Quantcast

Ateisti pitaju vernike

Jestira

Ističe se
Poruka
2.268
Tako se upetljate kao pile u kucinu kada pokusate da branite ono sto se ne da braniti..
nisam se ja upetljala nego ti ne razumeš
Onom mucenom Jevrejinu je upravo pomogao covek sa kojim nije delio "istu ideologiju"..
samarićanin je bio milosrdan(imao je Hrista u sebi) a kakvu religijsku formu je on ispovedao je manje bitno
A pripadnici njegovog naroda su ladno prosli pored polumrtvog sunarodnika. Po tvojoj logici, oni su trebali da budu njegovi bliznji. Kao sto vidis, nisu.
tačno oni nisu bili njegovi bližnji jer nisu imali Hrista u sebi,to što su bili pripadnici istog naroda ništa ne znači
da li će tebi pre biti bližnji neki pripadnik tvoga naroda koji zažmuri na tvoju nevolju i prođe pored tebe ili neki nemac ili francuz koji pomogne tebi ili tvojoj porodici kada si u nevolji?

Mogao je i Samaricanin da kaze: "ne tice se mene ovaj Jevrejin, neka mu neko njegov pomogne". A ipak se smilovao i pomogao tudjinu. E, vidis, to su finese koje vi necete nikad razumeti.

to je ono što ja pokušavam da ti objasnim ali ti nećeš da shvatiš

Jestira

Ističe se
Poruka
2.268
A ta ideologija je verovatno isto religiozno učenje iste verske denominacije...zar ne...
a ostalima...daleko im lepa kuća....

učenja i denominacije su manje bitni važno je šta čovek nosi u sebi

Ili neki tvoj otac, brat....
može da mi bude brat sto puta ali ako mi radi o glavi ja moram da se sklonim od njega,druga stvar je ako on želi da se vadi iz stanja u kom se nalazi,naravno da ću mu pomoći

A što se tiče pojma ....bližnji...teško da češ ikada skapirati šta je Isus rekao o tome...
znam ja vrlo dobro ko je moj bližnji i šta je Isus rekao o tome

pera...

Primećen član
Poruka
874
Zašto bi iskreni vernik bio protiv nekoga ko krene s puškom na njega? Čeka ga beskonačnost u raju, a spas od muka i iskušenja na ovom svetu! Pa ko to ne bi prihvatio? Mesto da zahvali Bogu i okrene i drugi obraz, on hoće da se brani, pa čak i ubije, ako mora?! Ako se brine jer, recimo, ostavlja decu i ženu, trebalo bi da ima poverenja u Božju promisao i pomoć! A možda ipak postoji crvić sumnje?...

Jestira

Ističe se
Poruka
2.268
Zašto bi iskreni vernik bio protiv nekoga ko krene s puškom na njega? Čeka ga beskonačnost u raju, a spas od muka i iskušenja na ovom svetu! Pa ko to ne bi prihvatio? Mesto da zahvali Bogu i okrene i drugi obraz, on hoće da se brani, pa čak i ubije, ako mora?! Ako se brine jer, recimo, ostavlja decu i ženu, trebalo bi da ima poverenja u Božju promisao i pomoć! A možda ipak postoji crvić sumnje?...

pa nisu iskreni vernici ovce za klanje,nego borci za istinu

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.