Quantcast

Autoritet zena kao razumnih bica

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.266
Ovo ne vazi za forumske zene. Tema je za prigradske i gradske sredine.

Tema je o sledecoj pojavi. U realnom okruzenju, komsinice, supruge, kazu da imaju veliki problem da ih ovi njihovi izabrani i ovi neizabrani muskarci i deca poslusaju kad imaju neki zahtev u vezi okoline....
Npr kad se deca igraju pa zele mir ispred svoje kuce.
Npr kad komsije ili komsike imaju kucne ljubimce pa ti ljubimci nisu dresirani, pa zamerke koje bi mogle da se isprave.
Npr kad komsije ili komsike iznad zalivaju cvece pa to rade neoprezno pa prave poplavu ili stetu veshu na nizim spratovima.
Ili kad jednostavno zamole za tisinu.

Kazu neke zene da imaju problem sa tim, a da musko cim se pojavi i isto to kaze ili isto pokusa , odmah se svi uvedu u red.

Sta je razlog?
To sto im okolina , i zene i muskarci nalepe etiketu da su nerazumne , egocentricne, histericne.
Ili sto ih tretira kao slabe ili bezopasne pa onda cim si bezopasan laj kao pekinezer.
Ili je to samo na malom podrucju i u malom broju slucajeva, vise vezano za seoski mentalitet ruralnog ali ne i za seoski mentalitet urbanog naselja...tj lokalizam..

Ja od malena nisam imao priliku da vidim takvu pojavu, ni na selu ni u provinciji ni u BG, ali mi tri zene iz istog okruzenja rekose da je to glavni razlog u njihovom okruzenju njihove fatalne nesrece..
Tako da je moguce da je to novi trend, radikalizacija i poravnjanje za neke promene u zenskom ponasanju.

Lorelajn

Iskusan
Poruka
6.611
Ne znam sta ti tu cudno. Ljudi generalno gledaju samo svoje dupe i reaguju jedino ako se osecaju ugrozeno.
Zena im nije pretnja a muskarac moze biti. Veci je autoritet, ima moc.
Mada mozda je vise u pitanju na koji nacin se trazi nesto.
Eto i na poslu kada zamolis nesto, ili se odradi ili ne. Ukoliko vices, bice 100% odradjeno.
Verovatno te zene da se deru ili prete bilo bi regulisano.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.266
Ne znam sta ti tu cudno. Ljudi generalno gledaju samo svoje dupe i reaguju jedino ako se osecaju ugrozeno.
Zena im nije pretnja a muskarac moze biti. Veci je autoritet, ima moc.
Mada mozda je vise u pitanju na koji nacin se trazi nesto.
Eto i na poslu kada zamolis nesto, ili se odradi ili ne. Ukoliko vices, bice 100% odradjeno.
Verovatno te zene da se deru ili prete bilo bi regulisano.
Pa cudno mi je. Imam glas skolovanog pevaca , znaci mogu da dreknem vise od ikoga koga ja znam, cak i u horu sam bio no1...
Imam 2m i dosta spec vestina...
Da li to znaci da imam sve preduslove da budem predsednik drzave, vise nego Vucic..

Verovatno je i nacin bitan, jer on sadrzava i neformalno sadrzanu pretnju....bar kod mene to moze da znaci....u ocima drugih...

Ali izjava obuhvata i ovu recenicu......ljudi reaguju samo ako se osecaju ugrozeno.....ta izjava znaci da nisu ljudi nego pacovi.....bez ljutnje....ali u svim strukturama i okruzenjima gde sam bio , svaka osoba koja tako reaguje, samo na ugrozenost, bila je smestena na mesto iskljucivo metodama za pacove....
Ovo gledanje svog dupeta iskljucivo vec ne donosi neke drasticne promene u vezi ove teme ili postupka deratizacije....tj sebicnost je vec siri spektar pa ne uslovljava metode, ali pacovstina ili ovo u vezi frustracione prirode, tj ono sto zoves ugrozenost, e to vec uslovljava ponasanje prema tim osobama...

Hvala na komentaru da ustvari indirektno procenim okruzenje pre nego sto ih sretnem....ja nisam u takvom okruzenju ili ja ne tretiram tako zene, iako sam poznati zenomrzac ali samo feministkinja, tj njihovih potreba...i metoda..., za ove kojima je to cudno , razlika velika je u iznosenju razmisljanja i u iznosenju potreba ili zelja u vezi zivljenja u blizini....I osoba koja je dupe ima pravo da zeli da zivi na neki svoj nacin, bez obzira sto nijednu misao o okruzenju ne mozes smatrati vrednom od takve osobe...

