Quantcast

Automobil, instruktor i ja = kataklizma

Trilijan

Aktivan član
Poruka
1.821
E samo da se pohvalim:
polozila!!!

Iz 3. puta.
Prvi put, znate sto sam pala, pisala sam vec.
Drugi put su mi rekli da sam tehnicki sve korektno odradila ali da ja sama nisam dovoljno sigurna u sebe uz komentar: nema smisla da ti damo dozvolu ako ti sama u svojoj glavi nisi prelomila da umes da vozis. Ja bila bas izbedacena. Mislim, tacno je da nisam bila sigurna ali to je zato sto 2 meseca nisam sela u kola zbog celih onih gluposti sa instruktorom i sl.

Inace, instruktor mi je otpusten, a meni je dug nadoknadila auto skola jer nije bio velik, tako da ja ne moram da se pojavljujem na sudu da svedocim. A ni vi ne morate da se plasite da ce vam zapasti on.

A ovaj treci put je sve proslo iznenadjujuce opusteno. Nisu me pitali ni polukruzno ni pod rucnom ni nista na ulici. Cim sam izasla na ulicu, upala sam u neku dugacku kolonu i tako sam klaj klaj vozila u krug oko poligona i izvozala.

Bas sam srecna!

Ribar

Poznat
Poruka
9.185
KAKO ja sad da se odlucim da sednem za tog drndavog juga

Upiši se i dočepaj se vozačke dozvole. Posle ćeš se ponašati prema okolnostima. Ako je moguće i da voziš – vozi.
Nije ni blizu toliko strašno kako ti sada izgleda.

alnaser se zove..mada ga majstori obično krste u alanser :hahaha:
Zove se “anlaser” od nemačkog “anlassen” – upustiti, pokrenuti. Pravilno bi bilo elektropokretač ili samo pokretač.

Trilijan

Aktivan član
Poruka
1.821
evo nastavak moje Odiseje sa soferskim biznisom.

Od kad sam polozila (jeeej) vozila sam malo firmine automobile (to malo obuhvata i neko cudo koje vise lici na kamion/traktor/tenk nego na normalan auto. Mahindra je u pitanju i to mi je za sad najludje sofersko iskustvo, hehe :))). Glavno, sad je vreme da kupim svoj auto i tako bazam i trazim.

Tj, angazovala sam muza od drugarice da trazi, a ja izvoljevam. Mislim, on je covek majstor, zna sta ja hocu i uglavnom se slaze sa mnom da je to sto ja hocu dobro, a ja jos uvek nemam dovoljno hrabrosti da sama odem na autoplac da pregovaram.
Ustvari, ja se tako svetski isprepadam u tim situacijama da oni ne provale koliko ja nemam veze s mozgom, da je to uzas jedan. A iscitala sam sve zive forume na zadatu temu, raspitivala se kod svih ljudi koje znam, manje vise, i teoretski, kaze ovaj majstor, znam o tome sta hocu vise nego prosecna musterija, al je mene opet strah da me neko ne izradi.

Ne znam, nemam samopouzdanja oko tih stvari, sve racunam da su to MUSKA POSLA. Jesam ja elektroinzenjer, al se nekako skroz inferiorno osecam kad dodje neki tamo saban sa autoplaca, vidi da sam plavusa pa pokusava da me predje, pri cemu ja znam da pokusava da me predje, ali sta da mu radim.... U ovakvim situacijama, prosto mi krivo sto nemam neko sposobno musko na raspolaganju da ide tamo umesto mene i da se lakta umesto mene. Mislim, fin je ovaj pozajmljeni majstor, ali ja moram da idem sa njim i konacna odluka je moja. On mi za sve kaze sta valja, sta ne valja, ali ja predlazem sta hocu da gledamo, ja zovem i ja odlucujem. A taj deo sa zvanjem, predlaganjem i odlucivanjem je meni nevidjen stres, posto sam uvrtela sebi u glavu da su to muska posla i da ja ne umem to da radim. A kad razmislis realno, ja sam sama zaradila pare za ta kola. Ako sam ih sama zaradila, valjda je opravdano i sama da ih potrosim na sta ja hocu.

