Quantcast

[autorska] Kuda to marsira Vojska Srbije, i da li ce stici kuda je naumila?

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
32.083
Propagandni i beskorisni pamfleti ako se ne objasni na čemu je temeljen taj socijalizam i do kada je mogao tako da traje! Konkretno: Prvomajska, i još neke fabrike u Hrvatskoj su PROPALE i PRE nego što su Krajišnici postavili balvane itd.....
Mogao je da traje beskonacno...
Zasto?
Zato sto ima dovoljno hrane, ima dovoljno drva, ima dovoljno energije, to znaci da sve ostalo moze biti privredjivanje....
Tako se analizira kad je socijalizam u pitanju....
Nije dzabe razvijana tercijarna potrosnja, tj turizam, letovanje svakog leta, zdravo za decu , za telo a razvija se tercijarna potrosnja i poslovi..

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.384
Ajd prvi deo jos i da shvatim ozbiljno ali drugi, kako vidis vezu izmedju drugog dela i prvog dela...
Ako su srbi takvi , da beze umesto da brane svoje, onda ih tako shvatis i onda su i sami srbi svoj unutrasnji neprijatelj...
Ne vidim nikakvu vezu izmedju unutrasnjeg neprijateljstva i razjurivanja i talibanisanja...
Takvi smo kakvi smo kao narod, ja nisam za nasilje nad narodom, u ime nikakve ideje...
Ali sam da se to uzima u obzir kad ista planiras sa tim narodom...
Vojnicke price postoje, to su one price gde su kukavice ispale heroji zbog nekog dogadjaja u vojnoj kasarni...
Ali u praksi , a ja sam se nagledao tih praksi, bez selekcije i modifikacije nema nista od tih junacina...
Grupa ljudi proseka ne cini nista....
Grupa izuzetnih , talentovanih ljudi cini grupu izuzetno talentovanih ljudi, ali i dalje nije jedinica...
Jedinica prosecnih ljudi je aktivna ili rezerva, vrlo malo razlike...
Jedinica talentovanih ljudi je vojna jedinica....koja ima svoja ogranicenja ali je vojna, strukturisana, sa stepenom pouzdanosti, pokretna, fleksibilna.
Grupa prosecnih ljudi je u borbi vezana za zadnju komandu i za trenutnu komandu i za parolu drzi gace i cuvaj glavu...
A oni koji brane svoj dom, uopste nemaju takvu parolu , takav pristup , a ako imaju, ugasili su ga...lako im se moze desiti da ih izda vrh, a to je kobno za branioca...
Ako ti je stalo do Srbije, onda bi voleo da imaš i narod koji je spreman ginuti za nju! Onda ti NE trebaju kukavice i pobegulje! Rađe ćeš da plaćaš talibane koji su spremni i da ginu za državu!

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.384
Mogao je da traje beskonacno...
Zasto?
Zato sto ima dovoljno hrane, ima dovoljno drva, ima dovoljno energije, to znaci da sve ostalo moze biti privredjivanje....
Tako se analizira kad je socijalizam u pitanju....
Nije dzabe razvijana tercijarna potrosnja, tj turizam, letovanje svakog leta, zdravo za decu , za telo a razvija se tercijarna potrosnja i poslovi..
Ali, očigledno je da je trajao do pada Berlinskog zida! A da je Bravar bio sposobniji, trajao bi i danas, kao onaj na Kubi, Kini i S.Koreji! :zcepanje:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
32.083
Ako ti je stalo do Srbije, onda bi voleo da imaš i narod koji je spreman ginuti za nju! Onda ti NE trebaju kukavice i pobegulje! Rađe ćeš da plaćaš talibane koji su spremni i da ginu za državu!
Izvini ko sam ja da druge trpam u furunu kao hitler i da ih spaljujem, rasterujem i menjam.....
Zivis ako mozes pored onakvih kakvi su takvi su, ako ne mozes, onda gledas kako se izivljavaju na tebi ili odlazis ako mozes, posto se sad drzave ponasaju kao vlasnici gradjana, robova ....

A ako postavljas pitanje kakva organizacija ti treba da bi ti lepo ziveo pored ovakvih ili onakvih, naravno da je odgovor privatna organizacija...
Drustvena je uvek mediokritetska , lopovska i tiranija...
Ako hoces neki drugi nivo , onda moras da platis nekome da organizuje za tebe, ili sam da se bakces ako znas kako , a obicno ljudi ne znaju kako nego organizuju parcice, tj placaju zivot u nekom stambenom naselju gde neko drugi uredjuje i tako dobijaju mir bar tamo gde stanuju ali i dalje zive zivot ludih i sebicnih cim izadju iz svog bloka..

