu planinci i dzukele.

A ujednacavanje koje srbi obozavaju dovodi do toga i stoga postaju svi dzukele, samo se tese da ih zapad vidi kao malo neotesane, cije ekskurzije prave zaebancije kad god se nadju na njihovim teritorijama.

Znaci ja bih samo mogucnost da postoje drugaciji ljudi od klasicnog patriotskog srbina koji s.ere po svemu sto nije onako kako je iz njegovog okruzenja...
Makar to bila velicina opstine od 50000kvm , odmah bi se preselio bez obzira na sve pogodnosti koje imam gde god da imam.
A da nije mini Jugoslavija, nije tampon zona prema Kosovu ili tako nesto slicno...
 
Ma lako je definisati nego tesko prihvatiti.
Vidis, obracun sa integrisanim primitivizmom zahteva nehumanost, inace imas ponovo uspostavljanje najjaceg primitivizma...
I onda se brise sve sto je razlicito od tog primitivizma.
Zato ja inace nisam za globalno , celovito..nisam za cela Srbija ista, nisam za svi da budu isti , jer to znaci da svi moraju da budu planinci i dzukele.

A ujednacavanje koje srbi obozavaju dovodi do toga i stoga postaju svi dzukele, samo se tese da ih zapad vidi kao malo neotesane, cije ekskurzije prave zaebancije kad god se nadju na njihovim teritorijama.

Znaci ja bih samo mogucnost da postoje drugaciji ljudi od klasicnog patriotskog srbina koji s.ere po svemu sto nije onako kako je iz njegovog okruzenja...
Makar to bila velicina opstine od 50000kvm , odmah bi se preselio bez obzira na sve pogodnosti koje imam gde god da imam.
A da nije mini Jugoslavija, nije tampon zona prema Kosovu ili tako nesto slicno...
gangrena se uvek lečila amputacijom...
 
Kako leciti telo, koje jos uvek zivi, a gangrena je zahvatila 90% istog??? :think:

Amputirati zdrave delove tela (selenje Srba iz Srbije u EU). :aha2:
Ne, nemoguce je to leciti. Svako ko je imalo pametniji zna da treba uvek ostaviti prostor za proslost i za jednostavno...
Jedino sto se Srbija osudjuje da rastera stalno ljude koji bi mogli da budu Tesla i vise od Tesle...i onda ostaje sa ljudima koji odrzavaju taj poluKolumbijski mazohisticki karakter kod naroda...
Videce se vec da u proseku narod je najbolje ziveo u vreme socijalizma, ali nije to zasluzio...niti shvatio sta ima. Ali nije ni mogao.

Ja licno nisam za socijalizam, jer on zahteva da gotovanima u svesti dajes za pravo i za zivot, ovo drugo mi ne smeta, kako svi ostali misle, ali ovo prvo mi smeta.

Ali ljudima je totalno nebitno koji je oblik uredjenja ako se ispoljavaju, to sam siguran , osim ako su primitivni ono bas dno dna, onda ih treba pustiti da uzivaju u svom primitivizmu.

Inace da ne bude greske, primitivizam imaju svi, postoji i elitni primitivizam, kad ne moze da prihvati razlike u odnosu na sebe...
Uzanost gledista i shvatanja dovodi do nasilja prema razlicitom a to je definicija primitivizma...

Ne znam a voleo bih da saznam sta danas ljudi u Srbiji smatraju planincima u pogrdnom smislu, sta im je primitivnost i primitivan, posto iz njihovog ugla znam da ja jesam primitivan sigurno, po logici glupom je sve sto nije kao njegovo , glupo...
Najcesce vidjam da primitivni ljudi nazivaju primitivnim bas ono kako se oni ponasaju ali nekako ne vide da su deo toga, npr prekljuce su to uradili ali nisu danas...

