Ауторитети и ви

mina68

Никад нећеш одрасти, мали весељаче
Moderator
Poruka
62.606
Сведоци смо да у данашњем времену има много ауторитета.
Од разних председника, преко наставника, до најситнијег општинског чиновника и медицинске сестре.
Сви сматрају да су неки ауторитет и да вама нешто зависи од њих...
Какав однос имате према њима?
Да ли сте снисходљиви или вас ужасно нервира тај надмени став који често умеју да заузму?
И колико сте пута у животу срели људе који по свим основама јесу прави ауторитет, знањем, вештинама, функцијом, а да су остали нормални?

Srećom,...nemam posla sa takvim ljudima! Bar,...ne više.
To sam redovno viđala dok sam bila mlađa. Svi misle da su mnogo bitni i važni. Imam jak otpor od malih nogu prema tim " standardnim i urođenim autoritetima", koje navodno moraš poštovati, samo zato što jesu "neko i nešto". Ne sporim ničiji uspeh, poziciju ili stvarni autoritet, ali se groznim onih bez " pokrića".
Nikada nisam slepo slušala autoritete, na ko god bili. Ni u školi, ni u poslu,...kod kuće ne mogu ni da zamislim da mi neko "soli pamet". Sama sam sebi autoritet od svoje 17-e, godine, pa kome se sviđa i ko to poštuje, onda nemam nikakav problem i obrnuto.

Од разних председника, преко наставника, до најситнијег општинског чиновника и медицинске сестре.
Да ли сте снисходљиви или вас ужасно нервира тај надмени став који често умеју да заузму?
И колико сте пута у животу срели људе који по свим основама јесу прави ауторитет, знањем, вештинама, функцијом, а да су остали нормални?
Autoritet čovek emituje ako ima pokriće za to a pokriće se ogleda u obrazovanju postignutim ciljevima i odnosu prema stečenoj funkciji
Ako nema, obično ga neartikulisano deli sa okolinom. Govori u imperativu sa podređenima, glasan je i preti.

U poslu mi je oduvijek bio autoritet onaj od koga mogu nešto naučiti,pozicija tu nikakvu ulogu ne igra za mene.
Čak me ni ta nadmenost ne nervira, sebi je nadmen,do mene do dopire.
Ne volim da šefujem, ni da mi se šefuje. Moram imati dovoljno ličnog uticaja u svemu što radim.
Imala sam sreću da sarađujem uvek sa ljudima koji iako su mi nadređeni, uvek pitaju za moje mišljenje. Neki su pitali da sli se slažem... što je malo više od autoriteta koji pita šta mislim, ali OK je i to.

Autoritet čovek emituje ako ima pokriće za to a pokriće se ogleda u obrazovanju postignutim ciljevima i odnosu prema stečenoj funkciji
Ako nema, obično ga neartikulisano deli sa okolinom. Govori u imperativu sa podređenima, glasan je i preti.
Е, на такве имам хемијску реакцију. О њима пишемо.
Мислим да смо и ми добрим делом заслужни за то.
Већина људи сагне главу и трпи, ја се свађам и борим.
Да нас је више таквих, и лажни ауторитети би се запитали докле смеју.

FB_IMG_1712035904063.jpg

ovakvih autoriteta ima sve više

Е, на такве имам хемијску реакцију. О њима пишемо.
Мислим да смо и ми добрим делом заслужни за то.
Већина људи сагне главу и трпи, ја се свађам и борим.
Да нас је више таквих, и лажни ауторитети би се запитали докле смеју.
ja na takve nemam neku reakciju
ali poslusnost autoritetu, bilo individualna il kolektivna, kategorija je koja me zaista zabrinjava

meni se nije desilo da se sretnem sa pravim autoritetom i da se on zaigra tako da predje granicu
to rade samo ovi umišljeni autoriteti koji ne znaju kako da se nose sa težinom svog položaja...razni slabići
Ох, па сретала сам лекаре, рецимо...врхунски стручњак, али као човек 0.
Лекар мора да буде и човек, некада лечи и речима.

ja na takve nemam neku reakciju
ali poslusnost autoritetu, bilo individualna il kolektivna, kategorija je koja me zaista zabrinjava
Ух, имам реакцију, Вило, стоји ми и у потпису :rotf:
Забрињавајуће јесте, увукао се неки страх у људе.

Ух, имам реакцију, Вило, стоји ми и у потпису :rotf:
Забрињавајуће јесте, увукао се неки страх у људе.
izvini Mina, nisam registrovala tvoj potpis
valjda sto sam susta suprotnost..

apopro ljudi koji ne zive svoje izvorno ja, vec sopstveni ego, osecam zaljenje jer u korenu tog odabira je njihova nemoc koja je izvor teznje za silnim kompenzacijama..

izvini Mina, nisam registrovala tvoj potpis
valjda sto sam susta suprotnost..

apopro ljudi koji ne zive svoje izvorno ja, vec sopstveni ego, osecam zaljenje jer u korenu tog odabira je njihova nemoc koja je izvor teznje za silnim kompenzacijama..
Покушавам да разумем, али заиста умеју много штете да направе јурећи своје комплексе.

