Atlantida, mit ili realnost?

^MaX^

Obećava
Poruka
83
Sta je sa tako cesto spomenutijom civilizacijom koja je isceznula ne ostavivsi ni trega ni glasa a ni bilokakvih dokaza da je postojala. Cuveni Bermudski trougao, i njegove tajne. Misli se da je tamo isceznulo ostrvo Atlantide, iako kao sto vec rekoh nije dokazano. U raznim grckim i drugim epovima spominje se postojanje ove veoma napredne civilizacije. Po jednima, misli se da postoji veoma veliko magnetno polje na bermudima, po drugima to su velike kolicine vazduha koje se nalaze u dubini mora i koje kada izlaze na povrsinu sa sobom na dnu mora povlace sve brodove i objakte koje se nalaze u blizini... Ja licno nemam svoje misljenj o ovoj temi, zato sam i pokrenuo ovu temu. Bas me interesuju misli drugih...
 
То је по мени само мит,јер ни најјачи тектонски поремећај не може да потопи ни најмање острво а камо ли континент попут Атлантиде.Ово сам чуо на једној емисији.
 
Hmm, grad na osnovu cije je sudbine mozda nastao mit o Atlantidi je Helike, koji se nalazio na obali Korintskog zaliva... Helike, koji je vazio kao mjesto obozavanja boga mora Posejdona, nestao je nakon snaznog zemljotresa u starom vijeku, a potom ga je i more potopilo...
 
Samo jedna mala ispravka.Naime,Atlantidu nikako ne treba poistovecivati sa Bermudima,t.j.Bermudskim trouglom.
Atlantida ,legendarno ostrvo,je po predanju i legendi,pa i putopisima starih Helena,zapadno od Gibraltara i istocno od Azorskih ostrva.Tako kazu stari pisani opisi Atlantide.Logicno,postavlja se pitanje:Pa dobro,ako je tamo bilo,zasto ljudi do dana danasnjeg uz svu modernu tehnologiju nisu uspeli da dokazu gde je zaista Atlantida?Da je postojala,postojala je.Ima dokaza o cudnovatoj iscezloj civilaziciji koja je za ono doba bila mnogo naprednija od ostalih civilazacija.Pitanje jeste logicno,ali...
E to,ALI!
Mnogo je dokaza za postojanje jednog iscezlog kontinenta.Od amfora sa reljefima icrtezima,najmanje nalik na crteze pronalazene na starim Grckim amforama,niti na bilo kojim drugim predmetima iz tog doba.Naucnici su saglasni samo s jednim :ATLANTIDA je postojala.
Ne bih reko da nije mogla biti unistena u nekoj kataklizmi.Zasto?Zato sto su kontinenti kakvi su danas nastali u procesu velikih,ogromnih kataklizmi.Zar i Dinosaurusi nisu tako nestali?
I drugo se pitanje ovde namece,posto se u nekim neformalnim pisanjima o iscezlom kontinentu,Atlantidjani uvek(ili bar skoro uvek) pominju kao daleko najrazvijenija zajednica u ono vreme(ne mali broj naucnika ce Vam reci,pa i pisu o tome,da su Atlantidjani mogli da lete,imali kompjutere?!),dake,kako onda takva jedna nacija,sa takvim stepenom razvijenosti,nije mogla da predvidi i izbegne kataklizmu?Na ovo pitanje ja doduse imam svoj neki odgovor.Pa ni mi jos ne mozemo da utvrdimo tacnost,n.p.r.,razornog zemljotresa.Da mozemo,zar bi toliki ljudi i dan danas ginuli?
Nisam znao za taj sajt,ali cu ga sada i te kako pogledati.
Pozdrav......
 
Ovo je detalj iz jedne knjige koja je obradila pomenutu temu a koja se zove Mit ili stvarnost,postojale su cetiri civilizacije u to vreme Atlantida,Hiperboreja,Mu i Lemurija.Sve su bile u stalnom medjusobnom ratu i na kraju su ostale dve Atlantida i Mu,najjace,medjutim i one su unistile jedna drugu.Sve se to poklapa sa nekim cinjenicama i dokazima koje imamo i danas tj. sa cetiri rase koje postoje na Zemlji.
 
Postoji teorija po kojoj je Atlantida u stvari Amerika.Iako se cini
nemoguce prastanovnici Amerike imali su takve brodove kojima se mogao
preci Atlanski okean.Isto tako zanimljiva cinjenica je i da su u egipatskim mumijama
pronadjeni tragovi kokaina.Pitanje je odakle kokain kada on vodi poreklo iz Amerike :?:
 
Prema nekim najnovijim istrazivanjima smatra se da je Atlantida u stvari grcko ostrvo Krit.Poznato je da su stari Kricani imali razvijenu civilizaciju jos dok su ostali Grci ziveli u kamenom dobu.Tada su Kricani imali metalna orudja i oruzja,razvijenu arhitekturu,slikarstvo i vajarstvo.Imali su snaznu flotu kojom su odrzavali trgovinske odnose sa starim Egipcanima,Fenicanima,Jevrejima.
Najznacajniji spomenik iz ovog doba kritske istorije je palata kralja Minoja.Ovu drzavu unistila je invazija Grka sa kontinenta koji su tada prihvatili njihovu kulturu,i tako udarili temelj grckoj kulturi Starog veka.
Smatram da je onaj opis po kome je Atlantida zapadno od Gibraltara jos jedno grcko mesanje stvarnosti sa legendom.
 
