Quantcast

athlon 2000ghz PROBLEM!!!

petar011

Početnik
Poruka
30
kupio sam procesor amd athlon soccet a na 2 ghz, ali on mi pokazuje da radi na 1.25 ghz. kada upalim komp. dok se dize sistem u oznaci za procesor stoji da je to athlon na 1.25 ghz. u cemu je problem???

p.s. da li smem da ga overklokujem u biosu??

Tzar

Veoma poznat
Poruka
13.383
petar011:
kupio sam procesor amd athlon soccet a na 2 ghz, ali on mi pokazuje da radi na 1.25 ghz. kada upalim komp. dok se dize sistem u oznaci za procesor stoji da je to athlon na 1.25 ghz. u cemu je problem???

p.s. da li smem da ga overklokujem u biosu??
Promeni brzinu FSB-a za procesor sa 100 na 133. Množilac treba da bude 12,5.

Profesionalac

Zainteresovan član
Poruka
318
Ljudi nemojte da se i ova tema pretvori u AMD vs. Intel prepucavanje... Kakav crni ekvivalent Intelovim procesorima... To PR oznacavanje je uvedeno sa pojavom Athlona XP i oznacava na kom taktu bi bilo potrebno da radi stari Athlon (kad bi postojao) da bi imao, da kazem, istu efikasnost kao njegov stariji brat Athlon XP...

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.672
a po tebi amd na 1.7 radi isto kao intel na 2? :)
daj molim te.
Ja sam do pre 3 godine bio ljubitelj amd-a (tad sam imao K62 na 400) i kad sam hteo da predjem na athlon kod dva ortaka sam izvrsio benchmark.
Jedan je imao tadasnji celeron 1.2 overklokovan na 1.6 a drugi je imao athlona 1.6. (nije overklokovan)
Celeron je ubio u pojam athlona po svim benchmark testovima. (a da ne spominjem da je bio i jefiniji u tom trenutku)
Napominjem da su im konfiguracije bile skoro identiicne sto se tice kvaliteta i vrednosti u ostalim parametrima.
Ja sam tada uzeo tualatin na 1.7 i druga sa athlonom 1.6 sam presisao mnogostruko.
Od tada se samo intel nalazi u mom racunaru.
Kao to neko rece ranije. Ovo ne treba da se pretvori u raspravu intel ili amd ali ne mozes ni da kazes da je amd 1.7 ekvivalent intelu na 2 (pa cak ni osakacenom celeronu)

Profimare

Elita
Poruka
22.281
tab503:
a po tebi amd na 1.7 radi isto kao intel na 2? :)
daj molim te.
Ja sam do pre 3 godine bio ljubitelj amd-a (tad sam imao K62 na 400) i kad sam hteo da predjem na athlon kod dva ortaka sam izvrsio benchmark.
Jedan je imao tadasnji celeron 1.2 overklokovan na 1.6 a drugi je imao athlona 1.6. (nije overklokovan)
Celeron je ubio u pojam athlona po svim benchmark testovima. (a da ne spominjem da je bio i jefiniji u tom trenutku)
Napominjem da su im konfiguracije bile skoro identiicne sto se tice kvaliteta i vrednosti u ostalim parametrima.
Ja sam tada uzeo tualatin na 1.7 i druga sa athlonom 1.6 sam presisao mnogostruko.
Od tada se samo intel nalazi u mom racunaru.
Kao to neko rece ranije. Ovo ne treba da se pretvori u raspravu intel ili amd ali ne mozes ni da kazes da je amd 1.7 ekvivalent intelu na 2 (pa cak ni osakacenom celeronu)
Ajde evo zanimljivosti radi... Koji ti intel imas sad? Reci mi rezultate u nekom benchmarku npr. sisoftsandra cpu test, pa cu ti ja reci moje rezultate pa da vidimo ;)

juznivetar

Ističe se
Poruka
2.045
Si-Software Banchmark. CPU aritmeticki bencmark(2) i Multi-media(2) bencmark:

Procesor/GHz: AMD Athlon 2000+/1.67GHz | Intel 2GHz | Intel 1.7GHz
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dhrystone: 6271 | 5336 | 4536
Whetstone: 2547 | 2620 | 2227

Integer: 9911 | 7945 | 6753
floating points: 9911 | 9900 | 8415

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.672
Ovako stoje stvari.
Athlon 3200+ (2.4GHz)

dhrystone 9142
whetstone 3482 MFLOPS
Intege 20838
FloatingPoint x4 22089

Celeron 2.4 (moji rezultati) (znaci govorim o celeronu ne o punom P4 procesoru)

dhrystone 6561
whetstone 1704/2951 MFLOPS
Integer 14723
FloatingPoint x4 17368

A ako uzmes u obzir da athlon 3200+ kosta oko 175€ a celeron 2.4 oko 60€ izvuci sam zakljucak sta je bolje.
Razlika je uzasno mala za tu razliku u ceni a realno 3200 je i noviji procesor (pogotovo sto po tebi on je ekvibvalent pentiumu na 3.2)

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.672
Sucur:
Da, AMD 2000+ (koji radi na 1.7Ghz) je ekvivalentan 2GHz Intelu.
Pogledaj razne banchmark testove.
Kom intelu?
Celeronu ili punoj cetvorki???
U tome i jeste trgovacka manipulacija. Oni daju ekvivalent prema celeronu a ne prema punoj cetvorci, i ljudi se tako navuku a nemaju pojma koliko velika je razlika izmedju celerona i cistog P4 procesora.

Profimare

Elita
Poruka
22.281
Ja lepo kazem dajte rezultate svog procesora u nekom testu... i zavrsicemo diskusiju vrlo brzo...
A razlika imedju pune cetvorke i celerona je samo u kesu... Celeron ima 256kb
Ja naravno pricam o punoj cetvorci i amd barton procesoru a ne o sempronu ili necemu slicnom ;)

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.672
POP Mare:
...
A razlika imedju pune cetvorke i celerona je samo u kesu... Celeron ima 256kb
Nije tacno
Sto se tice kesa cak da je i samo to razlika to puuuno znaci u performansama ali ajmo redom
Razlika u cach-u je da pun pentium ima 4 puta veci kes (oba imaju level2) nego celeron.
sto setice clock speed-a pun pentium ide i 60% brze nego adekvatan celeron
Sro se tice buss speed-a ide i do 30% brze nego celeron.
Realno pa ne bi bio 100€ skuplji da nije mnooogo bolji.

Profimare

Elita
Poruka
22.281
tab503:
Nije tacno
Sto se tice kesa cak da je i samo to razlika to puuuno znaci u performansama ali ajmo redom
Razlika u cach-u je da pun pentium ima 4 puta veci kes (oba imaju level2) nego celeron.
sto setice clock speed-a pun pentium ide i 60% brze nego adekvatan celeron
Sro se tice buss speed-a ide i do 30% brze nego celeron.
Realno pa ne bi bio 100€ skuplji da nije mnooogo bolji.
Da se ne bih zamarao objasnjavajuci o intelu, jer me intel bas i ne zanima(zakomplikovao je sebi zivot na 2) evo link pa uporedjujte razlike ;)
http://www.tomshardware.com/cpu/20041221/images/cpu_table_intel.gif

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.