Quantcast

Atrofija kvadricepsa?

Dany6

Zainteresovan član
Poruka
135
U leve noge na kvadricepsu na delu iznad potkolenice imam kao misicno udubljenje,kao da mi je misic propao,i mislim da jeste jer sam uvek bio slabo fizicki aktivan.Nisam siguran jeli to sada atrfoija vastus lateralisa ili vastus medialisa?.
I zanima me koliko su znacajne one kucne vezbe za jacanje,npr kontrakcija kvada (stiskanje kolena na dole dok je noga ispruzena na ravnoj podlozi/podu) i ostale.
A zadobio sam povredu kolena na voznji bicikla jer sam ispreforsirao i sada me bas casica kolena gornja strana nje boli.Cak nekad i dok sedim/lezim ili dok mi je noga savijena,pa mislim da ne bi smeo nikakve pretjerane vezbe raditi gde bi napravio samo jos veci stres kolenu.A ortopedu kojeg imamo ovde iskreno ne verujem uopste.
Vec sedmicu ipo radim neke vezbe za istezanje i jacanje ilitabijalnog trakta,jersam i sa tim imao problema nakon voznje.

rz brzotrz 1972

Primećen član
Poruka
687
U leve noge na kvadricepsu na delu iznad potkolenice imam kao misicno udubljenje,kao da mi je misic propao,i mislim da jeste jer sam uvek bio slabo fizicki aktivan.Nisam siguran jeli to sada atrfoija vastus lateralisa ili vastus medialisa?.
I zanima me koliko su znacajne one kucne vezbe za jacanje,npr kontrakcija kvada (stiskanje kolena na dole dok je noga ispruzena na ravnoj podlozi/podu) i ostale.
A zadobio sam povredu kolena na voznji bicikla jer sam ispreforsirao i sada me bas casica kolena gornja strana nje boli.Cak nekad i dok sedim/lezim ili dok mi je noga savijena,pa mislim da ne bi smeo nikakve pretjerane vezbe raditi gde bi napravio samo jos veci stres kolenu.A ortopedu kojeg imamo ovde iskreno ne verujem uopste.
Vec sedmicu ipo radim neke vezbe za istezanje i jacanje ilitabijalnog trakta,jersam i sa tim imao problema nakon voznje.
Pitas nas za misljenje i savjet.I najbolji poznavalac na forumu(ako nije dr.ortoped)manje zna od tog ortopeda u kojeg sumnjas.Idi ti lijepo kod ortopeda i fizijatra i vidi o cemu se radi.

Svima_Mili_&_Dragi

Primećen član
Poruka
777
Plus nadrilekarstvo (kao i nadripisarstvo, davanje pravnih saveta za koje nisi kvalifikovan) su kažnjivi po zakonu, nadrilekarstvo u preko 98% država sveta, mislim da samo 3 nemaju takav zakon i to više po nekakvoj omašci nego zato što žele da se ljudi leče na forumima.

Rayela

Legenda
Poruka
60.210
Ti bi morao sto pre da ides kod otopeda da ti to snimi i da ti kaze sta je.
Do tada nikakve vezbe

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.