Auto - radionica, potraznja delova

Ma da , naravno... nisam mislio najjeftinije u smislu da stavim bilo šta na kola, nego u okviru tih solidnih rešenja i proizvođača...

kosto dule kaze uzmi polovno ,, jer toje tacno kose razume sva stakla imaju isti brojevi ,, jate nerazumem ali za opela su delovi bagatela ima gde hoces polovna kaki kinezi zar malo ima rastureni po oglacima
 
Od kad sam kupio auto nisam mnogo obracao paznju na to, ali ne bi bilo lose da pitam:
Naime auto (turbina) mi ispusta identican zvuk kao sa sledeceg snimka (od 0:17):
Jedina razlika je sto kod mene ne ispusta ovakav zvuk dok je u mestu kao na snimku vec kada je u pokretu na vecim obrtajima pri saltanju u vecu brzinu.
U pocetku sam mislio da je neka vrsta blow off-a ali cisto sumnjam pa reko da vidim o cemu se ovde radi?
 
Koliko kosta klipnjaca za reno lagunu III 1500kubika 110konja i gde moze da se nadje

I da znam ne bih ti rekao !
Zašto ?
Zato, jer su nekulturna *******.

Imaš problem, trpaš ga u internet sa očekivanjem da ti neko izađe ususret i da neophodnu informaciju,
a previđaš osnove kulturne korespondencije, na pr. "hvala unapred", "bio bih zahvalan", "svaka pomoć je dobro došla"....i sl.
Ponašaš se neotesano i prepotentno !
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sa kog auta je ovaj deo ?
Poštovanje, treba mi ovaj deo da bih napravio neku mašinu ,ali nigde ne piše sa kog auta je taj deo !
Jedino što sam našao na netu to je da je bubanj sa zamajca sa automatskog menjača ali ne znam sa kog je auta, pa me interesuje ako to neko zna da mi kaže da bih mogao da potražim taj deo !
23.jpg
 
Sa kog auta je ovaj deo ?
Poštovanje, treba mi ovaj deo da bih napravio neku mašinu ,ali nigde ne piše sa kog auta je taj deo !
Jedino što sam našao na netu to je da je bubanj sa zamajca sa automatskog menjača ali ne znam sa kog je auta, pa me interesuje ako to neko zna da mi kaže da bih mogao da potražim taj deo !
Pogledajte prilog 293572

to niko nezna inije bitno sa kog auta svisu isti jedino akotije bitno precnik ima veci i manji

- - - - - - - - - -


trebati majstor
 
Skoro sam kupio ford focus 1.8 tdci 85kw 115hp - 2002. godiste uvezen iz Italije, presao je 152.000km i nisam do nedavno imao nikakvih problema sa istim, niti se nesto kvarilo. Sta vise, sluzi me savrseno. Ali je u zadnje vreme poceo proizvoditi neke cudne zvukove.

Npr. kad startujem motor sve je ok, kad u leru pocnem da lagano popustam kvacilo cuje se neko "hrustanje, grebanje" - kao da helikopter polece iz daljine, teze mi menja brzine i kad ugasim motor cuje se neki metalan zvuk?! o.O

Imam li razloga za zabrinutost, ili je to normalno?
 
Skoro sam kupio ford focus 1.8 tdci 85kw 115hp - 2002. godiste uvezen iz Italije, presao je 152.000km i nisam do nedavno imao nikakvih problema sa istim, niti se nesto kvarilo. Sta vise, sluzi me savrseno. Ali je u zadnje vreme poceo proizvoditi neke cudne zvukove.

Npr. kad startujem motor sve je ok, kad u leru pocnem da lagano popustam kvacilo cuje se neko "hrustanje, grebanje" - kao da helikopter polece iz daljine, teze mi menja brzine i kad ugasim motor cuje se neki metalan zvuk?! o.O

Imam li razloga za zabrinutost, ili je to normalno?

da ti nije "prozvizdala" turbina?

obicno kad se cuje taj zvizduci zvuk to je zbog pucanja turbine i auto izgubi snagu.

sve u svemu mi ovde nismo mehanicari i mora da oteras auto na pregled.

Mislim da imas razloga za zabrinutost i da sto pre treba da odes kod majstora.

Sto se tice menjanja brzina tj tezeg, to nema veze sa zvukom motora , i razlog za to moze da bude da ti je otislo kvacilo u tom slucaju treba da kupis ceo set za kvacilo i da ga zamenis .

To je inace je redovna pojava kod svih auta sa manuelnim menjacima i taj deo spada u redovnu potrosnu robu. Redovan servisni interval za zamenu seta kvacila iznosi od 100-150.000 km u zavisnosti od proizvodjaca.

Sve u svemu moj ti je savet nadji na internetu u pdf formatu servisnu knjigu za taj tvoj Ford i prati je tj na kilometrazama kako je navedeno u njoj menjaj ono sto treba i auto ce da te sluzi.
 

Back
Top