Quantcast

Ateisti krecu u akciju protiv ''pravoslavnog katehizma''...

Utah

Elita
Banovan
Poruka
19.509
Samozvani vodja ateista Srbije Andrija Srek porucuje - Krećemo u akciju protiv uticaja crkve na državna pitanja, protiv pravoslavnog katehizisa u školama i protiv nametanja religije, u ovom slučaju pravoslavne, kao podrazumevajuće i obavezne za sve građane Srbije....
Sve je počelo tako što sam 2009. godine, iritiran sve većim prodorom SPC u nastavne i naučne institucije, gde joj, po mom mišljenju, nije mesto...
Tako sam odrastao, učio, posmatrao svet oko sebe, analizirao ga i počeo da se bavim naukom, shvatao sam da ne postoji ni Uskršnji zeka, ni Petar Pan, ni Deda Mraz, ni Manitu, ni Zagor Te-Nej, ni bog, niti bilo kakvo natprirodno biće koje sa strane upravlja mojim životom i da sve, zapravo, zavisi od mene i od ljudi koji me okružuju. Priroda, naravno, ima svoje zakonitosti, koje nauka iz dana u dan sve eksplicitnije objašnjava i zaista ne vidim potrebu da u današnje vreme i dalje verujemo u bogove i molimo se njima, jer nam nauka nudi odgovore na većinu pitanja o svetu, ali samo pod uslovom da smo otvoreni i spremni da prihvatimo ta objašnjenja“, naglašava Šrek.
Samozvani vodja ateista Srbije Andrija Srek kaze kao ateisti ne mrze vernike, ali krece u akciju protiv Crkve, za sada samo ismejavanjem, prekrsajnim i krivicnim tuzbama protiv SPC i ostalih Crkava, a posle cemo videti dokle ide njihova ''nemrznja'' prema vernicima i Crkve.
http://www.velikiprasak.com/2011/04/ateisti-srbije-postanje/

marx.alter

Zainteresovan član
Poruka
208
Utah:
Samozvani vodja ateista Srbije Andrija Srek kaze kao ateisti ne mrze vernike, ali krece u akciju protiv Crkve, za sada samo ismejavanjem, prekrsajnim i krivicnim tuzbama protiv SPC i ostalih Crkava, a posle cemo videti dokle ide njihova ''nemrznja'' prema vernicima i Crkve.
Jel ih biju, jel su došli da im lome imovinu? Možda ubij, zakolji da vernik ne postoji?
http://4.***************/-_XYJEEWzOQI/TezMEJblMkI/AAAAAAAAAKg/BMolbUysU6k/s1600/xixi.jpg
Zbog čega ti toliko pažnje posvećuješ ateistima?

fisherman1

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.586
Samozvani vodja ateista Srbije Andrija Srek porucuje - Krećemo u akciju protiv uticaja crkve na državna pitanja, protiv pravoslavnog katehizisa u školama i protiv nametanja religije, u ovom slučaju pravoslavne, kao podrazumevajuće i obavezne za sve građane Srbije....
Sve je počelo tako što sam 2009. godine, iritiran sve većim prodorom SPC u nastavne i naučne institucije, gde joj, po mom mišljenju, nije mesto...
Tako sam odrastao, učio, posmatrao svet oko sebe, analizirao ga i počeo da se bavim naukom, shvatao sam da ne postoji ni Uskršnji zeka, ni Petar Pan, ni Deda Mraz, ni Manitu, ni Zagor Te-Nej, ni bog, niti bilo kakvo natprirodno biće koje sa strane upravlja mojim životom i da sve, zapravo, zavisi od mene i od ljudi koji me okružuju. Priroda, naravno, ima svoje zakonitosti, koje nauka iz dana u dan sve eksplicitnije objašnjava i zaista ne vidim potrebu da u današnje vreme i dalje verujemo u bogove i molimo se njima, jer nam nauka nudi odgovore na većinu pitanja o svetu, ali samo pod uslovom da smo otvoreni i spremni da prihvatimo ta objašnjenja“, naglašava Šrek.
Možda otvaranjem ove teme hočeš da poručiš ŠTA???

atomski_mraw_

Zainteresovan član
Poruka
271
А зашто ова вест постоји само на горепоменутом линку и нигде другде на интернету.

Ја нпр. никада нисам ни чуо за "velikiprasak.com".

Да ли уопште треба веровати таквим "новинама"?

