Automobil, instruktor i ja = kataklizma

Evo vako ja cu da kazem nesto na temu automatika kao neko ko nije imao dodira s tim, ali na osnovu toga kako se osecam u kolima na ovom klasicnom tipu auta
Mislim da onaj ko ima automatik je u velikoj prednosti kad nauci da ga vozi
Prvo sto je mnogo lakse, drugo sto se ne gasi, trece sto nema svih tih problemcica oko kretanja, zaustavljanja itd kao sa klasicnim kolima
mana je jedino sto je posle navikavanja na automatik tesko da se vratis na klasicnu voznju
tako mi kazu ljudi koji su vozili i jedno i drugo

ako imas mogucnosti zasto da ne
na bolje se lako covek navikne
 
gde me nađoste :)
malopre izađoh iz automatika (službenog) a privatno vozim sličan automobil sa manuelnim.
dakle:
prednosti automatika
1. opuštenija gradska vožnja, stani kreni i tako to
2. slobodna ruka za telefoniranje npr :)
prednosti manuelnog
1. uglavnom niža potrošnja, mada ni to nije pravilo
2. jednostavniji servis i dostupniji delovi na brdovitom ballkanu
3. malko jednostavnija vožnja zimi
u prevodu, da sam žeMsko, da mi auto služi pretežno za grad i od A do B izbor bi bio automatski
inače ovi velki giga mega auti automatski imaju po defaultu.
 
Mislim da onaj ko ima automatik je u velikoj prednosti kad nauci da ga vozi
Prvo sto je mnogo lakse, drugo sto se ne gasi, trece sto nema svih tih problemcica oko kretanja
E ako imaš problem sa ova dva boldovana onda ne možeš da se nazoveš vozačem, zašto? Prvo zato što ne možeš da položiš ako ti se gase kola olako, a drugo zato što je tako jednostavno voziti manuelca a da ti se ne gasi ni na najvećoj uzbrdici kada krećeš, imaš ručnu imaš sve, ne znam gde je tu problem. Slažem se jedino sa ovim da je lakše. manje pokreta manje zamaranja.

vd:
gde me nađoste :)
malopre izađoh iz automatika (službenog) a privatno vozim sličan automobil sa manuelnim.
dakle:
prednosti automatika
1. opuštenija gradska vožnja, stani kreni i tako to
2. slobodna ruka za telefoniranje npr :)
prednosti manuelnog
1. uglavnom niža potrošnja, mada ni to nije pravilo
2. jednostavniji servis i dostupniji delovi na brdovitom ballkanu
3. malko jednostavnija vožnja zimi
u prevodu, da sam žeMsko, da mi auto služi pretežno za grad i od A do B izbor bi bio automatski
inače ovi velki giga mega auti automatski imaju po defaultu.

Kako misliš ovo boldovano? Nisam znao da je problem nabaviti i zameniti neki deo na manuelcu. A i priča se da im brže strada menjač (autom.) ako se voze sa puno stani kreni ali mi to ne deluje logično, mislim da puno vozačakod nas iskrklja menjač svakih par dana, drnda to kao nenormalno pa meni logičnije da automatik ima trajniji menjač :/
 
automatik je mehanički komplikovaniji
manje je servisa
manje je delova
manje je majstora
više je elektronike
teže je naći na otpadu polovan a dobar
od cifre za nov ume da zaboli glava
da ne bude baš da nema neke prednosti u održavanju automatik npr nema plivajući zamajac, pritisni ležaj i lamelu :)

a da ne odem baš u of topic... sto žena dvesta xxxx
 
Evo vako ja cu da kazem nesto na temu automatika kao neko ko nije imao dodira s tim, ali na osnovu toga kako se osecam u kolima na ovom klasicnom tipu auta
Mislim da onaj ko ima automatik je u velikoj prednosti kad nauci da ga vozi
Prvo sto je mnogo lakse, drugo sto se ne gasi, trece sto nema svih tih problemcica oko kretanja, zaustavljanja itd kao sa klasicnim kolima
mana je jedino sto je posle navikavanja na automatik tesko da se vratis na klasicnu voznju
tako mi kazu ljudi koji su vozili i jedno i drugo

ako imas mogucnosti zasto da ne
na bolje se lako covek navikne

To sam i ja reko..al se ne slazem da je tesko vratiti se na nesto vec rutinski nauceno..mislim bas bi neko trebo biti duduk da izvozi 20-30-40 sati i da se ne navikne na nesto sto je vec kao znao..ako je znao
 
Evo samo da se ukljucim na brzinu posto sam skontala da jos uvek odgovarate na moje pitanje.