Meni autoritet može biti neko od koga mogu naučiti, čuti ili ko će mi ukazati na nešto novo, bolje, kvalitetnije.

Autoritete po sistemu "biće kako ti ja kažem, eto, zato" nikad nisam voleo i uvek sam imao problem sa tim, od najranijeg doba.

Prosto i dok sam bio baš klinac kad mi se govorilo moraš ja namerno nisam hteo, bežao, čak sam u osnovnoj udario jednog nastavnika jer je počeo da mi glumi silu i da me vuče za ruku, popio bio ili šta već, osilio se i mislio šta ko njemu sme, pa kad je dobio po potiljku nije smeo ni da prijavi jer je matori mentol verovatno pijan bio.

Nemam problem da neko povede ako ima gde i zašto, ali da pratim zato što mi je rečeno, jok.

u bre, tebe sve nervira. Ljudi samo stoje iza svoje profesije i funkcije na radnom mestu.
I naravno da sve zavisi od njih........posebno od zubara, sudije, policajca..........

U životu sam sreo samo jednog čoveka koga sam smatrao za autoritet. Nekog na kog sam mogao da se ugledam i da naučim svašta nešto korisno i pametno a da nema nekih vidljivih mana ili mana koje upadaju u oči. Svi ostali popadaše kao kegle u kuglanju. I majka naravno, jedna je majka na ovom svetu.

u bre, tebe sve nervira. Ljudi samo stoje iza svoje profesije i funkcije na radnom mestu.
I naravno da sve zavisi od njih........posebno od zubara, sudije, policajca..........
Можеш да стојиш иза своје професије и да не будеш бахат, безобразан, надмен...мало културе и цивилизованог понашања, добар дан, довиђења, хвала, изволите неће никог убити.

Можеш да стојиш иза своје професије и да не будеш бахат, безобразан, надмен...мало културе и цивилизованог понашања, добар дан, довиђења, хвала, изволите неће никог убити.
a kako da verujes zubaru ako nije autoritet ? a tu je poverenje vrlo bitno.

Kad cujes da neko ima problem sa autoritetima od takvog sto dalje, jasno je da je infantilni narcisoidni degenerik, sklon incidentima i problemima. Sta da radis sa takvom osobom, da radis posao ne mozes
Autoriteti u poslu moraju da postoje, moraju i u svakodnevnom zivotu u vidu zakona i lica koje sprovode zakon
Jedino gde mozes da biras je privatan zivot
Ja licno nemam problem sa autoritetima u poslu
Ali u privatnom zivotu, u odnosu sa partnerom prijateljima rodbinom, ne dozvoljavam. Ne izigravam ni ja nikome autoritet pa ne dozvoljavam ni meni. Ipak smo svi odrasle osobe i sve se svodi na dogovor i kompromise, nikakve naredbe

Kad cujes da neko ima problem sa autoritetima od takvog sto dalje, jasno je da je infantilni narcisoidni degenerik, sklon incidentima i problemima. Sta da radis sa takvom osobom, da radis posao ne mozes
Autoriteti u poslu moraju da postoje, moraju i u svakodnevnom zivotu u vidu zakona i lica koje sprovode zakon
Jedino gde mozes da biras je privatan zivot
Ja licno nemam problem sa autoritetima u poslu
Ali u privatnom zivotu, u odnosu sa partnerom prijateljima rodbinom, ne dozvoljavam. Ne izigravam ni ja nikome autoritet pa ne dozvoljavam ni meni. Ipak smo svi odrasle osobe i sve se svodi na dogovor i kompromise, nikakve naredbe

S obzirom da je u Srbiji direktor tip koji je do juče bio vozač ili arhivator papira, ako nemaš problem sa autoritetima onda si degenerik.

S obzirom da je u Srbiji direktor tip koji je do juče bio vozač ili arhivator papira, ako nemaš problem sa autoritetima onda si degenerik.
Nekako je sve to smpno, ali ok... Lično ne mogu ni da posedim, a kamo li da radim sa ljudima koje ne poštujem. Ako ih poštujem, to je skoro kao da ih volim, a to skoro je dovoljno da u razgovorima ne osećam ni zrnce autoriteta. Neko ko samo izdaje naređenja, a nikad nije bio na mestu svog radnika mi je loš autoritet i prosto ne zna šta sledi dalje-a radnik zna-pošten i ogovoran, neko ko voli svoj posao.
Meni stalno stižu neki lepi saveti, a kad pročitam, vidim da je cirkularno i da se uopšte ne odnosi na mene. Svejedno, potrošila sam dragoceno vreme da pročitam, i to me malkice ljuti! :D

Back