Iz mogu ugla ne postoji problem da postoji grad debila, ali i istrazivacki centar poput CERNa u Srbiji....Niti da postoji favela tipa sin city iz najgore verzije filma....
Uopste mi ne bi bio problem ni pravno ni moralno ni organizaciono da postoji takvo sarenilo u Srbiji...
Niti bi mi smetalo da postoji Vatikan u Srbiji niti Etiopija, niti Jerusalim...
 
Poslednja izmena:
Srbi izgleda nikad nece shvatiti sta znaci pojam unutrasnji neprijatelj.
Meni se srce stezalo za srbe u Bosni i u Hrvatskoj, pa promene bes, zaljenje, tuga, ali.....ogromna kolicina izbeglica koji nisu izbeglice vec imigranti su unutrasnji neprijatelj, makar bili u nevolji i makar bili srbi.
Jer srbi iz HR i srbi iz BIH i srbi sa Kosova nisu istih karakternih ni kulturnih vrednosti a ni nacina razmisljanja.

Svaki imigrant je unutrasnji neprijatelj , a cesto i obican covek koji ne razmislja, sebican i zabole ga dupe (prepoznajete).
Medjutim, postoji razlika, jer srbin iz Srbije ce braniti Srbiju, ili bi branio dok nije pojeden od strane imigracionih srba.
A srbin iz xxx i drugih pit...kovaca je vec jednom pobegao i suludo je misliti da on smatra Srbiju domovinom koju ce braniti kad svoj dom nije branio ili ga branio kako dojava kaze....kako politika kaze..

Medjutim, ljudi ne mogu (iako nisu nesto posebno ni humani ali su licemerni) da razdvoje pomoc imigrantima i odnos prema tome sta destabilizuje Srbiju.
Zato su domicilni srbi ostali u manjini i bukvalno i upravljacki. Jednostavno nemaju taj ili nikakav odnos prema drustvu, a cim nesto ne branis, ti to gubis, otme prvi koji na to naidje, svesno ili nesvesno.

A da ne govorim o razlici mentaliteta Leskovac Krusevac Valjevo...Leskovac prepun turskih gena, Krusevac ih ima ali je ipak mnogo manje mentalitetno, dok Valjevo iako stalno u pesmama i pricama pod udarom Turaka, vec ima totalno drugaciju podsvesnu sliku.
A podsvesna slika mnogih srba je prepuna zlobe, a po povrsini se to ne vidi ako se ne zna sta da gledas...Ni oni sami ne osecaju, mada srbi su mi od svih naroda pri vrhu po tome da gledaju i turaju nos sta drugi rade, prividja im se vatra tamo i gde dima nema, a kod sebe pozar ne vide.
Biću pristojan: KONJU JEDAN BLESAVI! Kažeš, Krajišnici već jednom POBEGLI? Da se podsetimo, svi smo položili ZAKLETVU da ćemo da branimo CELOVITOST Truloslavije, pa i GRAĐANI današnje Srbije, a na kraju ispalo da su to trebali da rade samo Krajišnici, a Srbi iz Srbije su češkali svoja jajca za to vreme!? A najveće DEBILČINE još i hebu razne Šešelje i Arkane koji su ipak išli i ginuti!
 
Nisu srbi iz Srbije bili uopste neosetljivi prema situaciji u ex yu, ali nisu krajisnici toliko glupi da nisu videli sta im radi Sloba, jer ovako se prave da nisu glupi...
Tako da ta prica o odbrani svojeg se pokazala...
Ko je video Arkana i Seselja kao srbe , jos srbe iz Srbije, taj je prosao sugavo...

Ali stoji da kad jednom dignes ruke od svoga, sigurno neces Srbiju tumaciti kao svoju....ma koliko glumatali patriote..
 
Ne, nemoguce je to leciti. Svako ko je imalo pametniji zna da treba uvek ostaviti prostor za proslost i za jednostavno...
Jedino sto se Srbija osudjuje da rastera stalno ljude koji bi mogli da budu Tesla i vise od Tesle...i onda ostaje sa ljudima koji odrzavaju taj poluKolumbijski mazohisticki karakter kod naroda...
Videce se vec da u proseku narod je najbolje ziveo u vreme socijalizma, ali nije to zasluzio...niti shvatio sta ima. Ali nije ni mogao.