Evo sta sam nacula vezano za onaj automatik:
-on je imao problem sa menjacem, kao i gomila drugih iz iste godine (u pitanju je neka fabricka greska zbog koje su ti menjaci povuceni vrlo brzo). Odjednom mu se menjac prebaci se na safe mod i u tom safe modu radi dok ne stanes. A kad stanes, moze samo sleper da te pokrene...

A da se menjac sa tim problemom zameni, to kosta 1000 evra.

A i ako nema nikakvih problema, radni vek automatskog menjaca je oko 50000km. A svako polovno auto je preslo minimum toliko.

NEKA HVALA!!!!

(meni je auto prestao da se gasi na ulici posle 20 casova, tako da mislim da cu se snaci i bez toga).
 
Evo samo da se pohvalim.

Mislim da sam nasla auto za sebe.
Prodaje ga tata od jednog mog druga iz srednje, vozila ga njegova majka i ona je prvi vlasnik, a auto prodaju zbog predizborne kampanje (valjda osnivaju svoju partiju u okviru onih ujedinjenih regiona i sl, nemam pojma), pa im trebaju pare. Glavno, poznati su ljudi, nije neki autoplac, uvoz iz Italije, sumnjivi papiri i sl.

Jedina mu je mana sto niti je Klio niti je narandzast.
U pitanju je Pezo 206, 1.4 benzinac, tamnozeleni, petora vrata, sa mackastim farovima, ma prava zvercica... A izgleda maltene ko nov.
2005. godiste, presao svega 70 i nesto hiljada, odrzavan u Veranu, ima servisnu knjizicu, osiguranje im je isteklo zimus posle 5 godina tako da verujem za ovlasceni servis. Ma sve ful.

Sutra ga vozimo kod ovog mog drugara majstora na detaljan mehanicki pregled i autodijagnostiku, i ako sve bude OK (a valjda ce biti posto motor radi super tiho, ulje ne istice, nema kondenza, boja je prva i nije nigde korodirao (ima jednu malu ogrebotinu iznad jednog zadnjeg tocka, al je ona toliko mala da moze olovkom da se sredi, nego sam ja picajzla za te stvari)), prekosutra prenosimo vlasnistvo....

:)

eto pa daj boze da vam se javim sa pravim fotkama sledeci put.
 
Poslednja izmena:
Evo samo da se pohvalim.

Mislim da sam nasla auto za sebe.
Prodaje ga tata od jednog mog druga iz srednje, vozila ga njegova majka i ona je prvi vlasnik, a auto prodaju zbog predizborne kampanje (valjda osnivaju svoju partiju u okviru onih ujedinjenih regiona i sl, nemam pojma), pa im trebaju pare. Glavno, poznati su ljudi, nije neki autoplac, uvoz iz Italije, sumnjivi papiri i sl.

Jedina mu je mana sto niti je Klio niti je narandzast.
U pitanju je Pezo 206, 1.4 benzinac, tamnozeleni, petora vrata, sa mackastim farovima, ma prava zvercica... A izgleda maltene ko nov.
2005. godiste, presao svega 70 i nesto hiljada, odrzavan u Veranu, ima servisnu knjizicu, osiguranje im je isteklo zimus posle 5 godina tako da verujem za ovlasceni servis. Ma sve ful.

Sutra ga vozimo kod ovog mog drugara majstora na detaljan mehanicki pregled i autodijagnostiku, i ako sve bude OK (a valjda ce biti posto motor radi super tiho, ulje ne istice, nema kondenza, boja je prva i nije nigde korodirao (ima jednu malu ogrebotinu iznad jednog zadnjeg tocka, al je ona toliko mala da moze olovkom da se sredi, nego sam ja picajzla za te stvari)), prekosutra prenosimo vlasnistvo....

:)

eto pa daj boze da vam se javim sa pravim fotkama sledeci put.

