ASTROLOGIJA i RAČUNAR - DA ili NE?

mile39

Primećen član
Poruka
522
Potovani Forumaši,

ova tema je u pripremi. Šta mislite, da li je treba pokretati?

Pitanja koja bi se razmatrala bi obuhvatala:

- Izrada astroloških analiza pomoću računara;
- Slanje astroloških analiza preko ili pomoću Interneta;
- Kako slati astrološke analize preko Interneta?
- Koliko opširna astrološka analiza treba da bude?;
- Da li astrološka analiza treba da bude data u pisanom ili govornom obliku;
- I drugo, što može biti interesantno za širi krug Forumaša.

Molim da za sada ne šaljete odgovore na pitanja, već samo, da li ste za pokretanje teme koja bi razmatrala postavljena pitanja.
 
Poštovani Forumaši,
Nisam ni u snu očekivao tako lep odziv i podršku. Da li je to slučaj, ili smo svi "gladni" informacija - ne znam, ali moram priznati da mi je drago. Zato želim da pozdravim sve prijavljene, kao i one koji će se, možda, za koji minut, sat, dan ili mesec, prijaviti. Onog ko je u sebi sad pomislio: Bre, mile39, ne davi mačke, potpuno razumem, o tome već i ja pomalo razmišljam. Pa onda da počnemo!

Pokrenuo sam više podpitanja teme i mislim da bi bilo prilično nefunkcionalno i nepregledno ako bi o svim pitanjima razgovarali u okviru ove, jedne, teme. Zato predlažem, da onaj ko želi, otvori NOVU temu pod nazivom podpitanja, te je time olakšan pregled i ostalim posetiocima Krstarice. Ako se slažete, ja bi počeo sa prvim podpitanjem:

Izrada astroloških analiza pomoću računara

a za ostala pitanja - ko prvi devojci - njegova devojka

Drugo, praktično, pitanje je dužina teksta. Struka, kojom sam se u životu bavio, me je naučila da u prenosu misli na papir budem koncizan i jasan. Čitaocu, koji zna kao i ja, ili više od mene, dovoljno je i dve reči - k'o što Fata kaže Muji - ubedi me u dve reči . Medjutim, laiku, prosečne intelegencije i znanja, nije, ponekad, dovoljno samo "dve reči" da bi shvatio "šta je pisac hteo da kaže". Zato vam predlažem, a ja ću tako započeti vrlo brzo, da se duži tekst - stranica i više - daje kao prilog - txt ili pdf fajl, a u ovom prozoru samo "skraćeno izdanje". Mislim da ovom predlogu podpomaže i činjenica da mnogi od nas nemaju ADSL ili kablovski pristup Internetu, tako da dugo ostajanje u vezi, nosi i povećane porodične troškove. Sada bi ovde prekinuo i dao priliku i drugima da kažu šta misle.
 
hmm, zanimljivo to zvuči.
dobro bi bilo smisliti neku formu kojom bi se obuhvatile gore navedene stavke...kako bi to islo u paketu ;)
btw zbog mestimichne nedostupnosti brzeg interneta, text + grafx je dobar izbor

Mozda, pored mene, jos neko ne zna koji je to paket btw Koje su mu dobre odlike za spori Internet? Nisam siguran da ga imaju svi. Nisam, valjda, ja jedini koji nema taj paket? Format pdf i txt verovatno svi citaju, DOC (MS Word) mi se ne svidja jer moze biti, nadam se, nenamerno zarazen!!

Nasao sam nekoliko znacenja btw, ali ne mogu da odredim na koje ste mislili - molim pomoc!
 
pod paketom sam mislio na grafx+text+zvuk, mada nema neke poterebe za tim, dowoljan pdf ili txt
Ja sam imao ideju, za neki astroloski server koji bi svakog dana slao ljudima tumachenja u zavisnosti od datih tranzita isl.

