ATP - Mafija, Duboki kriminal za koji niko ne sme javno da zna

Mali_Oglasi

Aktivan član
Poruka
1.887
Nedavno sam dobio informacije o"nasem" gradskom autobuskom transportu...
Naime, "Autobus u gradskom saobraćaju prelazi i do 100.000 km/god, troši 45 litara"
http://www.pregled.com/nauka.php?id_nastavak=110&tmpl=nauka_tmpl&tekuca_strana=17
Ovo je pretpostavljam podatak za GSP-ove autobuse a svi znamo da gradska voznja trosi mnogo vise nego vangradska voznja. ATP je nedavno kupio nove IKAROVE autobse i oni bi trebalo da trose manje, ali recimo da je i 45 l na 100 km...

Zasto ovo pisem. Recimo da svaki ATP-ov autobus dnevno potrosi 75 litara na 100 km. Neki trose 100 a neki i do 120 litara... Setimo se da jedan tenk trosi 100 litara na 100 km.
Zasto je to tako?
U jednom rezervoaru autobusa moze da stane, ispravite me ako gresim, 250 litara goriva. Put do Mramorka iz Panceva je udaljen 20 km... Tamo i nazad 40 km... Za tih 40 km jedan ATP-ov autobus potrosi 250 litara goriva...
Zasto nisu vratili IKARU autobuse ako toliko mnogo trose?
I kako je to moguce?

Umesan je veliki broj ljudi. Ukljuceni su cak i sefovi. Sefovi kriju radnike, radnici kriju gorivo i tako u krug. Prijavljuju da autobusi trose mnogo vise i niko ne proverava sve to. Nikom nista. Kada neko uzme 250 litara nafte ili bilo kojeg drugog goriva dnevno, mozete samo zamisliti koliko je ATP na gubitku.

Direktor nema uvid, odsecen je od svih zbivanja a mozda je i sam umesan... Kazu da ga sefovi obmanjuju.. Dezinformisu ga. Ko ce ga znati. Mozemo da samo predpostavimo sta je po sredi :)

Ja se samo pitam, kako se neko nije zapitao, tamo u ATP-u, koliko trosi jedan tenk a koliko moze da potrosi jedan IKAROV autobus? Zna se samo se cuti "na veliko" ;)

Cinjenica je da svi pricaju kako je los ATP prevoz. Mislim da su gori mnogi privatni kombiji koji rade na crno. Ali to sada i nije vazno.

Dakle ako niste znali, sada znate zasto je "nas" gradski prevoz u tako losoj (ocajnoj) situciji...
 
Poslednja izmena:
ne znam kakva je situacija sa trosenjenjem atp-ovog goriva al se dobro secam situacije iz 2008,9 godine kada je neka gospodja iz dijaspore inace nekadasnja gradjanka Panceva htela da ustupi atp-u kontigent relativno novih autobusa i tim povodom se obratila gdji gradonacelnici nasoj i upravi atp-a.Niko od gospode nije nasao sebi za shodno cak ni da joj se zahvali za ljubaznu ponudu vec su je izignorisali.Nasem atp-u ne trebaju novi autobusi a i zasto bi kad su Pancevci vec odavno oguglali na najgorez:((z:(( Ne znam sta je na kraju bilo sa tim autobusima cini mi se da su otisli za Indjiju ili tako nesto...tolikoz:((z:((
 
20 km je put od Pančeva do Dolova, do Mramorka ima još 7-8 km. Moj tata se spasio jer putuje sa nekim ljudima iz Petrohemije, jer im se poklapaju smene, tj. stalno vozi neko od njih, pa ne ide više njihovim horor autobusima, bez grejanja, amortizera...

Ima na sajtu RTV pančeva, kako su reparirali, neki krš od autobusa, pa je sada kao nov. Ali kakvi god da su, jer ipak postoji alternativa, ovim taksistima, od kojih je redko ko normalan
 
Nedavno sam dobio informacije o"nasem" gradskom autobuskom transportu...
Naime, "Autobus u gradskom saobraćaju prelazi i do 100.000 km/god, troši 45 litara"
http://www.pregled.com/nauka.php?id_nastavak=110&tmpl=nauka_tmpl&tekuca_strana=17
Ovo je pretpostavljam podatak za GSP-ove autobuse a svi znamo da gradska voznja trosi mnogo vise nego vangradska voznja. ATP je nedavno kupio nove IKAROVE autobse i oni bi trebalo da trose manje, ali recimo da je i 45 l na 100 km...

