Quantcast

Australija

Zoran994

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
302
Zavrsio sam srednju skolu i sad bi trebalo da odem u Au. da bi radio.Tamo mi zivi tetka koja zeli da me odvede sad trenutno radimo na tome ali meni nista nije jasno!!! Citao sam da moram imati bar 3-4.god radnog staza ili da se vodim kao djak da bi dobio vizu.Moze li to ovako: da neko garantuje za mene npr.moja tetka i da ja odem tamo na nekoliko god.da radim i da se vratim ili kako vec.Ko zna neka podeli ovde...

MirosIav

Zainteresovan član
Poruka
414
Zavrsio sam srednju skolu i sad bi trebalo da odem u Au. da bi radio.Tamo mi zivi tetka koja zeli da me odvede sad trenutno radimo na tome ali meni nista nije jasno!!! Citao sam da moram imati bar 3-4.god radnog staza ili da se vodim kao djak da bi dobio vizu.Moze li to ovako: da neko garantuje za mene npr.moja tetka i da ja odem tamo na nekoliko god.da radim i da se vratim ili kako vec.Ko zna neka podeli ovde...
Pogledaj odgovor koji je dao doktorcz na http://forum.krstarica.com/showthre...-diskusija?p=22436901&viewfull=1#post22436901 . Inače, ako te tetka odvede, sa turističkom vizom možeš raditi samo na crno, a to ti ne daje nikakvo legalno radno iskustvo, već samo priliku da te otkriju i deportuju. Ako ti zaista misli dobro, neka ti uplati dalje školovanje tamo, jedino na taj način možeš da odmah odeš i da posle imaš priliku da ostaneš.

Zoran994

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
302
Pogledaj odgovor koji je dao doktorcz na http://forum.krstarica.com/showthre...-diskusija?p=22436901&viewfull=1#post22436901 . Inače, ako te tetka odvede, sa turističkom vizom možeš raditi samo na crno, a to ti ne daje nikakvo legalno radno iskustvo, već samo priliku da te otkriju i deportuju. Ako ti zaista misli dobro, neka ti uplati dalje školovanje tamo, jedino na taj način možeš da odmah odeš i da posle imaš priliku da ostaneš.
Ona ima svoju firmu tamo tj.ne ona vec njen muz (moj teca) zele da me odvedu tamo da radim .

doktorocz

Obećava
Poruka
96
Znaš kako ako oni tebi pričaju kako hoće da ti dodješ kod njih itd.ali ti kažu da je sve do tebe onda zajebi to,lažu te da te odkače fino.Realno za njih ako imaju firmu pare koje ti treba da imaš na računu da bi ti prihvatili studentsku vizu i nisu neke pare,pogotovo što ćeš ti za vreme studiranja biti pod njihovom kontrolom pošto ne verujem da ćeš sam živeti tako da ćeš već za nekih dve godine lagano im vratiti sve pare.Za vreme studiranja ti imaš pravo na 20 sati nedeljno rada tako da možeš za vreme studiranja kod njih legalno da radiš..A i ako neće da ti idu na tu varijantu,ako hoće da te zaposle oni moraju sve tamo da odrade,ne možeš ti ništa odavde.A ako su iskreni šanse su ti zaista velike.

Zoran994

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
302
Zvali me da mi kazu da kopiram sve svoje diplome (svedocanstvo + diploma srednje skole) to sam i uradio i poslao preporuceno pismo sticice im za 10-ak dana... oni kazu da ce sve to tamo obaviti ali da nije sigurno da ce uspeti.Sve jedno rekli su da ce pokusati sve nacine da odem tamo i to sve o njihovom trosku (zasto da im ne verujem nemam sta da izgubim) a ako to ne uspe oni dolaze uskoro za koji mesec u Srb. pa ako to ne uspe pomocice mi ovde da otvorim neki lokal...Ali ja bih ipak da odem tamo na par godina ili koliko vec moze,zaradio bi dovoljno da odpocnem samostalan zivot.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.