Neno

Iskusan
Moderator
Poruka
6.407
Pa sad autoritet ili imaš ili nemaš, zavisi kada, prema kome i kako se postaviš u odredjenim situacijama. Sasvim normalno je da u odredjenim slučajevima muška riječ ima veću težinu i značenje. Ipak lijepa riječ i gvozdena vrata otvara, tako da ljubaznost i kulturno ophodjenje je prednost i na odnosu na neki autoritet.. to je u suštini i medjuljudski odnos. Sve što ne bi poželjeli sebi, ne bi trebali ni drugima.

Lorelajn

Iskusan
Poruka
6.611
Pa sad autoritet ili imaš ili nemaš, zavisi kada, prema kome i kako se postaviš u odredjenim situacijama. Sasvim normalno je da u odredjenim slučajevima muška riječ ima veću težinu i značenje. Ipak lijepa riječ i gvozdena vrata otvara, tako da ljubaznost i kulturno ophodjenje je prednost i na odnosu na neki autoritet.. to je u suštini i medjuljudski odnos. Sve što ne bi poželjeli sebi, ne bi trebali ni drugima.
Ti ljudi koje je navodio kao primere cisto sumnjam da reaguju na lepu rec. Normalna osoba bi gledala da to toga ni ne dodje.

pesho

Poznat
Poruka
8.636
pa same su se opredelile za tu podanicku ulogu svojom pasivnoscu cast izuzecima ali cekanje sigurnosti umjesto njene izgradnje je razlogom kad se to prevede u svakodnevnu situaciju kad zena je sama trenutacno a uvijek je trenutacno onda u taj vakum uglavnom se otvori prilika za dokazivanje nekog lojalnog sa strane

georgejune

Starosedelac
Poruka
159.463

Tema je o sledecoj pojavi. U realnom okruzenju, komsinice, supruge, kazu da imaju veliki problem da ih ovi njihovi izabrani i ovi neizabrani muskarci i deca poslusaju kad imaju neki zahtev u vezi okoline....
Npr kad komsije ili komsike imaju kucne ljubimce pa ti ljubimci nisu dresirani, pa zamerke koje bi mogle da se isprave.
Npr kad komsije ili komsike iznad zalivaju cvece pa to rade neoprezno pa prave poplavu ili stetu veshu na nizim spratovima.

Kazu neke zene da imaju problem sa tim, a da musko cim se pojavi i isto to kaze ili isto pokusa , odmah se svi uvedu u red.

Sta je razlog?
To sto im okolina , i zene i muskarci nalepe etiketu da su nerazumne , egocentricne, histericne.
Ili sto ih tretira kao slabe ili bezopasne pa onda cim si bezopasan laj kao pekinezer.
Ili je to samo na malom podrucju i u malom broju slucajeva, vise vezano za seoski mentalitet ruralnog ali ne i za seoski mentalitet urbanog naselja...tj lokalizam..

Ja od malena nisam imao priliku da vidim takvu pojavu, ni na selu ni u provinciji ni u BG, ali mi tri zene iz istog okruzenja rekose da je to glavni razlog u njihovom okruzenju njihove fatalne nesrece..
Tako da je moguce da je to novi trend, radikalizacija i poravnjanje za neke promene u zenskom ponasanju.
Verbalna snaga ne treba da postoji uopste iskljucivo fizicka

Poruka
18.629

Sta je razlog?

Pišeš koješta. Muško-ženski odnosi ne funkcionišu na silu i zato se odnos muškarca i žene zove lični život. Lični život ne podrazumeva postojanje autoriteta nego emocija. Tu su osnovne radnje ljubav i pažnja koje ti ne razumeš i ne shvataš njihovu svrhu.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.266
Pišeš koješta. Muško-ženski odnosi ne funkcionišu na silu i zato se odnos muškarca i žene zove lični život. Lični život ne podrazumeva postojanje autoriteta nego emocija. Tu su osnovne radnje ljubav i pažnja koje ti ne razumeš i ne shvataš njihovu svrhu.
Ti si malo ogranicen, ako ne razumes sta si citirao....
Mene nema u citatu, a ti meni pises....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.