Ateisti i religija

:kafa:

Kuran kaže: "Recite mojim vernicima da govore lepe reči, jer sotona unosi razdor među njih. Sotona je čoveku jasan neprijatelj."

Ništa ne seje razdor poput tračeva. Često smo u iskušenju da sebe predstavimo u boljem svetlu, omalovažavajući druge. Možda na ovaj način možete zadovoljiti svoju ispraznost, ali sve je to kratkotrajno.

Kuran jasno kaže: ne sejte razdor, govorite dobre reči, govorite istinu. To je put ka čistom i poštenom životu.

4. Kuran kaže: "Zaista vam Alah naređuje da poštujete pravdu, da činite dobro i da darujete bližnje. Zabranjuje gadosti, gnusna dela i zverstva. On vas opominje - setite se toga."

Ako ste uvređeni ili uznemireni ili vas nečije ponašanje uništava, imate izbor: ili da se naljutite, počnete da se svetite ili da ignorišete i zadržite dobro raspoloženje, ljubaznost i korektnost.

Kuran nas uči da budemo dobri, jer samo tako možemo da zatvorimo krug zla. Zlo na zlo - uvek je zlo. Dobro na zlo - nečemu se nadati.

:prstic:
Mnogo lepih stvari je Muhamed rekao, samo bilo bi lepo kad bi Muslimani to poštovali.

Ako je motiv svakog čoveka da ima ispravan stav i da ubeđuje druge u ispravnost tog stava, onda u tom motivu imamo problem. Stav je konačan zaključak donesen na osnovu svog mišljenja. Ali mišljenje je fluidno i ono se menja, što je sasvim prirodno s obzirom da živimo u svetu Maye gde je sve prividno i lažno, a u kojem stvaramo svoje mišljenje. Međutim ako u takvom svetu mišljenje pretvorimo u stav i zacementiramo ga, onda smo u gadnom problemu u vezi ispravnosti tog stava. Ja nastojim da nemam stav i oslanjam se na svoje mišljenje koje je podložno promjenama.
Ti si odlučio da se mišljenje menja a da je stav zacementiran i ne može da se promeni.

Istina je da se sve menja, i mišljenja (opinions), kao i stavovi (stance). U kontekstu u kom ih većina ljudi koristi, mogu se posmatrati i kao sinonimi.

:kafa:

Kuran kaže: "Recite mojim vernicima da govore lepe reči, jer sotona unosi razdor među njih. Sotona je čoveku jasan neprijatelj."

Ništa ne seje razdor poput tračeva. Često smo u iskušenju da sebe predstavimo u boljem svetlu, omalovažavajući druge. Možda na ovaj način možete zadovoljiti svoju ispraznost, ali sve je to kratkotrajno.

Kuran jasno kaže: ne sejte razdor, govorite dobre reči, govorite istinu. To je put ka čistom i poštenom životu.

4. Kuran kaže: "Zaista vam Alah naređuje da poštujete pravdu, da činite dobro i da darujete bližnje. Zabranjuje gadosti, gnusna dela i zverstva. On vas opominje - setite se toga."

Ako ste uvređeni ili uznemireni ili vas nečije ponašanje uništava, imate izbor: ili da se naljutite, počnete da se svetite ili da ignorišete i zadržite dobro raspoloženje, ljubaznost i korektnost.

Kuran nas uči da budemo dobri, jer samo tako možemo da zatvorimo krug zla. Zlo na zlo - uvek je zlo. Dobro na zlo - nečemu se nadati.

:prstic:
kuran je original hristovog stava ali i on kao i hrišćanstvo je vremenom koruptirano...a Isus je prototip najboljeg njegovog doba. . .

ne postoji samo Alah ili samo Hrist ali postoji samo Bog, a on nit je njihov niti naš...iako je gad jer je dozvolio korupciju do srži i bezdana,iako nam je u beznađu ipak ostavio Nadu:)

Dišice, ozbiljna fizika se uči na ETF-u i u negdašnjim gimnazijama,... a, i moji privatni časovi nisu jeftini :rotf:

Zavise i od podloge, (predznanja) kojom raspolaže učenik/ca :vnaocare:..
Aa, na osnovu vašeg pitanja :
( i ranije iskazanog 'znanja' sam doneo tu odluku :whistling: :kafa:)

Ne sumnjam jer ih je nauka, vođena sumnjom (u sve), dokazala.

Nauka se ne zasniva na veri, i sumnja u sve -
-dok ne dokaže istinu.
Istina je dokaziva...za razliku od vere .
ali se menja...brže od sumnje...

Ti si odlučio da se mišljenje menja a da je stav zacementiran i ne može da se promeni.

Istina je da se sve menja, i mišljenja (opinions), kao i stavovi (stance). U kontekstu u kom ih većina ljudi koristi, mogu se posmatrati i kao sinonimi.
Pa nije baš sinonim. Stav ti je načelo, po kome misliš i radiš. Ako nemaš
stav imaš veću slobodu mišljenja i delovanja. Nekako stav postane tvoj
gospodar i ti počinješ njemu da se prilagođavaš.

Pa nije baš sinonim. Stav ti je načelo, po kome misliš i radiš. Ako nemaš
stav imaš veću slobodu mišljenja i delovanja. Nekako stav postane tvoj
gospodar i ti počinješ njemu da se prilagođavaš.
Slažem se da je mišljenje fluidniji pojam od stava, ali sve može da se menja, i stavovi i mišljenja, na to sam mislio...

Back