Ateisti pitaju vernike

Hrišćanin smatraju da ljudima Bog omogućava da dođu do novih saznanja. Ako je to tako, mene intersuje da li neko zna zašto to Bog radi selektivno? Naime, pre desetak godina je veći deo hrišćana zvanično priznao Teoriju evolucije, a preko Finalističke teorije se odrekao Šestodneva. Zašto i pravoslavcima nije dozvolio da dođu do istog saznanja?
 
Hrišćanin smatraju da ljudima Bog omogućava da dođu do novih saznanja. Ako je to tako, mene intersuje da li neko zna zašto to Bog radi selektivno? Naime, pre desetak godina je veći deo hrišćana zvanično priznao Teoriju evolucije, a preko Finalističke teorije se odrekao Šestodneva. Zašto i pravoslavcima nije dozvolio da dođu do istog saznanja?
Na ovo će ti verovatno odgovriti kakav potkovani vernik (ne faleć mu vjere ni potkova :mrgreen:). Ja bih samo napomenuo da ne znam zašto je tako to što pitaš, ali mi se ovde ponekad čini da je celo pravoslavlje ili bar setosavlje zasnovano na ideji da... čovek nije nastao od majmuna. :lol:
 
Hrišćanin smatraju da ljudima Bog omogućava da dođu do novih saznanja. Ako je to tako, mene intersuje da li neko zna zašto to Bog radi selektivno? Naime, pre desetak godina je veći deo hrišćana zvanično priznao Teoriju evolucije, a preko Finalističke teorije se odrekao Šestodneva. Zašto i pravoslavcima nije dozvolio da dođu do istog saznanja?

Ovako...
Hrišćanin poštuje svojih 10 zapovesti. Kada živi po njima on je pošten. Ako je pošten svi će hteti da rade sa njim jer znaju da je pošten i da neće nikog da prvari i tako će pravi hrišćani uvek imati posla.

Niko se nije odrekao šestodnevlja!
Šta je dan? Vreme koje jedna planeta potroši da obiđe oko svoje osa. O kojoj planeti je reč? Ne znamo tako da teorija živi i dalje!

Inače koji je to veći deo hrišćana ''odrekao'', koliko ja znam zvanični Vatika (milijarda hrišćana) se nije odrekao toga. SAD nije svet to ako je nešto uradila većina heretika iz SAD-a neznači da je to većina hrišćana.
 
Ovako...
Hrišćanin poštuje svojih 10 zapovesti. Kada živi po njima on je pošten. Ako je pošten svi će hteti da rade sa njim jer znaju da je pošten i da neće nikog da prvari i tako će pravi hrišćani uvek imati posla.

Niko se nije odrekao šestodnevlja!
Šta je dan? Vreme koje jedna planeta potroši da obiđe oko svoje osa. O kojoj planeti je reč? Ne znamo tako da teorija živi i dalje!

Inače koji je to veći deo hrišćana ''odrekao'', koliko ja znam zvanični Vatika (milijarda hrišćana) se nije odrekao toga. SAD nije svet to ako je nešto uradila većina heretika iz SAD-a neznači da je to većina hrišćana.
Priznajući TE zvanični Vatikan se odrekao Šestodneva. A nađi negde i pogledaj kako su u Finalističkoj teoriji opravdali Šestodnev. Ono iznad što si napisao neću ni da komentarišem.
 
Sta mislite vernici i ateisti o ovoj pesmi Marchela.

Radi se u pesmi u kojoj Djavo prica sa Bogom.Djavo pridikuje Bogu dok u delu pesme Bog mu odgovara. Poslusajte pesmu do kraja nije na odmet. Meni je jako realna.

 
Poslednja izmena:
Sta mislite vernici i ateisti o ovoj pesmi Marchela.

Radi se u pesmi u kojoj Djavo prica sa Bogom.Djavo pridikuje Bogu dok u delu pesme Bog mu odgovara. Poslusajte pesmu do kraja nije na odmet. Meni je jako realna.


Zaista, kao da sam satana govori. Ruga se Bogu i svaljuje svu krivicu na ljude. Zeli da ljude prikaze kao zle, mada zna da je Bog coveka stvorio kao dobrog, po svome liku. Zato on i mrzi coveka svom snagom i pokusava da ga unisti. Hocu reci, ako mrzi Boga i smatra Ga za svog protivnika, onda mora da mrzi i coveka koji predstavlja krunu Bozijeg stvaranja.