Ja licno nisam za socijalizam, jer on zahteva da gotovanima u svesti dajes za pravo i za zivot, ovo drugo mi ne smeta, kako svi ostali misle, ali ovo prvo mi smeta.

Ali ljudima je totalno nebitno koji je oblik uredjenja ako se ispoljavaju, to sam siguran , osim ako su primitivni ono bas dno dna, onda ih treba pustiti da uzivaju u svom primitivizmu.

Inace da ne bude greske, primitivizam imaju svi, postoji i elitni primitivizam, kad ne moze da prihvati razlike u odnosu na sebe...
Uzanost gledista i shvatanja dovodi do nasilja prema razlicitom a to je definicija primitivizma...

Ne znam a voleo bih da saznam sta danas ljudi u Srbiji smatraju planincima u pogrdnom smislu, sta im je primitivnost i primitivan, posto iz njihovog ugla znam da ja jesam primitivan sigurno, po logici glupom je sve sto nije kao njegovo , glupo...
Najcesce vidjam da primitivni ljudi nazivaju primitivnim bas ono kako se oni ponasaju ali nekako ne vide da su deo toga, npr prekljuce su to uradili ali nisu danas...

Iz mogu ugla ne postoji problem da postoji grad debila, ali i istrazivacki centar poput CERNa u Srbiji....Niti da postoji favela tipa sin city iz najgore verzije filma....
Uopste mi ne bi bio problem ni pravno ni moralno ni organizaciono da postoji takvo sarenilo u Srbiji...
Niti bi mi smetalo da postoji Vatikan u Srbiji niti Etiopija, niti Jerusalim...

Socijalizam je bio raj prema ovom sto sada imamao ,ovo je totalna devastacija i unistavanje ako se ovo nastavi za 50 god Srba nece biti.Okupator je nemilosrdan perfidno nas unistava u svakom pogledu i moralno i demografski i ekonomski a narod nije ni svjestan okupacije sta mu okupaciona sila radi..zatvor u kojem ne vidis resetke ali znas da si zatvoren okupacija u kojoj ne vidis neprijateljske vojnika ni vladare
U socijalizmu sam bio proganjan i osudjen jer sam u svojoj radnoj oragnizaciji u BIH dosao u skuob sa nekim muslimanima a jedan od njih je bio direktor koji su me optuzili da sam povezan sa cetnickom emigracijom jer sam jednom putovao u pariz ,ali mogu da kazem socijalizm je bio daleko bolji sistem.Narod ga je zivio i prezivio, izgradilo se mnogo za vrijeme socijalizma,u malim srednima gradile su se fabrike koje su zaposljavale ljude , narod se umnozio i demografski ojacao
Ali ovo sad sto imamo je totalna devastacija sve je unisteno
 
Nisu srbi iz Srbije bili uopste neosetljivi prema situaciji u ex yu, ali nisu krajisnici toliko glupi da nisu videli sta im radi Sloba, jer ovako se prave da nisu glupi...
Tako da ta prica o odbrani svojeg se pokazala...
Ko je video Arkana i Seselja kao srbe , jos srbe iz Srbije, taj je prosao sugavo...

Ali stoji da kad jednom dignes ruke od svoga, sigurno neces Srbiju tumaciti kao svoju....ma koliko glumatali patriote..
Vidim, nepopravljivi slučaj! :zcepanje:Idemo onda ovako: Srbi su u WW1 POBEGLI na Krf. Umesto da brane SVOJE, kukavički su POBEGLI! I onda, kada je neprijatelj već bio značajno potučen od drugih, 'hrabro' se vraćaju i glume heroje!
Po tebi je znači, Srbija puna ljudi i potomaka istih kojima nije stalo do svojega, oni bi mogli opet izdati i pobeći!? Sve to bi trebalo razjuriti te naseliti Srbiju talibanima!? :zcepanje::zcepanje:

