Ateisti pitaju vernike

Био бих задовољан пар година док компјутер не застари, онда бих га бацио у ђубре и купио нови. Али у твојој метафори нема бацања у ђубре, осуђен си да вечито радиш на старој крнтији која се не квари.

УЖАС.

Mozda si slucajno omasio , jer pise ovako :

Za tebe , iz sveta PC - ija , recimo ovako nekako : ti imas PC makinu koja se ne kvari i koja je vrh ; a neki "koji nisu bili dobri" - ne ..
Da li bi bio zadovoljan ili ne , u toj i takvoj situaciji ...?

"uzas" ili "bruka od vrh masine" , svejedno jedno je , medjutim to je replika na ovu tvoju poruku o "vecnom podnev" :
https://forum.krstarica.com/showthr...ju-vernike?p=36677841&viewfull=1#post36677841

Objasni mi to večno podne, kako to funkcioniše?


https://forum.krstarica.com/showthr...ernike?p=36681131&viewfull=1#post36681131...:)
 
Mozda si slucajno omasio , jer pise ovako :
Ne znam da li znaš kako funkcioniše sistem sa kompjuterima, ali nijedan kompjuter ne može da bude dobar više od par godina. Posle 68 hiljada milijardi godina, svaki kompjuter postaje krntija, čak i da se ne pokvari.

Isto tako i čovek postaje očajan nakon par hiljada miljardi triliona godina, a to je tek sam početak smaranja u raju. (barem u onoj bajci koju vi zamišljate i koja se, na svu sreću, neće nikada obistiniti)
 
Ne znam da li znaš kako funkcioniše sistem sa kompjuterima, ali nijedan kompjuter ne može da bude dobar više od par godina. Posle 68 hiljada milijardi godina, svaki kompjuter postaje krntija, čak i da se ne pokvari.

Isto tako i čovek postaje očajan nakon par hiljada miljardi triliona godina, a to je tek sam početak smaranja u raju. (barem u onoj bajci koju vi zamišljate i koja se, na svu sreću, neće nikada obistiniti)

PC je u ovoj situaciji koriscen kao hiperbola i ne predstavlja poentu tog dela price , a sto se tice "ocajavanja" , pretpostavka je da je i to individualno i da je stvar "individualnog praga tolerancije na stresne situacije" ...

Kao i skoro sve iz diskusija po pitanju religijskih osecanja , zelja , stremljenja ...

Nekako kao da sam licno blizi onom :

"Zivi i pusti i druge da zive "...

Posebno ako me ne ugrozavaju ...:)
 
TKO JE TVOJ BOG ???
==============================

Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!
===========================================

Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------------------

Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………
 
Svaki ateista moze pitati vernika sta ga interesuje, naravno bez sprdnje. Vidim da ostali ateisti kao i ja upadamo na razne teme postavljajuci razna pitanja.

Evo pitanje br: 1

Mene zanima sledece, posto vi vernici ste ubedjeni u postojanje boga i ispostavi se da ste u pravu, a RECIMO dolazi sudnji dan da li ce BOG kazniti ateistu samo zato sto nije verovao u njegovo postojanje iako ateista nije ucinio nikavo zlo za svog zivota osim sto nije priznao boga?

Ja verujem u bogove i boginje. Ja sam politeista. Tako da nije sve crno belo. Za mene su bogovi i boginje personifikacije sile prirode
koje su nas stvorile.
 
TKO JE TVOJ BOG ???
==============================

Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!
===========================================

Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------------------

Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………
interesantno je to sa biblijskim bozijim imenima, zapravo titulama, zapravo svojstvima, definicijama, jel kako se definise Bog
a kada neko insistira na imenu, interesantno je i odakle je to, zasto umesto jednog imena imamo toliko razlicitih bozijih imena u bibliji, je l' znate?

a zasto bi ti da znas bozije ime, u koje svrhe, zasto ti treba Njegovo ime, zasto ti treba ime ONOG KOJI JESTE? jer, ako ti treba u pogresne svrhe, onda dobijes ime nekog laznog boga - npr. ja ti dam Njegovo ime, a ti hulis - onda je bolje da ti ne dam ime Bozije, a to je samo jedan primer HULA, ima jos primera, ali ni njih ti ne dam, jer ti ne znas zasto pitas za Bozije ime. Da cujem, zasto?
P.S. Ne dam ti ni moje ime, a kamoli Bozije.
 
Poslednja izmena:
Koliko neznanje sazeto na malom prostoru. Bog naredjuje "..... i nemoj imati drugih bogova osim mene." On je samo za Jevreje jedan bog, a i drugi narodi su imali svoje bogove. Doduse, sto se mene tice, nema bogova, oni su izmisljeni i vernici zive u iluzijama. Takodje, iluzija je da postoje,tzv. bog sin i bog sveti duh. Bozijeg sina je izmislio imperator Konstantin Veliki na Prvom nikejskom saboru.Popovi su odlucili da jevrejski mesija dobije bozansku prirodu. Ovo govoori koliko je popovima lako zaludjivati lakovernu pastvu koju nemilosrdno "sisaju".
Svi onda žive u iluziji. Recimo ti za sebe smatraš da si pametan
 
Ljudi mene sledeca stvar zanima, prvi prorok i to pre Krista je bio ili treba da bude Mojsije (Mojzes).
Velika vecina, tj. postoji konsenzus da Mojzes nije povjesna licnost. Ipak ostavljaju mogucnost
da je postojala Mojzes-lajk licnost koja je recimo grupu od 10-15 Zidova povela negde,a npr. nije nadjena u camcu i da su je odgajali faraoni,niti je povela ceo narod
ili sasvim druga licnost koja je nadjena u camcu a odgajali su je faraoni,ali zato nije povela sa sobom u spasenje 10-15 Zidova.
Ako Mojzes nije postojao, onda cela prica sa Isusom i kasnije Muhamedom pada jer se oni vezuju za Mojzesa ako me razumete
 
:)

Nista se ne sekiricaj i Vasilije Veliki je rekao :
"Ako nema tridnevnog Vaskrsenja , uzalud nam vera nasa ..." ...
Tako da verujucima ostaje i dalje da veruju , a nekim drugima da istrazuju naucna dostignuca ...
Na volju je svakom sta ce i gde ce i kojem ce "carstvu da se privoli"...:)
 
:)
Ma odkako mi je to sa Mojzesom palo na pamet ne mogu da spavam od brige :lol:
Ostali delovi Biblije i dinosauri i Eva i Steva sa Nojine arke,i sama Nojina arka moze da se kaze da je to slikovito ne bukvalno receno,msm metaforicno,ali za Mojzesa nije metaforicno u smislu njegovog obitavanja.
Ako cemo tako ne treba da osporavamo niti da ispravljamo druge da je njihovo verovanje pogresno...
 

Back
Top