Auto skole, obuka, testovi

Ja sam za s obzirom koliko stoke polaze i dobije vozacku dozvolu a ne zna da vozi!!!!
Ovako ce se iskristalisati ko moze a ko ne da vozi i plus sto ce se sigurno bolje nauciti da vozi a o pravilima i da ne pricam jer ce se morati ici na casove.
@darko darko
Sve ti je to isti ocin,sto bi neki rekli,samo spremi djenge za polaganje i to ti je to.A kategorija mislim da trenutno izadje oko 200 eura kad dobijes pecat u saobracajnu dozvolu da imas polozeno za A kategoriju.
Ja sam hteo nedavno da polozim za C kategoriju kad ono izadje skoro 400 eura i ja batalio jer sam samo hteo da imam a nije mi potrebna ta kategorija.
ja sam za c skoro iskoristio ono 10 casova i polazi, ono ako vec imas b, veliko hvala
 
Poslednja izmena:
moje iskustvo:
prvo vozio 20ak casova(iako sam uplatio 40) na raspadnutoj golf 3-ci kojoj na pocetku nisi mogao ubosti brzinu a poslednji cas joj je otisla 2-ga brzina...kako,sta,nem pojma,ali znam da sam u prvoj morao da nateram auto da vristi da bi u trecoj isao "normalno".Instruktora je boleo tuki kako vozim i dok je on cugao radzu,ja sam vozio po pravcima Stara Pazova-Nova Pazova i po Novoj Pazovi.
E onda mi puklo.Otisao u drugu auto skolu na 2 casa na novoj 206-ici (nebo i zemlja) koja je presla do tad 8000km i polozio na keca(kad iz one kante sednes u auto,vozis kao profesionalac)
e sad...kad idem za Bg sto muka me uhvati...sam sam morao da naucim da prvenstvo prolaza na kruznom toku ima onaj sa leve strane,da skreces desno samo kad je upaljena strelica na semaforu,da mora u retrovizor da se gleda na svakih 5 sekundi i takoooo dalje...
sve u svemu to polaganje je nista,sve je u praxi.
a sto se tice zena vozaca...ne bih da komentarisem...jedna u 100,dovoljno je da kazem :D
 
Za novu vozačku dozvolu treba 90.000 dinara

Svi koji i dalje nemaju vozačku dozvolu, a žele da polažu po “starom sistemu”, imaju rok do 25. oktobra da upišu vožnju. Oni koji to ne urade, ili ne uspeju da dobiju vozačku dozvolu do januara sledeće godine, moraće da pohađaju teorijsku i praktičnu obuku “po novom sistemu” od 40 časova, koja će koštati oko 90.000 dinara.
Obuka u auto-školama po novim propisima počinje od 25. oktobra, a oni koji su je započeli po starim propisima moraju je završiti najkasnije u roku od tri meseca.

Oni koji upišu vožnju po starom, a ne polože do januara, moraće da plaćaju duplu obuku, po novom i starom sistemu, kažu u saobraćajnoj policiji.

- To znači da oni koji ne upiši polaganje vožnje do tog datuma, ili je ne polože do januara sledeće godine, moraju ceo proces obuke i polaganja vozačkog ispita da rade prema novim propisima. Nažalost, to znači da oni koji plate vožnju po starom sistemu moraju da plate vožnju i po novom, ali jednom je moralo da dođe do preseka. Ovaj rok od tri meseca dat je da bi se auto-škole u tom periodu navikle na nove propise i da bi preraspodelile svoja sredstva i obučile instruktore - kažu za “Blic” u Saobraćajnoj policiji.

Auto-škole poslednjih mesec dana upisuju veliki broj novih vozača, do maksimuma svojih kapaciteta, a sve češće se pominje da neke škole upisuju i više polaznika nego što mogu da postignu, samo kako bi svi vozači koji su stekli uslove položili do januara sledeće godine - kaže Zoran Knežević iz Grupacije auto-škola.

