Ateisti i Zooloski vrt?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

draksson

Iskusan
Poruka
5.674
Interesuje me da li ateisti evolucionisti sledbenici teorije postepene evolucije majmuna u coveka,
imaju neke posebne emocije kada udju u Zooloski vrt i sretnu se sa majmunom?

Nekako mi Hriscani imamo svoje bogomolje, hramove, zbornice kako ko vec zove ta okupljalista,
medjutim ispada da je neka vrsta bitne ateisticke institucije Zooloski vrt.
Pretpostavljam da posebno emocije navru pred kavezom sa majmunima,
da se zastane i razmisli nad zivotom i stvaranjem coveka u njemu.

Elem, kakva su vasa iskustva i razmisljanja na ovu temu?


26562181.jpg
 
Interesuje me da li ateisti evolucionisti sledbenici teorije postepene evolucije majmuna u coveka,
imaju neke posebne emocije kada udju u Zooloski vrt i sretnu se sa majmunom?

Nekako mi Hriscani imamo svoje bogomolje, hramove, zbornice kako ko vec zove ta okupljalista,
medjutim ispada da je neka vrsta bitne ateisticke institucije Zooloski vrt.
Pretpostavljam da posebno emocije navru pred kavezom sa majmunima,
da se zastane i razmisli nad zivotom i stvaranjem coveka u njemu.

Elem, kakva su vasa iskustva i razmisljanja na ovu temu?


26562181.jpg

:cepanje:
 
Nekako mi Hriscani imamo svoje bogomolje, hramove, zbornice kako ko vec zove ta okupljalista,
medjutim ispada da je neka vrsta bitne ateisticke institucije Zooloski vrt.

dopada mi se tvoje poređenje bogomoljskih hramova sa zološkim vrtom. :hahaha:
razlika je samo u muzičkim zvukovima koji iz njih dopiru.
iz hramova se čuje blejanje, a iz zološkog vrta režanje.:mrgreen:
 
Interesuje me da li ateisti evolucionisti sledbenici teorije postepene evolucije majmuna u coveka,
imaju neke posebne emocije kada udju u Zooloski vrt i sretnu se sa majmunom?

Nekako mi Hriscani imamo svoje bogomolje, hramove, zbornice kako ko vec zove ta okupljalista,
medjutim ispada da je neka vrsta bitne ateisticke institucije Zooloski vrt.
Pretpostavljam da posebno emocije navru pred kavezom sa majmunima,
da se zastane i razmisli nad zivotom i stvaranjem coveka u njemu.

Elem, kakva su vasa iskustva i razmisljanja na ovu temu?


26562181.jpg

Mislim da sažaljevaju majmune, jer nisu evoluirali kao oni u bogove.
 
dopada mi se tvoje poređenje bogomoljskih hramova sa zološkim vrtom. :hahaha:
razlika je samo u muzičkim zvukovima koji iz njih dopiru.
iz hramova se čuje blejanje, a iz zološkog vrta režanje.:mrgreen:

pa sad... bilo je situacija u nasoj povijesti/istoriji
kada se iz bogomolja itekako culo...rezanje...pa i lavez, zavijanje i slicno...
cak su i mediji prenosili...kako bi se poruka sto dalje cula...
nagradno pitanje jest ko je takvim...razjarenim stadom...dirigiro...
i u koju svrhu...posto je jedno sigurno - nije...bogougodna aktivnost u pitanju...:)
 
Ih, bre, pa otkada je pametan čovek napustio obožavanje životinja... konstatovano, i idemo dalje.
E, sad, zašto se biblijaši nisu makli od polja 'START' već par milenijuma, to je pitanje... ovo, oko zastoja u razvoju. :mrgreen:
 
Interesuje me da li ateisti evolucionisti sledbenici teorije postepene evolucije majmuna u coveka,
imaju neke posebne emocije kada udju u Zooloski vrt i sretnu se sa majmunom?

Nekako mi Hriscani imamo svoje bogomolje, hramove, zbornice kako ko vec zove ta okupljalista,
medjutim ispada da je neka vrsta bitne ateisticke institucije Zooloski vrt.
Pretpostavljam da posebno emocije navru pred kavezom sa majmunima,
da se zastane i razmisli nad zivotom i stvaranjem coveka u njemu.

Elem, kakva su vasa iskustva i razmisljanja na ovu temu?


26562181.jpg


Kao prvo Bog se ne moze lazima braniti!Da li ti verujes u biblijsku neistinu da Bog baca munje ili prihvatas naucni dokaz da je munja nastala elektricnim praznjenjem u atmosferi ?Da li Biblija govori da je Zemlja ravna?
Sa druge strane nauka opisuje svet i objasnjava najbolje sto ume kako on funkcionise.I za razliku od religije,ne zna odgovor na svako pitanje,i fleksibilna je u priznavanju pogresnih teorija,ako se dokazu da su pogresne!A verovati u nesto sto nije istina,nije znak vere,vec arogancije!
Evolucija ne tvrdi da je covek nastao od majmuna,vec je to mnogo slozenija teorija,koju ti ne mozes da shvatis,pa pokusavas datako trapavo ponizis ateiste uporedjujuci ih sa tim divnim i intiligentnim zivotinjama!Sami majmuni imaju mnogo veci IQ od mnogih ljudi,nazalost,jer te zivotinje prihvataju da uce,za razliku od pojedinih arogantnih i nadobudnih likova!
 
Poslednja izmena:
Odavno ne idem u zoološki vrt.
Zoološki vrtovi su svedočanstva čovekove egoistične potrebe da sve podredi svojoj volji, pa i slobodu drugih bića.
Da, naviru mi emocije pri samoj pomisli šta je čovečanstvo učinilo s prirodom.
Ali, to, izgleda, nije tema, je l da?

Možda nije tema, ali je tačno. Ne volim zoološke vrtove gde su životinje zarobljene radi infantilne zabave ljudi. Isto kao što ne bih odlazio u nekadašnje hrišćanske ludnice gde si za skromnu naknadu mogao uživo da gledaš ludake u lancima.

No, ono što mi zaista smeta da gledam, to je obožavanje leševa. Popovi imaju onaj šal koji se zove epitrahilj i u njemu je ušiven komadić leša. Epitrahilj služi za prizivanje Svetog duha. Kao da je Sveti duh muva, pa će da sleti na crkotinu. :)
Takođe mi smeta da gledam kako se matori ljudi i babe istrošenih kukova provlače ispod leševa, kako se gaze i guraju da bi što pre stigli do nekog novog lekovitog leša ili do bočice vode.

E sad... Interesantno je to poređenje vernika i životinja. Jer sujeverje (iz kojeg se na kraju razvija pobožnost) postoji i kod mnogih životinja. Poznati su ogledi sa golubovima. S druge strane, postoji obilje ljudi koji nisu sposobni da razumeju teoriju evolucije. :)
 
Neću reći da je tema uvredljiva, jer nema ničeg lošeg u razmišljanju kako je postao život. Štaviše, svakom bih savetovala da se zamisli nad životom i njegovim brojnim varijacijama. Pre svega, da nauči da ceni živa bića oko sebe. I da se malko ogleda u očima drugih bića. (Ali ne u zoološkom vrtu.)

Tema je provokativna. Ne moram da obrazlažem zašto.

Izvol'te na temu o kreaciji, evoluciji itd.

p.s. Sami je bio fenomenalan; umeo je čak i da prašta svojim mučiteljima.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top