Zasto ovo pisem. Recimo da svaki ATP-ov autobus dnevno potrosi 75 litara na 100 km. Neki trose 100 a neki i do 120 litara... Setimo se da jedan tenk trosi 100 litara na 100 km.
Zasto je to tako?
U jednom rezervoaru autobusa moze da stane, ispravite me ako gresim, 250 litara goriva. Put do Mramorka iz Panceva je udaljen 20 km... Tamo i nazad 40 km... Za tih 40 km jedan ATP-ov autobus potrosi 250 litara goriva...
Zasto nisu vratili IKARU autobuse ako toliko mnogo trose?
I kako je to moguce?

Umesan je veliki broj ljudi. Ukljuceni su cak i sefovi. Sefovi kriju radnike, radnici kriju gorivo i tako u krug. Prijavljuju da autobusi trose mnogo vise i niko ne proverava sve to. Nikom nista. Kada neko uzme 250 litara nafte ili bilo kojeg drugog goriva dnevno, mozete samo zamisliti koliko je ATP na gubitku.

Direktor nema uvid, odsecen je od svih zbivanja a mozda je i sam umesan... Kazu da ga sefovi obmanjuju.. Dezinformisu ga. Ko ce ga znati. Mozemo da samo predpostavimo sta je po sredi :)

Ja se samo pitam, kako se neko nije zapitao, tamo u ATP-u, koliko trosi jedan tenk a koliko moze da potrosi jedan IKAROV autobus? Zna se samo se cuti "na veliko" ;)

Cinjenica je da svi pricaju kako je los ATP prevoz. Mislim da su gori mnogi privatni kombiji koji rade na crno. Ali to sada i nije vazno.

Dakle ako niste znali, sada znate zasto je "nas" gradski prevoz u tako losoj (ocajnoj) situciji...

Na osnovu cega si zakljucio da potrosi 250l na 40, 50km? Ovde svasta moze da se procita hehehe, da kradu na gorivo velika je verovatnoca ali ovo sto si ti izneo je smesno, budali da kazes da je autobus potrosi 250li. na 40km nece verovati.
Ako si vec nesto hteo da napises vezano sa lapanje ATP-a onda ovu informaciju obrisi. Ako kradu na gorivu to je onda 20, 30litara na 100km pa sada ti racunaj , ako bus trosi 45, 50lit vozac, dispicar, sef...ima da skinu 20, 30lit na 100km sto znaci da se potrosnja penje na 70l, 80l. Ova prica vec moze da prodje, ali ona od 250li na 40km, pa gde ce taj da istoci to grorivo, u dolovu heheh. Mozda ga ne natoce toliko nego samo prikazu na papiru da je toliko sipao... ali sve je to veliko ALI...
 
Na osnovu cega si zakljucio da potrosi 250l na 40, 50km? Ovde svasta moze da se procita hehehe, da kradu na gorivo velika je verovatnoca ali ovo sto si ti izneo je smesno, budali da kazes da je autobus potrosi 250li. na 40km nece verovati.
Ako si vec nesto hteo da napises vezano sa lapanje ATP-a onda ovu informaciju obrisi. Ako kradu na gorivu to je onda 20, 30litara na 100km pa sada ti racunaj , ako bus trosi 45, 50lit vozac, dispicar, sef...ima da skinu 20, 30lit na 100km sto znaci da se potrosnja penje na 70l, 80l. Ova prica vec moze da prodje, ali ona od 250li na 40km, pa gde ce taj da istoci to grorivo, u dolovu heheh. Mozda ga ne natoce toliko nego samo prikazu na papiru da je toliko sipao... ali sve je to veliko ALI...

Prvo da se ne vredjamo, ne zna na koje budale si mislio... Treba samo da me procitas od pocetka..
Dakle, ajmo polako... Od pocetka.
Gde si ti video da sam ja bilo sta zakljucio? Ne radim ja u ATP/u, tamo zakljucuju.
Ne citas sve sta sam napisao, vec me hvatas za jednu recenicu i opet ne citiras kako treba... Kakva je razlika izmedju onoga sto sam napisao, tenka i autobusa i ovoga sto si ti napisao? Znaci prvo mozemo da kazemo, kakav je to covek kojji ne zna koliko jedan autobs trosi a koliko jedan tenk, a posle sve ostalo :) Zar ne bi trebalo i tu da bude sumnjivo koliiko i na ceo tekst? 100 litara na 100 km? Ako oduzmes 100l - 45l dobices 65 l. Dakle ne skidaju 20-30 litara vec duplo a na nekim mestima i tri puta vise.