Kao inženjer mislim da vam je ideja odlična. Ja lično nemam znanje za tako nešto, par pravih programera i par dobrih astrologa bi, verovatno, napravili čudo od programa. Ali, nisam siguran da bi svi astrolozi pozdravili vašu ideju.
 
Postavljam prvi prilog temi. Fajl je u pdf formatu i nosi naziv Prilog 1. Verovatno ću ovaj prozor par puta dopunjavati, dok ne dobije pravi sadržaj.

U prilogu je pisano o sledećem:

- Kako sam počeo da se igram sa računarima;
- Krugovi i hijeroglifi;
- Šta od starijeg dobija mlađi;
- Da li u aspekte planeta ulaze i kocka i tetrapak?;
- Ko je bila jezičara?;
- Početak ostatka života;
- Zašto cenim knjigovezce?;
- Razmišljanje jednog srpskog vola;
- Prohujalo sa vihorom;
- Zašto više ne analiziram astro programe?;
- Vrline i mane;
- Latinica vs ćirilica;
- Pomažem da parkirate auto.
 

Prilozi

  • Prilog 1.pdf
    61,2 KB · Pregleda: 14
Dugogodišnje iskustvo me je naučilo da i u današnjem, novom, svetu nije iskorenjena zavist, ljubomora. Niko ne bi bio srećniji od mene da u tome grešim. Voleo bih da vaša, moja i sva druga deca žive u jednom lepšem i humanijem svetu nego što smo mi živeli, a da li će ili ne, ja to, verovatno, neću znati :cry:

glupo bi bilo da nas svi podrze :D
zar ce nas nekoliko prepreka (koje su btw simbol dobrog puta) naterati da ni ne pokušamo ?
ja cu prvi, dobrovoljno, da kreiram program i sajt koji ce posluziti svrsi (od 12 god. se bavim programiranjem).Bitno je, shto verujem da bi vecina ljudi sa ovog foruma zelela da da doprinos celoj prichi, iz kog drugog razloga su ovde ?
Uostalom to je krajnje humana stvar u kojoj bi se samo komercijalizovani-kvazi-astrolozi nashli prozvani jer bi im na neki nachin "uzimali posao" shto nikako ne nameravmo, jer opet nekim ljudima je to profesija i zive od toga, i chast izuzecima mi ne mozemo da damo kvalitetne analize kao i oni, ali ni to ne znachi da nas ne bi podrzali
 
Sve ima svoju namenu tako da ne vidim zašto ovde provlačiti priču o ljubomori i zavisti.
Samo da podsetim, pričamo o stvarima koje već u svetu postoje, pa ne vidim da je zbog postojanja takvih programa i gotovih tumačenja bilo koji profesionalni astrolog ostao bez posla ili da je na bilo koji način bio ugrožen ... naravno, ako iole kvalitetno radi svoj posao, kao što Omega kaže.

Vaša izjava, g-dine Mile, onda podrazumeva da takvi programi u potpunosti mogu zameniti tumačenje živog astrologa, ako se ne varam ?
Kao što rekoh, sve ima svoju namenu, pa i ovakvi programi koji mogu biti veoma korisni.
 
Sve ima svoju namenu tako da ne vidim zašto ovde provlačiti priču o ljubomori i zavisti.
Samo da podsetim, pričamo o stvarima koje već u svetu postoje, pa ne vidim da je zbog postojanja takvih programa i gotovih tumačenja bilo koji profesionalni astrolog ostao bez posla ili da je na bilo koji način bio ugrožen ... naravno, ako iole kvalitetno radi svoj posao, kao što Omega kaže.

Vaša izjava, g-dine Mile, onda podrazumeva da takvi programi u potpunosti mogu zameniti tumačenje živog astrologa, ako se ne varam ?
Kao što rekoh, sve ima svoju namenu, pa i ovakvi programi koji mogu biti veoma korisni.

