Automobil, instruktor i ja = kataklizma

Nisam muza ni pitala.
On jedva ceka da ja pocnem da vozim pa da moze da pije kad izlazimo .
I da ne mora da nas vozika kad god ja zavrištim.
Sve mi se cini da bi mu to bas bilo olaksanje i gde sad da mu kazem da cu da mu ucinim .

pošto ja ne pijem (nikad, jer mi se ne sviđa nijedno piće osim kokakole i gustih sokova) jako sam poželjan kompanjon za svakojake izlaske.
Zato Alfa stalno priča kad mu zavide što može da pije - ja sam to školovao u te svrhe....:mrgreen:
 
moram da priznam da pri vožnji u rikverc i uparkiravanju ne koristim bočne retrovizore no se lepo okrenem i tako vozim

Inače, razumem Mirka taj strah od levo- desno. I ja sam se stalno pitala dok sam uvežbavala rikverc ako mi kola sa pravog puta skreću na suvozačevu stranu na koju stranu da motam volan ako gledam u šoferšajbnu, a kako kad se okrenem da gledan kroz zanje staklo.
Tu ti ne pomaže mnogo instruktor, ni nacrtn ageometrija (koju sam htela da prizovem u pomoć) jednostavno sama uklikeriš posle nekog vremena
 
moram da priznam da pri vožnji u rikverc i uparkiravanju ne koristim bočne retrovizore no se lepo okrenem i tako vozim

Inače, razumem Mirka taj strah od levo- desno. I ja sam se stalno pitala dok sam uvežbavala rikverc ako mi kola sa pravog puta skreću na suvozačevu stranu na koju stranu da motam volan ako gledam u šoferšajbnu, a kako kad se okrenem da gledan kroz zanje staklo.
Tu ti ne pomaže mnogo instruktor, ni nacrtn ageometrija (koju sam htela da prizovem u pomoć) jednostavno sama uklikeriš posle nekog vremena

Probaš, brate, malo levo pa malo desno i skontaš šta ti više odgovara :lol:
 
ja sam od non do stop buljila u retrovizore
da proverim da l kocim saobracaj
i upravo to-bila u paranoji da ce svi da nagrnu na sirene ko besni
kad sam savladala cetrvrtu pocela sam da gazim po gasu ko nezdrava
te me je instruktor na svakih 100m smirivao:rumenko: govoreci mi kako nema potrebe za tim i da ce me ostali ucesnici u saobracaju zaobici ako im smetam
(sto i jeste tako, ovi sto trube a mogu da te zaobidju su def. p.icke, a ako trube a nisu p.icke onda te je instruktor 'izvezao' u vreme 'spica' a da za to nisi bila spremna)

Ja sam našla rešenje za taj trip da li kočim ostale u saobraćaju... psovala sam kao da oni meni smetaju, a ne ja njima :lol:
Inače, u svakodnevnom životu ne psujem često, zaista.

Imala sam dva instruktora. S prvim nisam imala nikakvu komunikaciju, kao da je pričao na suomi jeziku, a ja na kineskom. Njemu je bilo bitno da prolazimo pored radnje neke njegove simpatije, jedno 5 krugova, da joj maše...:roll:

Na obostrani zahtev ja dobijem novog instruktora, koji je govorio srpski :D, i tako posle 8 časova tek krenem da učim kako treba.

Učila sam na škodi feliciji, ne na jugiću. Sad ima dosta auto-škola koje nude izbor od dve do tri marke vozila.

I čak sam se na početku dvoumila da li da učim da vozim kamionče... jer tako instant dobijaš dozvolu i za C i B kategoriju. :lol:
 
Mirče opusti se...

Nema ničeg lepšeg od vožnje...:heart:

Ja sam polagala sa 18 godina...
Imala sam fantastičnog instruktora koji je prvi čas došao po mene(ja živim u centru), seo me za volan i rekao vozi... :eek: i to sam morala prvo da izađem u rikverc... a prvi put sela da vozim...

Posle 2 časa... vozila sam preko 140 km/h...:rumenko::mrgreen:
Nije me terao da vezujem pojas, mogla sam i da pričam na mob i da jedem, i da vozim koliko mi je volja... ma fantastično...:super:
Bežala sam iz škole i išla da vozim... toliko sam volela da je čovek samnom ostajao duplo duže vreme...

Kada sam pala testove hteo je da me ubije...:rumenko:
Meni to bilo super jer sam onda još mesec dana vozila...:lol:

Test sam položila iz druge a vožnju naravno iz prve...;)

Ne plaši se, inst.ima sve komande... i ne može ti se ništa desiti...
Ali čim položiš vozi, svaki dan... da stvoriš rutinu...
Ja vozim svaki dan, i kad odem na odmor, tačno mi fali... a mm mi ne da da vozim njegov auto...:roll:

Još pre dobijanja vozačke, dok sam išla na časove... znala sam da cugnem vikendom, pa sve u haljinčetu sa štiklama od 12cm a sneg do kolena... sednem u auto mm i vozim...:rumenko::lol:
Po BGu vozim bez problema... isto mi je i u BGu i u Rumenci... vožnja je vožnja...