Trenutno je na obuci za vozače oko 25.000 kandidata, u oko hiljadu auto-škola u Srbiji. Samo za poslednje tri godine vozačku dozvolu dobilo je oko 200.000 ljudi.
- Država hitno mora da odredi minimalnu i maksimalnu cenu polaganja vožnje po novom sistemu. Do cene od 90.000 dinara došli smo tako što 80 časova teorije i vožnje košta od 60-70 hiljada dinara, polaganje teorije i prakse po četiri hiljade, zatim dodatni časovi, ispit Prve pomoći, dolazimo do realne cene. Ipak, sigurno će postojati škole koje će da bi privukle polaznike umanjiti troškove. Zato država mora da reaguje kako ne bi dobili nelojalnu konkurenciju na uštrb kvaliteta - kaže Knežević.
Trenutno, cene obuke vozača kreću se od 20.000 - 40.000 dinara, u zavisnosti od auto škole.

Novine:

- Najmanje 40 časova
teorijske obuke
- Moguće je održati najviše tri časa teorije
- Teorijska obuka se odvija pod video-nadzorom
- Praktična obuka vožnja može početi tek posle položenog teorijskog ispita
- Najmanje 40 časova vožnje za B kategoriju
- Za jedan dan moguća su najviše dva časa vožnje
- Obavezni časovi prve pomoći, teorijski i praktičan deo
 
moje iskustvo:
prvo vozio 20ak casova(iako sam uplatio 40) na raspadnutoj golf 3-ci kojoj na pocetku nisi mogao ubosti brzinu a poslednji cas joj je otisla 2-ga brzina...kako,sta,nem pojma,ali znam da sam u prvoj morao da nateram auto da vristi da bi u trecoj isao "normalno".Instruktora je boleo tuki kako vozim i dok je on cugao radzu,ja sam vozio po pravcima Stara Pazova-Nova Pazova i po Novoj Pazovi.
E onda mi puklo.Otisao u drugu auto skolu na 2 casa na novoj 206-ici (nebo i zemlja) koja je presla do tad 8000km i polozio na keca(kad iz one kante sednes u auto,vozis kao profesionalac)
e sad...kad idem za Bg sto muka me uhvati...sam sam morao da naucim da prvenstvo prolaza na kruznom toku ima onaj sa leve strane,da skreces desno samo kad je upaljena strelica na semaforu,da mora u retrovizor da se gleda na svakih 5 sekundi i takoooo dalje...
sve u svemu to polaganje je nista,sve je u praxi.
a sto se tice zena vozaca...ne bih da komentarisem...jedna u 100,dovoljno je da kazem :D

E moj druze nisi ti osetio cari prave krntije (citaj: Juga), Golf 3 je za njega avion :mrgreen:

Inace ono sto cu pamtiti dok sam ziv je trenutak kada me je instruktor pitao na pocetnim casovima da li sam cuo za pravilo desne ruke (zaebo se tu jer je trebao da kaze desne strane) i ako znam da mu objasnim. Ja tada kao neko ko prvi put seda za volan pojma nisam imao na sta misli, ali posto su se fizika i njeni zakoni sa moje strane u to vreme odlicno poznavali ja mu tada lepo objasnio na taj nacin (ukratko za one koji ne razumeju o cemu je rec: http://sr.wikipedia.org/wiki/Правило_десне_руке). Instruktor me je gledao i nije mogao da veruje svojim usima. :lol: Onda je konacno shvatio sta me je pitao i nakon sto smo se obojca pokidali od smeha, postavio pravo pitanje :lol::lol:
 
E moj druze nisi ti osetio cari prave krntije (citaj: Juga), Golf 3 je za njega avion :mrgreen:

Inace ono sto cu pamtiti dok sam ziv je trenutak kada me je instruktor pitao na pocetnim casovima da li sam cuo za pravilo desne ruke (zaebo se tu jer je trebao da kaze desne strane) i ako znam da mu objasnim. Ja tada kao neko ko prvi put seda za volan pojma nisam imao na sta misli, ali posto su se fizika i njeni zakoni sa moje strane u to vreme odlicno poznavali ja mu tada lepo objasnio na taj nacin (ukratko za one koji ne razumeju o cemu je rec: http://sr.wikipedia.org/wiki/Правило_десне_руке). Instruktor me je gledao i nije mogao da veruje svojim usima. :lol: Onda je konacno shvatio sta me je pitao i nakon sto smo se obojca pokidali od smeha, postavio pravo pitanje :lol::lol:

Fizika ;) Ako se dobro secam, drugi razred gimnazije, eventualno treci.
 