Jesi pitala koliko troši? Ipak je benzinac...;)
 
Ma, cicak, trosi ko upaljac, ovo ono (to im je glavna fora po autoplacevima, svi ispod 2.0 trose ko upaljac, a preko su besna kola)... :P
:)
ma proverila sam ja to i to mi je OK. Prosecno, sta znam... Jeste malo jaci motor, ja sam htela 1.2, ali sa ovim ne bi trebalo da imam nikakvih problema koje su mi sugerisali kad sam gledala Sparka ili tako nesto sitno sa 1.0 motorom. A opet nije 1.9 turbo i sta znam pa da jede benzin... Ma samo da je OK da se ne cimam vise...

Sto se tice benzina, dizela i sl, mozda je i bolje benzinac dok se ne naucim (mada kad sam gledala bilo mi je svejedno da li je jedno ili drugo). Ionako je polovan, a vozen u Srbiji gde dizel i nije nesto cist i sta znam da pocne da se kvari, a ja nemam pojma, mogu da me oderu bez problema... Kad nakupim iskustva i preracunam se, za par godina, mogu da ugradim plin. A ako se obogatim, ima da kupim nekog novog opasnog japanca u medjuvremenu (mada tesko)...

Hvala sto brinete.
 
U pitanju je Pezo 206,.

Kad sam ja svojevremeno gledao kola skrenuli su mi paznju na pezoe da imaju jedan deo (sad sam zaboravio koji) koji se kvari posle odredjenog vremena a da zamena kosta oko 1000 evra. (drugim recima, nije mi preporuceno da uzimam polovnog pezoa)
proveri tu pricu kod nekih iskusnijih automehanicara a mozes da vidis i na delu foruma koji se bavi automobilizmom.

http://forum.krstarica.com/forumdisplay.php/24-Automobilizam
 
Ma, cicak, trosi ko upaljac, ovo ono (to im je glavna fora po autoplacevima, svi ispod 2.0 trose ko upaljac, a preko su besna kola)... :P
:)
ma proverila sam ja to i to mi je OK. Prosecno, sta znam... Jeste malo jaci motor, ja sam htela 1.2, ali sa ovim ne bi trebalo da imam nikakvih problema koje su mi sugerisali kad sam gledala Sparka ili tako nesto sitno sa 1.0 motorom. A opet nije 1.9 turbo i sta znam pa da jede benzin... Ma samo da je OK da se ne cimam vise...

Sto se tice benzina, dizela i sl, mozda je i bolje benzinac dok se ne naucim (mada kad sam gledala bilo mi je svejedno da li je jedno ili drugo). Ionako je polovan, a vozen u Srbiji gde dizel i nije nesto cist i sta znam da pocne da se kvari, a ja nemam pojma, mogu da me oderu bez problema... Kad nakupim iskustva i preracunam se, za par godina, mogu da ugradim plin. A ako se obogatim, ima da kupim nekog novog opasnog japanca u medjuvremenu (mada tesko)...

Hvala sto brinete.

Ima u mojoj firmi nekoliko tih pežoa, na svima je problem bio sa nečistim gorivom...bemliga u čemu je tačno štos, uglavnom, neke cevke se isprljaju, pa se auto gasi sve dok se skroz ne zagreje, zimi pogotovo. Kad to počne da im se dešava, terani su kod majstora da to očisti, pa Jovo nanovo. Sad kad se pojavio ovaj bezolovni 98 kažu mi kolege da se to više ne dešava, pa, eto, trudi se da njega sipaš.

I u sreći ga vozala :vatromet:
 
Ja sam cula da riknjava nesto na zadnjem trapu, nemam pojma sta. Mislim na 206.
Na Kliju riknjava neka zvrcka na motoru, potenciometar, tako nesto...

