Athlon 64 3500+ VS Celeron D352

reciklaza

Primećen član
Poruka
926
Imam plocu: MSI K9N Neo V3 AM2 i procesor Athlon 64 3500+ .Hteo bih da menja ovo za neki plocu i intelov procesor.Posto sam finansijski trenutno slab hteo bih da uzmem "Intel Celeron D 352 3.2GHz Box 64-bit 512KB 65nm"(privremeno-dok ne skupim kintu za Core2Duo) i plocu "Asus P5KC".
Zanima me kakav je ovaj procesor za igre?
Takodje mi recite kakva je ova ploca ili mi predlozite neku drugu "overclock" plocu(sto podrzava Celeron D,Core2Duo i Core2Quad) do 100e.
 
Imam istu plocu kao ti i Athlon 64x2 4200 dual core, ovo ti toplo preporucujem iz razloga
sto ti je to izvanredna kombinacija. Uz grficku GeForce 8600 GT i 1 GB RAM-a rade sve igre bez overkloka i u najvisim grfickim prfomansama.Prodaj Athlon 64 3500+ kupi neki od procesora iz serije Athlon 64x2.Ako imas para mozes da fantaziras do milje volje. Inace Intel Celeron uzmi ako hoces da se bavis kucanjem teksta, P4 OKEY( koliko para toliko muzike).
Rasprava AMD ili Intel je mnogo glupava iz razloga sto su to procesori vrhunske tehnologije, ali zavisi cime se bavis, tako da ti niko ne nabija neke komlekse AMD-Intel.
E sada ti odlici sam !
 
zasto ne uzmes AMD Athlon X2 7850 Black Edition, Dual Core (2,80GHz), 2x512KB + 2MB, BOX (Socket AM2+)
on ti je samo 5000dinara a mozes da ga klokujes koliko hoces(zavisi kakav mu kuler uzmes) jer je otkljucan xD on je cak bolji klokovan on nekih Phenom X3 procesora
 
Evo ovako:
Imam Gigagyte matichnu za socket 939 zoanka je : GA-K8NF-9
Ova ploca podrzava do Athlon 64x2 4800+(Toledo) procesora.
http://tw2005.giga-byte.com/Motherb...rtList/CPUSupportList_GA-K8NF-9 (Rev 1.x).htm
Sve ostale opcije mogu odmah da zaboravim i to znam.
Imam neku slabu konfiguraciju, ali zelim da malko unapredim procesor koji je pored 8600GT i 1.5Gb memorije, ocigledno usko grlo racunara.
Opet nisi shvatio suštinu.
A suština je da jeste ploča podržava te procesore , međutim ti procesori nikada nisu ušli u neku masovniju proizvodnju i prodaju , oni su postojali jedno jako kratko vreme jer je AMD prešao veoma brzo na AM2 slot , a danas ih je skoro nemoguće nabaviti , imaš slabije varijante za s939 slot na pc berzi ali AMD 64x2 4800 teško da ćeš pronaći , jer ko to ima taj to ne prodaje garantovano.
 

Back
Top