Urraaaa, dobila sam vozacku dozvolu !!!

Napokon mogu da vozim auto, bez toga da mi instruktor stalno ponavlja:
"Pazi pogresan smer! Pazi pesak!"... i slicno. Uopste ne razumem kako sam
ga Podnela ove dve godine?!!

8. oktobar
Autoskola je priredila zabavu jer sam polozila. Instruktori su bili
ganuti. Jedan je rekao da ce se u crkvi pomoliti za mene. Cini mi se da je
jedan od njih imao suze u ocima i nazdravio mi je. Jako lepo od njega,
ali mislim da moja vozacka nije zasluzila takvo preterivanje.

12. oktobar
Kupila sam auto !!! Nazalost, morala sam da ga ostavim u salonu da mi
zamene zadnji blatobran, jer sam ubacila u rikverc umesto u prvu. Nemam
praksu... ipak sam vozac tek nedelju dana...

14. oktobar
Konacno imam svoj auto !!! Bila sam toliko zadovoljna da sam odlucila da
se malo provozam. Verovatno su i drugi imali istu ideju, jer je iza mene
bilo poprilicno automobila; svirali su I trubili ko ludi ... verovatno je
bila svadba pa sam im se pridruzila i smanjila brzinu sa 15 na 10 km/h.
Izgleda da im se to svidelo posto su poceli jos vise da trube.

22. oktobar
Moje komsije su super !!! Stavili su natpis "PAZI MANEVAR", i dali mi
najvece parkirno mesto, a I zabranili su deci da se igraju dok ja
uparkiravam I isparkiravam. Mislim da je to zato da mi ne bi smetali. Kako
su dobri ti ljudi.

30. oktobar
Drugi vozaci stalno trube i pokazuju nekakve znakove!!! Mislim da je to
ljubazno, ali je opasno. Neki tip mi je nesto govorio, ali ga nisam
razumela, jer nisam nasla dugme za otvaranje prozora... Umalo da zbog toga
oborim pesaka. Dobro je da sam vozila putnom brzinom od 15 na sat.

10. novembar
Malo su cudni ti vozaci !!! Ne samo da stalno masu, nego stalno i vicu. Ne
znam sta hoce, jos uvek nisam nasla dugme za otvaranje prozora... Mozda
zele da mi daju neke informacije? Mislim da je tako, jer sam cula jednog
kad je reko: "Idi kuci, idi!". Neverovatno kako je znao da idem kuci!

Kad nadjem dugme za otvaranje prozora bice mi malo jasnije sta
pokusvaju da kazu.

19. novembar
Grad je slabo osvjetljen !!! Danas sam prvi put vozila nocu, te sam
drzala upaljena duga svetla, kako bih nesto videla. Izgleda da su se i
ostali vozaci, koji su se vozili iz suprotnog smera slagali samnom, jer su
i oni palili duga svetla. Jedino mi nije jasno zasto su trubili?! Mozda
da uplase psa ili macku... ma ... cudaci.

26. novembar
Danas sam imala saobracajnu nesrecu !!! Usla sam na kruzni tok te kako je
bilo puno automobila (nije da preterujem, ali bilo ih je najmanje 4),
nisam nikako uspevala da se iskljucim !!! Od kruzenja mi se zavrtelo u
glavi pa sam udarila u spomenik na sredini! Morali bi da ogranice voznju u
kruznom toku na samo 1 auto.

