Automobil smrdi na cigarete

seka59

Zainteresovan član
Poruka
225
Nisam znala gdje da tražim savjet. Pomagajte, kupili smo automobil u kome se veoma mnogo osjeti smrad cigareta. Rađeno je dubinsko čišćenje, što se i vidi, sve je čišto ali smrdi kao da je unutra puna pepeljara. Šta bi moglo da pomogne?:dash:

Drug kada je pazario kola kupio sveze przenu kafu, par pakovanja od 100g, otvorio i ostavio da stoji tokom noci, tj par dana... Mozda pomogne..

Al ostavio je na razlicitim mestima i koliko se secam nije bila mlevena vec samo przena u zrnu.

Poslednja izmena:
Drug kada je pazario kola kupio sveze przenu kafu, par pakovanja od 100g, otvorio i ostavio da stoji tokom noci, tj par dana... Mozda pomogne..

Al ostavio je na razlicitim mestima i koliko se secam nije bila mlevena vec samo przena u zrnu.

ima smisla, kafu koriste i oni što njuše parfeme jer se posle ne znam kog broja mirisi isprepliću. onda stave kafu pod nos, malo to mirišu, pa mogu da nastave dalje

Nisam znala gdje da tražim savjet. Pomagajte, kupili smo automobil u kome se veoma mnogo osjeti smrad cigareta. Rađeno je dubinsko čišćenje, što se i vidi, sve je čišto ali smrdi kao da je unutra puna pepeljara. Šta bi moglo da pomogne?:dash:
Posto sam pusac koji ne voli da mu auto smrdi na dim, mucim istu muku kao i ti :). Ako imate klimu u kolima, moracete nju da ocistite. Filter klime najvise upija mirise bili oni prijatni ili ne. Ja uzimam neki sprej za ciscenje klime. Aktiviras ga (ima mehanizam da radi bez da ga ti drzis), "nanisanis" klimu, hermeticki zatvoris auto i cekas jedno pola sata. I sto je najvaznije, ima efekta :).

Kafa i cigarate svako nisu isto. Ako su kola bila izlozena cigaretama par godina to nije isto kao dan ili par dana kafi.

U svakom slucaju dubinsko pranje bi trebalo da pomogne u nekoj meri ako je uradjeno kako treba.

Moze se probati sa onim upijacima neprijatnih mirisa koji idu u frizider ili za stan.

Da ne otvaram bezveze novu temu pisacu ovde.
Dakle, trebalo bi da odradim dubinsko pranje auta posto je enterijer relativno prljav i flekav, sto je ostalo jos od proslog vlasnika (podovi, nebo, prostor u gepeku). Problem u tome je sto u autu imam sedista sa izvrnutom kozom tako da ne znam koliko je bas pametno to sve raditi jer izvrnuta koza ne sme da se kvasi a i prednja sedista su malko istrosena na nekim mestima. Kako ili jos bolje pitanje cime oni to uopste ciste u perionicama i da li se upustati u tu avanturu?

Dakle, trebalo bi da odradim dubinsko pranje auta posto je enterijer relativno prljav i flekav, sto je ostalo jos od proslog vlasnika (podovi, nebo, prostor u gepeku). Problem u tome je sto u autu imam sedista sa izvrnutom kozom tako da ne znam koliko je bas pametno to sve raditi jer izvrnuta koza ne sme da se kvasi a i prednja sedista su malko istrosena na nekim mestima. Kako ili jos bolje pitanje cime oni to uopste ciste u perionicama i da li se upustati u tu avanturu?

Koža se može očistiti običnim mlekom razređenim sa vodom ili mleko za lice.
Dim od cigareta - izduvaj i očisti prostor oko pepeljare i zamijeni obadva filtera za vazduh i mikrofilter za klimu.
Imaš na pumpama jedan sprej koji uništava nikotinski miris.

Sedišta se skidaju i peru posebnim sredstvima a i da ostanu, nije problem jer se nebo ne pere crevom i šmrkom nego penom i sunđerom.
U hotelu Jugoslavija je do pre par godina bio servis za koji mogu da garantujem da rade profi. Ne znam da li su još tamo.

Ako hoćeš sam - onda za tepihe, nebo i tapacirung uzmeš sredstvo za pranje mebla ( Duel, Henkel a Vanish se malo čudno ponaša) .
Od njega se umuti pena koja se utrljava na površine. Trljaš kako hoćeš a zadnja ruka da bude u istom smeru, kod neba recimo u pravcu ka šoferšajbni.

Za kožu uzmeš namensko sredstvo sa autokozmetike i piči.
Ali da znaš da je (pre)veliki posao. Imaš često na onim sajtovima tipa Popusti.rs sniženja za te stvari, pa ako naletiš na ponudu od 2K dinara, ne razmišljaj ništa.
Kad radiš sam propadne ti ceo dan a onda još dva dana lečiš ruke :mrgreen:

http://www.popusti.rs/1800-din-dubinsko-pranje-automobila-uz-gratis-pranje-spolja-d1959

Back