E da! Kako se Srbi nisu masovno digli na noge braniti Krajišnike, to su uradili razni Šešelji i Arkani, a Srbiji se to nabija na nos! POŠTENO, zar ne!? :zcepanje:
 
Socijalizam je bio raj prema ovom sto sada imamao ,ovo je totalna devastacija i unistavanje ako se ovo nastavi za 50 god Srba nece biti.Okupator je nemilosrdan perfidno nas unistava u svakom pogledu i moralno i demografski i ekonomski a narod nije ni svjestan okupacije sta mu okupaciona sila radi..zatvor u kojem ne vidis resetke ali znas da si zatvoren okupacija u kojoj ne vidis neprijateljske vojnika ni vladare
U socijalizmu sam bio proganjan i osudjen jer sam u svojoj radnoj oragnizaciji u BIH dosao u skuob sa nekim muslimanima a jedan od njih je bio direktor koji su me optuzili da sam povezan sa cetnickom emigracijom jer sam jednom putovao u pariz ,ali mogu da kazem socijalizm je bio daleko bolji sistem.Narod ga je zivio i prezivio, izgradilo se mnogo za vrijeme socijalizma,u malim srednima gradile su se fabrike koje su zaposljavale ljude , narod se umnozio i demografski ojacao
Ali ovo sad sto imamo je totalna devastacija sve je unisteno
Propagandni i beskorisni pamfleti ako se ne objasni na čemu je temeljen taj socijalizam i do kada je mogao tako da traje! Konkretno: Prvomajska, i još neke fabrike u Hrvatskoj su PROPALE i PRE nego što su Krajišnici postavili balvane itd.....
 
Vidim, nepopravljivi slučaj! :zcepanje:Idemo onda ovako: Srbi su u WW1 POBEGLI na Krf. Umesto da brane SVOJE, kukavički su POBEGLI! I onda, kada je neprijatelj već bio značajno potučen od drugih, 'hrabro' se vraćaju i glume heroje!
Po tebi je znači, Srbija puna ljudi i potomaka istih kojima nije stalo do svojega, oni bi mogli opet izdati i pobeći!? Sve to bi trebalo razjuriti te naseliti Srbiju talibanima!? :zcepanje::zcepanje:
Ajd prvi deo jos i da shvatim ozbiljno ali drugi, kako vidis vezu izmedju drugog dela i prvog dela...
Ako su srbi takvi , da beze umesto da brane svoje, onda ih tako shvatis i onda su i sami srbi svoj unutrasnji neprijatelj...
Ne vidim nikakvu vezu izmedju unutrasnjeg neprijateljstva i razjurivanja i talibanisanja...
Takvi smo kakvi smo kao narod, ja nisam za nasilje nad narodom, u ime nikakve ideje...
Ali sam da se to uzima u obzir kad ista planiras sa tim narodom...
Vojnicke price postoje, to su one price gde su kukavice ispale heroji zbog nekog dogadjaja u vojnoj kasarni...
Ali u praksi , a ja sam se nagledao tih praksi, bez selekcije i modifikacije nema nista od tih junacina...
Grupa ljudi proseka ne cini nista....
Grupa izuzetnih , talentovanih ljudi cini grupu izuzetno talentovanih ljudi, ali i dalje nije jedinica...
Jedinica prosecnih ljudi je aktivna ili rezerva, vrlo malo razlike...
Jedinica talentovanih ljudi je vojna jedinica....koja ima svoja ogranicenja ali je vojna, strukturisana, sa stepenom pouzdanosti, pokretna, fleksibilna.
Grupa prosecnih ljudi je u borbi vezana za zadnju komandu i za trenutnu komandu i za parolu drzi gace i cuvaj glavu...
A oni koji brane svoj dom, uopste nemaju takvu parolu , takav pristup , a ako imaju, ugasili su ga...lako im se moze desiti da ih izda vrh, a to je kobno za branioca...
 

Back
Top