Australian Open - Prvi od četiri najveća turnira u godini

ATP lista – Novak na korak od Federerovog rekorda
Novak Đoković je posle trijumfa na Australijan openu zadržao čelnu poziciju na ATP listi.

124996536603366cf284e9113084350_640.jpg



S obzirom na činjenicu da je odbranio titulu, ostao je na istom broju poena, 12.030 i njegova prednost u odnosu na drugoplasiranog Rafaela Nadala sada iznosi 2.180. poena.

Đoković je sve bliži obaranju rekorda Rodžera Federera od 310 nedelja na vrhu ATP liste i to će se zvanično dogoditi na listi koja će biti objavljena 8. marta.


Đoković je u nedelju po deveti put trijumfovao na Australijan openu, bio mu je to 18. grend slem u karijeri.

U Top 10 na svetskoj listi jedina promena je smena na trećem mestu.

Ulaskom u finale, Rus Danil Medvedev skočio je sa četvrtog na treće mesto, potisnuvši sa njega prošlogodišnjeg finalistu Melburna, Dominika Tima koji je izgubio u prvoj nedelji turnira.

Kada je reč o ostalim srpskim teniserima, Dušan Lajović je sačuvao 27. mesto sa 1.875 poena, dok je Filip Krajinović plasmanom u treće kolo skočio za dva mesta, sada je na 31. poziciji sa 1.718 bodova.

Miomir Kecmanović je zadržao 41. mesto sa 1.388 poena, dok je Laslo Đere pao sa 56. na 59. mesto.

Teniser iz Sente ima 1.068 bodova.
 
Mozda prasici uvrcu repove, ali No1e uvrce usi hejterima, a bogami i teniserima. :D

Odlicna analiza meca.

https://www.atptour.com/en/news/djokovic-brain-game-australian-open-2021-final

Everywhere you looked on the match stats sheet, Djokovic asserted his strategic superiority.

Baseline Points Won
• Djokovic = 53% (46/87)
• Medvedev = 38% (35/92)

Net Points Won
• Djokovic = 89% (16/18)
• Medvedev = 62% (8/13)

Serve & Volley Points Won
• Djokovic = 100% (2/2)
• Medvedev = 0% (0/0)

Rally Length - Points Won
• 0-4 Shots = Djokovic 52 / Medvedev 43
• 5-8 Shots = Djokovic 20 / Medvedev 12
• 9+ Shots = Djokovic 15 / Medvedev 13
 
Ne mogu da verujem da je opet uspeo da me iznenadi i fascinira!
Elem, nije tajna da je voleo da izmišlja povrede tokom cele karijere.
To i ptice na grani znaju. Svi normalni ljudi su to prihvatili odavno.
To je i njegovim najzaluđenijim navijačima(krezubim Srbima i Hrvatima) teško opovrgnuti kao zakon gravitacije.
Ali to njegovo "umeće" laganja mu je ranije uglavnom služilo kao alibi posle ubedljivog poraza(čitaj guženja).
Danas, 2021 godine Gospodnje, on bre počeo da lažira povrede u 3.kolu protiv jednog napaljenog Amerikančića jer je celu noć studirao bosanske piramide.

Da bude još gore, tu nije stao! Već je nastavio do kraja turnira da lažira povredu kako bi protivnici u svaki meč ulazili sa pitanjem:" Kada će mi predati Novak", "Hoćemo li uopšte igrati"...
Zamisli da trebaš da igraš sa njim, a on kuka na konferencijama:" Nije dobro ne znam šta će biti... al valjda će biti dobro :sad2:"
Maksimalno omalovažavanje protivnika, igre, sporta... "Hehe, povređen sam, ali ih pobeđujem"
Pa šta si ti, čovek-reptil? Betmen?
Na ku*ac ga metnem... :lol:
I na sve to, žreb do bola!
Redovna mušterija i prosečna matora drćela Šardi. Nexgen dunsteri - nivo Troicki. Istrošena redovna mušterija Miloš kome čim ugleda Novaka proradi "Montenegro" komleks. Onaj Zverev sa psihom luzera. I ko ono beše u polufinalu? A, da, šampion rekreativnog turnira u Banjaluci:hahaha:

Ali ko šiša to, iskoristiće Nole iliti Dr Disrespect ovu nikad bedniju konkurenciju i ugrabiće još 2 GS do kraja karijere.
Na njegovu žalost, Nadal još bar 2 RG-a i tu se priča završava.

Sve u svemu još jedan bled GS turnir.
Tenis je kao sport pao na jako niske grane.
Ali dobro, povratak KRALJA, označava i kraj ove pandemije i oživljavanje belog sporta iz mračnih dubina Mordora gde se trenutno nalazi.