1000 evra kosta da ti poprave automatski menjac. :P

MA na svakom autu ima nesto sto ljudi kazu da je boljka. A realno, 206. je uveliko razradjen model bio 2005. godine, mislim da je otprilike u to vreme i izasla poslednja serija tog automobila, pa kontam da su sve fabricke boljke sanirane u medjuvremenu cim je tako stariji model... Ko sto ni Windows ne valja u prvom izdanju, dok ne ubace milion patcheva. :)

Ma pricaju ljudi sve i svasta, za 206, C3 i za Klija je (koliko sam gledala) maltene isto odrzavanje, za Japance Tojotu i Nissan je odrzavanje jos skuplje, pa niko ne bezi od njih... Opet, koliko sam ja skontala za ovih mesec dana jurnjave po autoplacevima, svi hoce Pola ili Corsu, a sa druge strane, svi kupuju Punta. Tako da zelje i mogucnosti nisu isto... A Corsa za ove pare koje ja imam moze da se nadje da je presla 150 000 po njihovim meracima (a svi trgovci vracaju kilometrazu), tako da je sad pitanje da li juriti tako izvozanu Corsu ili Yarisa koji za 4000 ne moze da se nadje da je mladji od 10 godina, ili kupiti nesto novije od proverenog vlasnika. Mislim da o tome moze bas dosta da se polemise.... Jeste da su za Corsu jeftiniji delovi, ali brate, ja se najezim kad vidim koliko je to sve unutra izlizano i raskantano na tim sluzbenim autima koje prodaju.

Medo, meni su mnogi kukali na nas dizel pogotovo. Mi smo jedva nasli auto da nema onaj kondenz na cepu od ulja na motoru, ili cak na meracu. Cak su mi neki rekli da bezim od dizelasa, posto je kod nas benzin cistiji i imacu manje problema sa njim.

Btw, niko mi nije preporucio 206, nego ja znam da sve zene lude za tim autom, pa onda i ja, da ne odskacem od drugih cura... :)
(ja sam htela Clio ili Corsu ili uz vise srece Yarisa, za Corsu sam skontala da nemam para, a Clio sam skontala da je ovaj novi model mnogo tezak i veliki i nikom se ne svidja, pa niko nece da proda stari (ili ga prodaju sa 150000km, prevrtanog natraske i sa delovima od 5 automobila). A inace, da ne moram da vodim racuna ni o cemu drugom, nego samo o onom sta je meni lepo, ja bih vozila Mini Moris, Nissan Micru ili Ford Ka ili Bubu. Ovaj 206 izgleda previse zverski za moj ukus. Al sta ces, kad nemas para za novi auto, niti si siguran da umes da ga vozis, onda gledas da kupis nesto najproverenije sto mozes da nadjes, a meni se ove varijante preko prijatelja nekako cine boljim nego neka uvezena macka u dzaku.
 
Ja sam cula da riknjava nesto na zadnjem trapu, nemam pojma sta. Mislim na 206.
Na Kliju riknjava neka zvrcka na motoru, potenciometar, tako nesto...

1000 evra kosta da ti poprave automatski menjac. :P

MA na svakom autu ima nesto sto ljudi kazu da je boljka. A realno, 206. je uveliko razradjen model bio 2005. godine, mislim da je otprilike u to vreme i izasla poslednja serija tog automobila, pa kontam da su sve fabricke boljke sanirane u medjuvremenu cim je tako stariji model... Ko sto ni Windows ne valja u prvom izdanju, dok ne ubace milion patcheva. :)

Ma pricaju ljudi sve i svasta, za 206, C3 i za Klija je (koliko sam gledala) maltene isto odrzavanje, za Japance Tojotu i Nissan je odrzavanje jos skuplje, pa niko ne bezi od njih... Opet, koliko sam ja skontala za ovih mesec dana jurnjave po autoplacevima, svi hoce Pola ili Corsu, a sa druge strane, svi kupuju Punta. Tako da zelje i mogucnosti nisu isto... A Corsa za ove pare koje ja imam moze da se nadje da je presla 150 000 po njihovim meracima (a svi trgovci vracaju kilometrazu), tako da je sad pitanje da li juriti tako izvozanu Corsu ili Yarisa koji za 4000 ne moze da se nadje da je mladji od 10 godina, ili kupiti nesto novije od proverenog vlasnika. Mislim da o tome moze bas dosta da se polemise.... Jeste da su za Corsu jeftiniji delovi, ali brate, ja se najezim kad vidim koliko je to sve unutra izlizano i raskantano na tim sluzbenim autima koje prodaju.

Medo, meni su mnogi kukali na nas dizel pogotovo. Mi smo jedva nasli auto da nema onaj kondenz na cepu od ulja na motoru, ili cak na meracu. Cak su mi neki rekli da bezim od dizelasa, posto je kod nas benzin cistiji i imacu manje problema sa njim.