Jel ste vi zene nekada same kupovale kola? Ili, ne mora kola, moze i neko drugo cudo tehnike tipa racunar? Jel ste sastavljale same konfiguraaciju za racunar npr? Meni je isto tako bio nenormalan stres kad sam kupovala prosli racunar (bila sam 2. godina faksa, kolega mi je sastavaljao konfiguraciju, ali sam se ja osecala ko nevidjena guska kad sam usla u prodavnicu). Ovaj novi racunar sam sastavila za 3 minuta jesenas, niko rec jednu nije imao da mi kaze. Tj, majstor iz prodavnice je nesto kao poceo, a ja mu rekla nesto u fazonu-znas sta, nemas ti pojma, pusti mene i uzivaj... Al sam prethodno zavrisla faklutet i jos 150 kurseva na tu temu pa da smem tako da mu se obratim... A on je obican majstor. A i onda me je gledao u fazonu-sta s tobom nije u redu pa se razumes u ove stvari...

kamenicvet

Iskusan
Poruka
5.433
Trilijan,ako znaš šta želiš onda je sasvim dovoljna pomoć majstora da ti kaže da li je dotičan auto ok ili ne,ne treba ti nikakvo muško da to uradi umesto tebe,samo bi te odvlačili od tvojih želja i sugerisali ti svoje. :rtfm:
Opusti se i kupi ono što želiš,ipak je to tvoj novac,makar to bio ružičasti audi,kakvog ja vidjam da vozi plavuša iz komšiluka,ja ga nikad ne bi vozila ali se moja ćera i njene drugarice toliko raspilave :klap:da se veselim i ja kad naidje.:zcepanje:

Trilijan

Aktivan član
Poruka
1.821
george,

vidi ja sam se raspitivala na sve strane, preko kolega sa posla, rodjaka koji imaju isti auto, komsija i prijatelja, pa do raznoraznih foruma i td. I znam tacno sta hocu. I nasla sam majstora da ide sa mnom.
Ali idalje imam osecaj da svi hoce da me izrade. Ne znam koliko druge zene dele ovaj osecaj sa mnom kad je kupovina muskih stvari u pitanju, ali verovatno me razumeju.

Inace ja sam posla od toga da hocu da kupim Klija zato sto mi je Reno klio najlepsi od tih manjih gradskih automobila. Ima najlepsu liniju i konforan je unutra, a opet mali. Raspitala sam se sto se tice ostalih stvari i zakljucila da jurim neki koji je od 2004. godista pa naovamo, da je presao ne vise od 100 000km, moze da bude i benzinac i dizelas, s tim da ako je benzinac ima oko 1200 kubika, a ako je dizelas 1500 (ne vise od 1500, to mnogo jako mi ne treba, posto bas i nemam nameru da ga puno vozikam van grada). Ne pitaj me kako sam zakljucila da je svejedno izmedju ove dve varijante, to je neka mnogo komplikovana i verovatno besmislena matematicka kalkulacija u mojoj glavi, posto su mi neki ljudi pricali iskljucivo jedno, a neki drugi iskljucivo drugo, a ja po prirodi nisam iskljuciva osoba, hehe...E da, mora da ima ABS jer se ja puno plasim leda, vozila sam po ledu casove i skontala sam da se od svih stvari koje mogu da mi se dese, najvise leda plasim... Tako da, bilo kakva automatika da mi pomaze u kocenju je dobrodosla. I servo volan posto onaj firmin tenk nije imao servo i ruke su mi otpale od njega. I 4 vrata bi bila dobrodosla. Otprilike to trazim.

E da, svi ovi zahtevi padaju u vodu ako naidjem na neki narandzasti Klio. Svako jutro kad idem na posao, ja virim preko zgrade u onaj Reno plac preko puta Usca i totalno se raspilavim kad vidim onu fantasticnu narandzastu boju, tako da, uopste nisam objektivna. Imam utisak da ce u tom slucaju da igra, zaljubila se pa oslepela faktor, hehe...