Ljudi su stipse, nepoverljivi i ne razmisljaju puno...
Ako razmisljaju, onda imaju jos jedan problem a to je sto ih u Srbiji ili nekim drugim sredinama gledaju da saseku u korenu...
Ne u svim sredinama..

Evo da ja sad ponudim da ljudi doniraju novac, da bi se oformilo izolovanije okruzenje, da se ne tangirate ko je vlast i da vas to uopste ne dotice....vecina ce suditi prema svojim sposobnostima i svojim iskustvima i razmisljanjima....a to znaci nista od toga...

Svako ko donosi zakljucke po metodi, kako bih ja da sam na toj poziciji , ustvari sakati neku poziciju na svoje znanje i iskustvo...
Zamisli samo, kako bih ja racunao sisteme n jednacina za projekciju putanje u kolajderu, ako zamenim linearne elektromagnetne sisteme sa elektromagnetno kapacitativnim sistemima...
Cak i da razume sta pise, covek bi sveo to na recenicu , joj boli me glava, daj malo pive pa park pa zene...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
32.083
Ali, očigledno je da je trajao do pada Berlinskog zida! A da je Bravar bio sposobniji, trajao bi i danas, kao onaj na Kubi, Kini i S.Koreji! :zcepanje:
Tito je bio stvarno genijalac za mnoge stvari, ali je imao granicu zato sto je ziveo u BG, a nije mogao drugacije jer bi mu radili o glavi...
Ipak nije znao o menadzerisanju nista, ali je poznavao ljude i hijararhiju vlasti...
Naslednik i promena vlasti je nesto sto je pipavo u animalno hijararhijskim sistemima..
Djilas je jedan primer pokusaja da se oformi naslednik, pa nije uspeo...
A mozda i nije...mozda je samo bio prvi krug selekcije...
Znao je da je kolektivno nesposobno da nastavi jer je svest naroda na yu prostoru na nivou kmetova, a ni danas nije puno bolja...

Ali moglo se to mozda malo drugacije....samo sto bi u svakom slucaju izostala onakva sahrana...jer cim ti smenjujes u animalnoj zemlji nekog, tu nema nista od velicine, odmah ide pljuvacina...

Da se ne lazemo , Kubanski socijalizam i yu socijalizam su nebo i zemlja.....a kineski je pitanje da li zvati socijalizmom...to je budisticki kolektivizam...

Poslednja izmena:

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.384
Izvini ko sam ja da druge trpam u furunu kao hitler i da ih spaljujem, rasterujem i menjam.....
Zivis ako mozes pored onakvih kakvi su takvi su, ako ne mozes, onda gledas kako se izivljavaju na tebi ili odlazis ako mozes, posto se sad drzave ponasaju kao vlasnici gradjana, robova ....

A ako postavljas pitanje kakva organizacija ti treba da bi ti lepo ziveo pored ovakvih ili onakvih, naravno da je odgovor privatna organizacija...
Drustvena je uvek mediokritetska , lopovska i tiranija...
Ako hoces neki drugi nivo , onda moras da platis nekome da organizuje za tebe, ili sam da se bakces ako znas kako , a obicno ljudi ne znaju kako nego organizuju parcice, tj placaju zivot u nekom stambenom naselju gde neko drugi uredjuje i tako dobijaju mir bar tamo gde stanuju ali i dalje zive zivot ludih i sebicnih cim izadju iz svog bloka..

Ljudi su stipse, nepoverljivi i ne razmisljaju puno...
Ako razmisljaju, onda imaju jos jedan problem a to je sto ih u Srbiji ili nekim drugim sredinama gledaju da saseku u korenu...
Ne u svim sredinama..

Evo da ja sad ponudim da ljudi doniraju novac, da bi se oformilo izolovanije okruzenje, da se ne tangirate ko je vlast i da vas to uopste ne dotice....vecina ce suditi prema svojim sposobnostima i svojim iskustvima i razmisljanjima....a to znaci nista od toga...

Svako ko donosi zakljucke po metodi, kako bih ja da sam na toj poziciji , ustvari sakati neku poziciju na svoje znanje i iskustvo...
Zamisli samo, kako bih ja racunao sisteme n jednacina za projekciju putanje u kolajderu, ako zamenim linearne elektromagnetne sisteme sa elektromagnetno kapacitativnim sistemima...
Cak i da razume sta pise, covek bi sveo to na recenicu , joj boli me glava, daj malo pive pa park pa zene...
Ne znam, ti si počeo da razvrstavaš i etiketiraš ljude!?