ATLANTIDA JE USTVARI DANASNJI ANTARKTIK.SVI ZNAMO DA JE POSTOJALO JEDINSTVENO KOPNO (GONDVANA) OD KOJEG SU SE ODVOJILI KONTINENTI.SVI SPOMINJU EVROPU,AMERIKU,AZIJU,...,A NIKO SE NE OBAZIRE NA ANTARKTIK (OTKUD TO KOPNO TU I STA SE NALAZI POD TIM LEDOM?). TO MORA BITI ATLANTIDA.
 
Rados:
Postoji teorija po kojoj je Atlantida u stvari Amerika.Iako se cini
nemoguce prastanovnici Amerike imali su takve brodove kojima se mogao
preci Atlanski okean.Isto tako zanimljiva cinjenica je i da su u egipatskim mumijama
pronadjeni tragovi kokaina.Pitanje je odakle kokain kada on vodi poreklo iz Amerike :?:
ne verujem da je Amerika....nekako mi to cudno...ne znam zasto...
 
Neka je hvala Allahu Uzvisenom Koji nije Sebi uzeo dijete, neka je selam na posljednjeg Allahova Poslanika Muhammeda sallallahu alejhi we selem, kaoi na njegovu casnu porodicu i na njegove casne drugove, a zatim vas selamim islamskim,dzennetskim vjernickim pozdravom Esselamu alejkum _ Mir sa vama _ ili ko nije musliman_dobar da/vece/jutro.


Mislim da bi na ovoj temi poceli ozbiljno da se pozabavimo pricom o istini i laziMa, i to sa dokazima, jer ne treba da jedni druge vrijedjamo, ako bas ne znamo da se ponasamo bolje je i ostaviti ovaj forum

Musliman svaki vjeruje u Nebeske Knjige koje su objavljene prije Kur'ana a to su Tewrat (tora) objavljena Bozijem Poslaniku Musau allejhi selam-u, Zebur - objavljena Bozijem Poslaniku Davudu a.s, Indzil - biblija objavljena Bozijem Poslaniku Isau a.s , i posljednja Objava od Boga-Allaha je poslata svim narodima bez obzira na nacionalnost, rasu, porijeklo, jezik govora, boju koze itd, a to je Knjiga Sveta Bozija Kur'an - objavljena posljednjem pecetu svim poslanicima Muhammedu sallallahu alejhi we selam. Mi vjerujemo(muslimani) u sve ove Knjige, ali i vjerujemo u ono sto kaze Allah-Bog u Kur'anu da su ljudi izmjenili ove predhodne Knjige tako da danas ne mozemo ih drzati Svetim npr Biblija Toras itd, jer su izmjenjen i zamjenjene Bozije rijeci za ono sto malo vrijedi. Ove prijasnje Objave su poslate odredjenim ljudima, znaci ne svima, i njima je odredjen rok do kojeg su bile upotrebljive jer te Knjige Svete nisu za vrijeme do Sudnjeg dana, medjutim Kur'an je objavljen da bude do Sudnjeg dana i Kur'an potvrdjuje prijasnje objavljene Knjige, i u Kur'anu kaze Allah da su izmjenjene ostale objave. Znaci Islam je vjera za sve ljude bez obzira ...na ono sto sam vec gore naveo. Allah Subhanehu we te'ala kaze u Kur'anu: Innde dine indellahi-l-islam--Kod Allaha je samo vjera Islam priznata, sura Ali Imran, 9 ajet--Kur'an.
Toliko za sad, neka je hvala Allahu Uzvisenom i nekaj e selam-mir na Muhammeda saws, kao i ostale poslanike , Isaa(isusa), Musu(mojsija), Sulejmana(Shalomona), Ibrahima(abrahima) Adema....
Esselamu alejkum- mir sa vama, mir sa onima koji slijede pravi put i do sledeceg pisanja.
 
^MaX^:
Sta je sa tako cesto spomenutijom civilizacijom koja je isceznula ne ostavivsi ni trega ni glasa a ni bilokakvih dokaza da je postojala. Cuveni Bermudski trougao, i njegove tajne. Misli se da je tamo isceznulo ostrvo Atlantide, iako kao sto vec rekoh nije dokazano. U raznim grckim i drugim epovima spominje se postojanje ove veoma napredne civilizacije. Po jednima, misli se da postoji veoma veliko magnetno polje na bermudima, po drugima to su velike kolicine vazduha koje se nalaze u dubini mora i koje kada izlaze na povrsinu sa sobom na dnu mora povlace sve brodove i objakte koje se nalaze u blizini... Ja licno nemam svoje misljenj o ovoj temi, zato sam i pokrenuo ovu temu. Bas me interesuju misli drugih...
Ako hoces nesto vise da procitas o Atlantidi i o drugim nestalim civilizacijama pogledaj sajt www.bosnic.com
 