I tako. Nisam vam ja za Automobilizam, vidis da sam i na zenama isprepadana da mi se vi muskarci ne smejete sto ja kao mlada plavusa bazam po autoplacevima i biram kao kola. Za sledeci autoplac spremila sam ultracyber poslovna zena odevnu kombinaciju, mozda mi to pomogne da popravim samopouzdanje, pa me onda mozda i shvate ozbiljno.

MRZIM sto sam zensko u ovakvim trenucima. Osecam da bi neki muski shaban umeo 1000 puta bolje od mene da se snadje samo zato sto je musko.

Poslednja izmena:

Trilijan

Aktivan član
Poruka
1.821
E da, rekli su mi mali milion caka kako da proverim razne stvari koad gledam tog mog Klija.
Od toga da proverim da li sva stakla imaju isti serijski broj na nalepnici, da li se kod boje na nalepnici slaze sa stvarnom bojom, da li je prava kilometraza (ovaj savet iznenadjujuce radi posao), da li je zardjao u nekim levim coskovima, nasla sam u policiji ko ce da mi proveri da li je legalan ili ne, i u ovlascenom servisu da mi provere da li i sta je radjeno na motoru, cak su mi rekli na kojim serijama je losa elektronika i td i td. Ma izbunarila sam sve zivo, al ne vredi. Dovoljno je da me vide, i omah pocnu da me ubedjuju nesto njihovo...

Ne znam... Ne volim ovo da radim.

georgejune

Starosedelac
Poruka
165.075
george,

vidi ja sam se raspitivala na sve strane, preko kolega sa posla, rodjaka koji imaju isti auto, komsija i prijatelja, pa do raznoraznih foruma i td. I znam tacno sta hocu. I nasla sam majstora da ide sa mnom.
Ali idalje imam osecaj da svi hoce da me izrade. Ne znam koliko druge zene dele ovaj osecaj sa mnom kad je kupovina muskih stvari u pitanju, ali verovatno me razumeju.

Inace ja sam posla od toga da hocu da kupim Klija zato sto mi je Reno klio najlepsi od tih manjih gradskih automobila. Ima najlepsu liniju i konforan je unutra, a opet mali. Raspitala sam se sto se tice ostalih stvari i zakljucila da jurim neki koji je od 2004. godista pa naovamo, da je presao ne vise od 100 000km, moze da bude i benzinac i dizelas, s tim da ako je benzinac ima oko 1200 kubika, a ako je dizelas 1500 (ne vise od 1500, to mnogo jako mi ne treba, posto bas i nemam nameru da ga puno vozikam van grada). Ne pitaj me kako sam zakljucila da je svejedno izmedju ove dve varijante, to je neka mnogo komplikovana i verovatno besmislena matematicka kalkulacija u mojoj glavi, posto su mi neki ljudi pricali iskljucivo jedno, a neki drugi iskljucivo drugo, a ja po prirodi nisam iskljuciva osoba, hehe...E da, mora da ima ABS jer se ja puno plasim leda, vozila sam po ledu casove i skontala sam da se od svih stvari koje mogu da mi se dese, najvise leda plasim... Tako da, bilo kakva automatika da mi pomaze u kocenju je dobrodosla. I servo volan posto onaj firmin tenk nije imao servo i ruke su mi otpale od njega. I 4 vrata bi bila dobrodosla. Otprilike to trazim.

E da, svi ovi zahtevi padaju u vodu ako naidjem na neki narandzasti Klio. Svako jutro kad idem na posao, ja virim preko zgrade u onaj Reno plac preko puta Usca i totalno se raspilavim kad vidim onu fantasticnu narandzastu boju, tako da, uopste nisam objektivna. Imam utisak da ce u tom slucaju da igra, zaljubila se pa oslepela faktor, hehe...

I tako. Nisam vam ja za Automobilizam, vidis da sam i na zenama isprepadana da mi se vi muskarci ne smejete sto ja kao mlada plavusa bazam po autoplacevima i biram kao kola. Za sledeci autoplac spremila sam ultracyber poslovna zena odevnu kombinaciju, mozda mi to pomogne da popravim samopouzdanje, pa me onda mozda i shvate ozbiljno.

