Quantcast

Аутоматизација и капитализам

Родитељ Три

Primećen član
Poruka
614
Аутоматизација значи смањивање трошкова.

Сви трошкови на нивоу привреде су трошкови рада.
Осим рада као трошак још се појављује и порез (и у облику ренте на сировине..).
Трећег облика трошка нема.

Дакле аутоматизација је процес смањивања удела трошка рада - плате, у цени производа.

Осим трошка цену производа још чини и добит.
Дакле цена се састоји од добити и трошка.

У аутоматизацији трошак тежи нули а добит претпостављамо остаје непромењена (јер је позната тенденција да се цена не смањује).
Шта то значи?
То значи да ће сав новац у обрту новца завршити у рукама влсаника капитала, јер они узимају добит.

Дакле аутоматизација смањује удео плате у цени, дакле смањује приход радника, односно број радника.
Тај број тежи нули.
Потпуна аутоматизација, која је теријски могућа, значи да радника у привреди уопште нема.
Шта се тада дешава са ценом?
Цена тада остаје без трошка, трошак је нула, и сва цена се састоји од добити.

Шта то у пракси значи?
Значи да власници предузећа преузимају целу привреду а остали људи испадају из привредног тока.

Зашто је то тако?
Зато што не може да се појави ново предузеће које би било конкурентно и у кога би се улагање исплатило.
Зато привреда не може да се шири на остале људе и они испадају из тока привреде.

Оно што је битно у целој причи је шта се дешава са средствима за производњу када тражњу чине богати.
Они не купују серијске производе, што значи да средства за производњу постају универзалнија.
Јер специјализација смањује цену, а универзалност повећава цену.
То је органска категорија.

Већ видимо чему теже машине: универзалношћу механичких делова и специјализацији софтвера.
Дакле неће више бити генијалних механичких решења која су специјализована, јер се сва специјализација пребацује на софтвер.

Овакава друштвена структура довешће до највеће концентрације моћи која је икада виђена у људској историји.
Ја вам саветујем да купујете оружије какво год знате и муницију и да их кријете.

Родитељ Три

Primećen član
Poruka
614
Која су могућа планирана решења и чему друштво спонтано тежи?

Прво привреда се опорезује.
Тај порез улази као трошак у цену.
То значи да део произведене робе одлази онима који узимају порез, а остатак власницима предузећа.
Тако се формира систем оних који троше порез, најчешће на манипулацију и принуду над осталима.
То је једна опција, тоталитарно друштво лудака који троше порез на симулацију стварности.

Паре од пореза могу да се деле људима и овако, и то зову бејзик инкам.

Друга опција је да привреда тежи прединдустријској структури, дакле да свака породица производи сама себи све што јој је потребно.
За то је потребна технологија која ће то да омогући.
Други проблем те визије је како то економски извести.
Ако мала група људи успе да развије такву привреду, она може и да произведе средства за проиводњу и за све остале.
За то би они требали да добију новац, а ови који добију своје "домаћинство-које-све-производи" морали би за њих да производе за тај новац.
Дакле новац би тада опстао..

Poslednja izmena:

Родитељ Три

Primećen član
Poruka
614
Ако мала група људи успе да развије такву привреду, она може и да произведе средства за проиводњу и за све остале.
Тако се заправо и ширила прединдустријска привреда, односно знање, што нам потрвђује археологија..

Родитељ Три

Primećen član
Poruka
614
Потпуно аутоматизована привреда би се морала заснивати на теорији науке коју сам ја осмислио и назвао технобиологија.
Разлог томе је потреба за њеним непрекидним усавршавањем које мора почивати на одређеном моделу.
Све моје тезе и модели о којима сам писао на форуму а које можете видети на мојим темама су заправо основе технобиологије.
Наравно постоји још пуно тога о чему нисам писао.

Јер нисам баш сигуран да неће све отићи у ку..рац..
Ако већ није.

Losferan

Zainteresovan član
Poruka
185
Kupi sebi hektar zemlje i obrađuj je kao što su naši stari radili, kao u srednjem veku, u stvari živi život kao drevni grci mada su i oni težili inovacijama tako da je živeti kao u srednjem veku. Neće te niko dirati.

Što se budućnost tiče definitivno se svodi na smanjivanje potrošnje odnosno potpunu automatizaciju. Ljudi neće više biti toliko potrebni naročito jeftina radna snaga, mislim da će ipak ljudski rod opstati jer će hrana biti besplatna tj ljudi će biti u rezervatima. Iz tih rezervata će elita uzimati ljude nadarene za nauku i umetnost i dalje ulagati u njih.

Родитељ Три

Primećen član
Poruka
614
Kupi sebi hektar zemlje i obrađuj je kao što su naši stari radili, kao u srednjem veku, u stvari živi život kao drevni grci mada su i oni težili inovacijama tako da je živeti kao u srednjem veku. Neće te niko dirati.

Što se budućnost tiče definitivno se svodi na smanjivanje potrošnje odnosno potpunu automatizaciju. Ljudi neće više biti toliko potrebni naročito jeftina radna snaga, mislim da će ipak ljudski rod opstati jer će hrana biti besplatna tj ljudi će biti u rezervatima. Iz tih rezervata će elita uzimati ljude nadarene za nauku i umetnost i dalje ulagati u njih.
Па ја сам описао две опције, једна у којој све почива на порезу и друга у којој не.