A Bog sam kaze coveku: "Bez mene ne mozete ciniti nista." Misleci - nista dobro. Samo uz Boziju pomoc covek se moze osloboditi greha, nikako drugacije,jer je previse slab.
 
Zaista, kao da sam satana govori. Ruga se Bogu i svaljuje svu krivicu na ljude. Zeli da ljude prikaze kao zle, mada zna da je Bog coveka stvorio kao dobrog, po svome liku. Zato on i mrzi coveka svom snagom i pokusava da ga unisti. Hocu reci, ako mrzi Boga i smatra Ga za svog protivnika, onda mora da mrzi i coveka koji predstavlja krunu Bozijeg stvaranja.

A Bog sam kaze coveku: "Bez mene ne mozete ciniti nista." Misleci - nista dobro. Samo uz Boziju pomoc covek se moze osloboditi greha, nikako drugacije,jer je previse slab.

Nesto ne vidim u ovoj pesmi odnosno tekstu da se djavo ruga bogu. On kaze da su ljudi od postanka zli, sebicni, licemeriitd.... I on pita boga sta ce im on Djavo kad zlo vec cine ljudi.



Deo pesme Djavola odgovoru Bogu.
Ma daj ucuti gadim se pokreti naivnih, jadnice,
mene si prognao a njih voleo, samo ih gledaj
samo ih gledaj jednom u pakao, ja nista tu nisam ni takao
ne prastas ti jer ne znaju sta cine nego jer ne znas sta da cinis
sve sto umes je da slinis za njihovim laznim izvini.
Vaznim te cini sto te stvorove samo mazis i pizdis
jer duboko u sebi znas da treba da ih zgazis i slistis
priznaj to sebi nikad te nisi voleli, nikad iskusenju odoleli
samo sebicni porivi, u njihova usta stavljaju molitvu
kakvo kajanje, njihivo kajanje samo je tvoje mastanje
priznaj njihovi sveci su meci, njihova ikona je prihod
pa je slika ishod samo sarada nistavna.


Onda odgovara djavo dalje u pesmi bogu.

Na kraju bacanje novcica, glava ili sveto pismo
i tek tada ti se vrate kad nemaju drugi izbor
inace im samo smetaju tvoje zapovesti sa vrha
najradije bi mi oteli trozubac i proboli ti prsa
njima je sve zdravo za gotovo, tek kada je gotovo kazu ti zdravo,
a tebi to nije pravo pa kazes da kriv je djavo,
priznaj to sebi, sta je sad to, suza u ocima,
jadni pateticni



Na kraju pesme
ne hrli ka meni rukama nisam ti ja uteha
mrzim te koliko i oni sam si u mukama
ali barem imam skrupula da ti kazem sve to u lice
povuci osigurac, ubij ubice,
ubij ubice, prokletnice ubij ubice
 
Nesto ne vidim u ovoj pesmi odnosno tekstu da se djavo ruga bogu. On kaze da su ljudi od postanka zli, sebicni, licemeriitd.... I on pita boga sta ce im on Djavo kad zlo vec cine ljudi.



Deo pesme Djavola odgovoru Bogu.
Ma daj ucuti gadim se pokreti naivnih, jadnice,
mene si prognao a njih voleo, samo ih gledaj
samo ih gledaj jednom u pakao, ja nista tu nisam ni takao
...

Onda odgovara djavo dalje u pesmi bogu.

Na kraju bacanje novcica, glava ili sveto pismo
i tek tada ti se vrate kad nemaju drugi izbor
i...



Na kraju pesme
ne hrli ka meni rukama nisam ti ja uteha
mrzim te koliko i oni sam si u mukama
....
Autor je, ocigledo, prevejani mizantrop.
 
Vojnici bez oružja i oficiri bez komande

Posted on 01.08.2013. by UO Ateisti Srbije


“Vojni sveštenici – oficiri, neće nositi i upotrebljavati oružje, niti će moći da komanduju.”

Vojnici bez oružja i oficiri bez komande – logično, zar ne?

“Pukovnik Milan Aksić istakao je da Vojska Srbije dobija oficire verske službe, ostvarujući tako ustavno pravo pripadnika naše vojske na slobodu veroispovesti.”