3. decembar
Nesreca me bas prati !!! Isla sam po auto u garazu I kad sam izlazila na
ulicu promasila sam pedalu, pritisnula gas umesto kocnice I udarila u auto
iz suprotnog pravca i razbila mu cielu desnu stranu! slucajnost je bila da
je to bio moj instruktor voznje. Dobar covek ... bez
razmisljanja. Ja sam tvrdila da sam ja kriva, ali on je konstantno samo
ponavljao: "Oprosti mi Boze, molim te!.... Oprosti mi Boze, molim te!"
 
Ako se po jutru dan poznaje, onda se budućim vozačima u Srbiji dobro ne piše. Novi sistem obuke vozača počeo je juče, ali samo teorijski, jer u praksi onaj ko želi da polaže vožnju ne zna ni koliko će to koštati, niti kad, kako i gde može da počne sa obukom. Zakazali su svi, od Ministarstva unutrašnjih poslova, preko AMSS, do auto-škola, pa je odlučeno da polaganja vožnje neće biti do 15. novembra.
220930_autoskola-foto-01-blic-andrej-isakovic_f.jpg
Budući vozači žrtve haosa

Novi sistem obuke vozača zakonski je počeo juče. To znači da će svi novi vozači morati da prođu 30 časova predavanja, 10 časova vežbi, najmanje 40 časova vožnje, ali i da polože ispit iz prve pomoći.



Međutim, umesto novog reda, koji će na ulice Srbije izvesti bolje obučene vozače, zavladao je potpuni haos.


Ministarstvo unutrašnjih poslova još nije objavilo ispitna pitanja koja će kandidati imati prilikom polaganja završnog ispita, a Vlada Srbije još nije odredila minimalnu cenu obuke vozačkog ispita, koja će prema sadašnjim proračunima koštati između 600 i 1.000 evra.


Ministarstvo zdravlja nije licenciralo instruktore iz Crvenog krsta, koji će predavanje iz prve pomoći držati novim vozačima, ali i vozačima koji su se obučavali po starom sistemu a još nisu položili završni ispit vožnje.

Auto-moto savez Srbije od maja nije uspeo da odštampa sve registre, knjige za instruktore, kartone kandidata, što je prema zakonu bilo obavezno. Posledica toga je da je u poslovnici AMS u Ruzveltovoj ulici izbila masovna tuče između vlasnika auto-škola koji su želeli da kupe svu potrebnu dokumentaciju, a koje nije bilo dovoljno.


Milenko Jezdimirović, predsednik Grupacije auto-škola, kaže za „Blic“ da vlada potpuno rasulo.


- Mi novog kandidata koji dođe u auto-školu možemo samo da vratimo kući. Ne znamo ni koliko će koštati obuka, niti gde i kako će se odvijati teorijska nastava, gde da ga evidentiramo i pošaljemo na predavanja o prvoj pomoći - kaže Jezdimirović.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/349783/Potpuni-haos-Otkazani-svi-vozacki-ispiti-do-15-novembra

Epic fail.A ovo je banalna stvar za jednu državu.:(
 
Ako se po jutru dan poznaje, onda se budućim vozačima u Srbiji dobro ne piše. Novi sistem obuke vozača počeo je juče, ali samo teorijski, jer u praksi onaj ko želi da polaže vožnju ne zna ni koliko će to koštati, niti kad, kako i gde može da počne sa obukom. Zakazali su svi, od Ministarstva unutrašnjih poslova, preko AMSS, do auto-škola, pa je odlučeno da polaganja vožnje neće biti do 15. novembra.
220930_autoskola-foto-01-blic-andrej-isakovic_f.jpg
Budući vozači žrtve haosa

Novi sistem obuke vozača zakonski je počeo juče. To znači da će svi novi vozači morati da prođu 30 časova predavanja, 10 časova vežbi, najmanje 40 časova vožnje, ali i da polože ispit iz prve pomoći.



Međutim, umesto novog reda, koji će na ulice Srbije izvesti bolje obučene vozače, zavladao je potpuni haos.