Poslednja izmena:

Родитељ Три

Primećen član
Poruka
614

Како ти доживљаваш и вреднујеш "уметност и науку"?
Која то мисао(философија) вреднује "уметност и науку" до нивоа разлога постојања човека или људског друштва?
Или то што си описао видиш као неки органски фатализам који ће се десити сам од себе биолошки?

Losferan

Zainteresovan član
Poruka
185
Како ти доживљаваш и вреднујеш "уметност и науку"?
Која то мисао(философија) вреднује "уметност и науку" до нивоа разлога постојања човека или људског друштва?
Или то што си описао видиш као неки органски фатализам који ће се десити сам од себе биолошки?
Pa koliko vidim dosta se teži ukrupljivanju zemljišta, u smislu da mnogi koji imaju malo zemlje prodaju svoju zemlju onim koji imaju više i kojim se dalji isplati proširivati i ulagati. Ovi što su prodali ostaju bez zemlje i odlaze u gradove da rade đe od imovine imaju stan i automobil, poneko o firmu. Većina kapitala je u rukama malog broja ljudi, elite. Elita ulaže u razvoj automatizacije što im dalje povećava kapital jer smanjuje troškove. Sve više ljudi ostaje bez posla i dobijaju socijalnu pomoć ali im se zabranjuje da imaju više dece šrto dalje vodi do smanjenja broja ljudi na planeti. Zemlja je u vlasništvu bogatih, zemlju obrađuju mašine i mali broj ljudi koji održavaju te mašine tako da se javlja problem ko će da troši te proizvode odnosno da ih plaća ali to se rešava tako da pare više nisu potrebne. Jednostavno bogati imaju sve što žele ali da bi dalje napredovali potrebni su im nadareni ljudi za nauku i umetnost, odnosno izuzetni ljudi. A đe naći te ljude, tj potrebno je ipak održati neki broj stanovnika u kom će se oni razvijati, dakle tvoj basic income tad ima smisla.

igi192

Elita
Poruka
16.913
Opet Roditelj Tri drzi neke marksisticke. teze koje nemamo nigde u relnosti ..Ono sto on i sl ne razumeju je da u uredenim dezavama niko vise ne istovara seces tj umesto 30 nosaca imamo jednog viljuškaristu i to je dobro za ove sto krive kicmu samo ce morati malo vise da ulazu u sebe ..Automatizacija je pocela pre 30-40g i danas je na visokom nivou sto se tice tih nekih velikih prozvidaca na koje 'drug' misli to je tacno .... Ono sto nije tačno je porast nezaposlenosti (naportiv ona je jako niska) i pored sto smo narasli za nekih 3-4milijarde u tom preriodu .. u slobodnim sistemima koji se oslanjaju na individualne vrenosti nema problema ..od 5 ili 10 mil njih dovoljan broj ce naci svoje mesto ..ono sto je opasno za sve nas je kad vi ubijete tu incijativu i ogranicite slobodu ...

Poslednja izmena:

Родитељ Три

Primećen član
Poruka
614
Pa koliko vidim dosta se teži ukrupljivanju zemljišta, u smislu da mnogi koji imaju malo zemlje prodaju svoju zemlju onim koji imaju više i kojim se dalji isplati proširivati i ulagati. Ovi što su prodali ostaju bez zemlje i odlaze u gradove da rade đe od imovine imaju stan i automobil, poneko o firmu. Većina kapitala je u rukama malog broja ljudi, elite. Elita ulaže u razvoj automatizacije što im dalje povećava kapital jer smanjuje troškove. Sve više ljudi ostaje bez posla i dobijaju socijalnu pomoć ali im se zabranjuje da imaju više dece šrto dalje vodi do smanjenja broja ljudi na planeti. Zemlja je u vlasništvu bogatih, zemlju obrađuju mašine i mali broj ljudi koji održavaju te mašine tako da se javlja problem ko će da troši te proizvode odnosno da ih plaća ali to se rešava tako da pare više nisu potrebne. Jednostavno bogati imaju sve što žele ali da bi dalje napredovali potrebni su im nadareni ljudi za nauku i umetnost, odnosno izuzetni ljudi. A đe naći te ljude, tj potrebno je ipak održati neki broj stanovnika u kom će se oni razvijati, dakle tvoj basic income tad ima smisla.
Да али то је све ненормално.
Људи постају ненормални и читав систем тежи ненормалном.

Потребна је јасна визија чему се тежи.
А то може бити само племенска, породична, организација, јер је једина природна и здрава.
Здрав, нормалан човек се може развити само у таквом окружењу.
Најлепши живот је у таквом окружењу, јер је најприроднији.
Дакле породица, братство, племе, народ, треба да буде власник аутоматизоване привреде.
Што се технологија више развија то су машине мање и мања група сродника треба да буде власник целе своје аутоматизоване привреде.
И да живи на својој земљи у свом крају света.
Као у древно време само са новом технологијом и идејама.

Зашто је битно имати јасну визију будућности?
Јер једино уз помоћ ње можеш критички сагледавати све ствари.

На пример модерно друштво, и све његове визије у филмовима итд.., је супротно тој визији.
Оно је изопачено и треба да буде уништено.
Империјализам глобализма, капитализам, футуризам заснован на модерном друштву, све то мора бити јасно виђено као погрешно.
И уништено.
А нама се само то презентује као стварност и будућност.
Ја се томе радујем јер сам борац.
Ја желим да их уништим.

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.