Auto - radionica, potraznja delova

Ne verovatno nego je plivajuci zamajac otisao. Spremi jedno 350-400 evrica a za utehu kad ga zamenis onda si miran narednih 150k km otprilike.
Najbolji pokazatelj da je on je kad ga ugasis sa pustenim kvacilom jer tad treba da lupka i da ima neke propratne zvukove u odnosu kad ga ugasis sa stisnutim kvacilom. Inace sva kola sa plivajucim zamajcem treba da se pale i gase sa stisnutim kvacilom jer se tako produzava vek plivajuceg zamajca.
 
Ne verovatno nego je plivajuci zamajac otisao. Spremi jedno 350-400 evrica a za utehu kad ga zamenis onda si miran narednih 150k km otprilike.
Najbolji pokazatelj da je on je kad ga ugasis sa pustenim kvacilom jer tad treba da lupka i da ima neke propratne zvukove u odnosu kad ga ugasis sa stisnutim kvacilom. Inace sva kola sa plivajucim zamajcem treba da se pale i gase sa stisnutim kvacilom jer se tako produzava vek plivajuceg zamajca.

Bravo ovo je dobar savet.
 
Hvala na odgovorima, nisam znao da to cudo toliko kosta, kompetan auto me izasao sa carinom bez registracije 2700 evra, a taj deo kosta 400 evra? Kako uopste izgleda taj vrag i koliko jos mogu peci km sa neispravnim zamajcem i da li mi moze prouzrokovati neku havariju na motoru? Sta se uopste desi kad taj zamajac skroz crkne? Sto se tice turbine tu nema nikakvog zvizdanja ni problema, auto ide ko zmaj.
 
Ne verovatno nego je plivajuci zamajac otisao. Spremi jedno 350-400 evrica a za utehu kad ga zamenis onda si miran narednih 150k km otprilike.
Najbolji pokazatelj da je on je kad ga ugasis sa pustenim kvacilom jer tad treba da lupka i da ima neke propratne zvukove u odnosu kad ga ugasis sa stisnutim kvacilom. Inace sva kola sa plivajucim zamajcem treba da se pale i gase sa stisnutim kvacilom jer se tako produzava vek plivajuceg zamajca.

toje preporuka odavno za plivajuci zamajac mada mnogi neznaju ,, kadje moja pastorka u italiji kupila novog stila takosu i rekli ida ida bude nezna prilikom davanja gasa i oduzimanju eto 260 000 km prvi zamajac ,,
 
Данас ми је цркао прекидач за светла, кадет суза је у питању. Отишао сам до отпада, купио други, и ту је било прво изненађење. Овај код мене који је цркао био је од кадета коцкице, конектор је буџен па је стављен прекидач.
Купио сам оригинални конектор, уклонио буџевину, и повезао. Међутим, сконтам одмах да оборена светла не раде. У први мах сам помислио да је сијалица, а онда сконтам да су сијалице у реду и да не умем да се снађем око повезивања.

И не само то, на крају, после много зезања и експеримената схватим да уопште нисам сигуран која светла раде у којој прилици.


Дакле, ауто има позициона светла, и то су на кадету сузи оне сијалице које су смештене доле на фару, пале се нормално.

Оборена светла, моје питање је где је то светло, мора бити да је једно влакно на великој сијалици (да ли?)

Даље, дуга светла раде, опет питање, да ли је дуго светло уствари друго влакно на великој сијалици?

И на крају, шта је абленд, који је најјачи, да ли је то дуго светло+ оборено светло?

Ето, толико возачког стажа и толико времена чачкања око кола и нисам сигуран у ове ствари...
 
Jedno vlakno je za oboreno, drugo za dugo kod H4 sijalica. Pozicije su odvojene. Ablend ti je dugo svetlo. Pretpostavljam da samo treba da se poveze kako treba.

Изгледа да ми је отишао реле за оборена светла, толико сам се данас изнервирао да нисам ни помислио да то проверим. Уствари, нисам сигуран ни да ли кадет има релеје за оборена светла, али претпостављам да има.
Сад сам толико уморан да једва куцкам, сутра ћу да проверим све то, у међувремену ћу да видим да ли о томе има нешто на нету....
 
Ne verovatno nego je plivajuci zamajac otisao. Spremi jedno 350-400 evrica a za utehu kad ga zamenis onda si miran narednih 150k km otprilike.
Najbolji pokazatelj da je on je kad ga ugasis sa pustenim kvacilom jer tad treba da lupka i da ima neke propratne zvukove u odnosu kad ga ugasis sa stisnutim kvacilom. Inace sva kola sa plivajucim zamajcem treba da se pale i gase sa stisnutim kvacilom jer se tako produzava vek plivajuceg zamajca.

odlican savet ovo za kvacilo. Mada ja oduvek palim auto sa stisnutim kvacilom.
 
Изгледа да ми је отишао реле за оборена светла, толико сам се данас изнервирао да нисам ни помислио да то проверим. Уствари, нисам сигуран ни да ли кадет има релеје за оборена светла, али претпостављам да има.
Сад сам толико уморан да једва куцкам, сутра ћу да проверим све то, у међувремену ћу да видим да ли о томе има нешто на нету....

ima sigurno relej za dugo i oboreno svetlo u razvodnoj kutiji.

- - - - - - - - - -

Hvala na odgovorima, nisam znao da to cudo toliko kosta, kompetan auto me izasao sa carinom bez registracije 2700 evra, a taj deo kosta 400 evra? Kako uopste izgleda taj vrag i koliko jos mogu peci km sa neispravnim zamajcem i da li mi moze prouzrokovati neku havariju na motoru? Sta se uopste desi kad taj zamajac skroz crkne? Sto se tice turbine tu nema nikakvog zvizdanja ni problema, auto ide ko zmaj.

zato ja ljudima savetujem da izbegavaju dizelase narocito u tom cenovnom rangu - do 5000 evra.
 
Ево да јавим епилог приче о светлима. Наиме, осим прекидача обореног светла, отишла је и ракета за дуго светло и жмигавце. Ко би рекао да ракета дугог светла утиче на оборено светло.

Можда ће ово искуство неком користити:

Дакле, кренуло је тако што се у вожњи осетио мирис паљевине око прекидача обореног светла, брзо сам утврдио да се унутра истопио, вероватно је он узрочник свега. Осигурачи нису одреаговали значи да је негде био лош спој који је грејао прекидач и околне жице.

Купио сам нови прекидач, и утврдио да је било буџења, скинуо буџевине, поставио га, и утврдио да не ради оборено светло.

Посумњао сам на сијалице, на спојеве итд, и на крају на реле. Међутим, код кадета се оборено светло не преспаја на реле, пратећи жице (старим добрим давањем плуса и гледањем где "излази") утврдио сам да плус за оборено светло иде од прекидача на ракету, где је преспојен директно на светло. Кад је ракета у неутралном положају, преспаја везу од прекидача ка жици која пали оборено светло.

Е, осим прекидача, и тај спој на ракети је код мене отишао, и зато оборено светло није радило.

Дакле, замена полуистопљеног прекидача и замена ракете су решиле ствар, ако не рачунамо по неколико сати посла у ова два дана, провера, испитивања и обилазака ауто отпада.

А следећи пут ћу рачун за поправку, укључујући и руке, да испоставим министру унутрашњих послова, јер ми је због глупаве одлуке да оборена светла морају стално бити упаљена инсталација на колима у лошем стању, поготово онај део који користе оборена светла, жице су круте и истрошене, као и прекидачи и контакти.
 
Poslednja izmena:

Back
Top