RF :cool:
 
Ne mogu da verujem da je opet uspeo da me iznenadi i fascinira!
Elem, nije tajna da je voleo da izmišlja povrede tokom cele karijere.
To i ptice na grani znaju. Svi normalni ljudi su to prihvatili odavno.
To je i njegovim najzaluđenijim navijačima(krezubim Srbima i Hrvatima) teško opovrgnuti kao zakon gravitacije.
Ali to njegovo "umeće" laganja mu je ranije uglavnom služilo kao alibi posle ubedljivog poraza(čitaj guženja).
Danas, 2021 godine Gospodnje, on bre počeo da lažira povrede u 3.kolu protiv jednog napaljenog Amerikančića jer je celu noć studirao bosanske piramide.

Da bude još gore, tu nije stao! Već je nastavio do kraja turnira da lažira povredu kako bi protivnici u svaki meč ulazili sa pitanjem:" Kada će mi predati Novak", "Hoćemo li uopšte igrati"...
Zamisli da trebaš da igraš sa njim, a on kuka na konferencijama:" Nije dobro ne znam šta će biti... al valjda će biti dobro :sad2:"
Maksimalno omalovažavanje protivnika, igre, sporta... "Hehe, povređen sam, ali ih pobeđujem"
Pa šta si ti, čovek-reptil? Betmen?
Na ku*ac ga metnem... :lol:
I na sve to, žreb do bola!
Redovna mušterija i prosečna matora drćela Šardi. Nexgen dunsteri - nivo Troicki. Istrošena redovna mušterija Miloš kome čim ugleda Novaka proradi "Montenegro" komleks. Onaj Zverev sa psihom luzera. I ko ono beše u polufinalu? A, da, šampion rekreativnog turnira u Banjaluci:hahaha:

Ali ko šiša to, iskoristiće Nole iliti Dr Disrespect ovu nikad bedniju konkurenciju i ugrabiće još 2 GS do kraja karijere.
Na njegovu žalost, Nadal još bar 2 RG-a i tu se priča završava.

Sve u svemu još jedan bled GS turnir.
Tenis je kao sport pao na jako niske grane.
Ali dobro, povratak KRALJA, označava i kraj ove pandemije i oživljavanje belog sporta iz mračnih dubina Mordora gde se trenutno nalazi.


RF :cool:
NOLE SRBINE
SVETSKA LEGENDO
po svim parametrima bolji od ostalih
najbolji u istoriji tenisa
 
Elem, nije tajna da je voleo da izmišlja povrede tokom cele karijere.
To i ptice na grani znaju. Svi normalni ljudi su to prihvatili odavno.


RF :cool:

Izmišljanje, pogotovo neke povrede je isto što i laganje??
Onda sam ja izgleda ne"normalan" jer do sada sam mogao pročitati samo laži i klevete zlonamjernih, ljubomornih i ostrašćenih mrzitelja, da Novak izmišlja povrede. Nigdje ni jednog konkretnog dokaza, a bez toga to su samo insinuacije i ništa više, taman da to znaju i "ptice na grani". ;)
 
Kako su smesni ovi hejteri. Sta njima pada na pamet. Da Novak lazira povrede. Pa jos izmislja povredu na 2:0 za njega i onda igra jos tri seta nepotrebno na GS-u.

Zasto bi neko mislio da ce da mu preda. Zverev koji ima istu takvu povredu. Pa kad moze on moze i Novak da igra.

Hejteri i dalje misle da je Novakov zreb bio lak. I misle da je Meda igrao lose.

Meda je igrao kao zmaj. Ali ne moze da se igra sa Novakom. Kako da igra covek kad ovaj vraca servis 220 u noge. Sta da igra. Nema tu igre. Ne da mu Novak da igra svoju igru.

Zverev je servirao koliko ono bese 216-218 drugi servis. E drugi servis 218. I No1e vrati sve, pa udara forhend vinere iz reterna na 220. Doktor za tenis.

Da je juce Nadal bio preko puta, pa No1e bi ga ubio.

Ovde je jedini problem sto hejteri totalno nemaju pojma o tenisu i nisu u stanju da shvate koliki je Novak genije za tenis.

I onda kad to prevazilazi njihovu moc shvatanja, onda traze neko objasnjenje u tome da je varao, da je lagao, da celog zivota nema konkurenciju (a No1e igra sa Federerom i Nadalom od prvog dana).

I tako ajde da slaze pa osvoji jednu titulu, nego osvoji covek 59 velikih titula. 311 nedelja na prvom mestu. Cirkus, stvarno.
 