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
32.083
Da se
Ne znam, ti si počeo da razvrstavaš i etiketiraš ljude!?
Opisujem , analiziram, ne razvrstavam i etiketiram u tom smislu za furunu...
Ti ako ne mozes da razlikujes ljude a da ih ne trpas u furunu , onda brate bolje da ih ne analiziras....pre ili kasnije ce svako biti u necemu nepodnosljiv i da nije po meri...
Isto i u razgovoru, ako covek ceka pre ili kasnije ce naici na neku razliku u misljenju i sta onda, odmah ga ocrniti i pravac furuna...

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.384
Tito je bio stvarno genijalac za mnoge stvari, ali je imao granicu zato sto je ziveo u BG, a nije mogao drugacije jer bi mu radili o glavi...
Ipak nije znao o menadzerisanju nista, ali je poznavao ljude i hijararhiju vlasti...
Naslednik i promena vlasti je nesto sto je pipavo u animalno hijararhijskim sistemima..
Djilas je jedan primer pokusaja da se oformi naslednik, pa nije uspeo...
A mozda i nije...mozda je samo bio prvi krug selekcije...
Znao je da je kolektivno nesposobno da nastavi jer je svest naroda na yu prostoru na nivou kmetova, a ni danas nije puno bolja...

Ali moglo se to mozda malo drugacije....samo sto bi u svakom slucaju izostala onakva sahrana...jer cim ti smenjujes u animalnoj zemlji nekog, tu nema nista od velicine, odmah ide pljuvacina...

Da se ne lazemo , Kubanski socijalizam i yu socijalizam su nebo i zemlja.....a kineski je pitanje da li zvati socijalizmom...to je budisticki kolektivizam...
Truloslavija se NIJE raspala kada je bravarsko kopile CRKLO! Znači, uopšte nije bio problem što nema naslednika, što znači da ona i NIJE postojala radi 'sposobnosti' te bravarske zločinačke debilčine!

Da, kao i sva društvena uređenja: Neka su stabilna i ruši ih samo neka agresija, a neki se urušavaju sami od sebe radi trulosti!

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.384
Da se

Opisujem , analiziram, ne razvrstavam i etiketiram u tom smislu za furunu...
Ti ako ne mozes da razlikujes ljude a da ih ne trpas u furunu , onda brate bolje da ih ne analiziras....pre ili kasnije ce svako biti u necemu nepodnosljiv i da nije po meri...
Isto i u razgovoru, ako covek ceka pre ili kasnije ce naici na neku razliku u misljenju i sta onda, odmah ga ocrniti i pravac furuna...
Ko se jednom opeče, duva i na hladno! :super:Da je Kralj Aleksandar od prvog dana bravareve boljševike, NEPRIJATELJE, trpao u furunu, mi bi danas bili sretniji, sigurniji i bogatiji! I onda mi ti počneš spominjati neprijatelje u Srbiji?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.384
Neko bi bio srecniji da je ovde ziveo Pinoche, drugi da je ziveo Staljin, treci da je ziveo Miki Manojlovic aka Miki Rubiroza i da smo zemlja seksa i poroka...
Igre asocijacije za dovoljno pametne! Neki Nemci (još i danas?) smatraju: Bila su to dobra stara vremena kada su (nacional)socijalisti OTELI imovinu od Jevreja ( eksploatatora naroda) i potrpali ih u konc. logore ( razne Gradiške), te omogućili prosperitet širokih narodnih masa. Nema veze što je ta politika kasnije dovela do WW2 (građanskog rata u Truloslaviji) koji je taj narod uvio u crno! ŽIVIO H, upss... Bravar! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

Обилић

Ističe se
Poruka
2.673
Slazem se, ja sam jako glup covek. Primitivan, kako prelepo objasni u predhodnom na tvoj post, Umri_muski.

A sta ces, i mi primitivci smo ljudi, stavise Srbi, moramo da damo sebi oduska. Primitivci iz Sin City Beograda. :mrgreen:
Смири се бре, шта ти је ?
Много си радикалан брате, лакше то мало !

Нит је Србији тако лоше, нит си ти јако глуп.
Можда онако, просечно, али јако - не !

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
32.083

Mene zanima kako meris glupost, jel po onom srpskom metodu, ako ne mislis kao ja onda si glup?

