Austrijska strana traži da se spoje VIP i MTS

niceboy

Elita
Poruka
20.046
Kako “Blic” nezvanično saznaje, predlog austrijske strane u produženim pregovorima bio je da ostane cena od 950 miliona evra za akcije, dok bi ponuda bila popravljena utoliko što bi investicije od 450 miliona evra u naredne dve godine dali iz sopstvenih sredstava, a ne iz prihoda Telekoma Srbija, kako je ranije ponuđeno. Prve reakcije iz Vlade Srbije nisu bile povoljne, pa je u igri i opcija da se ponuda popravi tako što bi se pristalo na cenu od 1,4 milijarde za akcije, ali tako da se preostalih 450 miliona evra isplati na rate u narednih nekoliko godina. Kako saznajemo, nijedna od pomenutih opcija još nije odbačena, a Vlada, u ogromnim problemima sa rupama u budžetu, rado bi pristala na ustupke, ali ne zna kako da ih opravda pred javnošću.
S druge strane, rešenje vezano za odluku Antimonopolske komisije o koncentraciji kapitala već se nazire.
Prvo željeno rešenje za Austrijance, mogućnost spajanja VIP i MTS, nije moguće jer bi morao VIP da vrati treću licencu za mobilnu telefoniju - glasio je odgovor Ratela na nedavne upite Vlade Srbije, ali i Telekoma Austrija. Prema nezvaničnim saznanjima “Blica”, Ratel je o ovome obavestio i premijera Mirka Cvetkovića.

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/246364/Pregovori-Vlade---i-Telekoma-Austrija-jos-stoje--u-mestu

Smradovi hoce i jare i pare,a ovi nasi lesinari ce im dozvoliti!:dash:
 

Back
Top