Ministarstvo unutrašnjih poslova još nije objavilo ispitna pitanja koja će kandidati imati prilikom polaganja završnog ispita, a Vlada Srbije još nije odredila minimalnu cenu obuke vozačkog ispita, koja će prema sadašnjim proračunima koštati između 600 i 1.000 evra.


Ministarstvo zdravlja nije licenciralo instruktore iz Crvenog krsta, koji će predavanje iz prve pomoći držati novim vozačima, ali i vozačima koji su se obučavali po starom sistemu a još nisu položili završni ispit vožnje.

Auto-moto savez Srbije od maja nije uspeo da odštampa sve registre, knjige za instruktore, kartone kandidata, što je prema zakonu bilo obavezno. Posledica toga je da je u poslovnici AMS u Ruzveltovoj ulici izbila masovna tuče između vlasnika auto-škola koji su želeli da kupe svu potrebnu dokumentaciju, a koje nije bilo dovoljno.


Milenko Jezdimirović, predsednik Grupacije auto-škola, kaže za „Blic“ da vlada potpuno rasulo.


- Mi novog kandidata koji dođe u auto-školu možemo samo da vratimo kući. Ne znamo ni koliko će koštati obuka, niti gde i kako će se odvijati teorijska nastava, gde da ga evidentiramo i pošaljemo na predavanja o prvoj pomoći - kaže Jezdimirović.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/349783/Potpuni-haos-Otkazani-svi-vozacki-ispiti-do-15-novembra

Epic fail.A ovo je banalna stvar za jednu državu.:(

Mozda ce i ovi da izmisle neki bus plus za polaganje.
 
Ako se po jutru dan poznaje, onda se budućim vozačima u Srbiji dobro ne piše. Novi sistem obuke vozača počeo je juče, ali samo teorijski, jer u praksi onaj ko želi da polaže vožnju ne zna ni koliko će to koštati, niti kad, kako i gde može da počne sa obukom. Zakazali su svi, od Ministarstva unutrašnjih poslova, preko AMSS, do auto-škola, pa je odlučeno da polaganja vožnje neće biti do 15. novembra.
220930_autoskola-foto-01-blic-andrej-isakovic_f.jpg
Budući vozači žrtve haosa

Novi sistem obuke vozača zakonski je počeo juče. To znači da će svi novi vozači morati da prođu 30 časova predavanja, 10 časova vežbi, najmanje 40 časova vožnje, ali i da polože ispit iz prve pomoći.



Međutim, umesto novog reda, koji će na ulice Srbije izvesti bolje obučene vozače, zavladao je potpuni haos.


Ministarstvo unutrašnjih poslova još nije objavilo ispitna pitanja koja će kandidati imati prilikom polaganja završnog ispita, a Vlada Srbije još nije odredila minimalnu cenu obuke vozačkog ispita, koja će prema sadašnjim proračunima koštati između 600 i 1.000 evra.


Ministarstvo zdravlja nije licenciralo instruktore iz Crvenog krsta, koji će predavanje iz prve pomoći držati novim vozačima, ali i vozačima koji su se obučavali po starom sistemu a još nisu položili završni ispit vožnje.

Auto-moto savez Srbije od maja nije uspeo da odštampa sve registre, knjige za instruktore, kartone kandidata, što je prema zakonu bilo obavezno. Posledica toga je da je u poslovnici AMS u Ruzveltovoj ulici izbila masovna tuče između vlasnika auto-škola koji su želeli da kupe svu potrebnu dokumentaciju, a koje nije bilo dovoljno.


Milenko Jezdimirović, predsednik Grupacije auto-škola, kaže za „Blic“ da vlada potpuno rasulo.


- Mi novog kandidata koji dođe u auto-školu možemo samo da vratimo kući. Ne znamo ni koliko će koštati obuka, niti gde i kako će se odvijati teorijska nastava, gde da ga evidentiramo i pošaljemo na predavanja o prvoj pomoći - kaže Jezdimirović.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/349783/Potpuni-haos-Otkazani-svi-vozacki-ispiti-do-15-novembra

Epic fail.A ovo je banalna stvar za jednu državu.:(

Србија није држава.
 