Moja teorija je da je neki narod sa razvijenom pomorskom tehnikom, najverovatnije Fenicani doplovili do Amerike, tacnije do civilizacija Inka Asteka i li Maja. (Poznato je da su oni prvi koji su po zahtevu jednog egipatskog faraona oplovili Afriku da bi dokazali da je ona u stvari kontinent sa svih strana oivicen moremi da na njoj nema vecih civilizacija od Egipatske, sto pokazuje koliko su bili sposobni kao moreplovci). Oni naravno nisu znali kako da predoce da su tamo astanjene razvijenim civilizacijama sa grandioznom argitekturom. Par stotina godina kasnije neko je pokusao da opet doplovi do "Atlantide" ali kako ovi prvi nisu ostavili (iz objektivnih razloga) podatke i hintove kako doci do tajanstvene zemlje, ovi su se otisnuli i kad su posle par meseci plovidbe ka Zapadu videli samo okean, uplasili su se i vratili, i mislili su da je Atlantida u medjuvremenu nestala. Posle se kroz vreme taj mit pojacavao i dostigao neslucene razmere......
 
mangas:
Neka je hvala Allahu Uzvisenom Koji nije Sebi uzeo dijete, neka je selam na posljednjeg Allahova Poslanika Muhammeda sallallahu alejhi we selem, kaoi na njegovu casnu porodicu i na njegove casne drugove, a zatim vas selamim islamskim,dzennetskim vjernickim pozdravom Esselamu alejkum _ Mir sa vama _ ili ko nije musliman_dobar da/vece/jutro.


Mislim da bi na ovoj temi poceli ozbiljno da se pozabavimo pricom o istini i laziMa, i to sa dokazima, jer ne treba da jedni druge vrijedjamo, ako bas ne znamo da se ponasamo bolje je i ostaviti ovaj forum

Musliman svaki vjeruje u Nebeske Knjige koje su objavljene prije Kur'ana a to su Tewrat (tora) objavljena Bozijem Poslaniku Musau allejhi selam-u, Zebur - objavljena Bozijem Poslaniku Davudu a.s, Indzil - biblija objavljena Bozijem Poslaniku Isau a.s , i posljednja Objava od Boga-Allaha je poslata svim narodima bez obzira na nacionalnost, rasu, porijeklo, jezik govora, boju koze itd, a to je Knjiga Sveta Bozija Kur'an - objavljena posljednjem pecetu svim poslanicima Muhammedu sallallahu alejhi we selam. Mi vjerujemo(muslimani) u sve ove Knjige, ali i vjerujemo u ono sto kaze Allah-Bog u Kur'anu da su ljudi izmjenili ove predhodne Knjige tako da danas ne mozemo ih drzati Svetim npr Biblija Toras itd, jer su izmjenjen i zamjenjene Bozije rijeci za ono sto malo vrijedi. Ove prijasnje Objave su poslate odredjenim ljudima, znaci ne svima, i njima je odredjen rok do kojeg su bile upotrebljive jer te Knjige Svete nisu za vrijeme do Sudnjeg dana, medjutim Kur'an je objavljen da bude do Sudnjeg dana i Kur'an potvrdjuje prijasnje objavljene Knjige, i u Kur'anu kaze Allah da su izmjenjene ostale objave. Znaci Islam je vjera za sve ljude bez obzira ...na ono sto sam vec gore naveo. Allah Subhanehu we te'ala kaze u Kur'anu: Innde dine indellahi-l-islam--Kod Allaha je samo vjera Islam priznata, sura Ali Imran, 9 ajet--Kur'an.
Toliko za sad, neka je hvala Allahu Uzvisenom i nekaj e selam-mir na Muhammeda saws, kao i ostale poslanike , Isaa(isusa), Musu(mojsija), Sulejmana(Shalomona), Ibrahima(abrahima) Adema....
Esselamu alejkum- mir sa vama, mir sa onima koji slijede pravi put i do sledeceg pisanja.
ne vidim vezu sa atlantidom???
 
Pitanje Atlantide ima veoma jednostavno polaziste.Postoji samo 1 pisani dokaz o njenom postojanju koji se uzima kao koliko-toliko verodostojan.Platon je opisao Atlantidu kao
stvarnu drzavu koja je postojala,u svoja 2 cuvena diajloga nazvana po Pitagorejcu Timeju i Platonovom ujaku Kritiji.Razgovor je vodjen u vreme svecanosti posvecenih Tracanskoj boginji Bandis(Dijana)u Pireju a pricu o Atlantidi je ispricao Kritija.Njemu je prica prenesena kroz 4 generacije od njegovog pradede Dropida kome su ostale zabeleske cuvenog Solona,ciji je bio licni prijatelj.Solon je pricu zabelezio dok je bio u poseti Egiptu kod nekog svestenika u hramu u Saisu gde je bila ispisna na kamenim tablicama.
Platonovi savremenici,od Aristotela na dalje smatrali su da je pricu Platon izmislio da podrzi svoje politicke teorije.
 

Back
Top