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530

Hajde kada TI.TO (umro odavno, i ta logika samoupravno socijalisticka tvoja) kazes... Laknulo mi. :smeker:

kapetanmark

Iskusan
Poruka
6.145
Citam evo neke komentare, pa neki vidjeniji forumasi (ima ih vise) ovde pominju da nam u sred Generalstaba sede neke cike, koje rade nekakve opaque stvari... Cika NATO oficiri. Pominje se IPAP, USAF, i taj i takav rad.

Hajde da pojam opaque preinacim u opako-naopake, mada to nisu bash (bash ne, samo igra reci) sinonimi, eqvivalentni pojmovi. da bi publikumu bilo lakse da se snalazi sa mojom retorikom.

Dakle, te opako-naopake stvari su pocele od 2002./2003., od zutih goveda, pa su nastavljena 2012. crno-crvenim govedima.... Sa potpisivanjem IPAP sporazuma, u tri faze. I sada imamo da nam NATO i USAF kontrolisu kompletnu odbranu zemlje Srbije. Opako-naopake stvari, zar ne?

A ovamo nesto kao Vlada Srbije, jelte, paktira sa Rusima i dobija na poklone reparirane T-72 i Migove 29... Kupuje desantne vertolete M-17, a sva ta dokumentacija do najsitnijih detalja prolazi kroz NATO i USAF oficire u Bircaninovoj... Opako-naopake stvari, zar ne?

_______

Аватар
ЏЕРОНИМО

Zanimljivo je da se u zgradi Ministarstva odbrane, koja se nalazi u Birčaninovoj ulici, ne može ići stepeništem od prizemlja ka višim spratovima, već samo liftovima, jer se na drugom spratu nalaze pripadnici NATO-a i Vojske Sjedinjenih Država, koje čuvaju njihovi vojni policajci!

Sve dok se temeljno ne demontira kriminalni sistem pljačkanja i urušavanja odbrambene konstrukcije zemlje, koja uključuje i vojnu industriju, trgovačko-distributersku branšu i menadžersko-političko mešetarenje, biće mesta i posla za zelenaške i džabalebaroške kompanije poput privilegovanog Jugoimporta SDPR.

Sprdija liči na onu iz TV serije Senke nad Balkanom. Sličnosti ima puno: Tajno društvo Tula (ovde -tajno društvo "pravda"); Jatagan mala ( ovde Savamala);
***** P.Živković (***** vučić); Narko mafija( i tamo i ovde)Trgovina, šverc(i tamo i ovde).Strani i domaći špijuni (i tamo i ovde)... itd itsl...
_______

Opaque/Opako-naopake stvari, zar ne??? Podijum je vas, dragi forumasi... Samo iskreno, molim! :kez:
ti si otkrio toplu vodu?

i zuta i crn ocrvena urlja je izdajnicka i cia placena bagra...

dobro ti nama progledao...

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
ti si otkrio toplu vodu?

i zuta i crn ocrvena urlja je izdajnicka i cia placena bagra...

dobro ti nama progledao...
Dobro, malo si se (malo vise) napio. Pises pod dobranim gasom. Osecam ja to. Ti si jedan od onih koje inace jako lepo opisuje Umri_muski. Imas svoj uzak puteljak u glavi, i vidis i citas samo ono sto tebi odgovara... Sta ti ne odgovara, odmah u furunu... Odmah u pec u Ausvitzu.

Vidim ja tebe. Napacen si i namucen. I prodat, surovo izdat. Ratovao si za Srbe, Srpski Narod, a prodala te goveda... Da, bio sam u toj situaciji, znam kako to izgleda. Mene je prodao SMrad i ta i takva goveda 1991. Dok sam ja krvario gatje, gledao sam cirkuse kada sam se vratio sa linije u Beograd. Ovi bukaci i vikaci "Zivela Srbija" su pod jorgan planinu, pa jos ne sami, nego sa zenama i kcerkama ratnika na frontu. Pijancilo se do zore, i iz kafana su se culi urlici: iebacemo mamu ustasama i muslimanima... Vojvoda Stepa Stepanovic i taj milje... U sred Beograda!

Tada sam shvatio koliko smo mi, uglavnom, prodata vnago, cast izuzetcima... Tada sam gledao kako oni, koji su se izvukli od fronta preko svojih veza rade sive i crne businesse i bogate se dok se invalidi u kolicima vracaju iz Hrvatske, iz Bosne.