MRZIM sto sam zensko u ovakvim trenucima. Osecam da bi neki muski shaban umeo 1000 puta bolje od mene da se snadje samo zato sto je musko.

haha narandzasta boja tipicno zensko:lol:ma opusti se i ne gledaj po boji nego po istrajnosti delova..po ceni odrzavanja nek ti neko kaze i proveri sta kupujes..i kad je prvi auto gledaj sto manje para da das zbog chukanja

medved_bg

Elita
Poruka
15.545
Volela bih da mogu da ti pomognem, Trilijan, ali ne mogu :(
Ja sam kupovala nov auto i samim tim bila pošteđena majstora, moguće prevare oko kilometraže, stanja kola, starih čukanja....
Znala sam šta želim od opreme pod obavezno, 4 vrata, podešavanje volana, servo, abs, esp, bemliga šta je još bilo. Dobro, ona klasika, klima, elektropodizači i sl se podrazumevalo.
Ložila sam se na Pežo 206, on je tada harao, ali sa mojim željama je bio skuplji od osnovne cene samo tako. Onda sam sve to našla na Pandi takoreći u osnovnoj opremi, i još bolje, ona je te godine izašla, zaljubila se k'o ćurka :aha: i pazarila.

Trilijan

Aktivan član
Poruka
1.821
joj medo, ja ne smem da kupim novi auto. Mozda bih i skrpila para za nekog Punta ili Pola, pogotovo sad sa ovim "povoljnim" kreditima i td, ali nisam ja dovoljno dobar vozac za ganc nova kola. Sto kaze george, garant cu da overim sve kontejnere i zardinjere u gradu... Mozda za 5-6 godina kad mi se uveca vozacki staz i zivotni standard. :mrgreen:

Uostalom, ta moja kola ja sama od prvog dana treba i da vozim i da odrzavam. A posto ocigledno nemam veze sa zivotom kad su kola u pitanju, onda bolje da unistim neka koja su ionako polovna. Samo da nisu polovna u smislu havarisana, posto ja blage veze nemam sta da im radim kad krenu da se kvare na svakom koraku, osim da ocajavam. Od silne panike nema sta nisam popamtila i iskopala, al sto vise kopam, sve gore stojim sa samopouzdanjem na ovu temu...

kamenicvet, i ti imas clia? E bas mi je drago da ste sve zadovoljne sa tim autom, meni je on najlepsi mali autic.:heart:

Samo kad bih nasla nekog da ga kupi umesto mene i posle da ga odrzava, ja samo da sipam gorivo i vozim, e to bi bilo idealno. Lepo je meni moja baba govorila-sine, ne treba tebi auto nego vozac... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

kamenicvet

Iskusan
Poruka
5.433
Stvarno je super,moj prvi auto je bio reno laguna,prelep auto ekstra komforan ali prevelik i nepregledan za početnika,sa cliom sam se preporodila,a i ja sam išla logikom da vozim nešto što se ne kvari često i pošto su mi svi preporučivali clia uzesmo i komšinica i ja i ne kajem se. Ako možeš nemoj uzimati narandžast ,pošto si početnik velike su šanse da ga malo zagrebeš,očešaš...a mnogo je lakše srediti beo auto nego neku komplikovaniju boju.:bye:

Poslednja izmena:

Ribar

Poznat
Poruka
9.185
Koga god da vodiš sa sobom konačna je odluka uvek tvoja!
Budem li još kupovao kola nipošto neću kupiti nova! (Nisam početnik u vožnji, položio sam 1962.!)
Mislim da je najbolje kupiti polovna, stara do tri godine, od agencije. Po novom zakonu i oni moraju da daju garanciju šest meseci i to mi sasvim odgovara. Naravno, i ovde važi prva rečenica! :D

medved_bg

Elita
Poruka
15.545
Ebg, ja kad sam kupovala, to je bilo doba "stimulisanja" Zastave :roll:
Uvoz polovnjaka je bio zakomplikovan dozlaboga i prilično rizičan, na ovdašnjim placevima polovnjaka su drali za medalju.
Uglavnom, ja popizdim na zemlju koja me osuđuje na jugića, ono para što sam imala dam za učešće i uletim u lizing za nov auto.
Nisam se pokajala.

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.586
a ovaj? :flert: :zaljubljena:

car_photo_221195_7.jpg

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.