Plus je vest od prvog aprila 2011 godine. LOL :eek:

Utah

Elita
Banovan
Poruka
19.509
А зашто ова вест постоји само на горепоменутом линку и нигде другде на интернету.

Ја нпр. никада нисам ни чуо за "velikiprasak.com".

Да ли уопште треба веровати таквим "новинама"?

Ateisit Srbije stoje iza velikog praska, i taj lin se nalazi na njihovm sajtu. Ako ti nisi cuo, ne znaci da ne postoji.
http://ateisti.com/

marx.alter

Zainteresovan član
Poruka
208
Sto ateisti toliko paznje posvecuju Bogu, ako on za njih ne postoji ?
Pa ne posvećuju pažnju Bogu nego stvarima koje priređuju tj. nameću religijski predstavnici, a koje bi trebalo da budu stvar opredeljenja (Ustav Srbije, čl. 11 stav 3.; čl. 43 stav 1).
Evo ja ti dadoh kulturan odgovor na postavljeno pitanje, pa te molim da na isti način mi odgovoriš na ono koje sam ti postavio tj.
Zbog čega ti toliko pažnje posvećuješ ateistima?

lekmi

Primećen član
Poruka
855
Ha,sami sebe odaju....Zasto se ateisti bore protiv necega za sta smatraju da ne postoji?Kao drugo,Crkvi nije mesto u skoli?Pa zna li on da su prve skole bile u manastirima?I opet,opet izgrugivanje i preuvelicavanje i gluposti...Kakav Petar Pan,kakav Deda Mraz?Zasto ih poredi sa Bogom?I naravno postoji jos jedna veoma bitna stvar,sto se tice neznabozaca,kojom oni sebe odaju.To sam prvo primetio kod Darvina,a sad to ponavlja i ovaj Andrija....Podsvesno,veruje da postoji Bog,samo sto ga on naziva "Priroda".A ovo ostalo,pokazuje to da mu je IQ manji od borja patika,i narocito to sto misli da ako je ateista,da se bavi naukom,da je pametan...verovatno takvi ljudi ne mogu da pokazu da su pametni na drugi nacin :/

fisherman1

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.586
Ha,sami sebe odaju....Zasto se ateisti bore protiv necega za sta smatraju da ne postoji?Kao drugo,Crkvi nije mesto u skoli?Pa zna li on da su prve skole bile u manastirima?I opet,opet izgrugivanje i preuvelicavanje i gluposti...Kakav Petar Pan,kakav Deda Mraz?Zasto ih poredi sa Bogom?I naravno postoji jos jedna veoma bitna stvar,sto se tice neznabozaca,kojom oni sebe odaju.To sam prvo primetio kod Darvina,a sad to ponavlja i ovaj Andrija....Podsvesno,veruje da postoji Bog,samo sto ga on naziva "Priroda".A ovo ostalo,pokazuje to da mu je IQ manji od borja patika,i narocito to sto misli da ako je ateista,da se bavi naukom,da je pametan...verovatno takvi ljudi ne mogu da pokazu da su pametni na drugi nacin :/
Nisi loše zapazio da osvešćen čovek biva agnostik,a što dolazi indukovanjem pravilnosti PRIRODNIH DOGAĐANJA...Zakonitosti,a naročito fraktalnost prirodnih sila,
određuju i takav zakonit i fraktalni način mišljenja.I tačka .
Odavno se priča o tom i nepotrebno raspravlja o BUDUĆIM SAZNANJIMA...Biblija je moguća priča o budućim saznanjima...A šta ako bozoni nose tu životnost i
determinisanost??? Hoćemo li se klanjati Gospodinu Bozonu???
Ozbiljan čovek treba da se ozbiljno ponaša i da svoja istraživanja sprovodi i odvažno i pažljivo ! ! !
Ja nikako ne sporim duhovnost postojanja,ali neću IZLUPETANO NEŠTO da verujem-HOĆU da saznam! ! ! Kako je moguće saznavati-strpljiv sam i radim na tom...
Samo pre dvadeset godina je svet izgledao drukčije i s manje saznatog o njemu...
Ne sumnjam da će za nekoliko desetina godina i ovo o čemu sad pišem ,biti mnogo jasnije...
Već ovaj nas fondus znanja čini polubogovima,ako se ljudi ne potamane u nekim suludim ratovima,za stotinak ili par stotina godina -biće pravi bogovi...:D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.