I sada ti meni kazes, progledao _nobody_ 2019. Hajde, neka ti bude, ako ti je tako lakse... Ako moze to da ti nekako zaleci taj opori ukus u ustima. Ja sam ga nekako isprao, trebalo mi 6 godina poprilicnog pijancenja i borenja sa PTSDiem... Ali sam uspeo da izadjem iz tih dubioza. Valjda mi moja struka pomogla, iebem li ga!

Sta reci? Nemam za tebe neki dobar savet. Nemam ga ni za mene. Znam da ta goveda zaiebem, i da im se mame naiebem... Ali ne smatram da je to nesto sto bi bilo pozitivno, i sto bi me bash krasilo.

Ako me priupitas kako da pomognem Srbiji... Nemam nikakvu ideju, od same te pomisli hvata me PANICAN STRAH od mojih proslih srpskih dozivljaja... Kako to sve lepo, duboko i hirurski precizno opisuje Umri_muski, do psihopatoloskih detalja, koje i ja itekako, nedvosmisleno prepoznajem, pronalazim u sebi.

Ono sto je vazno: vise se uopste NE BOJIM tih analiza... Ranije sam se ocajnicki bojao takvih dubokih psiholoskih rezova. :kez:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
32.083
Samo one osobe koje ce upasti u paniku treba da se boje neke moje analize....ostale ne....
Na zalost postoje takve osobe, npr neko ko je vec imao paniku pa ima strah da ne upadne u paniku i slicno.....
Oni koji imaju ili ce imati krizu doslednosti, to nije neki problem, biti svestan gde ti se ne zatvara krug, tj gde si u sukobu sa sobom..jedno bi hteo a drugo radis...

Niko u sustini ko postuje ljudsku slabost, nece naglasavati sazrevanje ili nedozrevanje osobe, tj kad ima taj rascep izmedju sta bi a sta jeste..

kapetanmark

Iskusan
Poruka
6.145
Dobro, malo si se (malo vise) napio. Pises pod dobranim gasom. Osecam ja to. Ti si jedan od onih koje inace jako lepo opisuje Umri_muski. Imas svoj uzak puteljak u glavi, i vidis i citas samo ono sto tebi odgovara... Sta ti ne odgovara, odmah u furunu... Odmah u pec u Ausvitzu.

Vidim ja tebe. Napacen si i namucen. I prodat, surovo izdat. Ratovao si za Srbe, Srpski Narod, a prodala te goveda... Da, bio sam u toj situaciji, znam kako to izgleda. Mene je prodao SMrad i ta i takva goveda 1991. Dok sam ja krvario gatje, gledao sam cirkuse kada sam se vratio sa linije u Beograd. Ovi bukaci i vikaci "Zivela Srbija" su pod jorgan planinu, pa jos ne sami, nego sa zenama i kcerkama ratnika na frontu. Pijancilo se do zore, i iz kafana su se culi urlici: iebacemo mamu ustasama i muslimanima... Vojvoda Stepa Stepanovic i taj milje... U sred Beograda!

Tada sam shvatio koliko smo mi, uglavnom, prodata vnago, cast izuzetcima... Tada sam gledao kako oni, koji su se izvukli od fronta preko svojih veza rade sive i crne businesse i bogate se dok se invalidi u kolicima vracaju iz Hrvatske, iz Bosne.

I sada ti meni kazes, progledao _nobody_ 2019. Hajde, neka ti bude, ako ti je tako lakse... Ako moze to da ti nekako zaleci taj opori ukus u ustima. Ja sam ga nekako isprao, trebalo mi 6 godina poprilicnog pijancenja i borenja sa PTSDiem... Ali sam uspeo da izadjem iz tih dubioza. Valjda mi moja struka pomogla, iebem li ga!

Sta reci? Nemam za tebe neki dobar savet. Nemam ga ni za mene. Znam da ta goveda zaiebem, i da im se mame naiebem... Ali ne smatram da je to nesto sto bi bilo pozitivno, i sto bi me bash krasilo.

Ako me priupitas kako da pomognem Srbiji... Nemam nikakvu ideju, od same te pomisli hvata me PANICAN STRAH od mojih proslih srpskih dozivljaja... Kako to sve lepo, duboko i hirurski precizno opisuje Umri_muski, do psihopatoloskih detalja, koje i ja itekako, nedvosmisleno prepoznajem, pronalazim u sebi.

Ono sto je vazno: vise se uopste NE BOJIM tih analiza... Ranije sam se ocajnicki bojao takvih dubokih psiholoskih rezova. :kez:
Ja ne pijem. Botino dzaba ti prduckanje.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.