Pukovnik Milan Aksić je zaboravio da objasni na koji način je pripadnicima naše vojske bilo uskraćeno pravo na slobodu veroispovesti. Pukovnik Milan Aksić je dodatno zaboravio da objasni zašto dozvola pripadnicima naše vojske da odu u obližnji hram, kojih ima bukvalno na svakom ćošku i čiji broj i dalje raste neverovatnom brzinom, ne bi bilo dovoljno za ostvarivanje ustavnog prava na slobodu veroispovesti. Pukovnik Milan Aksić je, naravno, zaboravio da objasni zašto je neophodno kršiti član 11. Ustava Republike Srbije da bi se ostvarilo već postojeće ustavno pravo pripadnika naše vojske na slobodu veroispovesti.
Sve u svemu, dobrodošli u Srbiju. Zemlju gde je i sam Ustav u kontradikciji sam sa sobom (članovi 7. i 11.) pa zbog toga nije ni čudno što ga ni sama država ne poštuje, sve u cilju ulizivanja zatucanom, neobrazovanom, nazadnom većinskom delu biračkog tela.

Ustav Republike Srbije, član 11:
– Republika Srbija je svetovna država.
– Crkve i verske zajednice su odvojene od države.
– Nijedna religija ne može se uspostaviti kao državna ili obavezna.

Umesto objašnjavanja zbog čega je uvođenje sveštenika na platni spisak države, dakle na teret svih građana, bezobrazno neustavno, iskoristiću ovu priliku da pomognem državi predlogom koji će oni verovatno smatrati produktivnim.
◾Obrazovni sistem je dobio veronauku. – Neustavno uništen, sređeno.
◾Univerzitet u Beogradu je dobio Bogoslovski fakultet. – Neustavno uništen, sređeno.
◾Vojska Srbije je dobila vojne sveštenike. – Neustavno uništena, sređeno.
◾Svi gradovi, opštine i sve druge državne institucije imaju svoju slavu. – Neustavno uništeni, sređeno.
◾Vojska, policija, gradsko saobraćano preduzeće, svi imaju svoju slavu. – Neustavno uništeni, sređeno.
◾Državni službenici redovno traže savet sveštenika za državne poslove. – Neustavno, sređeno.
◾Državne bolnice redovno na državnom zemljištu grade kapele. – Neustavno uništene, sređeno.
◾Ministarstvo zdravlja ne može da organizuje kongres bez blagoslova. – Neustavno uništeno, sređeno.
◾Gradovi i opštine grade krstače na državnom zemljištu. – Neustavno, sređeno.
◾Himna svih građana je najobičnija molitva nekakvom bogu. – Neustavno uništena, sređeno.
◾Grb sekularne republike sa monarhijskom krunom. – Neustavno uništen, sređeno.
◾SPC nije obavezna da poštuje zakon o zaštiti informacija. – Neustavno, sređeno.
◾SPC sveštenici dobijaju penziju iz budžeta, na teret svih građana. – Neustavno, sređeno.
◾Ministarstvo vera. – Neustavno, sređeno.

Postoji mogućnost da sam nešto i zaboravio. Ali na svu sreću vidim dovoljno prostora za napredovanje!

Nedostaju nam sveštenici u obdaništima, indoktrinacija najbolje funkcionište od malih nogu. Zbog toga predlažem i sveštenike u ginekološko akušerskim klinikama, da šapući nabreklim stomacima, što je sigurno sigurno je.

Nakon toga, preostaje još samo da svaka samoposluga, kiosk, taksi vozilo, javno, a bogami i privatno, preduzeće, zgrada sa više od 4 sprata, park a obavezno i apoteka dobiju po svog redovnog popa, pravoslavnog naravno, da građani mogu da “ostvare tako ustavno pravo na slobodu veroispovesti”.

Predrag Stojadinović
Potpredsednik Udruženja građana “Ateisti Srbije”
Protiv dogmi i neznanja!
http://ateisti.com
http://ateisti.com/vojnici-bez-oruzja-i-oficiri-bez-komande/
......
 
:hahaha:

Njih nekoliko procenata hoce da gospodari sa ostalih 97%. Nece da moze.
Dokaz da podrzavas masovna ubistva i patnje nevinih ljudi. Izvitoperena savest. Samo zlobni, nehumani i indoktirnirani umovi mogu da opravdavaju angazovanje popova bilo koje religije u organizacije koje se pripremaju za buduca masovna ubijanja i razaranja, a to je vojska. I ti propovdeda mormonluk, jednu od brojnih hriscanskih religije koje zastupaju i pravdaju masovno ubijanja i genocid nehricanima. Ti iskazujes visok stepen mrznje i nimalo se ne razlikujes od tvog hrisanskog sagovornika truckera koji se hvali sa magarecim 32 cm. Sramota i bruka za obicnog coveka. Zar srpska majka moze da odneguje takvu cerku, serpent u svojim nedrima.?
 

Back
Top