"Automobili su luksuz"

У праву је човек.У држави са преко милион незапослених у којој је цена рада међу најнижим у Европи,где просечна плата износи 20 000 динара а потрошачка корпа преко 37 000 динара,само поседовање аутомобила преставља луксуз,а да не говоримо о његовој свакодневној употреби,цени горива и регистрације које поскупљује рапидном брзином док платежна моћ грађана пропорцијонално опада.Код мене у крају аутомобили се продају више него икада.На сваком другом паркираном аутомобилу стоји натпис-продајем ауто.

I meni bi bilo logicno da je u drzavi sa ovakvim standardom automobil luksuz....
Ali onda krenem na neki put i nadjem se u guzvi koju napravi nenormalno veliki broj automobila sa srpskim tablicama :), ili vidim komsiju koji i do prodavnice udaljene nekih 100-tinak metara ide automobilom... Pomislim da narod i nije bas toliko siromasan, ili, dizvines, pisa gorivo...

I guzva se ne pravi zbog losih puteva, nego bas zbog izuzetno velikog broja automobila u saobracaju.

Po italijanskim gradovima (u kojima je standard neuporedivo veci), automobili se koriste uglavnom kada se ide nesto dalje od kuce ili u izuzetnim slucajevima (bolnica itd.). U gradu se trude da koriste sto manje potrosace (vespu, ili bicikl).
Kod nas se cak i ljudi koji nemaju, razbacuju kao da su Rotsildi.

Sto kaze moj komsija: "Nije da imam, nego hocu da se vidi"....

I meni bi bilo logicno da je u drzavi sa ovakvim standardom automobil luksuz....
Ali onda krenem na neki put i nadjem se u guzvi koju napravi nenormalno veliki broj automobila sa srpskim tablicama :), ili vidim komsiju koji i do prodavnice udaljene nekih 100-tinak metara ide automobilom... Pomislim da narod i nije bas toliko siromasan, ili, dizvines, pisa gorivo...

I guzva se ne pravi zbog losih puteva, nego bas zbog izuzetno velikog broja automobila u saobracaju.

Po italijanskim gradovima (u kojima je standard neuporedivo veci), automobili se koriste uglavnom kada se ide nesto dalje od kuce ili u izuzetnim slucajevima (bolnica itd.). U gradu se trude da koriste sto manje potrosace (vespu, ili bicikl).
Kod nas se cak i ljudi koji nemaju, razbacuju kao da su Rotsildi.

Sto kaze moj komsija: "Nije da imam, nego hocu da se vidi"....

Putevi u Srbiji su odavno opusteli ,guzva je u BG ali guzva u BG je bila i 90-tih ali kad ides putevima u Srbiji nekad vozim 10 minuta dok mi ne dodju kola u susret

Mlati taj jer mu je to posao da plasi narod dok on ne izlazi iz kola. Sve se promenilo ljudi ne rade vise u fabrikama vec vecina nesto petlja privatno i naravno kolima, kako drugacije? ta prica stoji na tome da se odvuce paznja od nenormalnih poskupljenja vezanih za koriscenje automobila kao "Skupa je registracija- Ko te tera da vozis auto kad je to luxuz. mislim da ce i grejanje postati luxuz i hrana i...To je Srbija!

Ne pricam ti u gradu nego na PUTEVIMA izmedju gradova.A sta je po tebi sporedan put ,sve sto nije autoput ili ibarska magistrala

Dobro :).... Mozda sam se lose izrazio, ali kada sam rekao sporedan put, mislio sam na puteve koji nisu glavni gradski putevi, ili putevi po sirem centru grada :)

U malom gradu kao sto je Smederevo, u kom je dovoljno sat vremena peske obici ga, smesno je praviti toliku guzvu automobilima, a uz to se zaliti na nehumane uslove zivota...

Dakle i ko ide na posao na razdaljini 10-12 kilometara isto rolere...?! Kakve cu gluposti da cujem ovde...
Naravno! ko je još video da se 10 do 12 kilometara prevaljuje na rolerima?!
Taj treba da se preseli pa da bude bar na 20 do 24 km!
Kada već uzme rolere da se isplati!

Naravno, u istim ulicama i putevima, pre samo 300 godina nikada nije bilo gužve!

U malom gradu kao sto je Smederevo, u kom je dovoljno sat vremena peske obici ga, smesno je praviti toliku guzvu automobilima, a uz to se zaliti na nehumane uslove zivota...
Svakako! Recimo da stanuješ na Plavincu a ideš na posao u Godominu. Stigneš peške na posao za manje od tri sata!
Zašto se onda maltretirati kolima?

Poslednja izmena:

Back