Btw, niko mi nije preporucio 206, nego ja znam da sve zene lude za tim autom, pa onda i ja, da ne odskacem od drugih cura... :)
(ja sam htela Clio ili Corsu ili uz vise srece Yarisa, za Corsu sam skontala da nemam para, a Clio sam skontala da je ovaj novi model mnogo tezak i veliki i nikom se ne svidja, pa niko nece da proda stari (ili ga prodaju sa 150000km, prevrtanog natraske i sa delovima od 5 automobila). A inace, da ne moram da vodim racuna ni o cemu drugom, nego samo o onom sta je meni lepo, ja bih vozila Mini Moris, Nissan Micru ili Ford Ka ili Bubu. Ovaj 206 izgleda previse zverski za moj ukus. Al sta ces, kad nemas para za novi auto, niti si siguran da umes da ga vozis, onda gledas da kupis nesto najproverenije sto mozes da nadjes, a meni se ove varijante preko prijatelja nekako cine boljim nego neka uvezena macka u dzaku.

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Evo da se pozalim
Danas isla da registrujem kola
Prvo, pukla sam 22.000
Drugo sam cekala tehnicki jedno sat
Trece sam cekala u opstini da overim ovlascenje za agenciju (to srecom vrlo malo jer mi komsija radi na informacijama, pa me proveo preko reda) - a guzva je sacuvaj Boze
Cetvrto, danas posle posla vozim kola do agencije da skine tablice, sutra ce oni da se akaju po Supu i sve zavrsavaju, a ja se nadam za to sto ih placam da ce mi zavrsiti sutra u toku dana (najiskrenije)
Sutra moram busom, aaaaa, a bice i hladno i verovatno kisa (uuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaa)
Navikla sam se na kola, strasno, sve mi je tesko bez kola :sad2:
 
Grrrr.
Slagao me vlasnik da ima ABS a nema ABS.

Jos sam ja njega pitala da li ima ili nema posto x-line serija po defaultu nema i on me slagao.

Sad moram da se cenjkam sa njim.
Joooj, sto mrzim ovu kupovinu!
Može li cenjkanje da nadoknadi ABS?
Dok sam vozio Škodu, pozajmio sam je sinu mog prijatelja. Bila je gužva a klizavo, ispred je bilo vozilo sa ABS, i kada je prikočilo, dečko je naleteo na njega. Da sam vozio verovatno bi mi se isto desilo!
Moj je ABS stariji (kao i auto i ja!:hahaha:) ali više ne bih kupio kola bez njega!
 
Evo da se pozalim
Danas isla da registrujem kola
Prvo, pukla sam 22.000
Drugo sam cekala tehnicki jedno sat
Trece sam cekala u opstini da overim ovlascenje za agenciju (to srecom vrlo malo jer mi komsija radi na informacijama, pa me proveo preko reda) - a guzva je sacuvaj Boze
Cetvrto, danas posle posla vozim kola do agencije da skine tablice, sutra ce oni da se akaju po Supu i sve zavrsavaju, a ja se nadam za to sto ih placam da ce mi zavrsiti sutra u toku dana (najiskrenije)
Sutra moram busom, aaaaa, a bice i hladno i verovatno kisa (uuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaa)
Navikla sam se na kola, strasno, sve mi je tesko bez kola :sad2:

:hahaha:ovakvima bih zabranio zakonom da voze i osudio da idu busom..2 zone:lol:
 
Može li cenjkanje da nadoknadi ABS?
Dok sam vozio Škodu, pozajmio sam je sinu mog prijatelja. Bila je gužva a klizavo, ispred je bilo vozilo sa ABS, i kada je prikočilo, dečko je naleteo na njega. Da sam vozio verovatno bi mi se isto desilo!
Moj je ABS stariji (kao i auto i ja!:hahaha:) ali više ne bih kupio kola bez njega!
PA ne moze.
Nemam pojma.

Mislim da cu jednog dana da se zakucam u nekog bez ABS-a. Meni treba bilo sta da koci umesto mene. Pogotovo sto ja nisam uopste sigurni vozac.
E nemam pojma sta cu da radim.
 

Back
Top