Quantcast

Atlantida, mit ili realnost?

Moračanin

Veoma poznat
Poruka
11.435
ma kakva crna atlantida,to je Platon pisao roman,i to politicki obojen...da pravi parodiju na politicku situaciju u zemlji
a meni je najjaci deo,da su atlantidjane...na tom famoznom nivou,intelektualnom i duhovnom,nalupali Atinjani,i odbranili mediteran.....kako to da niko od Atinjana to nije zapisao...i od kad postoje Atinjani,kad se niko zivi neseca kad je potonula Atlantida
Obican jeftini politicki panflet

Tako je.
Natucanja, da je tamo zbog narastanja nivoa mora potonuo jedan cijeli kontinent zapadno od Gibrartara je laž.
Danas na Google Earth vidimo, da je tamo more duboko od 3000-5000m i tamo nema govora o nekom potapanju.

ljuta_mamba

Iskusan
Poruka
6.762
Зар није Атлантида уствари Санторини (Тера), а атландиђани уствари минојци.

to je vec vrlo moguce...santorini jeste potonuo,ceo taj deo je explodirao,a dim se video do egipta...po meni,mrtva trka izmedju krita i kritjanske kulture i santorini arhipelaga i minojaca
tu vec ima logike,da su ih mozda razbili atinjani,jer su blizu....mada,po meni,on je namerno pisao o drustvu koje je u utpiji,praveci provokaciju na Atinsku politiku...nesto kao Danga Radoja domaovica,koji je pisao o izmisljenoj zemlji,zapravo misleci na Srbiju i njenu slepacku vlast (kako onda tako i sad)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.