Audiobooks knjige za slušanje

Loki

Iskusan
Poruka
6.092
U zadnje vreme nemam nešto mnogo vremena za čitanje pa sam počeo da preslušavam audio knjige dok radim nešto drugo.
Zanima me koje je vaše mišljenje o ovom formatu i koliko to vama menja doživljaj?
Isto me i zanima da li imate neko mišljenje o tome koji je zanr bolji za audio format a koji možda i nije za njega?
 
ne volim jer ako se slusa usputno onda se i knjiga dozivljava usputno

poenta knjige je da u glavi kreiras svet o kome citas. ako samo sa "pola mozga" slusas knjigu dok radis nesto drugo..onda propada i cela sustina knjige..mnogi detalji mogu i da ti promaknu...

dobra je za slabovide i slepe osobe..za ljude koji nemaju tih problema mislim da je bolje prava knjiga .. ipak je pozeljno skoncentrisati se na knjigu kad je citas..

zato ja nisam ni ljubitelj citanja knjiga na moru i plazi :)

ja knjige volim da citam i volim da im se prepustim..ali kompletno da im se prepustim..a uvek ma koliko poslova ili obaveza imao mozes bar pola sata dnevno da se opustis uz knjigu..
 
U zadnje vreme nemam nešto mnogo vremena za čitanje pa sam počeo da preslušavam audio knjige dok radim nešto drugo.
Zanima me koje je vaše mišljenje o ovom formatu i koliko to vama menja doživljaj?
Isto me i zanima da li imate neko mišljenje o tome koji je zanr bolji za audio format a koji možda i nije za njega?

Ovisi. Ja to ne radim, no jedan moj prijatelj ih sluša na vagone. 100 ljudi, 100 ćudi...
 
Zadnje ili prednje vreme tek bile su te bajke za decu na pločama i kasetama.
Nije zbog majki koje nisu imale vremena nego sve došlo iz nepismenih krajeva.
Zamisli ĉita dijetetu bajku za lahku noć a pogriješi napisano?
Pa umjesto: "Lovac udje kod babe i upuca vuka za sve pare" a ona sirota: "utuca vuka za sve pare"
I kako dijete posle toga da spava?
 
U zadnje vreme nemam nešto mnogo vremena za čitanje pa sam počeo da preslušavam audio knjige dok radim nešto drugo.
Zanima me koje je vaše mišljenje o ovom formatu i koliko to vama menja doživljaj?
Isto me i zanima da li imate neko mišljenje o tome koji je zanr bolji za audio format a koji možda i nije za njega?
I ja sam skoro počeo da pratim neka audio izdanja, uglavnom ona koja su dostupna onlajn i problem mi je to o čemu je govorio Tab, fokusiranje na sadržaj, ne mogu uporedo sa tim da se bavim nečim drugim, jer navikao sam da se u potpunosti posvetim umetničkom ili nekom naučnom sadržaju.
Dela koja obiluju dijalozima zahtevaju ozbiljniju interpretaciju, nekada nije moguće verno dočarati radnju ako je delo loše dramatizovano, odnosno ako tekst nije autentično izveden.
 

Back
Top