Dobro, a kako RTS može da prenosi Roland Garos i Vimbldon, a ne može AO i USO?
naglasio sam AO open australijen u melburnu
evro sport ( ????) je otkupio ekskluzivno pravo na direktan televizijski prenos AO za CEO SVET, znaci i za srbiju
takvu sam bar ja dobio informaciju ovde u holandiji
do sada su holandjani uvek na prvom programu prenosili direktno sva finala ta 4 turnira
ovaj nisu
 
Meda je igrao kao zmaj. Ali ne moze da se igra sa Novakom. Kako da igra covek kad ovaj vraca servis 220 u noge. Sta da igra. Nema tu igre. Ne da mu Novak da igra svoju igru.

Zverev je servirao koliko ono bese 216-218 drugi servis. E drugi servis 218. I No1e vrati sve, pa udara forhend vinere iz reterna na 220. Doktor za tenis.

Da je juce Nadal bio preko puta, pa No1e bi ga ubio.

Finale Austalije juče Novak je odigrao bolje od onog prošle godine protiv Tima (od Tima je izgubio 2 seta).
 
Ne mogu da verujem da je opet uspeo da me iznenadi i fascinira!
Elem, nije tajna da je voleo da izmišlja povrede tokom cele karijere.
To i ptice na grani znaju. Svi normalni ljudi su to prihvatili odavno.
To je i njegovim najzaluđenijim navijačima(krezubim Srbima i Hrvatima) teško opovrgnuti kao zakon gravitacije.
Ali to njegovo "umeće" laganja mu je ranije uglavnom služilo kao alibi posle ubedljivog poraza(čitaj guženja).
Danas, 2021 godine Gospodnje, on bre počeo da lažira povrede u 3.kolu protiv jednog napaljenog Amerikančića jer je celu noć studirao bosanske piramide.

Da bude još gore, tu nije stao! Već je nastavio do kraja turnira da lažira povredu kako bi protivnici u svaki meč ulazili sa pitanjem:" Kada će mi predati Novak", "Hoćemo li uopšte igrati"...
Zamisli da trebaš da igraš sa njim, a on kuka na konferencijama:" Nije dobro ne znam šta će biti... al valjda će biti dobro :sad2:"
Maksimalno omalovažavanje protivnika, igre, sporta... "Hehe, povređen sam, ali ih pobeđujem"
Pa šta si ti, čovek-reptil? Betmen?
Na ku*ac ga metnem... :lol:
I na sve to, žreb do bola!
Redovna mušterija i prosečna matora drćela Šardi. Nexgen dunsteri - nivo Troicki. Istrošena redovna mušterija Miloš kome čim ugleda Novaka proradi "Montenegro" komleks. Onaj Zverev sa psihom luzera. I ko ono beše u polufinalu? A, da, šampion rekreativnog turnira u Banjaluci:hahaha:

Ali ko šiša to, iskoristiće Nole iliti Dr Disrespect ovu nikad bedniju konkurenciju i ugrabiće još 2 GS do kraja karijere.
Na njegovu žalost, Nadal još bar 2 RG-a i tu se priča završava.

Sve u svemu još jedan bled GS turnir.
Tenis je kao sport pao na jako niske grane.
Ali dobro, povratak KRALJA, označava i kraj ove pandemije i oživljavanje belog sporta iz mračnih dubina Mordora gde se trenutno nalazi.


RF :cool:

Brate izadji negdje malo iz kuce...makar malo...bice da je zbog ove pandemije nisi valjda uvjek ovakav...
 
Dobra analiza Vilandera. Prica kako je Novak zbog ovih mladih igraca i krstenice morao da se menja, da napreduje, da sada mozda nije toliko efikasan kao ranije, ali je kreativniji, bolji i kompletniji.

https://www.b92.net/sport/australianopen2021/vesti.php?nav_id=1815835

Bogdan Obradovic sa svojim poredjenjima. Novak udarna igla i King Kong. :D

https://www.b92.net/sport/australianopen2021/vesti.php?nav_id=1816060

"Figurativno bih odgovorio. Kada bismo pitali King Konga, najveću gorilu da li može da pojede tri ili pet banana. može da ih pojede koliko god želi. Novak je King Kong tenisa i sporta. Bez ikakvih problema može da stigne do 25 Grend slem titula", rekao je Obradović.
 
Evo, ja predlažem da se ova titula tretira kao 3/4 vrednosti drugih GS titula, zbog toga što je Novak obmanjivao svoje protivnike da je povređen, a oni mu sve verovali. Ili možda kao 4/5, ne znam, neka stručna komisija sastavljena od Rodžerovih navijača odluči :hahaha1:

Bolje reći od Rodžerovih fanbojsa nego navijača! Fanboj je ekstremnije od običnog navijača. Fanboj je neko ko je vrlo pristrasan i krajnje neobjektivan.
 
Joj mukica Dule ne moze da nadje koji je Vimbldon igrao Federer sa Filipusisom u finalu.