P.S. Danas me kerovi zaustavili... :besna:
 
Mirka, bre, sad se setih :D
AKO MOŽE GLUPA SNEŽA.....:zcepanje:

:lol: gde se seti nje,bas nocas sam je sanjala:lol:


ja mislim da sam pricala o svom polaganju,to su bile svadje s instruktorima histerisanje i vikanje,imala sam dva arapina koji su vozili ko ludaci i nisu me pustali da vozim 49km/h nego 55 gde je ogranicenje 50,kaze moras da se opustis
jedan je bio agresivac a drugi smarac
odgovaralo mi je da svaki put bude drugi
jednom sam smaraca oterala u onu stvar i izasla iz auta u sred industrijske zone i rekla da idem kuci a on ko ga hebe:mrgreen: onda je izao 100m iza mene i pricao "ajd udji,ja cu da vozim" :rotf: onda sam rekla njega vise necu da vidim
poslednji cas mi je bila jedna devojka koja me ucila parkiranje dupetom,zao mi je sto nije ona od pocetka,isto bih naucila da vozim ali bez histerije:confused:
ja sam neko ko se tresao kad vidi saobracajnu nesrecu,jednom sam videla mrtva tela,nisam mogla da dodjem sebi
ali sve je drugacije za volanom,nekako ne mogu da ti opisem ali dok kontrolises situaciju strah nestane,i kad stvarno zavolis voznja postane ples,al ja dozivljavam bukvalno tako,kao balet:D a kad si balerina za volanom,retko se desi da ti neko trubi:zper:
ne znam da l ti muz otvara vrata kad ulazite u restoran,da li ti dodaju stolicu
ako imas tu naviku u zivotu za volanom treba da je zaboravis,mnogo zena ima kompleks princeze u saobracaju(ne pusta pesake i mrzi je da stane kad nema prednost)
to je to,ljubi te drugarica,ponosna sam sto si pocela da razmisljas o tome:heart:
 
Mirče opusti se...

Nema ničeg lepšeg od vožnje...:heart:

Ja sam polagala sa 18 godina...
Imala sam fantastičnog instruktora koji je prvi čas došao po mene(ja živim u centru), seo me za volan i rekao vozi... :eek: i to sam morala prvo da izađem u rikverc... a prvi put sela da vozim...

Posle 2 časa... vozila sam preko 140 km/h...:rumenko::mrgreen:
Nije me terao da vezujem pojas, mogla sam i da pričam na mob i da jedem, i da vozim koliko mi je volja... ma fantastično...:super:
Bežala sam iz škole i išla da vozim... toliko sam volela da je čovek samnom ostajao duplo duže vreme...

Kada sam pala testove hteo je da me ubije...:rumenko:
Meni to bilo super jer sam onda još mesec dana vozila...:lol:

Test sam položila iz druge a vožnju naravno iz prve...;)

Ne plaši se, inst.ima sve komande... i ne može ti se ništa desiti...
Ali čim položiš vozi, svaki dan... da stvoriš rutinu...
Ja vozim svaki dan, i kad odem na odmor, tačno mi fali... a mm mi ne da da vozim njegov auto...:roll:

Još pre dobijanja vozačke, dok sam išla na časove... znala sam da cugnem vikendom, pa sve u haljinčetu sa štiklama od 12cm a sneg do kolena... sednem u auto mm i vozim...:rumenko::lol:
Po BGu vozim bez problema... isto mi je i u BGu i u Rumenci... vožnja je vožnja...

P.S. Danas me kerovi zaustavili... :besna:

...jel si duvala? :mrgreen:
 
Zivim na raskrsnici dve manje prometne ulice.
Valjda bas zato tu auto skole vrse obuku vozaca i vozacica :mrgreen: .
Ta je raskrsnica omiljeno mesto za polukruzno cini mi se svih auto skola u BG.

Po ceo dan se zato cuju kocnice, sirene , o sudarima necu ni da govorim.

Gledam to sa terase pa se mislim....ja bi jednom trebala da polazem tu voznju :sad2:
Aj sto se bojim to cu nekako da prevazidjem , al sto ce da mi trube i sto ce to da me nervira - e to ne mogu. :evil:

Poznato je sta muskarci misle o zenama vozacima, jos je strasnije sta zene misle o zenama vozacima , a sta se globalno misli o ucenicama voznje to vidim kad gledam sa terase nesrecnice za volanom kako se znoje dok sa 4 strane trube drugi ucesnici u saobracaju. :evil:

I KAKO ja sad da se odlucim da sednem za tog drndavog juga pitam vas ja ???

Kako su izgledali vasi casovi , sta vas je nerviralo, plšailo, od cega ste strahvale???
I sad posle svog tog iskustva sta imate da me posavetujete ???

Ajte drage moje ...samo afirmativno molim vas i bez pljuvanja zena vozaca jer TO NIJE TEMA !


NIsta nemoj da se brines, evo i ja koji sam super vozac, razumem se u sve i to, pa mi je u pocetku bilo tesko na drndavom jugu....

NAjteze mi je bilo kretanje iz mesta. I moj instruktor umetso da me to uci, on me je ucio da kada vidim semafor usporim, da ne bi morao da krecem iz mesta... :roll: Mislim to je OK kada zaista vozis, ali sa jogom koji ima razdrndan menjac i nikad ne znas jel u 1. ili nije kada kreces je blje malo to navezbati.... ALi ajde dobro....

Ako posle polaganja krenes odmah da vozis stalno auto i svoj auto naviciices se i bice OK. ;)
 

Back
Top