Slažem se sa vašom konstatacijom u prvom pasusu, naročito poslednji stav, i o tome imam svoje iskustvo, i ne bih ga, iz određenih razloga, javno diskutovao.

Kao odgovor na vaše direktno pitanje, moj odgovor je NE!

ZAŠTO? - iz najmanje dva razloga, prvi, mašina ne može da "odvali" glupost kakvu može da odvali živ čovek, pod uslovom da je mašinu napunio i podučio pametan i iskusan čovek, a program projektovao programer u saradnji sa iskusnim astrologom.

Drugi razlog je, da mašina ne može da da one tanane nijanse koje može da da iskusan Astrolog. Mašina će ponavljati naučenu definiciju k'o Švaba tra-la-la, do god ne dobije dopunu definicije ili novu definiciju. Malo da pecnem - kako većina astrologa, verovatno, sebe svrstava iznad proseka, mašina bi, recimo, mogla da dosta efikasno zameni astrologa amatera ili onog ispod proseka. Jesam li se izvukao?

Ima još jedna stvar. Čovečiji mozak je nebrojano puta jači od svakog računara (nisam bar čuo za suprotno), ALI, svaki računar će brže dati TAČAN odgovor na postavljeno pitanje, pod uslovom da mu je odgovor upisan u memoriju i da je računar ispravan. I čovek sa najboljom memorijom može da nešto zaboravi i da netačan odgovor, ili ga, pak, uopšte ne da.
 
Slazem se sa Vama Mile, i Elle misli isto, zivog astrologa niko ne moze da zameni, posebno ako je zaista dobar u tome sto radi niti moze neka masina njegovu intuiciju u povezivanju da nadmasi. Nego, da se tu ne zadrzavamo, uvodite nas sve polako u ono sto imate pred sobom posle toliko godina truda i verujte da mislim da ce svakako nekom biti od koristi vise ili manje i da je to nebitno. To treba da postoji i dobro je da se neko zauzeo, necemo da gubimo vreme dokazujuci ko je vise ili manje u pravu ili cije je vidjenje tacnije ili ko ce sebe u cijoj literaturi pronaci. Tema je divno postavljena, ima gomila knjiga i u svakoj sam pronasla deo za sebe, tako ce i iz Vaseg dela neko naci sebe, da ne ulazimo u to, nego iznesite sve sto mislite da treba, ne kaceci se za detalje, pokazite i da mozemo da odlucimo ko ce kada uzeti vas rad..
 
A ako neko misli da treba da polemisemo o racunaru kao astrologu ili zivim astrolozima, i to je tema koja moze da se otvori, zasebno. I nista ne pokazuje da je program koji bi taj idealan komp imao bas do detalja tacan kao sto nista ne pokazuje da i idealno dobar astrolog ne bi mogao da pogresi.. Moze i tema, ko je za Dupora, ko je za Marc i Mekvers, ko je za Maju Loncaric, Milju Vujanovic ili vec koliko autora moze kod nas da ima kad bar po najmanje 10 godina kasnimo za izdanjima u belome svetu... Jedino ispravno, po meni je OD SVAKOG UZETI NESTO, ONO GDE SE KO PRONADJE, NAPRAVITI SVOJU BAZU PODATAKA U SEBI I RADITI STO JE MOGUCE ODGOVORNIJE I TACNIJE PA CAK I KAD JE ZABAVA U PITANJU JERSU ZIVI LJUDI PREKO PUTA NAS...
 
Jedino ispravno, po meni je OD SVAKOG UZETI NESTO, ONO GDE SE KO PRONADJE, NAPRAVITI SVOJU BAZU PODATAKA U SEBI I RADITI STO JE MOGUCE ODGOVORNIJE I TACNIJE PA CAK I KAD JE ZABAVA U PITANJU JERSU ZIVI LJUDI PREKO PUTA NAS...

Ako ste krvna grupa B, onda ste moja krvna grupa, CMOK!! :oops:
 

Back
Top