Uputstvo za Duleta: odes na google.com i kucas Roger Federer atp
Onda na Activity.
Odaberes Singles, Career i Wimbledon i vidis sve Vimbldone koje je ikada igrao.

Ono sam pisao iz glave, a evo sad kad pogledam vidim da je mnogo gore.

2003, 2004, 2005, 2006, 2007 - bukvalno svake godine je igrao samo sa jednim top 10 igracem do finala.

Je l' tad prase uvrtalo repove ili usi. Je l' to bilo to vreme.

Pise covek da je kao pratio tenis bas 2005-6, a nema pojma o cemu pise.

A onda ide jos gore 2008-me godine Roger nije igrao ni sa jednim igracem iz top 10 do finala.

2009-te gledaj cuda opet ni sa jednim igrace iz top 10 do finala.

2012-te opet samo sa jednim igracem iz top 10 do finala.

2015-te samo sa jednim igracem iz top 10 do finala.

2017-te samo sa jednim top 10 igracem do finala.

E Dule, Dule koji si ti hejter. Kako te bre nije vise sramota.


Joj Care Care sto se odma jedis. Nisam znao da se tako lako “primas”. Zar ne mozes da ocenis kad te neko provocira nego odmah padas u vatru. Svi znaju, pa tako i ja, kako se moze pogledati sa kim je igrao Federer osvajajuci Vimbldone.

Federer je osvojio Vimbldon, kako i sam kazes, protiv Filipusisa 2003. Tada je pobedio petog i osmog nosioca.

Godinu dana kasnije 2004. Osvojio je titulu igrajuci protiv sedmog i desetog nosioca do Rodika.

Prosto ne mogu da verujem da je taj A.Bogdanovic bio 295-ti. I ne mogu da verujem da si sve one podatke (o mestima na kojima su bili Federerovi protivnici) imao u glavi. Ono 295, 138, 125.

Kad sam rekao da je konkurencija bila jaka mislio sam da su vec igrali sva cetvorica iz velike cetvorke. Ako nisu stizali do zavrsnih rundi (osim Nadala) to samo znaci da je i “stara” konkurencija bila jaka.

Inace znas i sam da - oд марта 2005. до јула 2009, њих двојица су успели да освоје 17 од 18 гренд слемова (од Ролан Гароса 2005. до Вимблдона 2009. нису освојили само Отворено првенство Аустралије 2008.) и 24 од 38 турнира АТП мастерс серије. У току тог периода, Федерер и Надал су освојили 11 узастопних гренд слемова, почевши од Ролан Гароса 2005. до Отвореног првенства САД 2007. Тако су постали једини пар у историји са три различита гренд слема (2005—2008 Ролан Гарос за Надала, 2003-2007 Вимблдон и 2004—2008 Ју-ес опен за Федерера) које су освојили бар четири пута узастопно за време 5 година доминације (2004—2008). Ko sada takav (od tih mladjih) postoji?


A sigurno znas i da je Nole (pise to po svim statistikama) teniser koji je “najteze” osvajao svoje G.S.. Uvek je na putu do titule igrao sa najbolje plasiranim igracima.


To sto kazem da je konkurencija sada slabija nego onda - misljenje je i pravih strucnjaka Bekera i Obradovica npr. Dvojica od velike cetvorke skoro pa da uopste ne igraju, a vidimo da je i Nadal “rovit”.
Video si sta je o “novima”, neposredno pred finale, izjavio Obradovic, a on sigurno ne mrzi Noleta. A ne mrzi ga ni Beker. Trener mu je bio.
 

Finalistkinja AO odustala od turnira u Melburnu​

1639911402-RTX9KV7M-750x495.jpg


Američka teniserka Dženifer Brejdi neće učestvovati na Australijan openu, saopštili su organizatori prvog grend slema u sezoni.

Finalistkinja ovogodišnjeg izdanja turnira u Melburnu odlučila je da se povuče zbog problema sa levim stopalom.


Zbog te povrede 26-godišnjakinja nije igrala još od Sinsinatija, kada je predala meč drugog kola Jeleni Ostapenko.


Brejdi je ove godine u Melburnu ostvarila najveći uspeh na grend slemovima, pošto je stigla do finala. U borbi za titulu izgubila je od Naomi Osake maksimalnim rezultatom.


Od Australijan opena odustala je i četvrta teniserka sveta Karolina Pliškova, a na prvom grend slemu u sezoni neće biti ni Serene Vilijams, ni Bjanke Andresku.


Takmičenje u Melburnu počinje 17. januara.

Izvor: Ivana Salapura/sportklub.rs
https://sportklub.rs/tenis/wta/finalistkinja-ao-odustala-od-turnira-u-melburnu/
 

Back
Top