Ovu recenicu, za koju si me uhvatio i koja ti je toliko smsena, da si me citirao sve, znao bi da je sve smesno, ako nije zalosno. Poenta je da ATP-ov autobus trosi kao jedan tenk.
Namerno sam stavio relaciju Mramorak - Pancevo, jer sam dobio informaciju da su nekolicinu ljudi navatali kako kradu gorivo iz autobusa, bas na toj relaciji... I pored toga sto su ti isti uhvaceni, jos uvek se krade... Da li je taj autobus presao vise od 20-40 km, nije bitno. Bitno je da se na toj relaciji desila kradja.
 
Poslednja izmena:
20 km je put od Pančeva do Dolova, do Mramorka ima još 7-8 km. Moj tata se spasio jer putuje sa nekim ljudima iz Petrohemije, jer im se poklapaju smene, tj. stalno vozi neko od njih, pa ne ide više njihovim horor autobusima, bez grejanja, amortizera...

Ima na sajtu RTV pančeva, kako su reparirali, neki krš od autobusa, pa je sada kao nov. Ali kakvi god da su, jer ipak postoji alternativa, ovim taksistima, od kojih je redko ko normalan

Zato sam i napisao da su gori mnogi kombiji koji prevoze putnike. Mnogi ni nemaju dozvolu to da rade, pa rade. Nabacaju gomilu sedista i sve je skuceno. Najgore je pozadi.

A i za to si upravu, retki su ti normalni sa normalnim prevozom :)
 
Poslednja izmena:
I treba svi da voze,kakva prijava,kome???
Usluga im je do yaya,sto se tice ATPa.
Pre neki dan,relacija Rafinerija- Kotez II,po onome nevremenu,hladno jako,cekao 1,5 sat kod Crne Macke,kupljenu kartu overio u onaj okaceni "tefter" u busu,kontrolor mi pocepao svrata kartu,bus je bio praistorijski sa drvenim sedistima,duva na sve strane promaja,i uz sve to pokvario se na Sodari,gde smo morali izaci...
I tako ti ja pored placene karte i zamrznut izasao kao iz zamrzivaca,nastavio pesice do Koteza 2...
Ma najbolji su!!! :rotf::dash::besna::klap::ok:
 
I treba svi da voze,kakva prijava,kome???
Usluga im je do yaya,sto se tice ATPa.
Pre neki dan,relacija Rafinerija- Kotez II,po onome nevremenu,hladno jako,cekao 1,5 sat kod Crne Macke,kupljenu kartu overio u onaj okaceni "tefter" u busu,kontrolor mi pocepao svrata kartu,bus je bio praistorijski sa drvenim sedistima,duva na sve strane promaja,i uz sve to pokvario se na Sodari,gde smo morali izaci...
I tako ti ja pored placene karte i zamrznut izasao kao iz zamrzivaca,nastavio pesice do Koteza 2...
Ma najbolji su!!! :rotf::dash::besna::klap::ok:

:lol: :lol:
 
АТП је бушан ко сито.Краде га (нас,јер се из наших џепова дотира) ко како стигне.Нпр. лик из једног околног села,дугогодишњи возач АТП,краде на хиљаде литара дизела из буса који вози,јавно продаје нафту по селу и ником ништа.Општина дозволи комбистима да превозе путнике без икакве регулативе и контроле.Комбисти узму добар дио "колача" кукавном АТПу,а онда се неко сјети,након десетак година, да је то контрапродуктивно,јер комбисти плаћају паушално порез,при том АТП треба додатно "помагати" из општинског буџета,па "заводе ред".Резултат комбисти не возе док инспекције сачекују,АТП ионако не може организовати превоз јер нема довољан број возила или им се не исплати возити мали број путника,а рачун плаћа путник који се не може превести.
 
Pa moraju ljudi da oru njive :) šta se sve dešavalo u tom ATPu bolje da ništa ne pišem. Izmenjali su toliko direktora za zadnjih nekoliko godina i nisu ništa uspeli da urade da to preduzeće stave malo na noge. Ne znam kako je sada, ali prosečna potrošnja goriva na 100km je u ATP 2009. bila otprilike od 25 do čak 60 litara, kako znam za ovo ne pitajte me ništa. Da je samo potrošnja goriva bio problem, sad kako je već nisam u toku. A što se kombista tiče iskreno se nadam da će oni već jednom ući legalno u posao i da se konačno odvoje oni koji rade linijski i oni koji rade vanlinijski prevoz putnika, jer većina njih je obavljala linijski prevoz a bila registrovana za obavljanje ugovorenog prevoza.
 

Back
Top