Novi sistem obuke vozača zakonski je počeo juče. To znači da će svi novi vozači morati da prođu 30 časova predavanja, 10 časova vežbi, najmanje 40 časova vožnje, ali i da polože ispit iz prve pomoći.

zar nije tako bilo nekada davno
 
pre neki dan mlada devojka mi dolazi iz suprotnog smera, sece mi putanju zeleci da se parkira na mojoj desnoj strani

onda se jos i ljuti na mene tvrdeci da postupa ispravno

kad sam pokusao da joj kazem da nije u pravu stala je autom nasred ulice i mobilnim zove `ekipu`

ko joj dade dozvoli hebem li ga u vugla
 
Brate misonjo, ja sam to resio kako nepisana "vozacka" pravila u Srbiji nalazu... Moj potomak je imala ispit 3eg oktobra, a ja sam bio 9 dana u Beogradu (do 28 spetembra). Do tada se ta vozacka "smejurija" odugovlacila 2 godine, a dodatni vozacki casovi su meni oduzeli 600 ojra... Lepo sam pitao instruktora (koji mi je pred potomkom rekao kako je ovo sve sramota i stid), koji pandur ce biti na ispitu, da to sredimo "kao Lljudovi" (kao stoka bez repa)...

Dobio sam Bus Plus odgovor, i samo sam zahlenzi/ugradi se 100 ojra... Problem resen! :ok:

_nobody_
 
Ako se po jutru dan poznaje, onda se budućim vozačima u Srbiji dobro ne piše. Novi sistem obuke vozača počeo je juče, ali samo teorijski, jer u praksi onaj ko želi da polaže vožnju ne zna ni koliko će to koštati, niti kad, kako i gde može da počne sa obukom. Zakazali su svi, od Ministarstva unutrašnjih poslova, preko AMSS, do auto-škola, pa je odlučeno da polaganja vožnje neće biti do 15. novembra.
220930_autoskola-foto-01-blic-andrej-isakovic_f.jpg
Budući vozači žrtve haosa

Novi sistem obuke vozača zakonski je počeo juče. To znači da će svi novi vozači morati da prođu 30 časova predavanja, 10 časova vežbi, najmanje 40 časova vožnje, ali i da polože ispit iz prve pomoći.



Međutim, umesto novog reda, koji će na ulice Srbije izvesti bolje obučene vozače, zavladao je potpuni haos.


Ministarstvo unutrašnjih poslova još nije objavilo ispitna pitanja koja će kandidati imati prilikom polaganja završnog ispita, a Vlada Srbije još nije odredila minimalnu cenu obuke vozačkog ispita, koja će prema sadašnjim proračunima koštati između 600 i 1.000 evra.


Ministarstvo zdravlja nije licenciralo instruktore iz Crvenog krsta, koji će predavanje iz prve pomoći držati novim vozačima, ali i vozačima koji su se obučavali po starom sistemu a još nisu položili završni ispit vožnje.

Auto-moto savez Srbije od maja nije uspeo da odštampa sve registre, knjige za instruktore, kartone kandidata, što je prema zakonu bilo obavezno. Posledica toga je da je u poslovnici AMS u Ruzveltovoj ulici izbila masovna tuče između vlasnika auto-škola koji su želeli da kupe svu potrebnu dokumentaciju, a koje nije bilo dovoljno.


Milenko Jezdimirović, predsednik Grupacije auto-škola, kaže za „Blic“ da vlada potpuno rasulo.


- Mi novog kandidata koji dođe u auto-školu možemo samo da vratimo kući. Ne znamo ni koliko će koštati obuka, niti gde i kako će se odvijati teorijska nastava, gde da ga evidentiramo i pošaljemo na predavanja o prvoj pomoći - kaže Jezdimirović.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/349783/Potpuni-haos-Otkazani-svi-vozacki-ispiti-do-15-novembra

Epic fail.A ovo je banalna stvar za jednu državu.:(

Ovo ima samo u zemlji Srbiji.
 

Back
Top